8 عملکرد برای دو برابر کردن نرخ تبدیل در تبلیغات گوگل ادوردز

8 عملکرد برای دو برابر کردن نرخ تبدیل در تبلیغات گوگل ادوردز

آیا شما جزو آن دسته ‌ای هستید که علاقمند به دو برابر کردن نرخ تبدیل در تبلیغات گوگل ادوردز هستند؟ شاید بنظرتان سوأل ساده لوحانه‌ای است، مطمئناً هرکسی که تبلیغات در گوگل انجام می‌دهد چنین چشم اندازی را برای کار خود تصور می‌کند. بیشتر تبلیغ کنندگان باهوش در گوگل ادوردز به دو مورد زیر علاقمند هستند:

  • افزایش نرخ تبدیل
  • کاهش هزینه هر تبدیل (CPC)

دو برابر کردن نرخ تبدیل در تبلیغات گوگل ادوردز

تمامی موارد و دغدغه‌های دیگر در تبلیغات گوگل ادوردز بعد از این دو گزینه مورد توجه قرار می‌گیرند و گویا بدون دستیابی به این دو هدف، هیچ چیز دیگری از درجه اهمیت بالایی برخوردار نیست.

اما شما نیاز دارید که بصورت کاملا عاقلانه از اصطلاحات بسیار تکنیکی برای کمک به پیگیری خیلی از مسائل در تبلیغات خود استفاده کنید:  کد تبدیل، شناسه تبدیل یا پیکسل تبدیل که ممکن است همه این اصطلاحات برای شما تازه و ناآشنا بنظر برسد.

برای جلوگیری از اتلاف زمان و بودجه خود در تبلیغات گوگل ادوردز، به عواملی که موفقیت طولانی مدت شما را تضمین می‌کنند توجه کنید.

به گفته Sitewit، هزینه‌های تبلیغاتی PPC در سه ماهه چهارم سال 2014 به میزان 12% افزایش یافته و کسب و کارها بطور متوسط برای کسب هر دو دلار، یک دلار در تبلیغات گوگل ادوردز خود هزینه می‌کنند.

با این وجود اگر بودجه خود را بدون دستیابی به نتایج مناسب در تبلیغات گوگل هزینه کنید، مطمئنا به کسب و کار خود آسیب می‌رسانید. به همین دلیل است که باید تبلیغات در گوگل خود را با برنامه‌ریزی دقیق انجام دهید. بازاریابان PPC باهوش و توانا همواره بهترین نتایج را دریافت می‌کنند.

اگر در مورد انجام تبلیغات در گوگل ادوردز تردید دارید و بخاطر از دست دادن بودجه خود می‌ترسید، می‌توانید این واقعیت را در نظر بگیرید که بر اساس شاخص‌های کارایی کلیدی بازاریابی (KPIs)، تبلیغات در گوگل هنوز هم بالاترین نرخ تبدیل و ROI را تولید می‌کند.

 

image501

این مقاله به شما آموزش می‌دهد تا بهترین راهکار را برای بهبود نرخ تبدیل خود در تبلیغات گوگل ادوردز با استفاده از ابزارهای پیگیری تبدیلها بدست آورید. درستی تمامی موارد زیر در تبلیغات گوگل اثبات شده است.

شاید برای شما خیلی مهم باشد که بدانید هزینه هر کلیک را چگونه می توان تخمین زد.

حتما بخوانید: روش محاسبه هزینه هر کلیک تبلیغات در گوگل توسط کی ورد پلنر

1- مهندسی معکوس، روشی برای خرید

در دو برابر کردن نرخ تبدیل در تبلیغات گوگل ادوردز مهندسی معکوس، بعنوان مهندسی تماس هم شناخته شده است، در واقع فرآیند استخراج دانش یا اطلاعات دیزاین و طراحی  از هر چیزی که ساخته شده و بازیافت شده است یا تولید هر چیزی براساس اطلاعات استخراج شده است. این فرآیند اغلب شامل جداسازی چیزها (یک دستگاه مکانیکی، اجزای الکترونیکی، برنامه کامپیوتری یا مواد بیولوژیکی، شیمیایی یا مواد آلی) و تجزیه و تحلیل اجزای آن و کار با جزئیات است.

بعنوان یک مبتدی، هنگامی که یک مفهوم خاص، روش یا استراتژی جدید پیدا می کنید که به نظرتان کارآمد است، فقط در مورد نتیجه کار هیجان زده نشوید بلکه درست مطالعه کنید و اطلاعات کافی در مورد آن زمینه کسب کنید تا بتوانید خودتان اجرایش کنید.

به خاطر بسپارید که نیازهای کاربران اینترنتی همواره در حال تغییر است.

image351

بعنوان مثال، هنگامی که پی بردید چگونه یک لیست هزارتایی از مشترکین ایمیل را در 30 روز ایجاد کنید، مهم نیست که بازار فروش شما چیست- شما می‌توانید به سادگی آنچه را که قبلا می‌دانستید را تکرار کنید و همان نتایج عمل تبدیل را دریافت کنید.

8 عملکرد برای دو برابر کردن نرخ تبدیل در تبلیغات گوگل ادوردز

برای اینکه یک تبلیغ کننده گوگل موفق و باهوش باشید، باید واقعا درک کنید که درگیر چه کاری هستید. برای دو برابر کردن نرخ تبدیل در تبلیغات گوگل ادوردز توجه کنید که هر کانال بازاریابی که شامل صرف هزینه و زمان قبل از دریافت نتایج است، باید مورد مطالعه و تجزیه و تحلیل قرار گیرد.

تبدیل در تبلیغات گوگل ادورز به هیچ وج،ه چیز غیر قابل درکی نیست و شما باید انواع تبدیلی که در حال دستیابی به آن هستید را درک کنید.

مهندسی معکوس مسیر خرید، جایگزین خوبی برای شروع است. بعبارتی ساده‌تر، نتیجه نهایی که مدنظر خود را تعیین کنید، سپس کلمات کلیدی مناسب را انتخاب کنید، کپی و متن تبلیغات خود را بنویسید و صفحه فرود و اصلی خود را برای تبلیغات گوگل و یک عمل تبدیل در راستای رسیدن به هدف نهایی بهینه سازی کنید.

قابلیت درک چگونگی  خرید مشتریان ، بینش خوبی در کمپینهای تبلیغات گوگل ادورز به شما می‌بخشد. بعنوان مثال چه اتفاقی می‌افتد وقتی یک مشتری برای اولین بار از سایت شما بازدید می‌کند یا سایت شما را برای اولین بار ذخیره می‌کند؟ آیا مسیری مشخص برای واداشتن آنها برای کلیک روی تبلیغات و لینک سایت خود دارید؟

پنج مرحله کلی برای چرخه خرید مشتری شما وجود دارد. در هر مرحله، مشتری سؤالات متفاوتی را مطرح می‌کند. بنابراین هر نوع از تبلیغات جستجو یا تبلیغات نمایشی باید حاوی عناصری باشد تا مشتریان را در آن مرحله از چرخه جذب کند. برای حفظ اطلاعات مفید شما به کدهای پیگیری تبدیل نیاز خواهید داشت.

 

google ads

بنابراین بعنوان مثال اگر مشتریان شما هنوز نمی‌دانند که کدام محصول برایشان کارایی دارد، “پشتیبانی فروش مؤثر و خوبی را ایجاد کنید”، که شکست پذیر نباشند، نام محصول و خدمات خود را در عنوان تبلیغات قرار دهید.

google ads

از طرفی دیگر، اگر نام تجاری شما محبوب است یا مخاطبان هدف شما با نحوه کار چیزی که ارائه می‌دهید (ex: help desk system) آشنا هستند، خوب است که از نام محصول یا خدمات خود در عنوان تبلیغ استفاده کنید.

به منظور ایجاد انگیزه در مشتریان و کاربران جدید در تست نرم افزار جدید خود، فرض نکنید که آنها در مورد نحوه کار محصول شما آگاهی دارند. شما می‌توانید به آنها تخفیف بدهید یا مزایای خدمات خود را برایشان توضیح دهید، همانند مثال زیر:

google ads

هدف از کاربرد نوع تبدیل مهندسی معکوس دستیابی به اطلاعات بازدیدکنندگان شما از جمله ایمیل‌هایشان، مسیرهای جستجوی آنها و حتی مشتریانی است که قصد کلیک بر روی لینک شما را ندارند. بدین ترتیب حداقل یک عمل تبدیل مثبت دارید.

اگر مشتریان شما کاملا آگاه هستند که چه چیزی نیاز دارند ولی هنوز برای خرید آمادگی ندارند و یا ترغیب نشده‌اند، مشاورین ما در وی دیجیتال مارکتینگ توصیه می‌کنند که از وبینارهای محصول، فایلهای داده‌ای، مطالعات موردی، سوألات متداول، فیلمهایی از نسخه نمایشی محصول و تستهای رایگان محصول خود برای متقاعد کردن مشتری جهت افزوده شدن به لیست مشتریان خود استفاده کنید و همواره در شناساندن نام تجاری و برند خود تلاش کنید.

google ads

در قسمت داشبورد گوگل آنالیتیک، شما می‌توانیداز تب “Behaviors” استفاده کنید و جریان جذب مشتری و تبدیل لینکهای خود را برای درک چگونگی تغییر نیازهای کاربران در هنگام گشت و گذار در سایت خود را پیگیری و دنبال کنید.

 

8 عملکرد برای دو برابر کردن نرخ تبدیل در تبلیغات گوگل ادوردز

در تصویر بالا می‌توانید ببینید که تعداد بازدیدکنندگان جدید بیشتر از تعداد بازدیدکنندگان وفاداری است که دوباره به سایت بازمی‌گردند. اگر رفتار مخاطبان شما یک روند مشابه را دنبال کند، به سادگی بیانگر این امر است که بازدیدکنندگان قبل ورود به سایت شما، برند و محصول شما را نمی‌شناسند، بنابراین شما باید به آنها آموزش هید.

اگر بازدیدکنندگان از فیسبوک با استفاده از یک لینک به سایت شما هدایت شوند، بسیار برای شما سودمند خواهد بود چرا که می‌توانید کاملا درک کنید که کلیکهای موفق شما از کجا بدست می‌آیند.

نیازهای مشتریان ممکن است در هر زمانی تغییر کند. بعنوان مثال، یک مشتری بالقوه که هرگز از محصول شما خبر نداشته، ممکن است روی تبلیغات گوگل ادوردز شما کلیک کنید و پس از مطالعه و یادگیری موارد مربوط به محصولتان، تصمیم خرید بگیرد.

البته مطمئناً شما تبدیلها و کلیکهایی که به سایتتان می‌شود را دوست دارید، اما هنوز به کرک کردن کد تبدیل برای دستیابی به نتایج سازگار نیاز دارید.

بنابراین چگونه اطمینان حاصل کنیم که محصول و تبلیغ ما برای بازدیدکنندگان مفید است؟ آیا ایمیلهای تبلیغاتی خود را با فرمتی همچون سایر تبلیغ کنندگان ارسال می‌کنید؟ راه حل بهتر این است که لیست خود را بخش بندی کنید و تنها ایمیلهای هدفمند را با یک شناسه خاص که مختص خودتان است  ارسال کنید.

2- از بازاریابی مجدد بعنوان یک ابزار CRO (نرخ تبدیل ورودی سایت) استفاده کنید.

براساس گزارشات به عمل آمده، بازخوانی مجدد، مؤثرترین استراتژی ها برای دو برابر کردن نرخ تبدیل در تبلیغات گوگل ادوردز است. به شیوه‌ای کاملا درست با استفاده از کد پیگیری به شما کمک خواهد کرد تا مشتریان بالقوه خود را به سمت خود بازگردانید.

بازاریابی مجدد یک راه مؤثر برای بهبود نرخ تبدیل ورودی سایت (CRO) است و به شما کمک می‌کند تا بازدیدکنندگان ناراضی را برای بازگشت به سایت خود متقاعد کنید. این بخشی از فرآیند تکمیل هدف است و تنها با یک ابزار مناسب پیگیری تبدیلها میسر خواهد شد.

بسیاری از تبلیغ کنندگان گوگل هرگز استفاده از بازاریابی مجدد را بعنوان یک ابزار بهینه سازی نرخ تبدیل مطرح نمی‌کنند. اما این روش زمان و بودجه شما را حفظ می‌کند. از سوی دیگر، کمتر اتفاق میافتد که بازدیدکننده‌ای با اولین بازدید از سایت شما خرید کند. طبق گزارشات، 70 درصد از خریداران، سبد خرید خود را در سایتها رها می‌کنند.

حتما بخوانید: remarketing در گوگل ادوردز

وقتی که بازاریابی مجدد را به کار می‌گیرید، در واقع شما تبلیغات مشابهی را نمایش می‌دهید که کاربارن قبلا چند بار آنها را مشاهده کرده‌اند. بدین ترتیب می‌توانید آنها را به سایت خود بازگردانید و احتمال اینکه آنها روی تبلیغات شما کلیک کرده و محصول شما را خریداری کنند، افزایش می‌یابد.

8 عملکرد برای دو برابر کردن نرخ تبدیل در تبلیغات گوگل ادوردز

 

طبق مشاهدات با بازاریابی و بازخوانی مجدد، تعداد تبدیل در سایت شما افزایش می‌یابد. ما توصیه می‌کنیم که کاملا ریسک پذیر باشید، زیرا افرادی که شما در حال هدفگذاریشان هستید، قبلا به تبلیغ شما علاقه نشان داده‌اند یا حداقل قبلا از سایت شما بازدید کرده‌اند.

بسیاری از ابزارهای پیگیری تبدیل از کد تبدیل تعبیه شده در کلیک برای ردیابی بازدیدکنندگان سایت استفاده می‌کنند. شما همچنین ممکن است یک شناسه تبدیل مانند یک کد تخفیف برای درک آنچه تبلیغاتتان را به تبدیل منجر می‌کند بکار ببرید.

8 عملکرد برای دو برابر کردن نرخ تبدیل در تبلیغات گوگل ادوردز

 

 

بازخوانی بازدیدکنندگان گذشته، نه تنها در تبلیغات گوگل ادوردز بلکه در بسیاری از پلتفرمهای تبلیغاتی، کارآمد است. برای مثال، بازخوانی ایمیل خطوط هواپیمایی رویال کمک می‌کند تا نرخ فروش خود را 34% و نرخ کلیک بر روی پیامهای هدفمند خود را تا 94% افزایش دهند.

8 عملکرد برای دو برابر کردن نرخ تبدیل در تبلیغات گوگل ادوردز

 

3- طراحی صفحه فرود و اصلی خود را تست کنید

بسته به اینکه شما از متدهای رایگان برای ردیابی ترافیک و اجرای یک کمپین تبلیغات در گوگل ادوردز استفاده می‌کنید، باید لندینگ پیج خود را تست کنید. مطابق با گجت سئو، 44% از کمپینها از چنین تستی استفاده می‌کنند در حالی که 100% آنها باید این تست را انجام دهند.

کپی از تبلیغات شما نرخ کلیکتان را کنترل می‌کند، این در حالی است که لندینگ پیج شما بر روی نرخ تبدیل تأثیرگذار است. معیارهای متفاوتی بر روی نوع تبدیل اثرگذار هستند. طراحی صفحه اصلی و لندینگ پیج، تمامی تفاوتها را در نرخ تبدیل کمپین تبلیغاتی شما رقم می‌زند.

شما مجبورید تصمیم بگیرید که چه چیزی منجر به جذب کاربران می‌شود. بسیاری از بازاریابان معتقدند که وبینارها باعث جذب و رفتار کاربران هستند، اما تست و آزمایش این موضوع ممکن است به شما نشان دهد که کتابهای الکترونیکی، بیشتر هدایت کننده هستند. این امر در شناسه تبدیل تعریف می‌شود.

8 عملکرد برای دو برابر کردن نرخ تبدیل در تبلیغات گوگل ادوردز

 

هنگامی که لندینگ پیج شما تبدیل بالایی دارد، شما می‌توانید کلیکها و ترافیک خود را به حداکثر برسانید. در مقابل بجای از دست رفتن بودجه خود، شما خواهید دید که تبدیل تبلیغات در گوگل ادوردزشما بطورمداوم بهبود می‌یابد.

حتما بخوانید: چگونگی ایجاد لندینگ پیج سفارشی

بسیاری از ارگانها از تست صفحه لندینگ پیج خود بهره می‌برند. شما باید تک تک اجزاء در صفحه فرود خود را تست کنید. بعنوان مثال، شما می‌توانید موقعیت call-to-action،شکل و رنگ صفحه خود را مورد آزمایش قرار دهید.

image042

 

هر یک از تغییراتی که انجام می‌دهید، نرخ تبدیل شما را بهبود می‌بخشد مانند تصویر بالا ویا حتی ممکن است تغییری باعث افت این نرخ شود. بنابراین هیچ درست و غلطی صد درصد وجود ندارد و قوانین جهانی و یکسانی برای پیگیری آن موجود نیست. بنابراین تمامی گزینه‌ها را تست کنید و چیزی را انتخاب کنید که بهترین نتیجه را برای کار و فروش شما دارد.

4- کپی تبلیغ خود را با صفحه فرود هماهنگ کنید.

این گزینه ایده بی نظیری است.  اگر می‌خواهید از تبلیغ در گوگل خود بیشترین کلیک ممکن را دریافت کنید، شما باید تبلیغ خود را با لندینگ پیجتان تطبیق دهید.

در این صورت کلیکهای شما تأثیری معنادار خواهد داشت و نمره کیفیت شما افزایش خواهد یافت. شش عنصر به افزایش نمره کیفیت شما کمک می‌کند. نمودار زیر را ببینید:

8 عملکرد برای دو برابر کردن نرخ تبدیل در تبلیغات گوگل ادوردز

 

نمره کیفیت بسیار مهم است، نه تنها به این دلیل که یک شاخص کلیدی از عملکرد کمپین تبلیغاتی پیشین شماست بلکه روشی عالی برای پیش بینی عملکرد کمپینهای تبلیغاتی آینده شما خواهد بود. اگر در کمپین تبلیغاتی خود چیزی را تغییر می‌دهید، کد تبدیل خود را تغییر دهید.

نمره کیفیت شما همان چیزی است که گوگل برای اندازه‌گیری کمپینهای PPC مؤثر و کارآمد خود استفاده می‌کند. نمره با کیفیت بالا به این معناست که تبلیغات شما مرتبط و قانع کننده است.

image331

مهمتر از همه این موارد، نمره کیفیت بالاتر، هزینه‌های تبلیغاتی شما را کاهش می‌دهد، نمایش تبلیغات را افزایش می‎‌دهد و منجر به موقعیت بهتر تبلیغ شما در هر دو شبکه جستجو و نمایشی می‌شود. این امر باعث افزایش تبدیل تبلیغات در گوگل ادوردز می‌شود.

