بازاریابی بصری، شیوۀ خلاقانه برای روایت برند

بازاریابی بصری شیوۀ خلاقانه برای روایت برند

بازاریابی بصری چیست و شیوۀ خلاقانه آن برای روایت برند چگونه است؟

تا چه اندازه با واژه بازاریابی بصری آشنایی دارید؟

چگونه می توان برند را بصورت موثر روایت نمود؟

می‌گویند «یک تصویر به هزاران کلمه می‌ارزد» و وقتی دربارۀ بازاریابی حرف می‌زنیم، این گفته بسیار صحیح است. مقالات عکس‌دار، ۹۴ درصد بیشتر از مقالاتی که عکس ندارند خوانده می‌شوند و ۸۳ درصد از شیوه‌‌های خواندن ما از طریق تجارب بصری است.

تصاویر در کسری از ثانیه اطلاعات بسیاری را منتقل می‌کنند. بازاریابی بصری دربارۀ استفاده از این مؤلفه در جهت منافع شما، کاربرد دارد. یکی از موضوعات همیشگی همکاران ما با مشتریان، بالاخص علاقه‌مندان استفاده از تبلیغات در اینستاگرام استفاده مناسب و خلاقانه از تصاویر برای جذب کاربران است. ما در این پست قصد داریم به استفاده درست از تصاویر برای ارائۀ برند و هدف‌گرفتن مخاطبان بپردازیم.

چهار ستون بازاریابی بصری تأثیرگذار

۱. اعتبار

تصاویر شما باید واقعی به نظر بیایند، حس شوند و همچنین منعکس‌کنندۀ هویت برند و مخاطبان شما باشند. محتواهایی که توسط کاربران تهیه می‌شوند، نمونه‌های خوبی از تصاویر معتبر هستند. از این موارد ایده بگیرید و سعی کنید ارتباطی واقعی با مخاطبان خود برقرار کنید. تصاویری را ببینید که بیشتر با مخاطبان ارتباط برقرار کرده‌اند (لایک‌های بیشتری دریافت کرده‌اند و…) و سعی کنید الگوها را شناسایی کنید.

۲. تأثیر حسی

مطمئن شوید تصاویر شما در میان جمع کاملاً در معرض دید است. آن‌ها باید حس را در مردم برانگیزانند. به‌طوری‌که حس کنند در صحنه‌ای که شما تجسم کرده‌اید نفس می‌کشند، مزه می‌کنند و گوش می‌دهند. از تصاویر با کیفیت خوب و پر از جزئیات استفاده کنید تا احساسات را تحریک کنید. از نواقص کوچک در عکس‌های خود نهراسید. آن‌ها نیز می‌توانند حس واقعی‌بودن را در عکس‌های شما انتقال دهند.

۳. نمونه‌های اولیه

نمونه‌های روایی نمایانگر کاراکترهای آشنا و مرتبط هستند. برای مثال، کاراکتر مراقب، خالق، شجاع، مردی معمولی. نمونه‌های روایی به شما کمک می‌کنند روایت خود را سریع‌تر بیان کنید و ارزش‌های برند شما را تصویرسازی می‌کنند که به درگیرشدن مخاطب با برند شما کمک می‌کند. نمونه‌هایی پیدا کنید که مخاطبان شما دوست دارند آن‌ها را ببینند. دقت کنید هیچ مفهوم منفی یا کلیشۀ دِمُده‌ای در روایت شما وجود نداشته باشد.

۴. مرتبط‌ بودن

مطمئن شوید مؤلفه‌های بصری با فرهنگ، علاقه و اعتقادات مخاطبان شما همخوانی دارد. به آن‌ها نشان دهید مسائلی که برای آن‌ها مهم است می‌فهمید و به آن‌ها اهمیت می‌دهید. به جزئیات کوچک توجه کنید. نشان‌دادن لباس یا محیط‌های آشنا، به مخاطبان کمک می‌کند که با برند شما ارتباط برقرار کنند. به خاطر داشته باشید سلیقه‌ی مخاطبان هدف شما می‌تواند به‌سرعت تغییر کند؛ پس روی موضوع به‌روز‌بودن حساس باشید.

چک‌ لیستی برای بازاریابی بصری شما

  • تصاویر قبلی را بررسی کرده‌ام و می‌دانم کدام‌یک موفق عمل کرده‌اند.
  • معیار برند خود را روی اعتبار قرار داده‌ام.
  • می‌دانم کدام‌یک از نمونه‌های روایی برای مشتریان جذاب هستند.
  • می‌دانم کدام‌یک از نمونه‌های روایی با برند من همخوانی دارد.
  • مناطق جغرافیایی مخاطبان خود را می‌شناسم.
  • با فرهنگ، علایق و موارد بااهمیت ازنظر مخاطبانم آشنا هستم.

اکنون که آگاهی خوبی به مسائل دارید، می‌توانید بازاریابی بصری مؤثر برای برند خود را شروع کنید. این چهار ستون را در ذهن داشته باشید و به یاد داشته باشید که همیشه هر تصویر را از نگاه مخاطب قضاوت کنید.

تهیه شده توسط تحریریه وی دیجیتال مارکتینگ

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of حسین افسان
حسین با زمینه طراحی سایت تونسته توی چند سال اخیر صد ها هزار دلار از بودجه کسب و کار ها رو صرف کمپین های موفقیت آمیز تبلیغات گوگل کمپین های سرچ کنه. همچنین در زمینه تبلیغات متا هم تجربه زیادی داره Linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *