امروزه برای اینکه بتوانید موفقیت‌های زیادی در زمینه کسب و کار آنلاین به دست بیاورید، بهتر است که از روش‌های تبلیغاتی مختلف برای خود استفاده کنید. در حال حاضر بسیاری از افراد با این سوال مواجه می‌شوند که تبلیغات گوگل ادوردز چیست. بررسی‌های انجام شده در این مورد نشان می‌دهد که این روش تبلیغاتی می‌تواند تاثیرگذاری بسیار زیادی بر روی کسب ‌و کار شما داشته باشد. برای اینکه بتوانید با این سبک از تبلیغات آشنا شوید، حتما این مطلب از سایت وی دیجیتال مارکتینگ را تا انتها مطالعه کنید.

آشنایی اولیه با سرویس گوگل ادز

آشنایی اولیه با سرویس گوگل ادوردز

شرکت گوگل یکی از موفق‌ترین شرکت‌ها در حوزه تکنولوژی است که بیش از هر زمان دیگری به رشد رسیده است. این مجموعه یک پلتفرم تبلیغاتی خاص به نام گوگل ادوردز ایجاد کرده است که با نام گوگل ادز نیز شناخته می‌شود. با توجه به اینکه این سرویس تبلیغاتی دارای خدمات بسیار زیادی است، شما می‌توانید که به‌راحتی از این بستر برای رشد خود بهره ببرید. در واقع شرکت گوگل تبلیغات سایت‌های مختلف را از طریق بخش‌های مختلف همچون نتایج جستجو و یوتیوب به نمایش می‌گذارد. یکی از دلایل اصلی علاقه سایت‌ها به استفاده از سرویس تبلیغی گوگل، این است که بسیاری از کاربران اینترنت با خدمات گوگل درگیر هستند و این تبلیغات را مشاهده می‌کنند.

در واقع تمامی کسب و کارهایی که می‌خواهند در فضای آنلاین به موفقیت‌های بزرگ برسند،‌ باید از بستر ویژه به نفع خود بهره ببرند. متاسفانه هنوز بسیاری از افراد نمی‌دانند که گوگل ادوردز چیست و از این نظر آگاهی کافی ندارند. نکته جالب این است که تبلیغات این پلتفرم به دو شیوه کلیکی و نمایشی ایجاد می‌شود که هر کدام آن‌ها در نوع خود حائز اهمیت هستند. ذکر این نکته ضروری است که این تبلیغات می‌تواند باعث رشد هر چه بیشتر شما شود. حال که متوجه شدید تبلیغات گوگل ادوردز چیست، حتما برای استفاده از این فرصت دست به کار شوید.

تبلیغات کلیکی در گوگل ادوردز

یکی از مهم‌ترین تبلیغاتی که می‌توانید آن را در گوگل ادوردز استفاده کنید، تبلیغات کلیکی است. در این نوع از پروموشن، تبلیغ شما در نتایج جستجوی گوگل نمایش داده می‌شود. زمانی که کاربران بر روی لینک تبلیغ شده کلیک می‌کنند،‌ مبلغی به عنوان هزینه برای صاحب سایت در نظر گرفته می‌شود که باید برای پرداخت آن دست به کار شود. با توجه به اهمیت بسیار بالایی که در این زمینه وجود دارد، شما هم می‌توانید از این روش برای رشد هر چه بیشتر کسب و کار خود استفاده کنید. بررسی‌ها این موضوع را اثبات کرده است که برخورداری از تبلیغات کلیکی می‌تواند تاثیرگذاری بسیاری بر روی کسب ‌و کار شما داشته باشد.

معمولا میزان کلیک کاربران با توجه به عوامل مختلفی تعیین می‌شود. هر چقدر که طراحی تبلیغ حرفه‌ای‌تر صورت گرفته باشد، مسلما نتیجه آن نیز برای شما رضایت بیشتری به همراه خواهد داشت. با توجه به اینکه پرداخت هزینه تبلیغ نیز به ازای کلیک است، این مورد سبب می‌شود که هزینه‌های تبلیغ نیز به‌صورت منصفانه‌ای مشخص شود. با توجه به قابلیت‌های مختلفی که در این سیستم وجود دارد،‌ به شما توصیه می‌کنیم که در اولین فرصت از تبلیغات کلیکی برای رشد کسب و کار خود بهره ببرید.

تبلیغات نمایشی در گوگل ادوردز

یکی دیگر از قابلیت‌های ویژه گوگل ادوردز این است که با کمک آن می‌توانید تبلیغات نمایشی را نیز ایجاد کنید. همان‌طور که از نام این سبک از تبلیغات مشخص است، شما یک تبلیغ مشخص می‌سازید و آن را برای سایر افراد نمایش خواهید داد. در حال حاضر این سبک از تبلیغات بیشتر بر روی بستر یوتیوب قرار می‌گیرد. بررسی‌ها این موضوع را اثبات می‌کند که تبلیغات نمایشی نیز همچون تبلیغ کلیکی اثرگذار است پس حتما باید آن را جدی بگیرید. این موضوع را فراموش نکنید که سیستم گوگل ادوردز برای شما امکانات متعددی را در نظر گرفته است.

به همین جهت شما می‌توانید یک ویدیو تبلیغاتی بسازید و از آن برای معرفی بیشتر خود بهره ببرید. اکنون که می‌دانید دلیل اهمیت تبلیغات گوگل ادوردز چیست، حتما یک برنامه‌ریزی حساب شده برای این نوع از تبلیغ داشته باشید. بررسی‌ها این موضوع را اثبات می‌کنند که داشتن یک پلن مفید در گوگل ادز می‌تواند درصد موفقیت شما را به طرز شگفت‌آوری بالا ببرد. خوشبختانه شما می‌توانید که در صورت نیاز از دو پلن نمایشی و کلیکی در کنار هم استفاده کنید تا نتیجه بهتری برای شما ایجاد شود.

مزایای تبلیغات گوگل ادوردز چیست؟

احتمالا تا به حال از خود پرسیده‌اید که مزایای تبلیغات گوگل ادوردز چیست؟ بررسی‌ها این موضوع را نشان می‌دهد که دلایل زیادی برای استفاده از گوگل ادوردز وجود دارد که هر کدام آن‌ها دارای اهمیت خاص خود هستند. یکی از برترین مزایای گوگل ادز این است که تبلیغات شما را به مخاطبان میلیونی نشان می‌دهد. اگر شما نگاهی به اطراف خود بیندازید، متوجه خواهید شد که اکثر افراد یک اکانت جیمیل دارند و از خدمات گوگل استفاده می‌کنند. با توجه به دسترسی بزرگ گوگل به کاربران، شما هم می‌توانید از این فرصت ویژه به نفع خود بهره ببرید.

یکی دیگر از ویژگی‌های مثبت تبلیغات در گوگل این است که میزان ورودی سایت شما را بیشتر می‌کند. همان‌طور که می‌دانید بین میزان ورودی سایت و کسب سود نسبت مستقیمی وجود دارد. هر چقدر که کاربران سایت شما بیشتر باشند، دقیقا به همان اندازه نیز سود بیشتری کسب خواهید کرد. در گوگل ادز می‌توانید از انواع مختلفی از تبلیغات استفاده کنید. همین تنوع بالا در روش‌ها می‌تواند کمک بسیار زیادی به شما بکند. تحقیقات این موضوع را اثبات کرده است که برخورداری از تبلیغات گوگل ادوردز می‌تواند باعث رشد روزافزون کسب ‌و کا‌ر شما شود.

آمارهای مربوط به تبلیغات گوگل ادوردز

یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید درباره تبلیغات گوگل ادز به آن دقت کنید آمارهای مختلف آن است. بررسی‌ها این موضوع را اثبات می‌کند که تبلیغات از این روش می‌تواند بازدهی بسیار بالایی برای شما داشته باشد. بررسی‌ها نشان می‌دهد که سرویس گوگل ادز دارای نرخ کلیک ۸ درصدی است. مسلما با این نرخ کلیک می‌توانید نتایج بی‌نظیری به دست آورید. همچنین تبلیغات نمایشی گوگل نیز دارای ایمپرشن ۱۸۰ میلیونی است که در نوع خود بسیار حائز اهمیت است. تقریبا ۴۳ درصد از کسانی که از یوتیوب استفاده می‌کنند، محصولاتی که در تبلیغات معرفی می‌شود را خریداری می‌کنند.

با توجه به شرایط خاصی که در این بخش وجود دارد،‌ به شما توصیه می‌کنیم که از این نوع تبلیغ نیز غافل نشوید. به طور کلی ۶۵ درصد کاربرانی که قصد خرید دارند از طریق تبلیغات کلیکی جذب می‌شوند. همه این موارد نشان‌دهنده آن است که گوگل ادوردز می‌تواند به عنوانی یک راهکار تبلیغاتی عالی برای شما استفاده شود. حال که متوجه شدید تبلیغات گوگل ادوردز چیست، حتما در اولین زمان برای استفاده از فرصت‌های این بستر آماده شوید. در صورتی که نگاهی به آمارها بیندازید، متوجه تاثیرگذاری فوق‌العاده گوگل ادوردز خواهید شد.

تعریف مناقصه در گوگل ادوردز

در صورتی که شما می‌خواهید با گوگل ادرودز آشنا شوید،‌ حتما باید تعاریف مختلفی که در این زمینه وجود دارد را شناسایی کنید. شیوه تعیین قیمت تبلیغ در گوگل ادز به شکل مقایسه است. به همین جهت از شما خواسته می‌شود که در گوگل ادز به خوبی با نحوه انجام مناقصه آشنایی پیدا کنید. هر چقدر که شما برای یک تبلیغ خاص قیمت بالاتری پیشنهاد دهید، به همان اندازه نیز میزان دیده شدن تبلیغ شما افزایش پیدا می‌کند. در واقع هر چقدر که پیشنهاد مالی شما بیشتر باشد،‌ امتیاز بیشتری می‌گیرید و تعداد نمایش شما افزایش پیدا می‌کند.

برای اینکه بتوانید در این مناقصه‌ها عملکرد موفقی داشته باشید،‌ بهترین کار ممکن این است که از گوگل ادوردز برای خود استفاده کنید. ذکر این نکته ضروری است که شرایط مناقصه در هر کلمه کلیدی متفاوت است. برخی از کلمه‌های کلیدی بسیار پررقابت هستند که به همین جهت هزینه تبلیغات در آن‌ها بسیار بیشتر خواهید بود. برای اینکه بتوانید از این فرصت استفاده کنید، باید قیمت‌هایی بالاتر از رقبا پیشنهاد دهید. اکنون که می‌دانید تاثیرگذاری تبلیغات گوگل ادوردز چیست،‌ حتما برای این موضوع از راهکارهای متعددی که وجود دارد استفاده کنید تا از مزایده‌ها موفق بیرون بیایید.

تعرفه تبلیغات گوگل ادوردز چطور محاسبه می‌شود؟

برای اینکه بتوانید تبلیغات گوگل ادوردز را به خوبی مدیریت کنید، باید از ابزارهای مختلفی استفاده کنید که در نوع خود حائز اهمیت هستند. این نکته را بدانید که تعرفه تبلیغات گوگل ادز بر اساس معیارهای مختلفی محاسبه می‌شود که شما باید برای پرداخت آن دست به کار شوید. اولین نوع آن پرداخت به ازای هر کلیک خواهد بود. در این روش شما به ازای هر کلیکی که مخاطب انجام می‌دهد هزینه پرداخت می‌کنید. روش دیگری که برای پرداخت وجود دارد تعداد ایمپرشن است. در واقع به ازای هر ۱۰۰۰ ایمپرشنی که صورت می‌گیرد، شما باید مبلغ مشخصی را به ازای تبلیغ خود پرداخت کنید.

این روش پرداختی بیشتر در زمانی استفاده می‌شود که تبلیغ شما به بیش از هزاران نفر نمایش داده می‌شود. سومین شیوه پرداخت هزینه تبلیغات،‌ پرداخت به ازای هر تعامل خواهد بود. در واقع شما یک تعامل خاص را برای گوگل تعریف می‌کنید که بر اساس نرخ تعامل هزینه تبلیغات را پرداخت خواهید کرد. برای اینکه بدانید بهترین روش برای پرداخت هزینه تبلیغات گوگل ادوردز چیست، حتما باید تمامی این عوامل مهم را در کنار یکدیگر قرار دهید. در نهایت با استفاده از این روش‌ها می‌توانید به بهترین نحو ممکن از گوگل ادوردز به نفع خود بهره ببرید.

تبلیغات در گوگل ادز

سخن پایانی

امروزه انجام تبلیغات در گوگل ادز اهمیت بسیار بالایی دارد که حتما باید در این زمینه برنامه‌ریزی لازم را داشته باشید. سرویس گوگل ادز قابلیت‌های مختلفی را در اختیار شما قرار می‌دهد که از بین آن‌ها باید بهترین انتخاب ممکن را صورت دهید. مجموعه وی دیجیتال مارکتینگ به عنوان مجری و مشاور تبلیغات آنلاین به شما یاری می‌دهد تا عملکرد درخشانی در گوگل ادز داشته باشید. برای اینکه بدانید تبلیغات گوگل ادوردز چیست و چه کارایی دارد، بهتر است که از خدمات مجموعه وی دیجیتال مارکتینگ استفاده کنید.

این پست مورد علاقه شما بود؟

برای امتیاز دادن انتخاب کنید

میانگین امتیاز 5 / 5. امتیاز دهندگان: 1

تا الان به این پست امتیازی داده نشده

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.