استفاده از خدمات جدید یوتیوب و چالش های آن

استفاده از خدمات جدید یوتیوب و چالش های آن

جدیدترین به‌روزرسانی شرایط استفاده از تبلیغات یوتیوب متمرکز بر موضوعاتی از قبیل داده‌های تشخیص چهره، حق کسب درآمد یوتیوب و تعهدات مالیاتی ایالات متحده آمریکا است. به‌روزرسانی شرایط استفاده از یوتیوب در آمریکا از نوامبر سال 2020 و در سایر کشورها از ابتدای ژوئن سال 2021 قابل اجرا هستند. در ادامه به بررسی پاسخ مهم‌ترین سؤالات کاربران در زمینه به‌روزرسانی جدید یوتیوب از شرایط استفاده از خدمتش می‌پردازیم.

چرا شرایط استفاده از خدمات یوتیوب تغییر می‌کند؟

یوتیوب همواره به‌صورت دوره‌ای شرایط استفاده از خدمات خود را بازنگری می‌کند. هدف از این کار ارتقای سطح شفافیت و پاسخ‌گویی خدمات آن به همکاران و کاربران خود است.

به‌عنوان مثال در به‌روزرسانی جدید محدودیت جمع‌آوری داده‌های تشخیص چهره کاربران یوتیوب اعمال می‌شود. همچنین توضیحات شفاف و کاملی در خصوص حقوقی که یوتیوب از محل تبلیغات در زمینه محتواهای تولید شده در این بستر برای خود قائل است، ارائه شده است. همچنین ضوابط مرتبط با گردش مالی و پرداخت‌های یوتیوب در چارچوب قوانین مالیاتی ایالات متحده آمریکا مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

تغییرات اساسی در شرایط استفاده از خدمات یوتیوب شامل چه مواردی است؟

در اینجا خلاصه‌ای مهم‌ترین تغییرات اعمال شده در شرایط استفاده از خدمات یوتیوب را به‌صورت موردی بررسی می‌کنیم:

1- درگذشته هرگونه جمع‌آوری اطلاعات هویتی افراد در بستر یوتیوب بدون کسب اجازه از آن‌ها کاملاً ممنون بوده است. اما در به‌روزرسانی جدید شرایط استفاده از خدمات، در خصوص محدودیت‌های جمع‌آوری داده‌های تشخیص چهره کاربران به طور خاص و مفصل توضیح داده شده است.

2- یوتیوب به مرور زمان در حال استفاده از ظرفیت تبلیغاتی برخی ویدیوهای منتشر شده در کانال‌هایی است که تحت قرارداد کسب درآمد قرار ندارند. این اطلاع‌رسانی به عموم کاربران صورت گرفته است که از محل انجام این تبلیغات هیچ‌گونه درآمدی عاید صاحبان کانال‌ها نخواهد شد.

3- تمام پرداختی‌هایی که توسط یوتیوب به صاحبان کانال‌ها انجام می‌شود، بنا بر قانون مالیاتی کشور آمریکا، تمام پرداختی‌ها به‌عنوان حق امتیاز تلقی می‌گردد و مطابق با قوانین مالیات به آن تعلق می‌گیرد.

حتما مطالعه کنید: راهنمای تبلیغ یوتیوب برای دیجیتال مارکترها

اجرای قوانین جدید یوتیوب روی درآمدزایی افراد از YouTube Partner Program (YPP) اثرگذار است؟

یوتیوب اعلام کرده است که تغییرات اعمال شده در شرایط استفاده از خدمات، هیچ تأثیری روی برنامه شراکت یوتیوب یا YouTube Partner Program (YPP) نخواهد داشت.

همچنین یوتیوب از تمام شرکای خارج از ایالات متحده خود درخواست کرده است تا هرچه سریع‌تر اطلاعات کامل مالیاتی خود را از طریق AdSense تکمیل کنند. اعمال مالیات روی پرداختی‌های یوتیوب از ابتدای جولای سال 2021 آغاز می‌شود. برای آگاهی از الزامات مالیاتی آمریکا برای بهره‌مندی از پرداختی‌های یوتیوب، اینجا کلیک کنید.

آیا شرایط جدید استفاده از یوتیوب با بخش‌نامه حق کپی‌رایت اتحادیه اروپا یا GDPR ارتباطی دارد؟

خیر این قوانین جدید هیچ‌گونه ارتباطی با بخش‌نامه حق کپی‌رایت اتحادیه اروپا یا GDPR ندارد.

تأثیر شرایط جدید یوتیوب روی حریم خصوصی و داده‌های کاربران چیست؟

هیچ تغییر در زمینه خط‌مشی‌های یوتیوب در مواجه با مسئله حریم خصوصی کاربران به‌موجب شرایط جدید استفاده از یوتیوب به وجود نیامده است.

 

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of حسین افسان
حسین با زمینه طراحی سایت تونسته توی چند سال اخیر صد ها هزار دلار از بودجه کسب و کار ها رو صرف کمپین های موفقیت آمیز تبلیغات گوگل کمپین های سرچ کنه. همچنین در زمینه تبلیغات متا هم تجربه زیادی داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *