انتخاب فرمت تبلیغاتی مناسب در تبلیغات گوگل

انتخاب فرمت تبلیغاتی مناسب در تبلیغات گوگل

حتما برایتان پیش آمده که در تبلیغات در گوگل به دلیل عدم آشنایی با انتخاب فرمت تبلیغاتی مناسب در تبلیغات گوگل ، هنگام درج تبلیغ بر سر انتخاب فرمت تبلیغ مناسب خود، دچار سردرگمی شده‌اید. اینکه بدانیم چه فرمتی را کجا به کار ببریم بسیار مهم است و البته بسیار تأثیرگذار. گاهی افراد در برخی موارد به تبلیغات متنی بسنده می‌کنند و در برخی مکان ها تبلیغات بصری بیشتر پاسخگو هستند و البته نحوه استفاده از این فرمت ها هم یکی از مواردی است که بهتر است در مورد آن اطلاعات خوبی کسب کنید تا تبلیغ گوگل ادز شما بیشتر از هر چیزی جذاب و تأثیرگذار بنظر برسد.

حتما بخوانید:ساختار تبلیغات در گوگل ادوردز

تبلیغات متنی که در کنار نتایج جستجوی گوگل ظاهر می‌شوند، یکی از انواع قالب های تبلیغاتی است که می‌توانید در تبلیغات گوگل بکار ببرید. شما همچنین می‌توانید محصولات و خدمات خود را با تبلیغات ویدیویی یا تبلیغات بنری، تبلیغات اپلیکیشنی یا تبلیغات محتوایی به خوبی تبلیغ کنید.

هر نوع از فرمت های تبلیغاتی مزایای خاص خود را دارند، چه هنگامی که از یک متن ساده استفاده می‌کنید و چه هنگامی که از استوری ها و تبلیغات ویدیویی استفاده می‌کنید هرکدام ویژگی خاص خود را دارا هستند. شما می‌توانید چندین نوع تبلیغ را در حساب کاربری تبلیغات گوگل ادز خود و حتی بر روی یک کمپین اجرا کنید.

فرمت های تبلیغاتی موجود در حساب کاربری تبلیغات گوگل ادز

فرمت متن: در این نوع تبلیغ، تنها کلمات هستند که نقش ایفا می‌کنند.

image1

تصویر بالا نمونه‌ای از تبلیغات متنی است. در این روش تبلیغات بسیار سریع و راحت اجرا شده و نگهداری از آنها زمان بر نخواهد بود. زمانی که کاربران در گوگل جستجو می‌کنند، تبلیغات شما به راحتی دیده شده و هر کاربری می‌تواند مشتری شما باشد. شما در تبلیغات متنی می‌توانید از افزونه‌های تبلیغاتی برای ارائه جزئیات بیشتر و اطلاعات تماس استفاده کنید که تبلیغ متنی خود را با مشتریان مرتبط سازید.

فرمت ریسپانسیو: تبلیغات ریسپانسیو به طور خودکار اندازه، ظاهر و فرمت خود را با فضای تبلیغاتی موجود تنظیم می‌کند. این تبلیغات می‌توانند به تبلیغات متنی یا تصویری تبدیل شوند. شما در عرض چند دقیقه، تبلیغاتی ایجاد می‌کنید که در هر فضای تبلیغاتی قابل استفاده است. علاوه براین می‌توانند به عنوان تبلیغات بومی مورد استفاده قرار گیرند که تأثیر آن ها با قرارگیری در وبسایت های خوب افزایش می‌یابد.

فرمت تصویر: این فرمت از تبلیغات، تصاویر ثابت و متحرک را دربرمی‌گیرد. در تبلیغات متحرک می‌توان از فرمت گیف و فلش هم استفاده کرد.

image2

با این روش می‌توانید محصول یا خدمات خود را بصورت بصری به نمایش بگذارید. بدین ترتیب می‌توانید به مشتریان در بستر اینترنت دسترسی پیدا کنید.

تبلیغات ترویج اپلیکیشن: در این فرمت می‌توانید تبلیغات خود را در بخش دانلود برنامه‌ها و بخش تعامل با برنامه‌ها قرار دهید. مشتریان خود را بسوی دانلود برنامه خود از اپ استور هدایت کنید یا در تبلیغات خود لینک مستقیم اپ خود را قرار دهید. بدین ترتیب مشتریانتان تنها با سرچ در گوگل و گوگل پلی به اپلیکیشن شما دست خواهند یافت.

حتما بخوانید: فرمت نمایش آگهی در تبلیغات گوگل ادوردز

image3

شما با استفاده از این فرمت تبلیغاتی می‌توانید تبلیغات جذابی طراحی کنید و مشتریان خود را در بستر اینترنت جذب کنید.

تبلیغات خرید محصول (تبلیغات شاپینگ): تبلیغات شاپینگی تصویری از محصول شما، عنوان، قیمت، نام فروشگاه و اطلاعات بیشتری از محصولتان را به کاربران نشان می‌دهد.

این نوع تبلیغ محصول شما را به افرادی که قصد خرید آن یا محصولات مرتبط را دارند نشان می‌دهد.

فرمت تبلیغات شاپینگ ویترینی (خرید ویترین): این نوع فرمت تبلیغاتی شامل یک تصویر و توضیح است که هنگامی که روی آن کلیک می‌شود چند محصول و اطلاعات مربوط به فروشگاه نشان داده می‌شود.

یک تبلیغ شاپینگی به کاربرانی که بدنبال محصولی خاص هستند نشان می‌دهد که کجا بدنبال محصول موردنظر باشند. تبلیغات شاپینگ ویترینی (خرید ویترین) در کشورهای زیادی چون استرالیا، کانادا، آلمان، فرانسه، هنگ کنگ، ایرلند، هند، اندونزی، مالزی، نیوزیلند، فیلیپین، سنگاپور، آفریقای جنوبی، تایوان، امارات متحده عربی، انگلستان و آمریکا در دسترس است. شما می‌توانید این فرمت را در تبلیغات گوگل جدید امتحان کنید.

فرمت تبلیغاتی برقراری تماس: در این حالت تنها شماره تماس شما تبلیغ می‌شود.

image4

شما با استفاده از این تبلیغ می‌توانید شماره تماس های محل کار خود را تبلیغ کنید. کاربران می‌توانند روی این تبلیغ کلیک کنند و مستقیما به شما کانکت شوند. این تبلیغات تنها در دستگاه‌هایی که قادر به برقراری تماس تلفنی هستند نمایش داده می‌شود.

نکته: تبلیغات متنی ممکن است در شبکه نمایشی گوگل متفاوت باشند.

انواع کمپین و فرمت تبلیغاتی مناسب در تبلیغات گوگل

تعداد فرمت های تبلیغاتی در دسترس به نوع تبلیغ شما (اینکه تبلیغ در شبکه جستجو هست یا نمایشی و جستجو در شبکه با انتخاب صفحه نمایش) و نوع  کمپین شما بستگی دارد.

تبلیغات موبایل و کمپین ها

برخی از انواع فرمت تبلیغاتی تنها بر روی موبایل نشان داده می‌شوند مانند تبلیغات اپلیکیشن و تبلیغات برقراری تماس. در ادامه نوع تبلیغات در دسترس برای هر فرمت تبلیغاتی را شرح می‌دهیم.

 1. شبکه جستجو با قابلیت انتخاب صفحه نمایش – در حالت استاندارد: قابل استفاده در تبلیغات متنی
 2. شبکه جستجو با قابلیت انتخاب صفحه نمایش – تحت پوشش همه ویژگی‌ها: قابل استفاده در تبلیغات متنی، تبلیغات تصویری، تبلیغات اپلیکیشن، تبلیغات شاپینگ و جستجوی داینامیک.
 3. شبکه جستجو – تنها با قابلیت برقراری تماس: قابل استفاده در تبلیغات تماس
 4. شبکه جستجو – تنها از طریق نصب برنامه موبایل: قابل استفاده در تبلیغات پرومشن اپلیکیشن
 5. شبکه جستجو- در حالت استاندارد: قابل استفاده در تبلیغات متنی
 6. شبکه جستجو – با همه ویژگیها: قابل استفاده در تبلیغات متنی، تبلیغات شاپینگ و تبلیغات جستجوی داینامیک
 7. شبکه جستجو تنها با تبلیغات جستجوی داینامیک: قابل استفاده در تبلیغات جستجوی داینامیک
 8. شبکه نمایشی – با همه ویژگیها: قابل استفاده در تبلیغات متنی، تبلیغات تصویری و تبلیغات ویدیویی
 9. شبکه نمایشی تنها با هدف بازاریابی در راستای خرید از سایت: قابل استفاده در تبلیغات متنی، تبلیغات تصویری و تبلیغات ویدیویی.

مراحل انتخاب فرمت تبلیغاتی مناسب در تبلیغات گوگل

 • کمپین یا گروه تبلیغاتی که می‌خواهید تبلیغ جدید خود را در آن ایجاد کنید انتخاب کنید.
 • روی تب Ads کلیک کنید.
 • روی دکمه کشویی + Ad کلیک کنید.
 • فرمت تبلیغاتی که می‌خواهید استفاده کنید را انتخاب کنید و دستورالعملهای لازم برای انتخاب قالب را دنبال کنید.
 • روی گزینه Save کلیک کنید.
 • پس از اینکه تبلیغ خود را ذخیره کردید، باید تبلیغ جدید خود را در لیست آگهی‌ها در تب تبلیغات مشاهده کنید. البته ممکن است چند ثانیه یا چند روز زمان لازم باشد تا تبلیغ شما تأیید شود.

سعی کردیم در این پست شما را با انواع فرمت تبلیغات گوگل آشنا کنیم تا بتوانید با ذهنی باز، تبلیغ مناسب برای کسب و کار و البته تأثیرگذار برای کاربران خود را انتخاب کنید. چنانچه به تازگی می‌خواهید وارد عرصه تبلیغات در گوگل شوید و اطلاعات چندانی ندارید و یا بدنبال پارتنر معتبر برای تبلیغات گوگل خود هستید وی دیجیتال مارکتینگ می‌ تواند در این امر شما را یاری دهد. جهت ارتباط با کارشناسان ما به بخش تماس با ما مراجعه کنید تا اطلاعات کاملی از نحوه تبلیغ و روند آن در اختیار شما قرار دهند.

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of حسین افسان
حسین با زمینه طراحی سایت تونسته توی چند سال اخیر صد ها هزار دلار از بودجه کسب و کار ها رو صرف کمپین های موفقیت آمیز تبلیغات گوگل کمپین های سرچ کنه. همچنین در زمینه تبلیغات متا هم تجربه زیادی داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *