مقررات لازم برای بازرگانی در متا

مقررات لازم برای بازرگانی در متا

همانطور که آگاه هستید، این روزها اکثر شرکت‌های بزرگ و کوچک به دنبال راه‌اندازی صفحه‌ای در اینستاگرام یا سایر پلتفرم‌ها هستند تا بتوانند بازدهی و فروش خود را تا جایی که امکان دارد افزایش دهند. اما مانند هر حوزه دیگری، فعالیت در پلتفرم‌های زیرمجموعه متا مانند اینستاگرام، فیس‌بوک و .. نیازمند رعایت مقررات و شرایط خاصی خواهد بود.

مقررات لازم برای بازرگانی در متا

 

مطابق آنچه شرکت متا منتشر کرده است، به منظور فعالیت به عنوان یک تجارت الکترونیک، حساب فیس‌بوک و یا حساب بیزینسی اینستاگرام، صفحه شما باید شرایط زیر را داشته باشد:

از مقررات پیروی کند

حساب و صفحه فیس‌بوک شما باید با شرایط خدمات، شرایط تجاری و استانداردهای انجمن فیس‌بوک و حساب تجاری اینستاگرام شما باید با شرایط استفاده و دستورالعمل‌های اینستاگرام مطابقت داشته باشد. علاوه بر این، صفحات شما همچنین باید از مقررات تعیین‌شده در مورد قراردادهای بازرگانی، تبلیغات، رویدادها و گروه‌های مجازی نیز پیروی کند زیرا در غیر این صورت ممکن است دسترسی شما به حساب محدود یا به طور کلی قطع شود.

لیست کسب و کار و دامنه سایت خود را به فیس بوک ارائه دهد

صفحه فیس‌بوک یا حساب تجاری اینستاگرام شما باید حاوی لیست محصولاتی باشد که برای خرید مستقیم از وب‌سایت شما یا Checkout در فیس‌بوک یا اینستاگرام در دسترس است. اگر شما از دسته صفحات کاربری هستید که مخاطب یا خریدار خود را برای خرید به سایت هدایت می‌کنید باید لینک اصلی سایت (نه لینک کوتاه شده) را نیز به فیس‌بوک ارائه دهید.

توجه داشته باشید که صفحه فیس‌بوک یا حساب حرفه‌ای اینستاگرام شما باید نشان‌دهنده فروشگاه یا وب‌سایت مرتبط با دامنه ارائه شده باشد. همچنین ممکن است از شما درخواست شود تا برای تایید مالکیت دامنه سایت خود، فرم تایید دامنه فیس‌بوک را نیز پر کنید.

مقررات لازم برای بازرگانی در متا

 موقعیت مکانی شما در نقاط تحت پوشش باشد

موقعیت مکانی که در آن حضور دارید باید در یکی از نقاط تحت پوشش شرکت متا باشد تا حساب اینستاگرام یا فیس‌بوک شما بدون مشکل به فعالیت خود ادامه دهد. قابلیت پرداخت درون اپلیکشن نیز در حال حاضر تنها برای ایالت متحده آمریکا فعال است. برای اطلاع از فعال شدن سایر موقعیت‌های مکانی می‌توانید به سایت فیس‌بوک مراجعه کنید.

قابل اعتماد باشد

صفحه فیس‌بوک یا اینستاگرام شما باید با فعالیت مستمر و حضور معبتر اعتماد این کمپانی را به خود جلب کند. صفحه شما همچنین می‌تواند با داشتن تعداد فالووری بالا و ثابت این کار را انجام دهد. در صورت راه‌اندازی صفحه تجاری در اینستاگرام نیز ممکن است از شما درخواست شود تا اطلاعات و هویت کسب و کار خود را تایید و اثبات کنید.

اطلاعات دقیق ارائه دهد و بهترین شیوه را پیش بگیرد

باید بگوییم فیس‌بوک درباره رعایت شدن قوانین و مقررات خود سخت‌گیر است. در صورتی که صفحه شما اطلاعات دقیقی را ارائه نکند یا مقررات را زیر پا بگذارد، صفحه از دسترس خارج یا غیرفعال می‌شود. بنابراین در صورتی که شما قصد فعالیت در این پلتفرم‌ها را دارید، فراموش نکنید که باید مطابق قوانین مربوط به تبلیغات، پست‌ها، قوانین کپی رایت و غیره پیش روید تا صفحه شما با مشکل مواجه نشود.

 

 

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of حسین افسان
حسین با زمینه طراحی سایت تونسته توی چند سال اخیر صد ها هزار دلار از بودجه کسب و کار ها رو صرف کمپین های موفقیت آمیز تبلیغات گوگل کمپین های سرچ کنه. همچنین در زمینه تبلیغات متا هم تجربه زیادی داره