چگونه اولین کمپین گوگل ادوردز خود را راه اندازی کنیم؟

چگونه اولین کمپین گوگل ادوردز خود را راه اندازی کنیم؟

چگونه اولین کمپین گوگل ادوردز خود را راه اندازی کنیم؟

اگر به دنبال دنیای بازاریابی جستجو جدید هستید و فقط یک توصیف ساده انگلیسی از عبارات و ابزار خاص در دنیای دیجیتال می‌خواهید و یا به فکر این هستید که کسب و کار اینترنتی خود را از طریق تبلیغات گوگل به وسیله گوگل ادوردز گسترش دهید، این مقاله را مطالعه کنید.

تبلیغات در گوگل ادوردز Google AdWords این امکان را می‌دهد تا نتایج جستجو برای وب سایت خود را در صفحه نتایج موتور جستجو با پرداخت هزینه انجام دهید. بعبارتی شما با استفاده از تبلیغات در گوگل ادوردز میتوانید از طریق سرمایه گذاری جایگاه تبلیغ کسب و کار خود را در گوگل مشخص کنید و تنها زمانی هزینه ای پرداخت میکنید که کاربر بر روی تبلیغ شما کلیک کند. این همان پرداخت به ازای هر کلیک است که به آن PPC میگوییم.

نیازی نیست که منتظر بمانید تا سایت جدید شما به تدریج در رتبه ‌بندی گوگل قرار بگیرد، با استفاده از جستجوی پرداخت ‌شده می‌توانید نتایج فوری را ببینید.

حتما بخوانید: چگونگی استفاده از Google Keyword Planner در تبلیغات گوگل ادوردز

اساسا شما کلمات کلیدی را انتخاب می‌کنید که یک جستجوگر ممکن است در گوگل جستجو کند، سپس تبلیغی ایجاد کنید که بر مبنای آن کلمات کلیدی ظاهر شود. البته شما احتمالا تنها شرکتی نخواهید بود که می‌خواهید افرادی که از این شرایط خاص استفاده می‌کنند را به سوی خود جذب کنید. شرکت ‌های رقیب می‌توانند برای همان جستجو ها تلاش کنند، که اغلب باعث بالا رفتن صفحه نتایج موتور جستجو می‌شود.

فکر می‌کنید آماده اید که حساب کاربری تبلیغات گوگل ادوردز خود را راه ‌اندازی کنید؟

حساب کاربری گوگل ادوردز به شما کمک خواهد کرد تا جستجوگران واجد شرایط را به صفحات لندینگ پیج خود هدایت کنید.

زمانی که آن‌ ها را به سایت خود منتقل کردید، وظیفه شما این است که آن‌ ها را متقاعد کنید تا از کسب و کار شما دیدن کنند و به یکی از کابرانتان تبدیل شوند. برای رسیدن به این هدف، باید صفحاتی در حالت لندینگ پیج ایجاد کنید که بازدیدکنندگان را وادار به انجام کاری در صفحه سایت شما کند.

اگر لندینگ پیج شما به هم ریخته است و یا اطلاعات مربوط به کاربران را در دسترس ندارید، پول خود را دور ریخته اید و تلاش‌ های جستجوی پرداختی شما بیهوده خواهد بود.

شما برای دیدن تاثیر تبلیغات در گوگل ادوردز بر روی سایتتان، نیازمند داشتن صبر چه از لحاظ مالی و چه زمانی هستید. با این حال، تشخیص اینکه PPC یک ماراتن است و نه یک سرعت امری مهم است. ایجاد یک ساختار قوی، گسترش لیست‌ های کلمات کلیدی، شناسایی نقاط منفی و لندینگ پیج ها زمان بر است.

علاوه بر این، شما احتمالا با نمره کیفی ضعیف شروع می‌کنید که به موقعیت متوسط شما و CPC شما آسیب خواهد رساند.

حتما ببینید: ویدئوی ساخت یک تبلیغ گوگل در پنل جدید گوگل ادوردز ( بخش اول )

CPC: مبلغی است که شما برای هر کلیک روی یکی از تبلیغات PPC در پلتفرمی مانند Google AdWords یا Bing تبلیغ می‌کنید.” هزینه شما برای هر کلیک توسط چندین عامل از جمله حداکثر قیمت شما امتیاز کیفی شما و رتبه تبلیغ سایر تبلیغ کنندگان برای همان کلمه کلیدی تعیین می‌شود.

زمانی که اکانت تبلیغات گوگل ادوردز خود را ایجاد کردید، نمرات کیفی شما شروع به تغییر می‌کند و باید ثابت کنید که یک تجربه کاربر مثبت را ارائه خواهید داد. ( این معمولا ۴ تا ۶ هفته طول می‌کشد ) .

شما باید چند نیروی انسانی اضافی استخدام کنید که زمان خود را به PPC اختصاص دهند.

البته بعد از ساخت حساب کاربری گوگل ادوردز خود و وقت گذاشتن چند روزه روی آن، می‌توانید بنشینید و استراحت کنید.

هنگامی که اکانت خود را میسازید ممکن است با یک فرآیند زمان گیر روبرو شوید و باید برای چند هفته اول، شما عملکرد خود را به شدت زیر نظر بگیرید. البته ممکن است که کار سخت و طاقت فرسایی باشد اما به زحمتش می‌ارزد چراکه نتیجه ی بسیار خوبی برای برند شما خواهد داشت.
اگر با توصیفات فوق هماهنگ هستید، توصیه می‌کنیم که کمی زمان صرف کنید تا استراتژی خود را توسعه داده و اهداف جستجوی پرداختی خود را مشخص کنید.

یکی از مهم‌ترین چیزهایی که باید در نظر بگیرید این است که چگونه یک تبدیل را تعریف کنید.

یک ” تبدیل ” کاری است که شما می‌خواهید جستجوگر بعد از آن که روی آگهی شما کلیک کرده و از لندیگ پیج شما بازدید کرده‌ است، انجام دهید.

تبلیغ کنندگان مختلف انواع متفاوتی از تبدیل‌ها را ردیابی می‌کنند. یک سایت تجارت الکترونیک ممکن است بخواهد کاربران خرید را آغاز کنند، در حالی که یک لوله ‌کش ممکن است به دنبال فرم ‌هایی باشد که در آن شماره تلفن ها و یا تماس های تلفنی وجود داشته باشد.

حتما بخوانید:  ۸ اشتباه رایج در تبلیغات گوگل

همچنین مهم است که ارزش مرتبط با تبدیل کامل را شناسایی کنید.

قبل از شروع ساخت حساب کاربری گوگل ادوردز خود به یک آدرس ایمیل و وب سایت برای کسب ‌و کار خود نیاز دارید . حتی اگر یک وب سایت هم ندارید، می‌توانید در گوگل تبلیغ کنید و از راه‌حل ساده گوگل برای تبلیغات آنلاین کسب و کارتان استفاده کنید . اولین تبلیغ خود را در عرض ۱۵ دقیقه ایجاد کنید !

سه گام برای تنظیم حساب کاربری تبلیغات در گوگل ادوردز

به سایت www.adwords.google.com مراجعه کنید تا اکانت کاربری خود را باز کنید.

هنگام ایجاد یک حساب کاربری شما این گزینه را دارید که آن را تحت حساب Gmail فعلی خود ایجاد کنید و یا یک حساب جدید تنظیم کنید. من شخصا دوست دارم یک حساب Gmail جدید باز کنم که به طور خاص برای مدیریت ادوردز استفاده می‌کنم.

htlgad-1

به این ترتیب، ایمیل شخصی من با ایمیل‌های دریافتی از ادوردز بمباران نمی‌شود. آدرس وب سایت را برای کسب و کاری که می‌خواهید تبلیغ کنید وارد کنید.

همچنین شما میتوانید اطلاعات اولیه درباره کسب‌ و کار خود را به ما بگویید تا بتوانیم تنظیمات حسابتان را سفارشی کنیم.

روی ادامه کلیک کنید. حالا که حساب شما ایجاد شده ‌است، باید تنظیماتی از قبیل منطقه زمانی و اولویت‌های پولی را تکمیل کنید.

htlgad-2

در نهایت، شما باید اطلاعات صدور صورت‌ حساب را تنظیم کنید. با گوگل ادوردز، شما دو گزینه پرداخت دارید. پرداخت های خودکار و پرداخت دستی:

پرداخت ‌های خودکار به شما این امکان را می‌دهد که بعد از کلیک اضافی هزینه کنید. اگر شما درخواست پرداخت‌ های دستی را بدهید، شما به ادوردز وارد خواهید شد و هزینه ‌ها از مبلغ پیش‌ پرداخت کسر خواهد شد. زمانی که تراز مالی شما کاهش می‌یابد، همه تبلیغات تا زمانی که پرداخت دیگر را انجام دهید به حالت تعلیق در خواهد آمد. به خاطر داشته باشید که می‌توانید پرداخت ‌هایی را انتخاب کنید که از یک کارت اعتباری یا حساب بانکی تهیه شده‌ گوگل باشد. ممکن است کمی طول بکشد تا حساب بانکی شما را تایید کند.

حتما بخوانید: هزینه تبلیغات در گوگل شما چقدر است؟! (بخش اول)

اگر شما مشتاق به دست آوردن آگهی ‌های خود هستید، کارت اعتباری شما می‌تواند گزینه بهتری باشد.

htlgad-3

نهایی کردن حساب جدید تبلیغات گوگل ادوردز خود

زمانی که یک ویژگی تبلیغاتی جدید را انتخاب می‌کنید، Google از طریق چهار مرحله به شما کمک می‌کند تا حساب خود را تنظیم کنید . از آنجایی که شما تحقیقات خود را انجام داده ‌اید و همه تنظیمات شما آماده هستند، این کار نسبتا ساده خواهد بود .

مرحله اول : ایجاد کمپین و تنظیمات به طور کامل

مرحله دوم : ساخت کلمات کلیدی و تبلیغات گروهی

مرحله سوم : ایجاد اولین تبلیغات گوگل ادوردز

مرحله چهار : پایان و ذخیره

بعد از ورود به حساب کاربری گوگل ادوردز خود، ممکن است یک توصیه به شما برای استفاده از ادوردز اکسپرس AdWords Express به جای ادوردز بشود. این توصیه براساس اطلاعاتی است که شما به اشتراک می‌گذارید.

ادوردز اکسپرس AdWords Express یک روش سریع و آسان برای تبلیغات در گوگل است. بر خلاف ادوردز آگهی شما را مدیریت می‌کند، بنابراین می‌توانید بر روی رشد کسب ‌و کار خود تمرکز کنید و مشتریان خود را خوشحال کنید.

شاید این سوال برای شما پیش بیاد که چرا باید از گوگل ادوردز استفاده کنیم؟

مشتریان بیشتری را جذب کنید

چه می‌خواهید به دنبال بازدید کنندگان وب سایت جدید باشید، فروش آنلاین داشته باشید، تلفن را به صدا در بیاورید و یا مشتریان را زنده نگاه دارید، تبلیغ گوگل می‌تواند کمک کند.

تبلیغات محلی یا جهانی در گوگل

تبلیغ خود را برای مشتریان در کشورهای خاص، مناطق یا شهرها و یا در فاصله کمی از کسب‌ و کار و یا فروشگاه هدف قرار دهید .

رسیدن به افراد مناسب در زمان مناسب

وقتی در گوگل به دنبال چیزهایی می‌گردند که شما پیشنهاد می‌کنید، کسب‌ و کار شما توسط افراد گوگل پیدا می‌شود.

مراحلی که گفته شد، اصول اولیه دریافت یک اکانت گوگل ادوردز هستند. پس از گذشت زمان برای مرور آمار، حساب خود را بهینه کنید. کار کردن با گوگل ادوردز بسیار آسان است، بعد از گذشت زمان تسلط کامل به اکانت گوگل ادودرز خود پیدا خواهید کرد و میتوانید به راحتی کسب و کار خود را در گوگل تبلیغ کنید و کاربران بیشتری بدست آورید.

حتما بخوانید: ۸ نمونه از بهترین نمونه های تبلیغات گوگل و دلیل موفقیت آنها

یکی از بزرگ ‌ترین تصورات نادرست در ازای هر کلیک، این است که شما می‌توانید آن را راه‌ اندازی کنید و فراموش کنید. وبلاگ PPC یک منبع عالی است که از آن برای ادامه فعالیت‌ های کمپین خود استفاده می‌کند .

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 2.7 / 5. تعداد آرا: 3

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of حسین افسان
حسین با زمینه طراحی سایت تونسته توی چند سال اخیر صد ها هزار دلار از بودجه کسب و کار ها رو صرف کمپین های موفقیت آمیز تبلیغات گوگل کمپین های سرچ کنه. همچنین در زمینه تبلیغات متا هم تجربه زیادی داره Linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *