استراتژی تولید مشتری بالقوه در تبلیغات لینکدین

با مطالعه دقیق این مقاله شما می توانید با استفاده از تبلیغات لینکدین مشتریان بالقوه با کیفیت بالا تولید کنید. پس در ادامه با ما همراه باشید.

مقدمه تولید مشتری بالقوه در تبلیغات لینکدین

بسیاری از بازاریابان تصور می‌کنند که هر چه تعداد مشتری بالقوه تولید شده بیشتر باشد حجم فروش و درآمد هم به همان نسبت بیشتر است. اما شبیه به ماهیگیری، آمدن هر مشتری به شبکه و سایت شما تضمین نمی‌کند که هر ماهی که صید می‌شود قابل خوردن باشد، یعنی هر مشتری الزاما به نتیجه مطلوب نمی‌رسد. در این پست باکس ابزار تولید مشتری بالقوه لینکدین را برای شما شرح می‌دهیم چراکه شما همواره نیاز به ابزارها و تکنیکهای مناسب برای جذب مشتری با کیفیت دارید.

حتما بخوانید: تبلیغات در لینکدین چیست؟

مواردی که در این مقاله مطرح می شود:

 • نکاتی درباره بهینه سازی کمپینهای لینکدین خود برای دستیابی به مشتری با کیفیت که منجر به ROI بالا می‌شود.
 • بهترین نکات که در سه مرحله از یک کمپین پیاده می‌شود. (قبل پست، در طول و داخل پست)

فهرست مطالب

-قبل از راه اندازی کمپین:

قبل از شروع باید 6 سوأل از خود بپرسید

-در طول راه اندازی کمپین:

بهینه سازی

بهینه سازی کیفیت مشتری بالقوه

بهینه سازی هدفگذاری

بهینه سازیهای خلاق

کمپینهای خود را شارژ کنید

براساس نوع کمپین بهینه سازی کنید

ردیابی تبدیل

به ثمر رساندن مشتری بالقوه

ثبت مشتری بالقوه موفق

مدلهای امتیازدهی به مشتری بالقوه

دسته بندی مشتریان بالقوه

ارزیابی کیفیت مشتری بالقوه

اتوماسیون بازاریابی

-پس از راه اندازی کمپین:

ارزش تجارت واقعی را بسنجید

موفقیت کمپین خود در درآمدزایی را پیگیری کنید

پیش از راه اندازی کمپین

آنه ریچی: “به مردی یک ماهی بدهید و او را برای یک روز تغذیه کنید. به مردی ماهیگیری یاد دهید و او را برای یک عمر تغذیه کنید.”

تبلیغات لینکدین

6 سوالی که پیش از راه اندازی کمپین لینکدین خود باید بپرسید

 1. شرکت شما چگونه یک تبدیل موفق را تعریف می‌کند؟

آیا بازکردن حساب کاربری، اشتراک، نصب اپلیکیشن یا ثبت یک رویداد همان تبدیل موفق است؟

هر چیزی که باشد، باید درک کنیم که پس از انتقال مشتری بالقوه از طریق چرخه فروش، منظور از تبدیل چیست؟

 1. چرخه فروش شما چه مدت زمان می‌برد؟

به اشتراک‌گذاری طول چرخه فروش شما، لینکدین را قادر می‌سازد در مورد تغذیه مشتری بالقوه و نحوه هدایت آنها به سمت فروش، اطلاعات کسب کند. ما می‌توانیم کمپینهای آینده را بهینه کنیم و بازده سرمایه گذاری (ROI) را از نزدیک کنترل کنیم. بطور کلی، چرخه‌های فروش با سابقه‌ی بیش از 6 ماه، ROI بالایی را به تصویر می‌کشند.

 1. “مشتری با کیفیت” برای شما چه معنایی دارد؟

لیست کردن ویژگی‌های مخاطبان ایده آل می‌تواند به شما این اطمینان را بدهد که هدفگذاری در راستای دستیابی به خریدار خاص شما صورت می‌پذیرد.

 1. آیا از ابزارهای اتوماسیون بازاریابی استفاده می‌کنید؟

اگر از یک ابزار اتوماسیون مارکتینگ استفاده می‌کنید، آن را با کمپین فرمهای اطلاعات مشتریان بالقوه لینکدین خود ادغام کنید. این امر باعث می‌شود روند جمع آوری، تماس با ما و ایجاد مشتری بالقوه بسیار کارآمدتر باشد که می‌تواند مدت زمانی که صرف تماس با مشتری می‌شود را کاهش دهد.

 1. مدت زمان پاسخگویی تیمهای فروش شما چقدر است؟

مطالعات نشان می‌دهد که تعداد فروشها در صورتی که در اولین ساعات درخواست به آنها پاسخ داده شود و مکالمه موفقی با مشتری صورت گیرد 7 برابر بیشتر است. هرچه این تایم مدت زمان بیشتری طول بکشد، احتمال فروش محصولات کمتر می‌شود.

 1. مشتریان بالقوه چگونه ایجاد می‌شوند؟

بطور متوسط 50% از مشتریان بالقوه در هر سیستمی هنوز آماده خرید نهایی نیستند. شما می‌توانید برای هدایت آنها در مسیر فروش، از طریق هدفگیری مجدد وبسایت یا هدف قرار دادن مخاطب در کمپین تبلیغات لینکدین خود، این هدایتها را ایجاد کنید.

در طول راه اندازی کمپین (بهینه سازی، ثبت مشتری بالقوه، اتوماسیون بازاریابی)

4 روش برای بهینه سازی کیفیت مشتری بالقوه

 1. آیا درباره کیفیت مشتریان از تیم فروش خود بازخوردی دریافت می‌کنید؟ پس از تماس با تیم فروش، زمان آن رسیده است تا فیدبکهای خود را جمع‌آوری کنید. شما می‌توانید داده‌های فیدبک خود (ملاقاتهای رزرو شده، محصولات کم بازدید، معیارهای برآورده نشده، تبدیلهای منجر شده به فروش) را درخواست کنید. فقط در این صورت می‌توان بهینه‌سازی‌های مربوطه را انجام داد.
 2. کدام هدف منجر به تولید مشتری با بالاترین کیفیت شده است؟ اگر مخاطبان زیادی بصورت هدفمند عمل کرده‌اند، جمع‌آوری این فیدبک امکان ارزیابی عملکرد هر کمپین را فراهم می‌آورد. بودجه را بین کمپینهایی با کارایی بالاتر تقسیم کنید و صبر کنید تا برنامه‌هایتان را اجرا کنید.
 3. آیا تاکنون موفق به فروش شده‌اید؟ اگر محصول خاصی دارید که چرخه فروش کوتاهی داشته است، مشخص کنید که آیا تبلیغات شما منجر به فروش آن شده است. در این صورت می‌توانید از ارزش ایده خود در تبلیغات برای اندازه‌گیری ROI استفاده کنید. اگر نتایج خوبی مشاهده کردید، سرمایه‌گذاری بیشتری برای دستیابی به مشتری بالقوه در این مسیر در نظر بگیرید.
 4. کیفیت مشتری بالقوه بدست آمده از کانالهای دیگر چگونه است؟ اگر فعالیت بازاریابی در کانالهای دیگر دارید، کیفیت مشتری بدست آمده از آن کانالها را بررسی کنید. گرچه ممکن است هزینه‌های تبلیغات در لینکدین از سایر پلتفرمها بالاتر باشد، اما کیفیت بالای مشتری در لینکدین منجر به معامله بزرگتر شده و ROI بهتری در بر خواهد داشت.

چگونه هدفگذاری خود را بهینه کنیم؟

 • از هدفگیری بیش از حد خصوصیات خودداری کنید زیرا این امر کاربرانی را که می‌توانند براحتی به مشتری بالقوه و سپس مشتری واقعی تبدیل شوند، از بین می‌برد. بعنوان تست، ابتدا مخاطبان مهمتر را هدف قرار دهید.
 • کمپینها و تکنیکهای مختلفی را برای هدف قراردادن خریداران مدنظر خود تنظیم کنید. روشهای اثربخش تولید مشتری بالقوه و توزیع مجدد بودجه بین کمپین هایی با CPL پایین و مشتری با کیفیت بالا را دنبال کنید.
 • برای دستیابی به دورنمای متناسب با برند و محصول خود از مخاطبان تطبیق یافته (هدفگیری لیست تماس) استفاده کنید. بدین منظور می‌توانید به مشترکین وبلاگ خود، مشتریان علاقمند به محصولات جدید و مشتریانی که در گذشته خود را علاقمند نشان داده‌اند نگاه بیندازید. چنین دورنماها و آینده‌نگری‌هایی می‌توانند به مشتری تبدیل شوند.
 • برای دستیابی به تعداد بیشتری از کاربران با خصوصیات مشابه با مشتریان ایده‌آل خود، از مخاطبان Leverage Lookalike استفاده کنید. بارگذاری لیستی از مشتریان گذشته یا باارزش منجر به یافتن مخاطبان جدید و مشابه می‌شود. لیست گذاشته شده از مخاطبان جدید مستثنی نیست، بنابراین تعداد مخاطبان دو برابر نمی‌شود.
 • اگر جزو آن دسته هستید که از تگ استفاده می‌کنید، از بخش دموگرافی وبسایت برای مشاهده جمعیت بازدیدکنندگان از سایت خود استفاده کنید. شما می‌توانید افرادی که با برند شما آشنا هستند و علاقمندند تا درباره محصولات شما بیشتر بدانند را بسنجید. سپس این افراد می‌توانند در کمپینهای تولید مشتری بالقوه مورد هدف قرار بگیرند تا در مرحله بعدی برای ارسال اطلاعات خود گام بردارند.

به حداکثر رساندن بازدید کمپینهای خلاق لینکدین خود

تقاضا ایجاد کنید.

وقتی دسترسی به کمپین را گسترده‌تر می‌کنید و به دنبال تولید مشتری در مقیاس بزرگ هستید، احتمالا در حال هدفگیری مخاطبان ناآشنا با کسب و کار خود هستید.

محتوای واضح و قانع کننده ارائه دهید.

تبلیغ و محتوایی خلاق متناسب با مخاطبان خاص خود ایجاد کنید. هنگامی که کاربران می‌دانند در چه کمپینی عضو شده‌اند، می‌توانند قبل از درج اطلاعات کامل خود، تصمیم نهایی خود را بگیرند.

محتوای خود را کوتاه و جذاب بسازید.

هدف کمپین خود را بصورت مختصر ولی تأثیرگذار بیان کنید. کلمات و عبارات غیرضروری و زائد را کاهش دهید چرا که تنها باعث سردرگمی می‌شود.

منحصر بفرد باشید.

محتوای خود را منحصرا برای یک مشتری بالقوه که مخاطب مدنظرتان است بنویسید. جزئیات خاصی را در محتوای تبلیغ لینکدین خود وارد کنید که مربوط به شخصیت مشتریان شما است. با تبلیغات مؤثر، مخاطبان خود را فرابخوانید و به نیازمندی‌های آنها بپردازید.

مسیر را به مخاطبان خود نشان دهید.

قابلیت call-to-action را در تبلیغات لینکدین و گوگل خود قرار دهید. یک CTA مشخص را برای تبلیغ خود در نظر بگیرید و از کاربر بخواهید که برای اقداماتی چون دریافت اطلاعات بیشتر یا دریافت لیست محصول با شما تماس بگیرد.

گزینه‌های خلاقانه

سعی کنید آپشنهای متفاوتی را با یک هدف یا هدفهای متفاوت آزمایش کنید تا دریابید کدام حالت بالاترین کیفیت بازخورد را به همراه دارد. هرچه آپشن‌های بیشتری در تبلیغات خود بکار ببرید، موفقیت بیشتری کسب خواهید کرد.

با رعایت این نکات کیفیت کمپین خود را بالا ببرید

برای ایجاد آگاهی و آشنایی با برند و محصولات خود، تبلیغات ژنرال را بر اساس تولید تقاضا تکمیل کنید.

برای تکرار پیام‌رسانی به مخاطبان خود و در نهایت تبدیل آنها به مشتری بالقوه، یک استراتژی تولید محتوای قدرتمند داشته باشید.

حداقل یک یا دو پست با هدف آموزش مخاطبان خود در مورد برندتان ایجاد کنید. سپس مخاطبان را به وب سایت خود هدایت کنید تا در صورت لزوم اطلاعات بیشتری کسب کنند. تبلیغات بر مبنای تولید تقاضا می‌‌تواند بصورت موازی با تبلیغات Lead Gen Forms (فرم اطلاعات مشتری) یا قبل از انتشار تبلیغات عمومی انجام شود. (منظور از تبلیغات عمومی، تبلیغاتی است که اطلاعات فردی مخاطب را خواستار است.)

برای پیگیری فعالیتهای هدفمند خود در راستای تولید مشتری بالقوه، می‌توانید از وب سایت خود بازدیدها را دنبال کنید یا از طریق لینکدین بازخوردها را بسنجید.

بهینه سازی براساس نوع کمپین؛ با استفاده از فرمهای GEN مشتری بالقوه

بمنظور جذب مشتری، تبلیغات خود را کاملا واضح و مؤثر ایجاد کنید. تبلیغات فرم اطلاعات عمومی مشتری بالقوه، پیش از ارسال اطلاعات فردی، کاربران را به سوی صفحه فرود هدایت نمی‌کند. اطمینان حاصل کنید که نسخه کپی تبلیغتان فعال است.

چندین فرم اطلاعات عمومی مشتری را برای مخاطبان هدف مختلف ایجاد کنید. برای هر کمپین می‌توان بطور جداگانه یک فرم دانلود کرد و کیفیت آنها قابل پیگیری است.

در صورت لزوم، یک سوأل سفارشی را روی فرم درج کنید، به عنوان مثال “زمان ترجیحی برای تماس با ما” یا “من می‌توانم حداقل سرمایه X دلار را برای افتتاح حساب درنظر بگیرم” تا اطمینان حاصل شود که به معیارهای خاص خود می‌رسید.

توجه: این امر ممکن است روی تعداد مشتری بالقوه و CPLها تأثیر بگذارد، اما می‌تواند به تولید مشتری بالقوه با کیفیت بالاتر کمک کند.

در قسمت جزئیات پیشنهادی، مراحل بعدی را مشخص کنید، به عنوان مثال مشخص کنید هنگامی که فردی اطلاعات خود را ارسال می‌کند، در بین آنها افرادی که تمایل به کسب اطلاعات بیشتری دارند، با آنها تماس گرفته می‌شود. در چنین حالتی کاربران عضو دقیقا می‌دانند که چه انتظاراتی باید داشته باشند و برای گفتگو با تیم فروش آماده خواهند شد.

راهنمایی برای بهینه سازی بر مبنای نوع کمپین؛ با کاربرد پیگیری تبدیل

اطمینان حاصل کنید که مشتری بدون دردسر به صفحه فرود وارد شود. بعنوان مثال اگر هدف جمع آوری فرمهای پر شده است، باید بدون نیاز به کلیک روی لینکهای اضافی یا پیمایش بیش از حد، فرم به راحتی در صفحه فرود قابل دسترسی باشد.

اطمینان حاصل کنید که صفحه فرود، اطلاعات کافی در مورد محصول را با قالب سازمان یافته نمایش می‌دهد. بدین ترتیب کاربران می‌توانند قبل از ارائه جزئیات، تصمیم آگاهانه‌ای بگیرند.

فرمهای صفحه فرود را کوتاه درنظر بگیرید. اگر زمینه‌های زیادی باید در فرم خود بگنجانید، اطمینان حاصل کنید که اطلاعات کافی در صفحه فرود وجود دارد که ارزش پر کردن فرم را به کاربران نشان دهد. بدین ترتیب ممکن است اعضا مجبور شوند فرم را پر کنند.

53% از بازدیدکنندگان نسخه موبایل سایت، پیجهایی که بیش از 3 ثانیه بارگیری آنها زمان ببرد را ترک می‌کنند. بنابراین بهتر است از بارگیری صفحات خود در سریعترین زمان ممکن اطمینان حاصل کنید.

نکته: برخی صفحات سریعتر از سایر صفحات بالا می‌آیند. برای اطمینان از بارگیری سریع صفحات و بهینه‌سازی آنها و به حداقل رساندن زمان بارگیری، از یک ابزار تست سرعت استفاده کنید.

از تگ Insight و فرم ارزیابی مشتری بالقوه، کیفیت مشتری بالقوه را بسنجید. پس از جمع آوری اطلاعات کیفی مشتریان، بودجه خود را روی کمپینی که بالاترین کیفیت را دارد هزینه کنید.

نحوه امتیازدهی به مشتری موفق

Lead Scoring(امتیازدهی به مشتری): امتیازدهی به مشتری روشی برای رتبه بندی مشتری بالقوه براساس تعیین آمادگی آنها برای فروش است. داشتن یک سیستم امتیازدهی به مشتریان به شما کمک می‌کند تا سطح فعلی علاقه آنها به شرکتتان را تعیین کنید. از این اطلاعات می‌توانید برای شکلدهی به استراتژی تبلیغات گوگل و لینکدین و همچنین نحوه صرف بودجه خود استفاده کنید.

 1. شخصیت ایده آل برای مشتری خود را تعیین کنید. استراتژی تبلیغات لینکدین و هدفگذاری خود را تنظیم کنید تا کیفیت خوبی در عمل بدست آورید که متناسب با خواسته تیم فروش شما است.
 2. اطمینان حاصل کنید که تیمهای فروش و بازاریابی شما در مورد آنچه که منجر به بازاریابی کیفی (MQL) می‌شود، هماهنگ هستند. بدین ترتیب، شما می‌توانید یک استراتژی مناسب برای امتیازدهی به مشتری بالقوه مشخص کنید تا مطمئن شوید می‌توانید روی دستیابی به کیفیت و کمیت مناسب در هدایت مشتری به تیم فروش متمرکز شوید.
 3. سیستم اتوماسیون مارکتینگ (MAS) خود را برای امتیازدهی به مشتری بالقوه تنظیم کنید. قابلیت ورود به MAS را برای مشتریان فعال کنید تا امتیازدهی مؤثری بدست آید و جهت پیشرفت و درآمدزایی به سرعت در اختیار تیم فروش قرار گیرد.

لینکدین

کامپوننتهای مدل امتیازدهی به مشتری بالقوه

براساس فعالیت

فعالیتهای انجام شده از طریق کمپین (براساس کمپین CTA)

مثالها:

 • درخواست تماس با فروش
 • ثبت نام در یک جلسه آزمایشی رایگان
 • درخواست انواع خاصی از محتوا
 • ثبت نام در یک رویداد/ وبینار

براساس جمعیت شناسی

مشتری شما مبتدی است یا خاص و منحصر بفرد است؟

مشتریان می‌توانند شامل افراد مرفه، صاحبان کسب و کار B2B و فارغ التحصیلان رشته های تحصیلی خاص باشند. نتایج را می‌توان براساس شاخصهایی چون سن، عنوان شغلی، عملکرد و سوابق کاری ارزیابی کرد.

برای تولید مشتری بالقوه B2B، می‌توانید عواملی را ارزیابی کنید که نشان می‌دهد شرکت مشتری چیست؟ شرکت تا چه حد بزرگ است؟ صنعت و محل استقرار شرکت و غیره چیست؟

پیوندهای لینکدین خود را طبقه‌بندی و امتیازدهی کنید

بسته به فعالیت call-to-action کمپینتان، امتیازها می‌توانند تعیین کنند که آیا آنها یک مشتری واجد شرایط بازاریابی (MQL) هستند یا نه. براساس میزان تناسب داشتن مشتری با المانهای خود، میزان درگیری او با شرکت و تمایل به خریدش، نمره‌ای بین 1 تا 100 را به او اختصاص می‌دهیم. وقتی مشتری بدنبال کسب اطلاعات بیشتری درباره نحوه فعالیت وب سایت و بازاریابی شماست، این امتیاز افزایش می‌یابد. اطمینان حاصل کنید که قالبهای تبلیغاتی، خصوصیات، خلاقیتها و هدفگیری استفاده شده در کمپین تولید مشتری بالقوه در راستای دستیابی به کیفیت بالاتر هستند.

5 سوألی که باید هنگام ارزیابی کیفیت مشتری پرسیده شود

 1. حداقل معیارهای یک مشتری بالقوه برای تبدیل شدن به مشتری چیست؟
 2. مشتریان فعلی شما چه خصوصیاتی دارند؟
 3. مسیر گذر مشتری موفق در سایت چگونه به نظر می‌رسد؟
 4. چرخه فروش یک مشتری ارزشمند در مقابل یک مشتری با امتیاز پایین چگونه است؟
 5. ارزش طول عمر یا متوسط هزینه یک مشتری ارزشمند چیست؟

نکته: علاوه بر تعیین امتیاز مشتری براساس فعالیتها و جمعیت شناسی، با پرسیدن این سوألها می‌توانید چیزی که در ارزیابی کیفیت مشتری مهم است را تعیین کنید.

نحوه به دام انداختن مشتری

نکته1: انواع مختلف کمپینهای تولید مشتری و آنچه هر یک از نظر محتوایی در رویدادها و وبینارها ارائه می‌دهند را شناسایی کنید. شما ممکن است برای هر کمپینی به یک مدل امتیازدهی منحصر بفرد نیاز داشته باشید.

نکته 2: دستورالعملهایی را تعیین کنید که باعث شود در نهایت مشتری به تیم فروش برسد. براساس تعداد مشتریان و تعداد انواع مختلف کمپینهای در حال اجرا، مشتریان با درجه‌های کیفی مختلفی ممکن است به بخش فروش ارسال شوند.

بدین ترتیب می‌توان یک استراتژی مؤثر برای مسیرهایی ایجاد کرد که مدت زمان بیشتری طول می‌کشد تا مشتری به واحد فروش برسد و میل به خرید پیدا کند.

سیستم اتوماسیون بازاریابی

سیستم اتوماسیون بازاریابی، نرم افزاری است که وظایف تکراری و فرآیندهای مرتبط با تولید مشتری، شخصی سازی پیامها و محتوا، ارسال ایمیل و موارد دیگر را خودکار انجام می‌دهد و این باعث کارایی و یکپارچه سازی استراتژی‌های امتیازدهی، پروراندن و دستیابی به مشتری بالقوه می‌شود. تبلیغات لینکدین با چندین سیستم اتوماسیون بازاریابی سازگار است که می‌توانید با آن کمپینهای فرم اطلاعات مشتریان خود را برای دستیابی راحتتر به امتیاز و مدیریت مشتری ادغام کنید.

ادغام

اگر از هر یک از این سیستمهای بازاریابی استفاده می‌کنید، تیم لینکدین شما می‌تواند برای شروع کار با ادغام کمپینها به شما کمک کند:

 • Salesforce Pardot
 • Salesforce Sales Cloud
 • Zapier
 • Oracle
 • Eloqua
 • Hubspot
 • Convertr
 • Integrate
 • MicrosoftDynamics 365
 • Marketo
 • Driftrock

اگر لینکدین در حال حاضر از سیستم اتوماسیون بازاریابی شما پشتیبانی نمی‌کند، همیشه می‌توانید لیستی از موارد هدایت شده خود را به عنوان پرونده CSV در مدیریت کمپین بارگیری کنید و به صورت دستی آن را در بانک اطلاعات خود بارگذاری کنید. شما می‌توانید از یک پارتنر بریدج (پل) استفاده کنید؛ زاپیریا دریفتراک.

 

کمپین پست (محتوا)

ارزش شما چقدر است؟

کمپین لینکدین خود را دنبال کنید

موفقیت در کسب درآمد

برای بدست آوردن دقیقترین تصویر از موفقیت، کمپین تبلیغات لینکدین خود را براساس درآمدتان پیگیری کنید. معیارهایی مانند برداشت و نرخ هر کلیک می‌تواند به بهینه‌سازی کمپین و آنالیز سطح بالا کمک کند اما اینها تأثیر زیادی را روی مسیر تولید مشتری نشان نمی‌دهد. انجام برخی قراردادها و دستیابی به مشتری ممکن است سالها طول بکشد اما اگر طعمه مناسبی داشته باشید ماهی را به دام خواهید انداخت.

هنگامه که چرخه فروش بالاتر از 6 ماه است، مشتریان در لینکدین موفقیت بسیار بالایی در خرید تجربه کرده‌اند. داشتن سیستمی برای ردیابی مسیرها از طریق چرخه فروش مهم است. بدین ترتیب می‌توانید معیارهایی که در طول دوره کمپین، ارزش واقعی کسب و کار شما را نشان می‌دهند را اندازه‌گیری کنید.

 

ترجیح می‌دهید کدام یک از دو مورد زیر مشتری شما باشند؟

 

 1. کمپین فرم مشتری بالقوه شماره 1 با ارزش 10000 دلار

تعداد مشتری دریافتی                           100

هزینه هر مشتری                                100 دلار

تعداد تبدیل مشتری به فروش                     2

درآمد کل                                          20000 دلار

نرخ تبدیل %                                      2

بازگشت سرمایه                                   200%

 

 1. کمپین فرم مشتری بالقوه شماره 2 با ارزش 10000 دلار

تعداد مشتری دریافتی                             50

تعداد تبدیل مشتری به فروش                     5

درآمد کل                                           50000 دلار

نرخ تبدیل %                                      10

بازگشت سرمایه                                   500%

نتیجه گیری: اگرچه کمپین اول، CPL کمتری دارد، اما در نهایت کمپین دوم به ROI بهتری رسیده است زیرا منجر به تولید مشتری با کیفیت بالاتر می‌شود که فروش بیشتری را در پی دارد.

حتما بخوانید: شرکت وی دیجیتال مارکتینگ، مشاور و مجری تبلیغات آنلاین

از دستاوردهای خود راضی هستید؟

کمپین خود را پست کنید، حتما معیارهایی مانند تعداد تبدیل فروش بدست آمده و ارزش هر فروش را ردیابی کنید.

این اطلاعات را با تیم فروش خود به اشتراک بگذارید تا آنها بتوانند به شما در تدوین استراتژی برای فعالیتهای تبلیغاتی آینده کمک کنند، بدین ترتیب ROI قوی را بدست می‌آورید و یک شبکه گسترده و قدرتمند را ایجاد می‌کنید.

 

 

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of حسین افسان
حسین با زمینه طراحی سایت تونسته توی چند سال اخیر صد ها هزار دلار از بودجه کسب و کار ها رو صرف کمپین های موفقیت آمیز تبلیغات گوگل کمپین های سرچ کنه. همچنین در زمینه تبلیغات متا هم تجربه زیادی داره Linkedin

One Response

 1. بازتاب: استراتژی های تولید مشتری بالقوه در تبلیغات لینکدین به چه صورت است؟ | وب تو آل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *