مناسب ترین زمان برای شروع تبلیغات در فیسبوک

مناسب ترین زمان برای شروع تبلیغات در فیسبوک

برای پیدا کردن مناسب ترین زمان برای شروع تبلیغات در فیسبوک مقاله ی زیر را دنبال کنید.

تبلیغات فیسبوک ابزاری قدرتمند است که می‌تواند به شما در رشد کسب و کارتان و دستیابی به افراد جدید در داخل و بیرون از فیسبوک کمک کند. اما تصمیم‌گیری در مورد اینکه تبلیغات فیسبوک برای شما مناسب است یا نه، شاید چندان راحت نباشد. ما سعی می‌کنیم به شما کمک کنیم تا بتوانید به تشخیص روشنی از تأثیر فیسبوک در کسب وکارتان برسید و پی ببرید که آیا تبلیغات در این شبکه اجتماعی برایتان سودآور است یا نه!

شما ممکن است در حال افزایش اقدامات خود در بستر اینترنت باشید و امکان دسترسی بیشتری را برای کاربرانتان فراهم کنید.

اگر از فیسبوک و سایر شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنید، تبلیغات فیسبوک می‌تواند گامی مؤثر برای رسیدن به اکثر افرادی باشد که برای شما حائز اهمیت هستند. اگر بدنبال رشد و ترقی هستید و می‌خواهید مخاطبان جدیدی را بدست آورید و آنها را به سوی هدف مدنظر خود هدایت کنید، بهتر است تبلیغات را امتحان کنید.

توجه: قبل از شروع تبلیغات در فیسبوک، چند قدم مهم وجود دارد که باید ابتدا انجام دهید. برای شروع، باید مطمئن شوید که برای کسب و کار خود یک صفحه فیسبوک ایجاد کرده‌اید و صفحه شما جهت دستیابی به موفقیت در عملکردتان بخوبی تنظیم شده است. صفحه فیسبوک شما می‌تواند به تبلیغاتتان اعتبار بهتری ببخشد و مکانی برای افراد فراهم کند تا برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شغل شما، به آن مراجعه کنند. به خاطر بسپارید که هرگونه تبلیغی که ایجاد می‌کند و در فیسبوک نمایش داده می‌شود شامل تصویر و نام پروفایل شما در گوشه بالا سمت راست است که کاربر بواسطه آن می‌تواند برای مشاهده صفحه شما اقدام کند.

 

اگر برای اولین بار است که تبلیغات اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ را امتحان می‌کنید بهتر است بدانید:

فیسبوک مجموعه‌ای از ابزارهای تبلیغاتی را متناسب با نیاز کلیه تبلیغ کنندگان ارائه می‌دهد. برای برندهایی که به تازگی شروع به تبلیغات کرده‌اند، ابزارهای تبلیغاتی ساده‌ای ارائه می‌شود که به آنها این امکان را می‌دهد عملکرد تبلیغات خود را مستقیم از صفحه فیسبوکشان مدیریت و دنبال کنند.

افرادی که به دنبال گزینه‌های تبلیغاتی بیشتری هستند، بخش مدیریت تبلیغات اجازه می‌دهد تا تبلیغ کنندگان بتوانند از ویژگی‌های تبلیغاتی پیشرفته استفاده کنند.

بنابراین بدون توجه به اینکه تبلیغات شما در چه مرحله‌ای قرار دارد، ابزارهایی در فیسبوک وجود دارند که می‌توانند به شما در ایجاد تبلیغات و دستیابی به افراد جدید و درک ارزش برقراری ارتباط با مشتریان در دنیای دیجیتال کمک کنند.

حتما بخوانید:جامع ترین راهنمای طراحی تبلیغات بنری و ویدیویی در فیسبوک

 

تبلیغات فیسبوک با اهداف تجاری شما مطابقت دارد

برای شروع تبلیغات در فیسبوک باید به شما در دستیابی به اهداف تجاریتان کمک کند، شما باید انواع تبلیغاتی که می‌خواهید ایجاد کنید را براساس اهدافی که قبلاً تعیین کرده‌اید انتخاب کنید. اگر برای کسب و کار خود اهداف خاصی ندارید، از اهداف هوشمندانه شروع کنید و سپس بررسی کنید که تبلیغات فیسبوک چگونه به شما در رسیدن به اهدافتان کمک می‌کند.

اهداف تجاری را مشخص کنید و متناسب با آن اقدام مناسبی انجام دهید. بعنوان مثال:

  • وقتی می‌خواهید پستهای فیسبوکتان زیاد دیده شود، سعی کنید پست خود را تبلیغ کنید.
  • اگر می‌خواهید افراد بیشتری به وب سایت شما مراجعه کنند، تبلیغات وب سایت را امتحان کنید.
  • اگر می‌خواهید کاربران یک قرار ملاقات رزرو کنند، قابلیت call-to-action را در تبلیغات خود قرار دهید.
  • اگر می‌خواهید کاربران در یک رویداد شرکت کنند، سعی کنید رویداد خود را تبلیغ کنید.

 

شما می‌خواهید مشتری جدیدی پیدا کنید

فیسبوک می‌تواند به شما کمک کند تا با مشتریان فعلی خود ارتباط برقرار کرده و مشتریان جدیدی که مشابه آنها هستند را پیدا کنید. برای دستیابی به کاربران جدید، حتی می‌توانید از ابزاری مانندAudiences  Lookalike استفاده کنید. این ابزار مخاطبان ظاهری را براساس فن پیجها یا پیج خودتان یا از طریق مخاطبانی که با آپلود لیست مشتریان ایجاد کرده‌اید، پیدا می‌کند بعبارتی خصوصیات مشترک افراد را با مخاطبان شما می‌سنجد و افرادی که شبیه به مخاطبان شما هستند پیدا می‌کند (بعنوان مثال افرادی که ممکن است پیج شما را دوست داشته باشند را می‌یابد)

شما می‌توانید برای توسعه مشتریان، پیدا کردن مشتریان جدید و رشد کسب و کارتان، به این ابزار توجه ویژه‌ای داشته باشید.

شما علاقمند به کسب اطلاعات بیشتری در مورد مشتریان خود هستید

وقتی تبلیغات را در فیسبوک اجرا می‌کنید، می‌توانید بازخورد تبلیغات خود را ببینید. بدین منظور می‌توانید به تب مرکزی تبلیغات پیج خود مراجعه کنید یا به بخش مدیریت تبلیغات خود بروید. شما از این طریق می‌توانید بروزرسانی‌های فعلی در مورد عملکرد یک تبلیغ خاص را مشاهده کنید. می‌توانید ببینید مخاطبانتان چگونه به شما پاسخ می‌دهند، مخاطبان از کجا هستند، از چه جمعیت سنی هستند و بسیاری موارد دیگر. بدین ترتیب حتی می‌توانید داده‌های مربوط به هدف تبلیغ خود را مشاهده کنید. بعنوان مثال اگر پستی را بروز کرده و پرو بال داده‌اید، می‌توانید تعداد بازخوردهایی که دریافت کرده‌اید را پیگیری کنید.

هنگامی که شروع به ردیابی تبلیغات خود می‌کنید، می‌توانید از این اطلاعات برای تصمیم‌گیری‌های تجاری مانند افرادی که می‌خواهید هدفگذاری کنید و چگونگی عملکردتان استفاده کنید.

 

هنوز در مورد تبلیغات فیسبوک مطمئن نیستید؟!

دلایل زیادی وجود دارد که میلیونها کسب و کار در جهان با فیسبوک تبلیغ می‌کنند. چرا گفته‌های آنها را گوش نمی‌دهید؟ داستانهای موفقیت آنها را بررسی کنید تا درک کنید که مشاغل واقعی چرا و چگونه با تبلیغات فیسبوک، کسب و کار خود را رونق بخشیدند.

 

مناسب ترین زمان برای شروع تبلیغات در فیسبوک

بهترین روش ها برای درج پست در فیسبوک

پستها القا کننده اولین احساس در مورد کسب و کارتان به کاربران هستند. شما می‌خواهید مطمئن شوید که پستهایتان مشتریان بالقوه را جذب می‌کند. روشهای زیر را در راستای رسیدن به اهداف تجاریتان هنگام درج پست بکار ببرید:

از داده‌های خلاقانه و با کیفیت استفاده کنید: ممکن است افراد به احتمال زیاد روی پست شما مکث کنند، با آنها تعامل داشته و با پاسخهای مثبت که خلاقیت را چاشنی آنها کرده‌اید توجه مخاطبان خود را جلب کنید. هر پستی که ایجاد می‌‌کنید سعی کنید از تصاویر، گیف و فیلم در آن استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که این داده‌ها کیفیت بالایی داشته باشند. از کاربرد تصاویر مبهم یا فیلمها و کارهایی که به خوبی نام تجاری یا پیام شما را منعکس نمی‌کنند، خودداری کنید.

پستهای خود را عملی کنید: با تاکتیکهای مختلف سعی کنید توجه مخاطبان خود را جلب کنید و آنها را به سوی کاری که می‌خواهید سوق دهید. مقالات یا وبلاگهای وبسایت خود را به اشتراک بگذارید و به فرم ثبت نام خبرنامه خود لینک دهید، از فن پیجهای خود بخواهید به یک سوأل پاسخ دهند یا انتقادات خود را در بخش نظرات پستها مطرح کنند.

نکته: اگر تبلیغات خود را در فیسبوک انجام می‌دهید یا اگر می‌خواهید پستهای گذشته‌ی خود را ارتقا دهید، می‌توانید جهت جلب توجه مخاطبان خود از دکمه call-to-action استفاده کنید و بدین ترتیب کاربرد تبلیغ خود را برای مشتری ساده کنید، بدین ترتیب کاربر کاری که برایتان مهم است را انجام خواهد داد. با استفاده از این دکمه می‌توانید افراد را به برقراری تماس، ثبتنام در چیزی، ثبت قرار ملاقات و موارد دیگر دعوت کنید.

مخاطبان خود را بشناسید: درک کنید که مخاطبان شما چه کسانی هستند تا پستهای جذابی ایجاد کنید. اگر مطمئن نیستید مخاطبانتان چه کسانی هستند یا چگونه می‌توانید با آنها ارتباط برقرار کنید، سعی کنید از Page Insights استفاده کنید تا در مورد مکان مخاطبان و نوع پستهایی که در گذشته با آن ارتباط برقرار کرده‌اند، بیشتر بدانید.

اگر هنوز سعی در افزایش مخاطبان خود برای شروع تبلیغات در فیسبوک دارید و هنوز بینش کافی کسب نکرده‌اید، سعی کنید انواع مختلفی از پستها را ایجاد کنید و به انواع کاربرانی که از پستها بازدید می‌کنند توجه کنید. به دنبال تعداد لایکها، نظرات یا به اشتراک‌گذاری‌های یک پست خاص باشید و از خودتان بپرسید: آیا این پست کاربران را به انجام کاری تشویق کرده است؟ آیا از داده خاصی در پست استفاده کرده‌ایم؟ آیا پیام پستمان حاوی پیام قانع کننده‌ای بوده است؟ هیچ راه حل ثابتی برای جلب توجه مخاطبان وجود ندارد، اما با تمرین می‌توانید تاکتیکهایی را پیدا کنید که برای شما مفید هستند.

نکته: اگر تبلیغات انجام می‌دهید، شناخت مخاطبان مهم است. سعی کنید تبلیغات خود را بر اساس ویژگی‌های کلیدی مخاطبان خود، مانند سن، مکان و علایقشان تنظیم کنید. پیامی که برای کاربران دهه 20 بدرستی جوابگو بوده، ممکن است برای کاربران دهه 60 مناسب نباشد، بنابراین هنگام ایجاد تبلیغات برای جلب توجه یک گروه خاص، از تفاوت مخاطبان خود آگاه باشید. بسته به اینکه مخاطبان شما چه کسانی هستند، نسخه‌های مختلفی از یک تبلیغ را برای گروه مختلف مخاطبان در نظر بگیرید.

پستها را ساده نگه دارید: بطور کلی پستهای ساده با داده‌های عادی بیشتر توجه مخاطبان را جلب می‌کند. این مراحل را امتحان کنید:

  • پس زمینه‌های رنگی خود را تمیز و مداوم نگهدارید
  • تصاویر قابل شناسایی بکار ببرید
  • از متنهای کوتاه، مختصر و تأثیرگذار استفاده کنید

پین کردن پستهای مهم: اگر پست مهمی دارید یا اطلاعیه‌ای دارید، آن را در بالای صفحه خود قرار دهید. هر کسی که وارد پیجتان می‌شود، ابتدا آنرا مشاهده خواهد کرد. این روش می‌تواند یک راه عالی برای تشویق به تعامل یا اطلاع رسانی ساده به مشتریان از تغییرات یا رویدادهای آینده باشد. اطمینان حاصل کنید که پستهای پین شده‌تان قدیمی نباشد. بعنوان مثال اگر پستی در مورد فروش در آینده پین می‌کنید، پس از فروش آن را حذف کنید تا مانع از سردرگرمی بازدیدکنندگان پیجتان شوید.

با استفاده از این روشها می‌توانید پستی تأثیرگذار در تبلیغات فیسبوک خود ایجاد کنید.

 

ابزارهای رایگان برای رشد کسب وکارتان در فیسبوک

فیسبوک ابزاری برای توسعه برند، رشد کسب و کار و مدیریت استراتژی تبلیغاتی شما ارائه می‌دهد. بیایید با هم ابزارهایی را که می‌توانید برای رشد و پیشرفت تجارت خود بطور مستقیم از صفحه فیسبوکتان استفاده کنید بررسی کنیم.

 

ارسال پست و برقراری ارتباط

ارسال ها: ارسال پست در پیج فیسبوک، کاملا رایگان، راحت و حتی سرگرم کننده است! برای تعامل بهتر با مشتریان خود از ارسالهای متنوعی مانند عکس، فیلم، نظرسنجی و حتی درج پست در ایام مهم استفاده کنید.

استوری‌ها: این بخش مشابه استوری‌های اینستاگرام است، صفحه استوری به شما امکان می‌دهد تصاویر و ویدیوهای کوتاهی را به اشتراک بگذارید که مخاطبان شما را با هرکاری که انجام می‌دهید یا تجربه می‌کنید همراه می‌سازد. شما حتی می‌توانید از پشت صحنه کسب و کار خود ویدیو تهیه کنید و با مخاطبان خود به اشتراک بگذارید.

اینباکس (Inox): هرگز ارتباط با مشتریان بالقوه خود را از دست ندهید. صندوق دریافتها همه ارتباطات شما را در یک مکان براحتی جمع می‌کند.

مسنجر یا پیام رسان: شما می‌توانید با استفاده از مسنجر به مخاطبان خود دست یابید و بطور جداگانه با هر یک از آنها ارتباط برقرار کنید.

دایرکت اینستاگرام: در این قسمت می‌توانید بطور مستقیم با افراد علاقمند به تجارت خود در اینستاگرام ارتباط برقرار کنید.

کامنت ها: اینباکس شما شامل کامنتهایی از صفحه فیسبوک و حساب اینستاگرام شما (در صورت اتصال به فیسبوک) است. اگر روی یکی از کامنتها کلیک کنید، می‌توانید ببینید که مربوط به کدام پست است.

گروه‌ها: گروه‌ها فضایی برای برقراری ارتباط در مورد علایق مشترک با افراد خاصی که به محصولات و خدمات شما اهمیت می‌دهند فراهم می‌کند. شما می‌توانید اطلاعات را با گروه‌های منتخب خود به اشتراک بگذارید. از گروه‌ها می‌توانید برای شروع گفتگو در مورد موضاعات خاص استفاده کنید و برنامه ریزی مشخصی برای هر موضوع اختصاص دهید.

 

ابزارهای تجاری

قرار ملاقاتها: این بخش برای این است که کسب وکارها بتوانند قرارهای خود را مستقیما از صفحه خود مدیریت کنند. ارائه دهندگان خدمات محلی می‌توانند این امکان را برای مشتریان فراهم کنند که قرار ملاقات خود با شما را مستقیما در فیسبوک رزرو کنند، سوابق ویزیتهای خود را ارجاع دهند و برنامه آنها را مدیریت کنند.

رویدادها(ایونت): می‌توانید فراتر از پستهای فیسبوک عمل کنید، بصورتیکه به سادگی با ایجاد یک event رایگان، تبلیغات را اعلام کنید. استفاده از ایونتها یک راه عالی برای دستیابی به پیشرفت طی برنامه ریزی شخصی شماست. هنگامی که یکی از فالورها به ایونت فروش یا انتشار یک محصول جدید علاقه نشان می‌دهد، در واقع با این کار فالورها در جریان یک رویداد در آینده قرار خواهند گرفت.

مشاغل در فیسبوک: این ابزار امکان دستیابی، تعامل و استخدام بهترین کاندیدا برای جایگاه کاری مدنظر را فراهم می‌کند. با استفاده از این ابزار می‌توانید مسیر استخدامی‌های خود را راحتتر کنید و کاندیدای مدنظر خود را بیابید و براحتی با آنها ارتباط برقرار کنید. روشی راحت، سریع و رایگان!! می‌توانید براحتی رزومه‌های ارسالی را در صفحه خود مدیریت کنید.

فروشگاه‌ها: این ابزار به شما کمک می‌کند تا محصول و خدمات خود را با مشتریان به اشتراک بگذارید و فرآیند خرید را ساده کنید. بدین ترتیب مخاطبان می‌توانند براحتی از دسکتاپ یا موبایل خود محصول موردنظرشان را خریداری کنند. این ابزار روشی ایده‌آل برای صاحبان تجارت، تبلیغ کنندگان و خرده فروشانی است که می‌خواهند در فیسبوک به مشتریان خود دستیابند.

 

پیج خود را بهینه کنید

Insighte: یکی از بزرگترین مزایای اجرا و مدیریت تبلیغات با فیسبوک، دسترسی نامحدود و رایگان به مخاطبان و بینشهای تبلیغاتی است. این برگه شامل نمای کلی صفحه شما است که بازخوردها و اقدامات انجام شده توسط مخاطبان را نشان می‌دهد. هنگامی که تبلیغات خود را در فیسبوک اجرا می‌کنید، می‌توانید به برگه مدیریت تبلیغات خود بروید تا ببینید تبلیغات در مکانهای مختلف و توسط چه جمعیت و رده سنی بازدید و پیگیری می‌شود.

تبلیغات: با انجام تبلیغات برای افراد مناسب، مخاطبان صفحه خود را ایجاد کنید و براساس اهداف خود به نتایج مطلوب برسید.

تنها گزینه‌ای که در فیسبوک رایگان نیست تبلیغات است. هنگامی که آماده شروع تبلیغات هستید بهتر است بودجه خود را مشخص کنید تا برمبنای آن نتیجه مدنظر را کسب کنید.

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of حسین افسان
حسین با زمینه طراحی سایت تونسته توی چند سال اخیر صد ها هزار دلار از بودجه کسب و کار ها رو صرف کمپین های موفقیت آمیز تبلیغات گوگل کمپین های سرچ کنه. همچنین در زمینه تبلیغات متا هم تجربه زیادی داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *