8 نکته درباره امکانات یک فروشگاه آنلاین که نمی دانستید

در این روزها که بیماری کرونا باعث شده است تا همه ما به خرید آنلاین علاقه بیشتری پیدا کنیم، بهتر است همه کسب و کارها در کنار فروش حضوری، طراحی یک سایت فروشگاهی را نیز در دستور کار خود قرار دهند. پیش از این دریافتیم که فروشگاه اینترنتی در روزهای کرونایی چه اهمیتی دارد و در این مطلب هم سعی داریم در مورد امکانات یک فروشگاه آنلاین با هم به بحث بنشینیم، البته آن قابلیت‌هایی که غافل نشدن از آنها می‌تواند از شما یک فرد موفق در کسب و کار آنلاین بسازد…

امکانات یک فروشگاه آنلاین چیست؟

جستجوی کلمه‌ای مانند خرید تلفن همراه، هزاران نتیجه را برای شما می‌آورد. فقط وقتی مشخص کنید که می‌خواهید از برند سامسونگ بخرید، یک لیست قابل کنترل‌تر از تلفن‌ها برای خرید بالا می‌آید. این تقریبا برای همه محصولات صدق می‌کند. از وسایل آشپزخانه گرفته تا مبلمان اداری، محصولات متنوعی به صورت آنلاین ارائه می‌شود.

در حالی که تنوع بسیار زیادی از موارد می‌تواند کابوسی برای خریداران باشد، ابزارهای زیادی وجود دارند که به مشتری کمک می‌کنند دقیقاً همان چیزی را که می‌خواهد خریداری کند. تقریباً در هر سایت خرید این روزها فیلترهایی وجود دارد که کمک می‌کند تا مشتری به راحتی در کاتالوگ محصولات حرکت کند. برای مثال انتخاب محدوده قیمت، اعمال فیلتر رنگ، مشخص کردن ابعاد دلخواه و…

جدای از فیلترها، طراحی سایت فروشگاهی با داشتن عبارتی مانند ” ده لپ تاپ برتر سال” می‌توانند به شما کمک کنند تا سریع‌ترین و بهترین خرید را داشته باشید، چرا که به جای شما خیلی از تحقیقات را انجام داده‌اند و به بهترین‌ها و محبوب‌ترین محصولات رسیده‌اند.

قرار نیست همه شما به عنوان صاحب یک کسب ‌وکار، فضای مشابه همکاران خود داشته باشید. این نکته مهم به این معناست که تمام راهکارهای فروش حضوری، می‌تواند در فضای آنلاین هم تحقق یابد، حتی فراخ‌تر و جذاب‌تر!

8 نکته درباره امکانات یک فروشگاه آنلاین که نمی دانستید1. هر فروشگاه یک ویترین منحصر به فرد

داشتن ویترینی مناسب سلیقه شما و مخاطبانتان، دسترسی‌های مختلف، عکاسی‌های خلاقانه از محصولات جهت بازدید بهتر مشتری، تولید محتوای منحصر به فرد شما و بارگذاری سئو شده آن در سایتتان برای بهتر دیده شدنتان در گوگل و… راهکارها و ترفندهای فروش اینترنتی و از امکانات یک فروشگاه آنلاین هستند.

قرار است شما صاحب سبک خود باشید، می‌توانید با مشاوران ما تماس گرفته و تمامی خواسته‌های خود از یک فروشگاه اینترنتی را بیان کرده و حتی جزئیات را هم به سلیقه خود تنظیم کنید.

محصولات و خدمات ارائه شده از سمت شما می‌تواند با توجه به ماهیتش، با مخاطب خود ارتباط خاصی داشته باشد. برای روشن شدن مفهوم، یک گالری فروش تابلوهای نقاشی را مثال می‌زنیم.

2. نحوه سرچ شدن در گوگل

شما به عنوان یک مشتری برای مثال در گوگل سرچ خواهید کرد: “خرید اینترنتی تابلوی نقاشی فاخر” یا عبارت‌هایی شبیه به این، قدم اول این است که در حوزه کاری خود پر بازدیدترین عبارت‌های جستجو را شناسایی کنید، که این کار را می‌توانید از گروه گوگل آنالیتیکس ما بخواهید، آن‌ها در هر مقطعی می‌توانند عبارت‌های جستجو شده هر منطقه جغرافیایی را با تمام جزئیات به شما بگویند.

برای مثال پر بازدیدترین عبارت برای فروش آنلاین تابلوی نقاشی در تهران در حدود ماه‌های شهریور و مهر این عبارت‌ها بوده است: “خرید آنلاین تابلوی نقاشی پاییز”، “خرید اینترنتی نقاشی پاییزی” و…

3. اهمیت تولید محتوا در طراحی سایت فروشگاهی

حال وظیفه واحد تولید محتوای ماست که با توجه به ترند عبارات برای فروشگاه اینترنتی شما مطالبی با استانداردهای گوگل تهیه کنند، تا شما در سرچ مخاطبان در صفحه اول گوگل ظاهر شوید و حدالامکان در خط‌های اول تا سوم!

ما در میان خود یک جمله معروف داریم که می‌گوید: ” اگه می‌خواید جنازه قایم کنید، صفحه دوم گوگل بهترین جاست”

این جمله اوج اهمیت صفحه اول سرچ گوگل در عبارت پربازدید کسب و کار شما را نشان می‌دهد.

بنابراین واضح است که همان طور که در فروشگاه آفلاین خود هر روز گردگیری می‌کنید، لامپ‌های سوخته را تعویض کرده و مانند کسبه‌های همسایه خود، ریسمان لامپ‌های رنگی را میان لباس‌های ویترین خود قرار می‌دهید (اگر فرض را یک بوتیک لباس بگیریم)، شما باید علاوه بر طراحی سایت فروشگاهی، همیشه به رونق سایت خود هم فکر کنید. لینک زدن به یک پیچ قوی اینستاگرامی، داشتن یک خط رند برای ارتباط مشتریان در تلگرام و واتساپ، ایجاد بارکد قیمت با لینک زدن به فیس بوک و… هم خدماتی است که ما قدم به قدم با شما انجام خواهیم داد تا اعتبار شما در راه برندسازی هرچه بیشتر نمو داشته باشد.

جذابیت عناوین چه اهمیتی دارد؟

یکی از امکانات یک فروشگاه آنلاین که به شما در فروش بیشتر کمک زیادی می‌کند، تیترهای مختلفی است که به وسیله آنها می‌توانید مشتریان خود با روحیه‌های مختلف را جدب کنید. به تعدای مثال در حوزه تولید محتوا توجه کنید:

  • بیشترین درصد تخفیف ممکن را از ما بخواهید
  • هر آنچه که شما بخواهید را شامل تخفیف می کنیم
  • هرآنچه هر خانم امروزی به آن نیاز دارد
  • چرا باید در محل کار خوشتیپ نبود؟
  • چگونه با انتخاب عطر مناسب، افراد را به خود علاقمند کنیم؟
  • و…

همه این جملات به شما کمک می‌کنند با توجه به نوع کسب و کار خود؛ افراد را با قدرت کلمات، به کلیک بیشتر و ماندن در فروشگاه خود ترغیب کنید. کلماتی مانند آخرین اخبار و محبوب‌ترین محصولات هم می‌تواند مشتری شما را در مارپیچ خرید قرار دهد تا با براندازی کامل نیازش، از شما خرید کند.

4. از گرافیک در طراحی سایت غافل نشوید

ما ادعا داریم که پکیج کاملی از خدمات را به شما ارائه می‌دهیم، این به این معنی است که بنرها و کاشی‌های جذاب سایت شما را با توجه به دو نکته طراحی می‌کنیم. نکته اول بررسی رقبای موفق شماست، دوم سلیقه شخصی شما با توجه به شناختی که از مشتریان خود دارید. چرا که گرافیک هر فروشگاه اینترنتی، مهم‌ترین قدم برای جذب یک کاربر تازه وارد تلقی می‌شود.

در کسب و کار اینترنتی آن‌قدر رقیب جدی و غیر جدی وجود دارد، که یا نباید وارد آن شد که طبیعتا به شکست تجاری شما می‌انجامد، یا باید با تمام قوا به بهترین شکل ظاهر شوید و از تمامی امکانات یک فروشگاه آنلاین بهره برد.

8 نکته درباره امکانات یک فروشگاه آنلاین که نمی دانستید

5. امکان مقایسه خدمات یا محصولات

از دیگر امکانات یک فروشگاه آنلاین می توان به قدرت مقایسه اشاره کرد، این امکان حتی در فروش حضوری هم دارای محدودیت است، اما در خرید آنلاین می‌توان بی‌نهایت ویژگی را مورد بررسی قرار داد. اکثر اوقات مشتری دوست دارد بهترین محصول را در بین چند محصول به ظاهر مشابه، انتخاب کند. شما در فروشگاه آنلاین خود باید برای محصولات خود امکان مقایسه را داشته باشید.

6. اعتماد مشتریان یک اصل بسیار مهم

خودتان را جای مشتری بگذارید؛ چرا باید به شما اعتماد کند؟ نمادهایی چون نماد اعتماد الکترونیکی به مشتری این اطمینان خاطر را می‌دهد که فعالیت شما رصد می‌شود و می‌تواند بدون نگرانی از شما خرید کرده و شما را به دیگر دوستانش هم معرفی کند. وجود همچین نمادهایی حتی از یک فروش حضوری هم می‌تواند دلگرم کننده‌تر باشد.

7. پشتیبانی سایت را جدی بگیرید

برخی افراد تنها به راه اندازی یک سایت پرداخته و سپس آن را رها می‌کنند، اما از یاد نبرید که یک سایت خوب و بی رقیب باید پشتیبانی فنی و غیر فنی 24 ساعته یا حداقل 12 ساعته داشته باشد. این بدین معناست که با توجه به اختلالات رایج فضای وب، شما باید همیشه به یک پشتیبان مطمئن برای سایت خود دسترسی داشته باشید، که ما آن را در اختیارتان قرار می‌دهیم.

در بخش غیرفنی، شما با یک مشاوره آنلاین به مشتری، به وی این حس را هدیه می‌دهید که همراهش هستید و تنها نیست! اگر شما بتوانید اعتماد یک کاربر را کسب کنید دقیقا توانسته‌اید که آن مشتری را به خرید نزدیک‌تر کنید. هنگامی که خدمات بخصوصی مانند مشاوره تخصصی و رایگان داشته باشید می‌توانید تحسین کاربران و مشتریان را بر انگیزید . بنابراین خیلی از مدیران با دانستن این نکته مهم توانسته‌اند به موفقیت دست پیدا کنند و تنها شرکت‌هایی موفق هستند که پشتیبانی خوبی داشته باشند.

8. چگونه مشتری را به خود وفادار کنیم؟

در خرید حضوری شما ترفندهای خاصی برای جذب و ماندگاری یک مشتری دارید، اما در خرید آنلاین چگونه پس از موفق شدن در جذب مشتری، او را برای خریدهای بعد می‌توان ترغیب کرد؟ یکی از امکانات یک فروشگاه آنلاین این است که اطلاعات مشتری را برای شما ذخیره می‌کند. در هنگام ثبت نام در سایت، پرسش‌هایی مانند نام، سن، جنسیت، شماره تماس و آدرس ایمیل از مشتری اخذ می‌شود که همه این موارد به شما در  sms marketing و email marketing یاری می‌رساند. در هنگام جشنواره‌ها و مناسبت‌های تقویمی می‌توانید با توجه به دسته مشتریان، آنها را از خدمات و محصولات خود آگاه کنید.

برای پیشرفت در دنیای مجازی باید صبور بود

همان طور که وقتی آرایشگاه مردانه‌ای در خیابانی خلوت افتتاح می‌شود، باید کمی صبر کند تا در میان همسایگانش شناخته شود و انواع بنرهای تخفیف و چراغانی‌ها می‌تواند او را در این راه یاری رساند، شما هم باید برای جا افتادن و نشان دادن حسن نیت خود به گوگل هم صبور باشید و هم به ما اعتماد کنید. یکی از راه‌های سرعت دادن به موفقیت در این مسیر تبلیغات در گوگل است که در این روزها اهمیت بیشتری دارد.

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 5

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of دانبال قالیباف
سلام دانیال هستم. تقریبا از روزی که کم کم توی هر خونه ای یک رایانه پیدا شد به این حوزه علاقمند شدم . آی تی خوندم و الان هم به عنوان مدیریت تیم تهران شرکت وی دیجیتال مارکتینگ کار مدیریت کمپین ها و متخصصین حوزه تبلیغات آنلاین رو به عهده دارم....Linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *