سئو بهتر است یا تبلیغات در گوگل

سئو بهتر است یا تبلیغات در گوگل

سئو بهتر است یا تبلیغات در گوگل؟  سئو و SEM (تبلیغات در گوگل) دو اصطلاحی هستند که برای افراد مختلف معانی متفاوتی دارند. بنابراین در ابتدا باید روشن کنیم منظور ما از این دو اصطلاح چیست. با اینکه نمی‌توان انتظار یک تعریف جامع و کامل از آنها داشت اما در عوض هدف در هر دو  ایجاد دقت و سادگی است.

سئو (بهینه سازی وبسایت) چیست؟

سئو عبارت است از بهینه سازی وبسایت برای موتورهای جستجو به ویژه موتور جستجوی گوگل. روند عملیات سئو معمولا زمانبر بوده ولی در دراز مدت اثرات خیلی خوبی در افزایش بازدید و فروش خدمات و محصولات شما خواهد داشت.

search-engine-marketing

SEM چیست؟

بازاریابی از طریق موتور جستجوگر به این معنی است که از طریق موتورهای جستجو آمار بازدید کنندگان از سایت را مثلا از طریق مکانیسم پرداخت به ازای هر کلیک (PPC مانند تبلیغات گوگل ادورز ) بالا ببریم.

در حقیقت حوزه ی فعالیتی SEM وسیع تر است که شامل سئو نیز می‌شود.

حتما بخوانید: تعرفه های سئو در سایت وی دیجیتال مارکتینگ

سئو یا تبلیغات در گوگل، کدامیک برای کسب و کار شما بهتر است؟

  • در سئو شما به ازای یک یا حداکثر چند کلمه کلیدی در میان انبوهی از نتایج نمایش داده خواهید شد ولی در تبلیغات در گوگل با هر عبارتی که مدنظر شماست می توانید در نتایج جستجو ظاهر شوید.
  • در سئو ممکن است سایت شما در صفحات دوم یا سوم دیده شود و کاربر سایت شما را نبیند ولی در تبلیغات در گوگل سایت شما می تواند در اولین نتایج ظاهر شود.
  • در سئو برای قرار گرفتن در صفحه اول و لینک های اول ماه ها زمان لازم است به همراه هزینه های زیادی برای تولید محتوا و بک لینک سازی ولی در تبلیغات در گوگل طی چند دقیقه سایت شما در صفجه اول گوگل نمایش داده خواهد شد.
  • در سئو شما هیچ ابزارکاملی برای مدیریت نتایج یک جستجو ندارد ولی در تبلیغات در گوگل با پنل قدرتمند گوگل ادوردز می توانید از قابلیت های فراوان آن بهره ببرید.
  • در تبلیغات در گوگل شما امکان شخصی سازی و محدود کردن نمایش نتایج براساس کشور و زبان خاص را دارید ولی این قابلیت در سئو وجود ندارد.

حتما بخوانید: تعرفه ها و آفرهای گوگل ادوردز وی دیجیتال مارکتینگ

در نتیجه شما تبلیغات در گوگل می توانید در عرض کمتر از چند دقیقه، با کلمات کلیدی دلخواه خودتان در نتایج جستجوی گوگل ظاهر شوید و با انتخاب عنوان و توضیحات منحصر بفرد بازدیدکنندگان بالفعل را به سایت برای خریداری خدمات و محصولات خود هدایت بفرمایید.

با مدیریت و بهینه سازی تبلیغات گوگل خود توسط کارشناسان خبره می توانید به میزان قابل توجهی در هزینه های تبلیغات خود صرفه جویی کنید.

 

اشتراک مقاله:

علی
علی یه طراح سایت نمونه س و به متخصص های تبلیغات گوگل هم کمک میکنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات وی دیجیتال مارکتینگ

گزارش کمپین اسپانسری لینکدین شرکت تولید واکسن Opal Bio Pharma

گزارش کمپین اسپانسری لینکدین شرکت تولید واکسن Opal Bio Pharma

این مقاله به گزارش کمپین اسپانسری شرکت تولید واکسن Opal Bio Pharma در کشور عمان و چالش‌های مواجهه در تبلیغات لینکدین می‌پردازد. در این کمپین، شرکت دیجیتال مارکتینگ برای ارتقاء آگاهی مخاطبان خاص در مناطق حوزه خلیج فارس با استفاده از تبلیغات در لینکدین بهره‌برد.