دستیابی به کاربران واقعی برای دانلود اپلیکیشن شما در تبلیغات گوگل

دستیابی به کاربران واقعی برای دانلود اپلیکیشن شما در تبلیغات گوگل

دستیابی به کاربران واقعی جهت دانلود اپلیکیشن شما در تبلیغات گوگل

بعنوان تبلیغ‌کننده یک اپلیکیشن یا برنامه، شما تمایل دارید که اپلیکیشن شما بدست افراد بیشتری برسد. بنابراین چگونه با کاربران خود ارتباط برقرار می‌‌کنید؟ کمپینهای تبلیغاتی اپلیکیشن جهانی این کار را برای شما سهولت می‌بخشد و ترویج اپلیکیشن شما را در بزرگترین بخشهای گوگل چون جستجو، Google Play، YouTube و Google Display Network ساده می‌سازد. تنها باید چند خط متنی درباره محصول، یک پیشنهاد و برخی ویژگیهای خاص را به آن بیافزایید و به کاربران در یافتن اپلیکیشن خود کمک کنید.

در این پست سعی می‌کنیم تا نحوه کار کردن با کمپینهای اپلیکیشن جهانی را پوشش دهیم. برای شروع ابتدا بهترین شیوه‌ها برای ارتقاء اپلیکیشنها در گوگل و چگونگی ایجاد یک کمپین تبلیغاتی اپلیکیشن عمومی و جهانی را بررسی می‌کنیم.

نحوه تبدیل شدن به یک متخصص کمپینهای اپلیکیشن عمومی

شما این گواهی را پس از پاس کردن اولین دوره‌ی برنامه آموزشی گوگل برای UAC کسب خواهید کرد.

برای یافتن کاربرانی که برای اپلیکیشن شما ارزشمند هستند، تبلیغات در گوگل الگوهایی را برای در دسترس داشتن کاربران با ارزش فعلی اپلیکیشن در اختیار شما قرار می‌دهد.

بر این اساس بسیار مهم است که تعاملات متفاوتی که کاربران با اپلیکیشن شما دارند را پیگیری کنید. این پیگیریها اطلاعات بیشتری را برای ایجاد یک مدل به UAC (Uiversal App Campaigns) ارائه می‌دهد تا کاربران را به نحوی دسته بندی کنند که کاربران هدف شما از کاربران دیگر جدا شود.

حتما بخوانید: راهنمای کاربردی تبلیغات برای دانلود اپلیکیشن

نکته‌ی بسیار مهم:

پیگیری بیشتری را در راستای رسیدن به هدف اصلی شما که همان خرید کاربر است، انجام دهید. این پیگیریها شامل همه‌ی مواردی است که منجر به دستیابی به این هدف می‌شود، حتی تمامی مسیرهایی که به کانالهای دیگر متصل می‌شوند باید مورد بررسی قرار گیرند. این پیگیریها اطلاعات بیشتری برای شناسایی الگوهای بین کاربران با ارزش در اختیار تبلیغات در گوگل قرار می‌دهد.

 نحوه تنظیم پیگیری تبدیل مشتریان هدف

شما باید مسیرهای تبدیل به مشتریان هدف را برای اپلیکیشنهای اندروید و iOS خود با استفاده از یکی از گزینه‌های زیر پیگیری کنید:

 • Google Analytics برای فایربیس
 • پیگیری سرور به سرور( server-to-server )
 • تجزیه و تحلیل اپلیکیشن Third-party
 • پیگیری مسیرهای تبدیل بدون کد و ناشناس با استفاده از google play (فقط برای اندروید)

انتخاب یک مسیر و پنجره تبدیل مناسب برای رسیدن به هدف

یک پنجره تبدیل زمانی عمل می‌کند که کاربری بر روی آگهی شما کلیک کند و بدین ترتیب عمل تبدیل تکمیل خواهد شد. هر عمل تبدیلی که در یک پنجره تبدیل اتفاق می‌افتد می‌تواند به تبلیغ شما مرتبط شود. پنجره تبدیلی را تنظیم کنید که هر زمانی که مایل بودند با استفاده از آن به آگهی شما دست یابند. اگر شما پنجره تبدیلی برای تبلیغات خود سفارشی سازی نکنید، از پنجره تبدیل پیش فرض به مدت ۳۰ روز استفاده خواهد شد.

 

شمارش کاربران جدید: نصب اپلیکیشن یا بازدیدکننده بار اولی

شما می‌توانید کاربران جدید اپلیکیشن را با پیگیری نصب هر اپلیکیشن یا بازدیدکننده بار اولی اندازه‌گیری کنید. هر “نصب” زمانی روی می‌دهد که اپلیکیشن شما را روی دستگاه خود دانلود کند. هر “بازدید اولی” زمانی صورت می‌گیرد که کاربر برای بار اول پس از نصب اپلیکیشن شما، آنرا باز می‌کند. به این نکته توجه کنید که کاربری که یک بار برنامه را دانلود و روی دستگاه خود نصب می‌کند را تنها یک بار در شمارش خود محاسبه کنید.

اگر شما از روش پیگیری تبدیل بدون کد با google play استفاده می‌کنید، شما تنها می‌توانید کاربرانی که اپلیکیشن اندرویدی شما را نصب کرده‌اند را پیگیری کنید. شما باید کاربران جدید دیگر را از طریق بازدید بار اولی اپلیکیشن ios دنبال کنید.

به این نکته توجه کنید که هر گونه تغییر در نحوه پیگیری تبدیل شما، می‌تواند UACهایی را که تحت اجرا هستند تحت تأثیر قرار دهد. تبلیغات در گوگل ادوردز از تنظیمات پیگیری تبدیل برای یادگیری انواع کاربران تبدیل استفاده می‌کند. ادوردز این اطلاعات را بعد از اعمال هر تنظیم جدیدی بازخوانی می‌کند.

ایجاد یک کمپین تبلیغات اپلیکیشن جهانی

کمپینهای تبلیغاتی اپلیکیشن عمومی به شما این اجازه را می‌دهند تا اپلیکیشن خود را از طریق سرچ گوگل، google play، YouTube، gmail و اپلیکیشنهای دیگر و وب‌سایتهای موبایلی در شبکه نمایشی ترویج دهید. در ادامه نحوه ایجاد کمپینهای تبلیغاتی اپلیکیشن در حساب کاربری تبلیغات گوگل را برای شما شرح می‌دهیم.

حتما بخوانید: دستیابی به مشتریان هدف در وب‌ سایت‌ها و اپلیکیشن‌ ها با گوگل ادوردز

دستورالعمل‌ها

 1. وارد حساب کاربری تبلیغات در گوگل (ادوردز) خود شوید.
 2. در منوی صفحه در سمت چپ روی گزینه Campaigns کلیک کنید.
 3. روی دکمه + کلیک کنید، سپس اپلیکیشن عمومی را انتخاب کنید.
 4. پلت‌فرم و الگوی اپلیکیشن خود را انتخاب کنید.
 5. نام اپلیکیشن خود، نام پکیج یا ناشر را وارد کنید سپس اپلیکیشن خود را از فهرست ظاهر شده انتخاب کنید.
 6. روی گزینه Continue کلیک کنید.
 7. در فیلد “Campaign name” نامی برای کمپین تبلیغاتی خود اضافه کنید. برای اینکه کمپین خود را بعداً پیدا کنید، شما ممکن است بخواهید که نامی که نشان داده می‌شود بیانگر کمپین اپلیکیشن عمومی باشد.
 8. در بخش ایده های نوشتاری “Your text ideas”:
  1. ۴ خط مستقل متنی وارد کنید که می‌تواند در هر سفارش آگهی شما تغییر کند.
  2. هر ایده باید ۲۵ کارکتر یا کاراکتر کمتری را بپذیرد.
  3. هر ایده در واقع شامل ۲۰ یا تعداد کمتری کاراکتر است تا فضای کمتری را اشغال کند.
  4. بیاموزید که چگونه بهترین تبلیغ را برای هدف خود نشان دهید.
 9. شما می‌توانید حداکثر ۲۰ مورد از گزینه‌های زیر را انتخاب کنید:
 • Video

 1. ویدیوها باید در YouTube بارگذاری شوند.
 2. این ویدیوها می‌توانند بصورت دورنما( landscape )، تصویرسازی( portrait ) یا حتی با منظور مستقیم( square ) از خواسته شما تولید شوند.
 3. اگر شما ویدیویی برای افزودن ندارید، ممکن است ادوردز، آگهی ویدیویی را با استفاده از موجودی لیست فروشگاه اپلیکیشن شما ایجاد کند.
 • Image

 1. تصاویر را با پسوند .jpg، .gif یا .png با حداکثر سایز ۱۵۰ کیلوبایت آپلود کنید.
 2. برای آگهی‌های محلی، تصاویر لنداسکیپی و بصورت دورنما با ارزشترین فرمت هستند.
 3. فرمتهای ارزشمند دیگر شامل ۳۲۰*۵۰ پیکسل، ۳۲۰*۴۸۰ پیکسل و ۳۰۰*۲۵۰ پیکسل.
 4. نحوه آپلود آگهی تصویری در سایزهای مختلف را بیاموزید.
 • Html5

 1. Html5 را بعنوان یک فایل زیپ با حداکثر سایز ۱ مگاپیکسل و حداکثر ۴۰ فایل آپلود کنید.
 2. برای تأیید html5 موجود قبل از آپلود، فایل زیپ خود را از طریق ابزار html5 validator اجرا کنید.
 3. سایز html5 قابل قبول شامل:
  1. ۳۰۰*۲۵۰ (سایز ثابت)
  2. ۳۲۰*۵۰ (سایز ثابت)
  3. ۴۸۰*۳۲۰ (با دید landscape، سایز متغیر)
  4. ۳۲۰*۴۸۰ (با دید portrait، سایز متغیر)
 4. در صورت نیاز، تنظیمات لوکیشن و مکان یا زبان خود را به روزرسانی کنید. به این نکته توجه کنید که ادوردز تبلیغات در گوگل شما را ترجمه نمی‌کند، بنابراین شما باید تنها زبانهایی که با تبلیغات شما مطابقت دارند را مورد هدف قرار دهید.
 5. در زیر “campaign optimization” برای بهینه‌سازی کمپین تبلیغاتی خود یکی از موارد زیر را انتخاب کنید:
  1. حجم و ظرفیت نصب
  2. فعالیتهای درون برنامه‌ای (شما زمانی می‌توانید این گزینه را انتخاب کنید که قبلا تنظیمات مربوط به پیگیری فعالیتهای درون برنامه‌ای خاص را انجام داده باشید.)
 1. هزینه‌های رسیدن به هدف خود را مشخص کنید. اگر اپلیکیشن را روی اندروید نصب کنید، درصورتی که به Google play و حساب کاربری تبلیغات گوگل خود متصل شده‌اید ممکن است فایلی از مجموعه نصبها را برای هزینه‌هایی مشخص مشاهده کنید.
 2. دکمه Save and Continue را کلیک کنید. ادوردز می‌تواند بطور خودکار تعداد نصبها را بعنوان تبدیل اپلیکیشنهای اندرویدی در فروشگاه google play بشمارد. برای پیگیری همه‌ی نصب‌ها و installها باید مطمئن شوید که تنظیمات پیگیری تبدیلها روی اپلیکیشن موبایل را انجام داده‌اید.

نکته

اگر کمپین تبلیغات گوگل خود را با استفاده از حساب توسعه دهنده Google Play ایجاد کرده‌اید، شما قادر خواهید بود تا کلیه آمارهای مربوط به کمپین اپلیکیشن خود را در کنسول توسعه‌دهنده خود مشاهده کنید.

 

کمپین های اپلیکیشن عمومی چگونه کار می‌کنند؟

برخلاف اکثر کمپینهای تبلیغات در گوگل ادوردز، شما تبلیغات منحصربفردی را برای کمپینهای اپلیکیشن جهانی طراحی نمی‌کنید. در مقابل، ما از ایده‌ها و محتوای متن تبلیغات شما از لیست فروشگاه اپلیکیشن‌تان برای طراحی انواع تبلیغات در فرمتها و شبکه‌های مختلف استفاده می‌کنیم. تمام کاری که باید انجام دهید این است که متن، پیشنهاد اولیه و بودجه خود را ارائه دهید و زبانها و مکانهای انتشار تبلیغات گوگل خود را به ما اطلاع دهید. سیستمهای ما ترکیبهای مختلف را تست می‌کنند و تبلیغاتی که بهترین بازخورد را خواهند داشت نمایش می‌دهند و البته موارد مورد درخواست را بعنوان اصلاحات اضافی اعمال نمی‌کنند.

برای اینکه بهترین نتیجه را از هر بار دانلود دریافت کنید، ادوردز هدفگیری و قیمت‌گذاری را بصورت خودکار انجام می‌دهد. شما می‌توانید هدفگیری کمپین تبلیغاتی خود را بهینه‌سازی کنید تا براساس اقدامات موردنظرتان روی یافتن کاربران باارزش تمرکز کنید؛ کاربرانی که در نهایت برنامه شما را دانلود و نصب می‌کنند.

بهینه‌سازی تبلیغات گوگل برای نصب یا تبدیل اپلیکیشن

تبلیغات اپلیکیشن عمومی با هوشمندی تمام توسط وی دیجیتال مارکتینگ تولید می‌شوند و با فهرست تبلیغات مناسب و مکانهای موجود مرتبط می‌شوند. برای ساخت تبلیغات شما، تبلیغات در گوگل ادوردز ممکن است از لیست اپلیکیشن شما در فروشگاه اپلیکیشن مربوطه، هر ایده‌ای در متن تبلیغاتی‌تان، تصاویر اپلیکیشن اختیاری از app store و از ویدیوهای یوتیوب اختیاری استفاده کند. این سیستم، تبلیغات شما را منعکس می‌کند و بطور خودکار پیشنهادات شما را برای دستیابی به دانلود بیشتر اپلیکیشن شما تنظیم می‌کند تا هدف بهینه‌سازی شما برآورده شود. بعنوان مثال اگر خطی از متن تبلیغات‌تان بهتر از سایر خطوط تبلیغات عمل کند، سیستم همواره بهترین متن را نسبت به بقیه نمایش می‌دهد.

تبلیغات شما کجا می‌تواند ظاهر شود؟

تبلیغات شما برای نمایش در قسمت Properties گوگل واجد شرایط خواهد بود. این شامل google search،google play  و همچنین پارتنرهای جستجو، YouTube، google display network،  AdMob و بسیاری از ناشرانی است که میزبان تبلیغات اپلیکیشن هستند. در ادامه برخی از مکانهایی که اپلیکیشن شما نمایش داده می‌شوند را به تصویر می‌کشیم:

Google Search Network

 • جستجو در گوگل
 • پارتنرهای جستجوی گوگل

C-ADV-APP-1

گوگل تبلیغ شما را با شرایط جستجویی که مربوط به اپلیکیشن یا دسته بندی شماست مطابقت می‌دهد. گوگل ادوردز کلمات کلیدی شما را با استفاده از چند روش تولید می‌کند. از جمله استفاده از شرایط جستجوی Google Play که افراد را بسوی اپلیکیشن شما هدایت می‌کند.

Google Play

C-ADV-APP-2

 • نتایج جستجوی Google Play
 • بخش برنامه‌های مربوط به Google Play
 • صفحه اصلی Google Play: “برای شما پیشنهاد شده است.”

گوگل می‌تواند تبلیغات شما را به افرادی که شرایط و برنامه های مورد جستجوی آنها مرتبط با اپلیکیشن شماست نشان دهد. گوگل همچنین قادر است تبلیغات شما را در صفحه جزئیات برنامه‌ای که شبیه به اپلیکیشن شماست نشان دهد، بدین ترتیب وقتی افراد آن اپلیکیشن را مشاهده می‌کنند، اپلیکیشن شما هم  مورد توجه خواهد گرفت.

 

YouTube

C-ADV-APP-3

 • صفحات و محتوای مرتبط در YouTube

ادوردز می‌تواند تبلیغات شما را در یوتیوب نشان دهد، جایی که احتمالا تبلیغات شما بیشترین کلیک را خواهد داشت و احتمالا اپلیکیشن شما بیشترین دانلود را خواهد داشت.

 

Google Display Network

C-ADV-APP-4

 • Gmail
 • اپلیکیشنهای دیگر

تبلیغات شما برای نمایش در شبکه نمایش گوگل و سایر اپلیکیشنهای مرتبط واجد شرایط هستند. ادوردز تبلیغات شما را برای دستیابی به بیشترین تعداد تبدیل برای رسیدن به هدف‌تان بهینه سازی می‌کند.

 

بهینه‌سازی کمپینهای تبلیغاتی و هزینه‌ها

کمپینهای اپلیکیشن عمومی یا جهانی سه روش مختلف را برای بهینه‌سازی اهداف بازاریابی شما ارائه می‌دهد:

 • برای بدست آوردن نصب یا install بیشتر تمرکز کنید. گوگل ادوردز هزینه‌ها و هدف شما را برای دستیابی به بیشترین تعداد کاربران جدیدی که اپلیکیشن شما را دریافت می‌کنند بهینه‌سازی می‌کند. هزینه شما می‌تواند به نحوی تنظیم شود که هر زمانیکه کسی اپلیکیشن شما را نصب می‌کند، به طور متوسط مقداری از هزینه شما در آن زمان صرف شود. براساس آپشن پیشرفته در تجربه جدید تبلیغات در گوگل، شما احتمالا قادر خواهید بود تا کاربران را برای نصب و انجام یک کار خاص مورد هدف قرار دهید.
 • بر روی فعالیتهای درون برنامه‌ای محرک تمرکز کنید. اگر هدف شما دستیابی به کاربران باارزش بیشتری است و شما کلید فعالیتهای درون برنامه‌ای برای روی دادن یک تبدیل را دارا هستید، این گزینه را استفاده کنید. گوگل ادوردز روی افرادی تمرکز خواهد کرد که بیشترین تلاش را برای تکمیل فعالیتهای درون برنامه‌ای خاص انجام داده‌اند و این کمپین تبلیغاتی را انتخاب کرده‌اند. هزینه CPA(هزینه هر فعالیت) را بعنوان متوسط هزینه‌ای که هر فرد برای فعالیت درون برنامه‌ای انجام می‌دهد تنظیم کنید.
 • بر روی ارزش فعالیت درون برنامه‌ای تمرکز کنید. در کمپینهای تبلیغاتی روی ارزش فعالیتهای درون برنامه‌ای تمرکز کنید، تبلیغات در گوگل ادوردز روی افرادی که احتمالا در طول زمان بیشترین ارزش را دارند تمرکز می‌کند. پیشنهاد هزینه شما باید متوسط مقدار تبدیل (مثلا درآمد) باشد یعنی هر دلاری که برای تبلیغات صرف می‌کنید را دربربگیرد. بعنوان مثال وقتی برای یک پنجره تبلیغاتی ۱ دلار صرف می‌کنید و ۰٫۵ دلار آن را کاربر در خریدهای درون برنامه‌ای پرداخت می‌کند، بدین ترتیب ۵۰% از هزینه‌های شما تحت پوشش قرار می‌گیرد.

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 3 / 5. تعداد آرا: 2

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of حسین افسان
حسین با زمینه طراحی سایت تونسته توی چند سال اخیر صد ها هزار دلار از بودجه کسب و کار ها رو صرف کمپین های موفقیت آمیز تبلیغات گوگل کمپین های سرچ کنه. همچنین در زمینه تبلیغات متا هم تجربه زیادی داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *