آموزش صفر تا صد کمپین گوگل ادوردز در پنل جدید (بخش دوم)

در این ویدیو می‌توانید بخش دوم آموزش ساخت کمپین گوگل ادوردز در پنل جدید را مشاهده بفرمایید. برای مشاهده ویدیوی بخش اول به لینک زیر مراجعه فرمایید:

حتما بخوانید: آموزش صفر تا صد کمپین گوگل ادوردز در پنل جدید (بخش اول)

ضمنا متن نوشتاری ویدیوی آموزشی در ادامه این مقاله قرار گرفته است:

 

بعد از ساخت کمپین جدید و ادگروپ و ادها حالا نوبت به سایر تنظیمات و ابزارهای موجود در کمپین می رسد.

ابتدا باید در نظر داشته باشید که همیشه به زمان بندی گزارش کمپین در بالا سمت چپ دقت داشته باشید. مثلا در اینجا ما زمان را روی All time میگذاریم. و در قسمت overview میتوانیم تعداد کلیک ها و نمایش های این کمپین را در طول بازه زمانی که انتخاب کرده ایم مشاهده کنیم. همچنین در این قسمت میتوانید میزان مراجعه به تبلیغ گوگل ادوردز را پایین صفحه داشته باشید. مثلا کیووردهای اصلی و نوع رفتار کاربران کاملا قابل مشاهده است. در اینجا میبینیم که بیش از 90 درصد افراد با موبایل به تبلیغ ما مراجعه کرده اند.

تنظیم Device ها در پنل جدید گوگل ادوردز

همانطور که در بخش بالا گفتیم با توجه به اینکه میزان سرچ کاربران بیشتر بر روی موبایل بوده، بنابراین وارد قسمت Device شده و می توانیم میزان قدرت تبلیغ را در هریک از دستگاه های موبایل، کامپیوتر و یا تبلت افزایش یا کاهش دهیم. مثلا در اینجا ما موبایل را تا 100 درصد افزایش میدهیم. لازم به ذکر است که امروزه بیشتر جستجوی افراد از طربق تلفن همراه صورت میگیرد.

ایجاد Sitelink ها و Callout ها در پنل جدید گوگل ادوردز

sitelink ها در واقع لینکهایی از برگه های اصلی وبسایت می باشد که با تنظیم آنها میتوانیم در پایین تبلیغ مستقیم وارد برگه مربوطه شویم .

callout ها هم در اصل مزیت های محصولات و خدمات وبسایت می باشد که در انتهای متن تبلیغاتی برای مشاهده کاربران می توان قرار داد.

برای این کار باید به قسمت Ads & extentions رفته و روی گزینه extentions بزنید . حال می توانید روی کلیک + زده و اقدام به ساخت کال آوت و سایتلینک کنید.

توجه داشته باشید که برای این دو مورد باید حتما از صاحب سایت و مدیر کسب وکار سوال کنید.

برای هر کدام معمولا ساخت 4 عدد کافیست

تنظیم زمانبندی شروع و پایان کمپین در شبانه روز

برای این کار باید به بخش Ad schedule رفته و یک زمانبدی برای شروع و پایان کمپین در شبانه روز تنظیم کنید. مثلا در اینجا ما از ساعت 9 صبح تا 5 بعد از ظهر تمام ایام هفته تنظیم میکنیم. ضمنا برای تنظیم ساعت باید به مکانی که در ابتدای کمپین ست کردیم توجه داشته باشیم. مثلا ساعت دبی نیم ساعت با ایران اختلاف دارد.

حتما بخوانید: نحوه ساخت call extention برای تبلیغات در گوگل (در پنل جدید)

 

این پست مورد علاقه شما بود؟

برای امتیاز دادن انتخاب کنید

میانگین امتیاز / 5. امتیاز دهندگان:

مطالب آموزشی

دانیال قالیبافAuthor posts

سلام دانیال هستم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کدامنیتی *