تبلیغات گوگل ادز با تبلیغات گوگل ادز اکسپرس چه فرقی دارد ؟

تبلیغات گوگل ادز با تبلیغات گوگل ادز اکسپرس چه فرقی دارد؟

در این مقاله قصد داریم تا ببینیم تبلیغات گوگل ادز با تبلیغات گوگل ادز اکسپرس چه فرقی دارد ؟ در صورت نیاز می توانید به سایر مقالات ما در وبسایت وی دی مارکتینگ مراجعه فرمایید و یا روی لینک زیر بزنید:

حتما بخوانید: مقالات وبلاگ وی دیجیتال مارکتینگ

تبلیغات گوگل ادز با تبلیغات گوگل ادز اکسپرس چه فرقی دارد

ما بعنوان افراد فعال در حوزه مارکتینگ، زندگی و علایقمان ممکن است حول محورهایی چون بازاریابی و مارکتینگ، تماشای فیلم، علاقه به حیوانات خانگی و مواردی از این قبیل بچرخد. مطمئنا برای افراد فعال در حوزه دیجیتال مارکتینگ، بازاریابی از اهمیت بسزایی برخوردار است.

اگر مدتی است که بر روی تبلیغات کلیکی کار می‌کنید، احتمالا در مورد تبلیغات گوگل ادز اکسپرس و سریع شنیده‌اید. این نوع تبلیغات گوگل معمولاً با تبلیغات گوگل ادز معمولی اشتباه گرفته می‌شود در صورتی که تفاوتهای قابل توجهی با هم دارند.

هر دو نوع تبلیغ، متعلق به یک کمپانی است و هر دو از یک شبکه تبلیغات گوگل ادز استفاده می‌کنند اما کدام یک بهتر هستند و چرا؟

اما اگر می‌خواهید بین این دو نوع تبلیغ یکی را انتخاب کنید، تبلیغات گوگل ادز بهتر است. اگر بدنبال دلایل بیشتری برای شناخت این برتری هستید، این مقاله می‌تواند کمک بیشتری به شما کند.

تفاوت در مدیریت کمپین تبلیغاتی

اولین و مهمترین تفاوت بین دو نسخه مختلف تبلیغات در گوگل، نحوه مدیریت این دو نوع کمپین تبلیغاتی است. تبلیغات گوگل ادز منظم باعث می‌شود تا کمپین شما تا زمانی که فعال است آپدیت باقی بماند، این روند باعث می‌شود تا بتوانید کارهایی چون بهینه سازی قیمت هر کلیک و تغییر کلمات کلیدی را هر زمانی که مایل بودید انجام بدهید.

اگر می‌خواهید بیشترین کنترل را روی کمپین تبلیغات گوگل ادز خود داشته باشید، بهتر است تبلیغات گوگل معمولی را در نظر بگیرید، اگر تازه با تبلیغات گوگل ادز آشنا شدید و تجربه زیادی در این زمینه ندارید، ممکن است در ابتدا درک مسائل برایتان سخت و گیج کننده بنظر برسد، با این وجود مطمئنا با کمی مطالعه و تمرین روند تبلیغات را درک خواهید کرد.

از سوی دیگر شیوه مدیریت تبلیغات گوگل ادز اکسپرس و سریع کاملا متفاوت است، در واقع کل مدیریت این کمپین کاملا خودکار است. این بدان معنی است که به محض اینکه شما تبلیغات خود را بارگذاری می‌کنید رباتهای گوگل کنترل را در دست گرفته و تبلیغات شما را بهینه سازی می‌کنند که این کار به نظر چندان خوشایند نمی‌رسد.

چرا؟

هنگامی که روی کمپین تبلیغاتی خود کنترلی ندارید، اساسا شما متکی به گوگل هستید تا کار درست را انجام دهد. به احتمال زیاد گوگل تبلیغات شما را برای دریافت بازدید و کلیک بیشتر بهینه می‌کند و دستیابی به تبدیل جزو اولویت گوگل نخواهد بود. در انتهای هر روز اگر تبلیغات شما در مقابل دریافت کلیک زیاد، تبدیل خوبی دریافت نکند، اساسا تبلیغات شما بی ارزش خواهد بود. این یکی از مشکلات اولیه در کاربرد تبلیغات گوگل ادز اکسپرس (AdWords Express) است.

 

تفاوت در فرمت‌های تبلیغاتی

فرمتهای تبلیغاتی

اگرچه هر دو نسخه تبلیغات گوگل ادز از شبکه تبلیغاتی گوگل یکسان استفاده می‌کنند، اما هر یک از این دو نوع نسخه دارای فرمتهای مختلفی هستند. تبلیغات گوگل ادز به شما اجازه می‌دهد از تبلیغات متحرک یا استاتیک، تبلیغات ویدیویی و آگهی‌های متنی تأثیرگذار در وب سایت گوگل و وبسایتهای همکارشان استفاده کنید.

از سوی دیگر،  تبلیغات گوگل ادز اکسپرس تنها به تبلیغات متنی در وب سایتهای گوگل محدود است که نه تنها میزان بازدیدها را کاهش می‌دهد بلکه باعث می‌شود افراد کمتری روی آنها کلیک کنند. شما خودتان تمایل دارید که بر روی یک بنر تبلیغاتی متحرک با نرم افزار فلش کلیک کنید یا بر روی تبلیغات متنی تنها با چند خط متن؟! گوگل ادز اکسپرس همچنین به شما اجازه استفاده از فرمتهای جدید تبلیغاتی پیشرفته مانند تبلیغات ویدیویی در یوتیوب گوگل را نمی‌دهد.

اگر به فکر راه اندازی یک کمپین تبلیغاتی پر از عکس و پیشرفته هستید، تبلیغات گوگل ادز عادی انتخاب مناسبتری برای شما خواهد بود.

اگر علاقمند هستید می توانید فیلم آموزشی زیر را درباره ادوردز ادیتور مشاهده بفرمایید:

حتما ببینید: ادوردز ادیتور چیست و چه کاربردی دارد؟

 

چرا گوگل ادز بهتر از گوگل ادز اکسپرس است؟

اگر دلایلی که تا الان گفتیم شما را قانع نکرد که چرا گوگل ادز معمولی بهتر است، پس بهتر است ما را تا انتها دنبال کنید.

 

تبلیغات گوگل ادز اکسپرس

 

این نوع تبلیغات گوگل برای افرادی که اولین بار تبلیغ انجام می‌دهند و یا زمان زیادی در اختیار ندارند انتخاب ایده آلی است، چرا که تبلیغات گوگل ادز اکسپرس با مدیریت خودکار کمپینها، برای صرفه جویی در زمان بسیار کارآمد است. برای راه اندازی کمپینتان، شما تبلیغات خود را می‌نویسید و گوگل آن را در وبسایت یا نقشه‌های گوگل نمایش می‌دهد. نگهداری از تبلیغاتی که با گوگل ادز اکسپرس انجام می‌شوند زحمت کمتری دارد و شما تنها برای کلیکهایی که دریافت می‌کنید، هزینه پرداخت خواهید کرد.

 

مزایای استفاده از تبلیغات گوگل ادز اکسپرس

 • پرداخت هزینه تنها زمانی صورت می‌‎گیرد که کاربر بر روی تبلیغ شما کلیک کند.
 • مدیریت و نگهداری حداقلی و راحت از تبلیغات
 • تبلیغات در گوگل و نقشه‌های گوگل
 • دستیابی به مشتریانی که در هر موقعیت جغرافیایی انتخاب می‌کنید.

 

تبلیغات گوگل ادز

 

برخلاف تبلیغات در گوگل ادز اکسپرس، تبلیغات در گوگل ادز کنترل کاملتری بر روی کمپینهای تبلیغاتی شما فراهم می‌کند. با داشتن قابلیت مدیریت کلمات کلیدی، مکانها و فرمتهای تبلیغاتی، تبلیغات در گوگل ادز به شما امکان کامل و بیشتری برای سفارشی سازی تبلیغات می‌دهد. برای ایجاد کمپین تبلیغاتی خود، به سادگی یک آگهی جدید ایجاد کنید و شبکه‌ای که می‌خواهید تبلیغاتتان در آن نمایش داده شود را انتخاب کنید. پس از آن می‌توانید یک بودجه روزانه را برای تبلیغات خود تنظیم کنید که مشخص خواهد کرد هزینه هر کلیک چقدر خواهد بود و تبلیغات شما در کجا نمایش داده خواهد شد. اگر می‌خواهید کمپینتان موفقیت بیشتری کسب کند، می‌توانید از فرمتهای تبلیغاتی مختلفی چون تبلیغات ویدیویی و تبلیغات فروشگاهی هم استفاده کنید.

 

مزایای استفاده از تبلیغات گوگل ادز

 • پرداخت هزینه تنها در صورتی است که کاربر بر روی تبلیغات شما کلیک کند.
 • می‌توانید کلمات کلیدی خود را انتخاب کنید، بهای هر کلیک را تنظیم کنید و حساب کاربری خود را سازماندهی کنید.
 • دستیابی به مشتریان در هر موقعیت جغرافیایی
 • تبلیغات با فرمتهای تبلیغاتی خاص و گزارش گیری دقیق

 

مقایسه دو نوع تبلیغات گوگل ادز و گوگل ادز اکسپرس

 • در هر دو نوع تبلیغات در گوگل، تنها در صورت کلیک کاربر هزینه دریافت می‌شود.
 • در گوگل ادز تنها امکان مدیریت خودکار تبلیغات فراهم است.
 • تبلیغات در گوگل ادز اکسپرس برای مشاغلی که سایت ندارند هم قابل استفاده است ولی تبلیغات در گوگل معمولی نه.
 • قابلیت تبلیغات در جستجوهای گوگل و نقشه‌های گوگل برای هر دو نوع تبلیغ فراهم است.
 • قابلیت تبلیغات روی وبسایتهای مرتبط در هر دو نوع تبلیغ گوگل ادز
 • قابلیت تبلیغات موبایلی برای هر دو نوع تبلیغ
 • قابلیت استفاده از فرمتهای تبلیغاتی دیگر مثل ویدیویی تنها در تبلیغات گوگل ادز فراهم است و در تبلیغات گوگل ادز اکسپرس تنها امکان تبلیغات متنی میسر است.
 • امکان هدفگذاری مکانهای جغرافیایی برای نمایش تبلیغات در هر دو نوع تبلیغات گوگل فراهم است.

همانطور که گفتیم این دو نوع تبلیغات گوگل بسیار شبیه هم هستند، اما تفاوت اصلیشان در فرمتهای تبلیغاتی و امکان مدیریت خودکار در تبلیغات است. تبلیغات در گوگل ادز اکسپرس مدیریتی را برای شما به ارمغان می‌آورد که ممکن است بعنوان یک ویژگی مفید به نظر برسد، اما شما هرگز از ROI همانند مدیریت تبلیغات گوگل ادز نرمال استفاده نخواهید کرد. همچنین گوگل ادز اکسپرس بدلیل فقدان استفاده از فرمتهای تبلیغاتی چون تبلیغات ویدیویی و فروشگاهی، باعث کاهش جذب مشتریان بالقوه و هدف می‌شود.

حال تا حدودی می توانید بدانید که تبلیغات گوگل ادز با تبلیغات گوگل ادز اکسپرس چه فرقی دارد .

بهتر است بدانید که مهم نخواهد بود که شما کدام نسخه از تبلیغات گوگل را انتخاب می‌کنید، در هر صورت هر دو نوع تبلیغ  بر روی کلیکهای تکراری و تقلبی حساس هستند.

کلیکهای تکراری و جعلی مشکل بزرگی در صنعت PPC محسوب می‌شوند و میلیونها کاربر را روزانه تحت تأثیر قرار می‌دهد.

در مباحث آینده برایتان شرح خواهیم داد که چگونه از کمپینهای PPC تبلیغات گوگل خود حفاظت کنید.

می‌توانید سوألات و پرسشهای خود را با تیم وی دیجیتال مارکتینگ در میان بگذارید تا شما را به بهترین نحو راهنمایی نمایند.

حتما بخوانید: تماس با کارشناسان وی دیجیتال مارکتینگ

 

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 3.4 / 5. تعداد آرا: 7

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of حسین افسان
حسین با زمینه طراحی سایت تونسته توی چند سال اخیر صد ها هزار دلار از بودجه کسب و کار ها رو صرف کمپین های موفقیت آمیز تبلیغات گوگل کمپین های سرچ کنه. همچنین در زمینه تبلیغات متا هم تجربه زیادی داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *