چرا تبلیغات رایگان در اینستاگرام و تلگرام را امتحان نکنیم؟

چرا تبلیغات رایگان در اینستاگرام و تلگرام را امتحان نکنیم؟

واقعا چرا تبلیغات رایگان در اینستاگرام و تلگرام را امتحان نکنیم؟ تلگرام و اینستاگرام بعنوان دو شبکه اجتماعی معروف برای تبلیغات شناخته شده هستند. هر کدام از این شبکه‌ها توانسته‎‌اند به نوبه‌ای در دنیای دیجیتال مارکتینگ نفوذ زیادی کنند، به نحوی که بسیاری از صاحبان مشاغل با استفاده از این دو کانال تبلیغاتی فروش اینترنتی خوبی را راه اندازی کرده‌اند.

حتما بخوانید: تبلیغات آنلاین را با وی دیجیتال مارکتینگ تجربه کنید

دلایل موفقیت دو پلتفرم تبلیغات اینستاگرام و تلگرام

شاید داشتن 20 میلیون کاربر برای اینستاگرام و آن هم در مدت زمانی محدود، این پلتفرم را به یکی از جذابترین شبکه‌های اجتماعی در ایران و حتی جهان تبدیل کرده است. از سویی دیگر تلگرام هم با بیش از 100 میلیون کاربر، پربازدیدترین و البته قدرتمندترین شبکه اجتماعی در فضای مجازی محسوب می‌شود.

با چنین حجمی از کاربر، طبیعی است که تبلیغات در اینستاگرام و تلگرام تأثیرگذار و البته بازدهی خوبی داشته باشد. چرا که تجربه نشان داده که این شبکه‌ها باعث افزایش فروش و حتی مشتریان، تبلیغات راحت و سریع و به‌دنبال آن برندسازی موفق شده است.

سایتهای زیادی هستند که اپلیکیشن‌هایی را در بستر فضای مجازی معرفی می‌کنند که دارای پیج اینستاگرام و کانال تلگرام هستند و تبلیغات شما را در این شبکه‌های اجتماعی به نمایش در می‌آورند.

تبلیغات رایگان اینستاگرام چگونه است؟

برخی سایتها هستند که در ازای ثبت نام در پنل کاربریشان به شما امکان هدفگذاری تگها، موقعیتها، فالورها، فالویینگها، لایک کننده‌ها و حتی کامنت دهندگان را می‌دهند.

در چنین حالتی رباتی بر روی پیج شما فعال می‌شود که می‌تواند فالویینگ‌های مشخصی را فالو یا آنفالو و لایک کند. توجه کنید که با این رباتها حتی قابلیت ارسال کامنت هم خواهید داشت که بهتر است کامنتتان جنبه تبلیغاتی به خود نگیرد.

تبلیغات رایگان در تلگرام امکان پذیر است؟

برخی کانالهای تبلیغاتی تلگرام رباتهایی برای تبلیغات طراحی می‌کنند. که شما بعد از عضویت در کانال و ورود به ربات می‌توانید تبلیغات خود را ثبت کنید.

GettyImages-688189022

انواع تبلیغ در تلگرام کدامها هستند؟

1-تبلیغات بازدیدی در تلگرام

این روش یکی از بهترین روشهای تبلیغات در تلگرام محسوب می‌شود. بخاطر بسپارید که در تلگرام بازدید از هر نظر حائز اهمیت است.

معمولا وقتی پستی را در تلگرام می‌گذاریم ازروی عدد کنار چشم در پایین سمت راست پست، تعداد بازدیدهای آن را متوجه می‌شویم. در تبلیغات رایگان تلگرام بصورت بازدیدی، تبلیغات خود را در چندین کانال پر بازدید که رایگان هستند قرار می‌دهیم و پست خود را به اصطلاح به اشتراک می‌گذاریم. بهتر است برای اینکه بازخورد خوبی بدست آورید چند کانال مرتبط با زمینه فعالیت خود بیابید و تبلیغات و پستهای خود را در آن کانالها قرار دهید.

فواید تبلیغات بازدیدی تلگرام:

هدفمندسازی هزینه‌های تبلیغات در تلگرام: در تبلیغات بازدیدی براساس تعداد بازدیدی که پیجتان خواهد داشت هزینه پرداخت خواهید کرد. (این در صورتی است که بخواهید تبلیغات خود را بجز کانالهای تلگرام رایگان به نمایش بگذارید.) در چنین حالتی تمام هزینه در راستای بازدید از تبلیغتان پرداخت خواهد شد و مشخصا هزینه اضافی پرداخت نمی‌کنید. تبلیغات در مجله و روزنامه یا حتی تلویزیون مشخص نمی‌کند که چه تعداد کاربر تبلیغات شما را مشاهده کرده‌اند و همین امر می‌تواند قوت قلبی برایتان ایجاد کند؛ چه بسا که در کانالهای مرتبط با حرفه خود وارد تبلیغ شوید که حتما بازدیدهای مؤثری خواهد بود.

عدم اهمیت میزان بودجه: شاید کسب و کارتان کوچک است و از صرف هزینه بالا می‌ترسید. ولی بهتر است بدانید که حتی با بودجه پایین هم می‌توانید از تبلیغات بازدیدی تلگرام بهره‌مند شوید. شما در این حالت تنها به اندازه هزینه‌ای که می‌پردازید بازدید دریافت می‌کنید و این همان انعطاف پذیری بالای این پلتفرم است.

اطمینان از تبلیغی که کردید: یکی از مزیتهای این روش تبلیغاتی این است که شما خود بیننده تعداد بازدیدهای خود هستید و بازدید فیکی هم ندارید. گاهی همین مطمئن بودن به شما قوت نفس می‌دهد که کار درستی انجام داده‌اید. بخاطر بسپارید که از کیفیت کانالهای تبلیغاتی مطمئن شوید.

2- تبلیغات کلیکی تلگرام

تبلیغات کلیکی تلگرام یکی دیگر از روشهای تبلیغاتی در این شبکه اجتماعی است. در این حالت تبلیغات شما در کانالهای پرمخاطب و مرتبط با حرفه شما نشان داده می‌شود و تنها زمانی که بر روی تبلیغ شما کلیک شود شما هزینه پرداخت می‌کنید یعنی تنها در ازای دریافت کلیک، هزینه پرداخت می‌کنید.

مزیتهای تبلیغات کلیکی تلگرام

هدفمند بودن هزینه تبلیغات: در این حالت هم چون تنها به ازای دریافت کلیک هزینه پرداخت می‌کنید، تبلیغات شما هدفمندتر و کاملا مشخص است که هزینه‌ای که پرداخت می‌کنید در کجا صرف می‌شود. البته باید مراقب کلیکهای فیک و غیرواقعی باشید، پس تبلیغاتتان را به کانال و سامانه مطمئنی بسپارید.

عدم اهمیت میزان بودجه: در این حالت هم شما تنها به اندازه‌ای که بودجه دارید کلیک دریافت می‌کنید و کلیکها متناسب با بودجه‌تان است.

تبلیغات کلیکی مناسب برای سایت و اپلیکیشن: از آنجایی که هنگام کلیک روی این تبلیغات از تلگرام خارج می‌شوید، این تبلیغات برای افزایش اعضای کانال مناسب نیستند و تنها برای تبلیغ و معرفی سایت و اپلیکیشن مناسب است.

3- تبلیغات ساعتی تلگرام

در این روش شما تبلیغاتتان را به یک شرکت یا کانال تبلیغاتی می‌سپارید تا تبلیغ شما را 12 تا 24 ساعت در کانالهای تبلیغاتی مرتبط قرار دهند. به ساعتی که تبلیغات شما در کانالهای تبلیغاتی درج می‌شوند توجه کنید چون شما هستید که زمان پخش تبلیغات را تعیین خواهید کرد.

مزیت استفاده از تبلیغات ساعتی تلگرام

مناسب برای برندینگ: از آنجایی که معمولا تبلیغ در کانالهای بزرگ تلگرام از اعتبار زیادی برخوردار است، کاربران و اعضای کانال تبلیغات منتشر شده در آنها را به رسمیت می‌شناسند و با اعتماد بیشتری با تبلیغات ارتباط می‌گیرند. البته همین امر باعث می‌شود نام شرکت و برندتان بهتر مطرح شود.

گستردگی طیف مخاطبان: بدلیل زیاد بودن مخاطبان در کانلهای بزرگ تلگرامی، مخاطبان زیادی شما را خواهند دید و همین امر به برندینگ و معرفی نام تجاری شما کمک خواهد کرد.

انتخاب زمان دیده شدن تبلیغ از سوی خودتان: یکی از مزایای خوب این روش تبلیغاتی، انتخاب ساعت نمایش تبلیغ از سوی شماست که با توجه به مخاطبان خود می‌توانید زمان مناسب را برای نمایش تبلیغات خود سفارش دهید.

هزینه تبلیغات ثابت یا  ساعتی به موارد زیادی از جمله تعداد کاربران کانال، موضوع، هدفمند بودن تبلیغات، معروفیت و … بستگی دارد که تعیین کننده تعرفه تبلیغات در تلگرام هستند.

4- تبلیغات توسط اینفلوئنسرها و افراد مشهور

خیلی از برندها و صاحبان کسب و کار به منظور معرفی برند و البته برجسته سازی نام تجاری خود دست به دامان سلبریتی‌ها و افراد تأثیرگذار بر روی روح و روان مردم می‌شوند مثل تبلیغ دینگ توسط آقای دایی. این روش معجزه‌ای عجیب در امر تبلیغات است که بازخورد بالایی هم دارد. تنها کافی است که در زمینه فعالیت خود افراد مناسب را بیابید و تبلیغ خود را به آنها بسپارید.

بدین منظور کافی است که در کانال تلگرامی این افراد که مخاطبان زیادی دارند تبلیغ خود را منتشر کنید و چه بسا از خود آنها هم برای تبلیغ و واقعی نشان دادن آن بهره بگیرد. کاملا مشخص است که این روش نسبت به باقی روشها بسیار هزینه‌بر است و باید انتظار هزینه چند میلیونی را برای برندسازی کسب و کار خود داشته باشید. به کسب و کارهای کوچک و برندهای ضعیف و نوظهور این روش توصیه نمی‌شود.

5- خرید ممبر و افزایش کاربران کانال

این روش یکی از ساده ترین روشهاست که می‌توانید بکار ببرید. در این روش کانالی راه اندازی می‌کنید و با استفاده از ممبرگیر تلگرام و نرم افزارهای مشابه برای کانال خود عضو جمع آوری می‌کنید. همواره محتوای جذاب و تأثیرگذار در کانال خود قرار دهید و طبیعتا داشتن اعضای زیاد در کانال به دیده شدن و اطمینان مخاطبان به برند شما کمک زیادی خواهد نمود.

تبلیغات تلگرام و اینستاگرام امرزوه بسیار تأثیرگذار است و بسیاری از برندها و شرکتها سعی در جذب مخاطب از طریق این دو پلتفرم دارند. کافی است که با محیط تبلیغات در فضای مجازی بیشتر آشنا شوید. وی دیجیتال مارکتینگ بعنوان فعال در زمینه تبلیغات می‌تواند در زمینه دیجیتال مارکتینگ مشاوره‌های ارزشمندی در اختیار شما قرار دهد. قبل از هر اقدامی جمع آوری اطلاعات و البته انجام مشاوره مفید، بسیار مهم است.

حتما بخوانید: تبلیغات هدفمند در اینستاگرام با گروه مشاوران وی دیجیتال مارکتینگ

 

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 3.6 / 5. تعداد آرا: 5

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of حسین افسان
حسین با زمینه طراحی سایت تونسته توی چند سال اخیر صد ها هزار دلار از بودجه کسب و کار ها رو صرف کمپین های موفقیت آمیز تبلیغات گوگل کمپین های سرچ کنه. همچنین در زمینه تبلیغات متا هم تجربه زیادی داره Linkedin

2 Responses

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *