رازهای ناگفته درباره تبلیغات دیجیتال

رازهای ناگفته درباره تبلیغات دیجیتال

ما در این مقاله قصد داریم رازهای ناگفته درباره تبلیغات دیجیتال را به زبان ساده و روان توضیح دهیم.

برخلاف کمپین هایی که ممکن است از طریق ایمیل، سئو و سایر شبکه‌های اجتماعی راه اندازی و اجرا کنید، تبلیغات دیجیتال سریع و انعطاف پذیر هستند، اجرا و متوقف کردن این نوع تبلیغات آسان است و می‌توانید با چند کلیک ساده تنظیمات مناسب را برای اجرا، درج تصاویر و سایر موارد انجام دهید. تبلیغات دیجیتالی همچنین یک منبع عالی برای دستیابی به مشتریان بالقوه است، شما می‌توانید با استفاده از داده‌هایی چون محتوای متنی، رویدادها و محصولات خود، مشتریان جدیدی جذب کرده و درآمد کسب کنید. ما در این پست اسراری را برایتان فاش می‌کنیم تا بتوانید با استفاده از کمپینهای تبلیغات دیجیتالی خود و متناسب با بودجه‌تان بهترین بازخورد را دریافت کنید.

 

تنظیمات مؤثر برای دستیابی به موفقیت در تبلیغات دیجیتال

بدترین کاری که یک کمپین تبلیغات دیجیتال می‌تواند انجام دهد صرف بودجه با ارزش خود، بدون دستیابی به موفقیت است. شما می‌توانید با توجه به چیزی که می‌خواهید بدست آورید و نحوه سنجش میزان موفقیت خود، بهترین عملکرد را ارائه دهید. بهتر است از اهداف واضحی شروع کنید، بدین ترتیب می‌توانید براحتی بگویید چه چیزی درست کار می‌کند و چه روشی درست نیست. پیش از شروع هرگونه کمپینی، فرمول تبلیغاتی زیر را برای موفقیت خود درنظر بگیرید.

  • 40% مخاطب (چه کسی است): هدف گذاری و کلمات کلیدی
  • 40% آفر (چه چیزی):یک محصول، محتوا یا رویداد خاص
  • 20% هر چیز دیگر (تبلیغات): عناوین، متن و تصاویر

شبکه‌های تبلیغاتی برای نمایش کل هزینه و تنظیمات مربوط به تبدیل شما خوب هستند. با این وجود، شما می‌توانید فراتر از همه اینها باشید و درآمد حاصل از تبلیغات خود را اندازه‌گیری کنید. استفاده از اتوماسیون بازاریابی یک راه عالی است تا کانالهای تبلیغاتی شما بتوانند با CRM خود صحبت کنند، بنابراین لزومی ندارد که نتایج را بصورت دستی با مراحل موجود در خطوط اکسل مطابقت دهید.

 

دستیابی به مشتریان بیشتر

هدف قرار دادن مخاطبان مناسب مهمتر از تعداد مخاطبان است. از لحاظ تئوری، می‌توانید به میلیونها مخاطب دست پیدا کنید اما هزینه بالایی دارد و لزوماً نتیجه‌ای حاصل نمی‌شود. شما می‌توانید در شبکه‌های اجتماعی از فیلترهایی برای هدف قرار دادن مخاطبان موردنظر خود استفاده کنید. فیلترهایی چون نوع صنعت، توابع شغلی و علایق کاربران می‌توانند به شما در دستیابی به مخاطبان مناسب کمک کنند.

در هنگام جستجو، بهتر است با تصمیم‌گیری در مورد کلمات کلیدی مثبت (کلماتی که می‌خواهید تبلیغتان نمایش داده شود) و کلمات کلیدی منفی (جایی که نمی‌خواهید نشان داده شود) شروع کنید. بهتر است ابتدا با سازماندهی نام تجاری خود بعنوان یک کلمه کلیدی مثبت شروع کنید، اما اطمینان حاصل کنید که در کلمات کلیدی نامربوط نمایش داده نمی‌شود، چرا که مردم بطور جداگانه آنها را جستجو می‌کنند. در گام بعدی، نام رقبای خود را بعنوان کلمه کلیدی پیشنهاد دهید البته نه برای محصولاتی که برای رقبایتان نیست. بهتر است کلمات کلیدی را به دو دسته اصلی و ثانویه تقسیم کنید.

هنگام مشخص کردن نام دسته بندی‌ها بهتر است در مورد شخصیتهای خریداران و نحوه مشارکت آنها خوب فکر کنید. ممکن است عبارتی در یک حرفه کاربردی متفاوت با حرفه دیگر داشته باشد، بنابراین هنگام انتخاب کلمات کلیدی خوب دقت کنید. مشتریان بالقوه ممکن است در حرفه‌ای نسبت به حرفه دیگر فرق کند.

وقتی خود را جای کاربران قرار دهید می‌توانید لیست کلمات کلیدی خود را بسازید و گروه‌های تبلیغاتی جدیدی ایجاد کنید. تصمیماتی که در این مرحله اتخاذ می‌کنید بسیار حائز اهمیت است چرا که اگر مخاطبان شما با اهداف کلمات کلیدی همسو نباشند، بودجه شما هدر خواهد رفت.

حتما بخوانید:آموزش طراحی پلن دیجیتال مارکتینگ صفر تا 100

همراه با سلایق مخاطبان رشد کنید

نه تنها تاکتیکهای هدفمند آفرگذاری در سوشال و جستجو  باعث دستیابی به مخاطبان جدید می‌شود، بلکه این قابلیت را دارد تا مخاطبان را با نامهایی که برای شما آشنا هستند بسازید. با ایجاد یک کمپین برند شروع کنید- از مردم بخواهید تا برای نسخه نمایشی شما ثبت نام کنند، گزارشات را دانلود کنند یا هر CTA دیگری که به آنها کمک می‌کند تا یاد بگیرند که شما چه شرکتی هستید و چه کاری انجام می‌دهید.  برای کاربرانی که در به دنبال اطلاعاتی در مورد برند شما، رقبایتان و مقایسه شما با آنها هستند، کمپین ایجاد کنید.

اکنون که می‌دانید چه کاربرانی بدنبال شما و رقبایتان هستند، از هدفگذاری مجدد استفاده کنید تا به کاربرانی که تبلیغات شما برایشان جذاب هستند برسید و با آفرها و محتوای مناسب به بهترین حالت خود برسید. بدین ترتیب می‌توانید تمامی این اهداف را با مشتریان موجود خود ترکیب کنید تا بتوانید مخاطبان واقعی ایجاد کنید. شما می‌توانید لیست را در پلتفرمهای تبلیغات اجتماعی وارد کنید و کاربران بیشتری را پیدا کنید که مشابه با مشتریان و بازدیدکنندگان وب سایت شما هستند.

 

نحوه هدایت کاربران به سوی هدف

علاوه بر تبلیغات، کمپینها و مخاطبان در هر مرحله از هدایت مشتری بسوی هدف باید بصورت یکنواخت پیش برود. خود را جای کاربرانتان قرار دهید و به کوچکترین ترفندهای دیجیتالی فکر کنید که می‌توانید دنبال کنید.

سازگار باشید: هر قدمی که کاربر برمی‌دارد باید دقیقاً همان جایی باشد که انتظار داشته است یا جایی مشابه که مشتری تا کنون بازدید کرده است. اگر شخصی یکی از محصولات شما را جستجو کرد، کمپینی که کلمات کلیدی مرتبط را انتخاب می‌کند  باید محتوای آفر یا ارزشی را ارائه دهد که با علاقه مخاطب مطابقت داشته باشد.

به صفحات فرود بروید: افراد را به صفحه اصلی خود نفرستید – مگر آنکه آنها خود تمایل به این کار داشته باشند از اقدامات غیرضروری خودداری کنید. فقط کاربران را سمت محتویات مدنظرشان بفرستید و داده‌ها و محصولات خود را درنظر بگیرید. اطلاعاتی که در فرم خود پر می‌کنید می‌تواند در دستیابی به مشتری بالقوه شما مفید باشد.

از تلفن همراه غافل نشوید: به خاطر بسپارید که تبلیغات و صفحات فرود خود را از طریق موبایل آزمایش کنید تا بتوانید ارزش حاصله از این بخش را کسب کنید. پلتفرم تجزیه و تحلیل وب خود را بررسی کنید تا میزان ترافیک سایت خود را از طریق تلفن همراه مشاهده کنید.

 

ROI خود را بیابید

هنگامی که چندین کمپین در حال اجرا دارید، برخی از آنها موفقتر خواهند بود. برای بهینه سازی هزینه‌های آینده باید بتوانید کمپینها را از یکدیگر متمایز کنید.

این امر به شما کمک می‌کند تا به سوألاتی از قبیل “اگر بودجه خود را 10% کاهش دهیم، نتیجه مورد انتظار چه خواهد بود؟” پاسخ دهید. شما می‌توانید با این اطلاعات بهترین اقدام را برای بهبود عملکرد خود انجام دهید.

با استفاده از این گزارشات می‌توانید سیستم اتوماسیون بازاریابی خود را با CRM همگام سازی کنید و معیارهای خود را به نحوی تنظیم کنید که کمپینهایتان به موفقیت دست یابند. شما می‌توانید موفقیت کمپین خود را متناسب با هزینه‌ای که صرف می‌کنید اندازه گیری کنید و بازخورد آنها را در سایر شبکه‌ها و کانالهای تبلیغات دیجیتال بسنجید.

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of حسین افسان
حسین با زمینه طراحی سایت تونسته توی چند سال اخیر صد ها هزار دلار از بودجه کسب و کار ها رو صرف کمپین های موفقیت آمیز تبلیغات گوگل کمپین های سرچ کنه. همچنین در زمینه تبلیغات متا هم تجربه زیادی داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات وی دیجیتال مارکتینگ

هوش مصنوعی در گوگل ادز

101. هوش مصنوعی در گوگل ادز

چقدر این پست مفید بود؟ ارسال بازخورد میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1 تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این

تفاوت تبلیغات گوگل ایران و خارج از ایران

در این قسمت از آفیس چیت چت، به بررسی تفاوت‌های مدیریت کمپین‌های گوگل در ایران و خارج از ایران می پردازیم. مدیرعامل مجموعه وی‌دیجی مارکتینگ که تجربه‌ی فعالیت در هر دو بازار را دارند، در مورد چالش‌ها و فرصت‌های مدیریت کمپین‌های گوگل در هر محیط صحبت می‌کنند. همچنین، به بررسی استفاده از کمپین‌های شاپینگ و پرفورمنس مکس (Performance Max) در هر دو بازار پرداخته می‌شود. این گفت‌وگو نشان می‌دهد که استفاده از روش‌های مناسب مدیریت کمپین‌ می‌تواند به کسب و کارها کمک کند تا در بازارهای مختلف بهترین نتیجه را کسب کنند.