فرق تبلیغات اسپانسری با تبلیغات در پیج های پربازدید

فرق تبلیغات اسپانسری با تبلیغات در پیج های پربازدید

یکی از بیشترین سوالاتی که در مورد انواع تبلیغات در اینستاگرام پرسیده می شود، تفاوت تبلیغات اسپانسر اینستاگرام با تبلیغات در پیج های پربازدید می باشد. در ادامه شما را با تفاوت ها و قابلیت های هر یک از این دو آشنا خواهیم کرد.

انواع تبلیغات در اینستاگرام

اینستاگرام یک سوشال مدیا محبوب در بین ما ایرانی هاست. با توجه به فعالیت های کاربران، بستر مناسبی برای تبلیغات در این دنیای بدون انتها فراهم شده است.

دو فاکتور اساسی برای تبلیغات در این فضا در  حال حاضر قابل اجراست. کما این که همچنان توصیه میشود با مدیریت صحیح و هشتگ گذاری مناسب هم میتوانید در دراز مدت به نتیجه‌ی مطلوب برسید.

دو نوع تبلیغات در بستر اینستاگرام وجود دارد.

  1. تبلیات اسپانسری اینستاگرام
  2. تبلیغات در پیج های پربازدید

تبلیغات اسپانسری چیست؟

پروموشن اینستاگرام همان تبلیغات اسپانسری اینستاگرام و فیسبوک است که از طریق پنل فیس بوک مدیریت میشود و با تبلیغات پیج های پربازدید متفاوت است. شاید تا به حال گزینه آبی رنگ پروموشن اینستاگرام را زیر پست های منتشر شده در اینستاگرام و فیس بوک خود را دیده اید.

اما شاید تا بحال از آن استفاده نکرده باشید و یا روش استفاده ازآن را نمیدانستید! این گزینه با تبدیل پیج شخصی به پیج تجاری و اتصال حساب خود به پیج بیزنسی فیس بوک فعال می شود. بعد از اتصال اینستاگرام به فیس بوک علاوه بر گزینه پروموت، گزارش و آمار بازدید پیج و پست های خود را مشاهده کنید.

تبلیغات اسپانسری

مهم ترین عامل تفاوت تبلیغات اسپانسری با دیگر تبلیغات، انتخاب جامعه هدف است. شما میتواند سن، جنسیت و موقعیت جفرافیایی افراد را تایین کنید.

برای مثال برای تبلیغات کلینیک زیبایی، مشخص کردن خانم ها انتخاب درستی بوده و نتیجه تبلیغ بهتر خواهد بود.

گزینه پروموشن در اینستاگرام، تبلیغات شما را در اینستاگرام به صورت گسترده نشان میدهد. این نوع تبلیغات روی صفحه خانه، استوری و اکسپلور نشان داده خواهد شد.

گزینه نوار صفحه فرود نیز از آپشن های این تبلغات است. شما می توانید آدرس سایت، آدرس صفحه فرود و حتی آدرس اینستاگرام خود را قرار دهید.

این نوار متناسب با تصویر، یک کد رنگی را انتخاب کرده زیر پست شما نشان میدهد.

شروع تبلیغات به چگونه است؟

در ابتدا پست روی پیج شما منتشر شده تا گزینه پروموت فعال شود. بعد از فعال شدن این گزینه شما باید روی پیج تجاری فیس بوک مارا ادمین تبلیغات خود کنید.

(ادمین تبلیغات فقط به گزینه های پرداختی و پروموشن دسترسی داشته و بقیه اطلاعات شما محفوظ است)

حتما بخوانید: روش ساخت پیج بیزینسی فیس بوک

نکته بسیار مهم در منتشر کردن محتوای تبلغاتی وجود دارد. سایز تصویر یا ویدئو شما باید عرض بالا 500PX داشته باشد و اگر این پارامتر رعایت نشود تبلیغ شما تایید نمی شود.

نکته دوم نسبت متن موجود در عکس شما باید 20درصد به مابقی تصویر باشد.

مرحله بعدی انتخاب جامعه هدف است.در این مرحله شما با کارشناس بخش سوشال مدیای ما شناسنامه کمپین خود را که شامل مشخصات شما، نوع تبلیغات(بازدید عکس، ویدئو ویو و …)، بودجه، سن افراد، جنسیت و موقعیت جغرافی می باشد را تکمیل میکنید.

بعد از تکمیل شناسنامه مرحله اصلی و زمانبر آغاز میشود”تاییدیه فیس بوک”

در این مرحله، محتوای تبلیغاتی شما از 2 تا 48 ساعت زیر ریویو فیس بوک بوده و باید منتظر ماند.

بعد از تایید فیس بوک، تبلیغ شما با توجه به اطلاعات مشخص شده روی شناسنامه کمپین، روی اینستاگرام یا فیس بوک شروع میشود.

شاید این سوال در ذهنتان پیش آید که اگر پیج افراد مورد نظر شخصی باشد چگونه تبلیغ را می بینند؟!

این نوع تبلیغات رسمی بوده و شخصی بودن پیج برای این نوع تبلیغ ها تاثیری ندارد. اما نکته ی مهمی وجود دارد که شما در تنظیمات اینستاگرام تبلیغات خود را نبسته باشید.

مدت زمان این تبلیغات معمولا به سرمایه شما بستگی دارد. شما میتوانید زمان را مشخص کنید که یک روزه نمایش داده شود یا یک ماه اما اگر کمپین شما یک میلیون شارژ شود، مدت زمان عمر کمپین 2 تا 5 روز است. این زمان، زمان طلایی نامیده می شود. این مدت زمان پیشنهادی ما برای کمپین یک میلیونی می باشد.

در نهایت ما برای شما یک گزارش از نتایج نمایش تبلیغ برای شما ارسال میکنیم که تمام جزئیات در آن ذکر شده است.

شروع تبلیغات اسپانسری اینستاگرام

تبلیغات پیج های پربازدید

تبلیغات روی صفحات پر بازدید در اینستاگرام مرسوم است و همه ما حداقل یک بار با آن ها مواجه شده ایم. در این مدل تبلیغات توسط نیرو های انسانی کنترول شده و مانند تبلیغات اسپانسری دقت بالایی نیاز ندارند و بسار ساده بوده و نکته چندانی ندارد.

این نوع تبلیغات در استوری منتشر شده و قابلیت منشن کردن شما را (مانند تبلیغات اسپانسری) دارد.

محتوای شما هم میتوانید عکس بوده و هم میتواند ویدئو باشد. اما نکته مهم در این مدل تبلیغات، اندازه آن است که باید با قالب استوری هم سایز بوده و برای ویدئو باید حداکثر 15 ثانیه باشد.

در این مدل تبلیغات همانند اسپانسری میتوانیم آدرس سایت و یا آدرس پیج شما را قرار دهیم.
گزارش این تبلیغ از خود اینستاگرام بعد از 24 ساعت ارسال خواهد شد.

 

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 3

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of حسین افسان
حسین با زمینه طراحی سایت تونسته توی چند سال اخیر صد ها هزار دلار از بودجه کسب و کار ها رو صرف کمپین های موفقیت آمیز تبلیغات گوگل کمپین های سرچ کنه. همچنین در زمینه تبلیغات متا هم تجربه زیادی داره Linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *