موفقیت در رقابتهای تبلیغاتی گوگل بین سرمایه‌گذاران خرد و کلان

موفقیت در رقابتهای تبلیغاتی گوگل بین سرمایه‌گذاران خرد و کلان

[kkstarratings]چگونه در رقابت های تبلیغاتی گوگل بین سرمایه گذاران خرد و کلان موفق شویم؟  (بخش دوم)

قسمت اول این مقاله تحت عنوان “رقابتی تنگاتنگ با سرمایه‌گذاران بزرگ تبلیغات در گوگل ادوردز” رو می توانید با کلیک بر روی لینک زیر مشاهده نمایید.

حتما بخوانید: رقابتی تنگاتنگ با سرمایه‌گذاران بزرگ تبلیغات در گوگل ادوردز

سرمایه‌گذاران بزرگ با بودجه بالای خود می‌توانند در تبلیغات گوگل از سایر رقبا پیشی بگیرند ولی شما بعنوان یک رقیب خرده‌پا تنها کافی است خلاقیت را چاشنی تبلیغات خود کنید تا به نتایج بهتری دست یابید.

در پست قبل ۴ مورد از ۹ موردی که بر روی پیشرفت تبلیغ‌کنندگان مؤثر است را مطرح کردیم و در این مقاله به شرح مابقی موارد می‌پردازیم.

5- تبلیغ‌کنندگان و سرمایه‌گذاران بزرگ بیشتر از افزونه‌های تبلیغاتی استفاده می‌کنند. (بیشتراز ۴۶۳۱%)

اگر به دنبال روشی بسیار آسان و کاملا رایگان بدون نیاز به خلاقیت برای افزایش نرخ بهره از کلیکهای تبلیغات خود هستید، استفاده از افزودنی‌های تبلیغاتی روشی مناسب است.

success-in-com1

افراد دارای بودجه بالا بطور میانگین برای هر متن تبلیغاتی در حساب کاربری خود از ۳۱ افزونه تبلیغاتی استفاده می‌کنند، این در حالی است که تبلیغ‌کنندگان با بودجه پایین، از تناظر یک به یک برای تبلیغات خود استفاده می کنند.

success-in-com2

علاوه بر این، تبلیغ‌کنندگان پر هزینه، حدود نیمی از تبلیغاتشان (۴۸%) دارای افزونه‌های فعال هستند، در حالیکه تبلیغ‌کنندگان کم هزینه تنها ۱۷% از تبلیغات‌شان دارای افزونه‌های فعال است و ۸۳% از تبلیغات آنها بدون افزونه هستند.

با آگاهی از هزینه هر کلیک، سایز آگهی اهمیت پیدا می‌کند، سرمایه‌گذاران بزرگ می‌دانند که شما می‌توانید از هر افزونه تبلیغاتی برای گسترش متن تبلیغات خود استفاده کنید تا تبلیغات شما در موتورهای جستجو بزرگتر نمایش داده شود.

برای اینکه تبلیغات شما در سه سطر و پوزیشن ابتدایی جستجو قرار گیرد، ۱۲ عدد افزونه وجود دارد که شما می‌توانید برای افزایش ارزش، وضعیت و جایگاه واقعی تبلیغات خود از آن استفاده کنید.

حتما بخوانید: آشنایی با افزونه های تبلیغات در گوگل

اگر شما می‌خواهید گروهی از تبلیغات را آماده کنید، مطمئناً بهینه‌سازی و نوشتن تبلیغات گوگل بصورت روتین به اندازه کافی زمانبر است؛ کاربرد افزونه‌های تبلیغاتی کاملاً اختیاری بوده و نگران اتلاف وقت خود نباشید.

بسته به نوع خدمتی که ارائه می‌دهید، افزونه‌های تبلیغاتی شانس شما را برای بهبود نرخ بهره کلیکهایتان افزایش می‌دهد. چرا که این افزونه‌ها با هماهنگی ارزش ها و اطلاعات اضافی، انتظارات شما را برآورده می‌کنند، افزونه های تبلیغات گوگل باعث می‌شوند تا تبیلغات گوگل رقبای شما و فهرست ارگانیک موتور جستجوگر به نفع شما کار کنند؛ بعنوان مثال وقتی تنها یک ایستگاه گاز در شهری وجود داشته باشد، همه به آنجا رجوع می‌کنند.

در حال حاضر، شما می‌توانید با مطالعه، دانش خود را  افزایش دهید تنها کافی است مرورگر دیگری را باز کنید و متناسب با مطالعات و اطلاعات بدست آمده افزونه‌های تبلیغاتی بیشتری را به حساب کاربری تبلیغات گوگل خود اضافه کنید، از مزایای افزونه‌ها این است که می‌توانید  آنها را در هر کمپین تبلیغاتی که مایل هستید اعمال کنید.

حدود ۱۳٫۵ درصد حسابهای کاربری تبلیغات گوگل افزونه‌های لینک سایت را بر روی کمپینهای تبلیغاتی خود اعمال نمی‌کنند. استفاده از افزونه‌ لینک سایت گزینه فوق‌العاده ارزشمندی است.

افزونه‌های تبلیغاتی کاربران را سریعتر به سمت تبلیغات شما هدایت می‌کنند، حتی اگر آنها تاکنون مستقیماً بر روی تبلیغات شما کلیک نکرده باشند، شما وقتی از افزونه‌های تبلیغاتی استفاده می‌کنید تعداد کلیکها بر روی عنوان اصلی قطعاً افزایش خواهد یافت.

6- سرمایه‌گذاران بزرگ کلمات کلیدی زیادی را اضافه می‌کنند

کلمات کلیدی منفی در هر حساب کاربری تبلیغات گوگل دارای کارایی بالایی هستند. استفاده از کلمات کلیدی درست ممکن است نرخ تبدیل مناسبی نداشته باشند و در عوض کاربران کلمات منفی و غیرمرتبط را بیشتر سرچ کنند.

success-in-com3

حدود ۸% از حسابهای کاربری تبلیغات گوگل سرمایه‌گذاران کم هزینه، هیچ کلمه کلیدی منفی ندارند و ۶۲% آنها دارای کمتر از ۲۵۰ کلمه کلیدی منفی هستند؛ ۹۸% از حسابهای کاربری پر هزینه بیشتر از ۲۵۰ کلمه کلیدی منفی دارند.

حتما بخوانید: 4 نکته درباره نقش کلمات کلیدی در گوگل ادوردز

شما می‌توانید تبلیغات گوگل خود را بر اساس برخی کلمات کلیدی فیلتر کنید تا بتوانید بازخورد آنها را در پرس و جوهای مشتریان ببینید. بدین ترتیب می‌توانید حتی کلمات کلیدی جدیدی را بیابید.

7- مصرف کنندگان بزرگ ۱۴۴۸% تبلیغات متنی گسترده‌تری دارند

در گذشته افراد از ارزش متنهای تبلیغاتی آگاهی چندانی نداشتند.

تحقیقات جدید نشان می‌دهد که هنگامی که به پذیرش ETA در حسابهای کاربری پردرآمد و کم درآمد نگاه می‌اندازیم، تفاوتهای بسیاری مشهود است. در حقیقت ۱۴۴۸% بیشتر آگهی‌های متنی گسترده در حسابهای کاربری پردرآمد موجود است.

success-in-com4

استفاده از تبلیغات گوگل با متن گسترده باعث می‌شود تا آگهی شما بیشتر دیده شود و توجه کاربران را به خود جلب کند. شما می‌توانید بدون صرف هزینه زیادی تبلیغاتی تأثیرگذار تولید کنید.

8- سرمایه‌‌گذاران بزرگ Quality Scores (امتیاز کیفیتی) بالانری دارند

Quality Score می‌تواند بطور قابل توجهی بر روی هزینه هر کلیک تأثیرگذار باشد.

success-in-com5

همانطور که به روشنی مشخص است نمره کیفیت می‌تواند بطور چشمگیری میانگین هزینه هر کلیک را افزایش یا کاهش دهد.

نمره کیفی بالاحدود ۵۰% هزینه هر کلیک را کاهش می‌دهد؛ نمره کیفی پایین هزینه‌ها را حدود ۴۰۰% افزایش می‌دهد. در چنین شرایطی، ممکن است شما دو اشتباه انجام داده باشید، یا کلمات کلیدی نادرستی انتخاب کرده‌اید یا کار اشتباهی را بر روی تبلیغات گوگل و لندینگ پیج خود انجام داده‌اید.

به هر حال …

میزان نمره کیفی  را می‌توانید در حساب کاربری تبلیغات گوگل خود مشاهده کنید. باید بدانید که نمره کیفی یا همان   Quality Score  یک kpi نیست بلکه به نوبه‌ای نشانگر سلامت است؛ مانند دماسنجی برای ادوردز.

تحقیقات جدید بیانگر این است که افراد با بودجه بالا، دارای نمره کیفی با میانگین ضریب رضایت ۶٫۳ و افراد با بودجه پایین دارای نمره کیفی با متوسط ضریب رضایت ۵٫۶ هستند.

این تفاوت ۱۲ درصدی ممکن است چشمگیر بنظر نرسد، اما واقعیت این است که بخشی از بودجه بطور نادرست استفاده می‌شود که برای کسب و کارهای کوچک مقرون بصرفه نخواهد بود. اگر بودجه تبلیغات کمی دارید باید مطمئن شوید که بودجه خود را بدرستی و بطور مؤثر هزینه می‌کنید.

عواملی که بیشترین تأثیر را بر روی نمره کیفیت دارند:

  • CTR (نرخ بهره کلیک) بسیار مهم است.
  • ارتباط آگهی
  • تجربه صفحه اصلی یا لندینگ پیج

 

بهبود کپی آگهی و کیفیت صفحه اصلی می‌تواند بهترین تأثیر را بر روی تبلیغات گوگل ادوردز شما داشته باشد.

9- سرمایه‌گذاران بزرگ اقدامات بیشتری بر روی حساب کاربری خود انجام می‌دهند

اگر با AdWords Performance Grader (تشخیص دهنده میزان کارایی گوگل ادوردز) آشنا نیستید، یک پرایمر کوتاه را برایتان ارائه می‌دهیم: Grader در واقع ابزاری رایگان است که حساب کاربری تبلیغات گوگل شما را سریعاً حسابرسی می‌کند. این ابزار مواردی چون نمره کیفیت، کلمات کلیدی منفی، فعالیت حساب و غیره را بررسیم ی‌کند و بر اساس آن بطور کلی  به عملکرد شما نمره می‌دهد.

ابزار گریدر فعالیت حساب شما را بررسی می‌کند، برای اینکه عملکرد خوبی ارائه دهید باید بتوانید عملکرد حساب کاربری خود را دنبال کنید و بدین ترتیب راندمان کارایی خود را بالا ببرید. اگر به عملکرد سایت خود توجه نکنید، مطمئناً نمی‍توانید تبلیغات خود را بهبود ببخشید.

success-in-com6

با بررسی همه این موارد می‌توان گفت بکار بردن بودجه‌های بالا مسئولیت بیشتری را می‌طلبد. کسب و کارهایی که در تبلیغات آنلاین خود هزینه زیادی را بکار می‌برند عملکرد حسابهای کاربری خود را بسیار جدی می‌گیرند، بنابراین علاوه بر پول، زمان و توجه خود را به حسابهای کاربریشان معطوف می‌کنند.

حتی اگر نمی‌توانید بودجه خود را بطور قابل توجهی بالا ببرید، می‌توانید فعالیتهای بیشتری را در حساب کاربری تبلیغات گوگل خود انجام دهید، فعالیتهایی از قبیل اضافه کردن کلمات کلیدی جدید و کلمات کلیدی منفی، تستهای جدید، ساخت لندینگ پیج اختصاصی و فعال کردن افزونه‌های تبلیغاتی.

 

ما تضمین می‌کنیم که اگر شما یک یا دو ماه در حساب کاربری خود فعالیت انجام دهید، مطمئناً نمره کیفی بیشتری دریافت خواهید کرد و تبلیغات شما به خوبی نمایش داده خواهد شد. بدین ترتیب گرایدر ادوردز نمره بهتری را نمایش خواهد داد.

این پست مورد علاقه شما بود؟

برای امتیاز دادن انتخاب کنید

میانگین امتیاز / 5. امتیاز دهندگان:

مطالب آموزشی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کدامنیتی *