وظیفه شما این است که یک مسیر روشن برای فروش ایجاد کنید. صفحه لندینگ پیج شما باید همان چیزی باشد که در صفحه تبلیغات شما مطرح می‌شود. بعنوان مثال اگر محصولی را بفروش می‌رسانید، می‌توانید بسادگی ترافیک کلیک خود را بر روی صفحه محصول موردنظر ارسال کنید تا بتوانید آن را بفروشید. این یک کد پیگیری تبدیل ساده برای پیاده‌سازی است. کاری که سایت 6pm برای فروش کفشهای خود انجام می‌دهد:

image491

عنوان این تبلیغ کاملا با محتوای لندینگ پیج هماهنگ است.

نشانی اینترنتی در تبلیغ هم حاوی کلمه کلیدی “Nine West” است که برای بهبود میزان کلیک عالی است. هنگامی که برروی آگهی در صفحه نتایج جستجو کلیک می‌شود، کاربر مستقیماً به فروشگاه Nine West منتقل می‌شود و براحتی محصول خود را خریداری میکند.

 

8 عملکرد برای دو برابر کردن نرخ تبدیل در تبلیغات گوگل ادوردز

 

 

مبحث دیگر، هم تراز بودن کلمه کلیدی شماست. برای مثال اگر در گوگل ادوردز برای “ابزار پیگیری سوشال مدیا” تبلیغ می‌کنید، پس صفحه اصلی شما باید درباره پیگیری سوشال مدیا یا چیزی شبیه به تبلیغ شما طراحی شود.

حال اگر کلیکهای شما به صفحه‌ لندینگ پیجی درباره “نکات بازاریابی رسانه‌های اجتماعی” هدایت شود، مطمئناً هماهنگی وجود نخواهد داشت. در این حالت CPC (هزینه به ازی هر کلیک) افزایش خواهد یافت زیرا ترافیک کلیکها بر روی صفحه‌ای قرار نمی‌گیرد که با نوع تبدیل مطابقت کند.

بدنبال کلمات کلیدی موفق باشید، زیرا بازاریابی امروز روی بهینه سازی کاربر تمرکز دارد. شما باید به اندازه کافی به این موضوع توجه کنید زیرا نمره کیفیت، تجربه کاربر را در صفحه لندینگ پیج اندازه گیری می‌کند. این عمل روی کیفیت جستجو تأثیرگذار است.

image25

انجام یک تست در این زمینه مشخص می‌کند که وجود هماهنگی در صفحه اصلی و تبلیغ تا چه میزان به بهبود نرخ تبدیل کمک می‌کند.

کنترل: در این بخش از عنوان مشابه در صفحه فرود استفاده کردند “چنین تستی رایگان است”. مهم نیست که کاربر بر روی کدام تبلیغ کلیک می‌کند، چون در هر صورت به یک صفحه فرود ارسال می‌شوند. نوع تبدیل نامشخص است.

 

8 عملکرد برای دو برابر کردن نرخ تبدیل در تبلیغات گوگل ادوردز

تغییر: سه صفحه لندینگ پیج مجزا ایجاد کنید. هر صفحه عنوان مربوط به آگهی متصل به خود را دارد. مهم این است که بدانید نرخ تبدیل لندینگ پیج مربوط به اجرای کدام تبلیغ است.

8 عملکرد برای دو برابر کردن نرخ تبدیل در تبلیغات گوگل ادوردز

 

این آزمایش چه تأثیری بر روی کانال جستجو را به نمایش می‌گذاشت؟

در پایان آزمایش، تبلیغاتی که عنوانی مشابه لندینگ پیج داشتند، بهتر از تبلیغاتی بودند که با صفحه فرود خود هماهنگی نداشتند. در واقع، تیم بهینه‌سازی یک افزایش 39.1% را برای تبدیل تبلیغات گوگل ادوردز با عنوانی مشابه صفحه فرود را گزارش کردند.

8 عملکرد برای دو برابر کردن نرخ تبدیل در تبلیغات گوگل ادوردز

 

یکی دیگر از دلایل مهمی که همیشه باید تبلیغ در گوگل شما با صفحه فرودتان تطابق داشته باشد این واقعیت است که پس از یک نوع تبدیل خاص، بونس ریت (نرخ پرش) را کاهش می‌دهد.

بهتر است در نظر بگیرید که کاربران شما اگر تجربه کلیک بر روی تبلیغ مرتبط به صفحه فرود را کسب نکنند به مشتریان بالقوه شما تبدیل نخواهند شد.

این مثال را در نظر بگیرید: در تبلیغ گوگل زیر، کلمه کلیدی هدف “visual no-code app builder”است. بنابراین هنگام کلیک بر روی تبلیغ انتظار داریم که همین عنوان را بر روی صفحه اصلی خود ببینیم.

8 عملکرد برای دو برابر کردن نرخ تبدیل در تبلیغات گوگل ادوردز

 

اما صفحه اصلی که برای شما باز می‌شود:

8 عملکرد برای دو برابر کردن نرخ تبدیل در تبلیغات گوگل ادوردز

 

می‌بینید که عنوان تبلیغ در گوگل و لندینگ پیج هم تراز نیستند. عنوانها کاملا متفاوت هستند و کمکی به کانال تبدیل نمی‌کنند. تبلیغ در مورد سازنده برنامه visual nocode است در حالی که صفحه فرود درباره سازنده برنامه lianja است. کاربران حتی ممکن است تصور کنند که به نحوی به صفحه اشتباه ارجاع داده می‌شوند.

اکنون به مثال بعدی توجه کنید. تبلیغات درباره “توسعه بازی موبایل” است.

هنگامی که بر روی تبلیغات  گوگل کلیک می‌کنید کاربر به صفحه فرود هدایت می‌شود:

 

8 عملکرد برای دو برابر کردن نرخ تبدیل در تبلیغات گوگل ادوردز

 

 

عنوان توسعه بازی موبایل برای تبلیغات و صفحه فرود یکسان است. شما همچنین در صفحه فرود تصویر مربوط به یک گوشی هوشمند را مشاهده می‌کنید که با کلمه موبایل هماهنگ است.

بخاطر بسپارید که هرکاری که برای بهینه سازی تبلیغات خود برای همخوانی با لندینگ پیج‌تان انجام می‌دهید در واقع به نفع کاربران شما خواهد بود. هنگامی که کاربران بر روی پیج وب شما هستند اگر تجربه‌ی حضوری عالی را کسب کنند نمره کیفیت شما افزایش خواهد یافت، هزینه هر تبدیل کاهش می‌یابد و این امر درآمد شما را افزایش می‌دهد. ردیاب تبدیل شما باید این نتایج را تأیید کند.

 

حتما بخوانید: دستیابی به بانک مقالات ما در وی دیجیتال مارکتینگ

 

5- پیاده سازی بهترین نرخ کلیک نسبت به رتبه را تمرین کنید.

به گفته گوگل، “نرخ کلیک یک نسبت است که نشان می‌دهد اغلب افراد روی تبلیغ شما کلیک می‌کنند.” بیشتر افرادی که روی تبلیغ شما کلیک می‌کنند و صفحه اصلی شما را بازدید می‌کنند، به احتمال زیاد بیشتر افرادی هستند که شما آنها را به خریداران از خود تبدیل خواهید کرد. بنابراین بهبود نرخ تبدیل تبلیغات در گوگل ادوردز مهمتر از تنظیم چندین تبلیغ است.

اگر می‌خواهید تبلیغات کلیک خوری تنظیم کنید، مواردی وجود دارد که باید آنها را انجام دهید. بعضی از این موارد را به طور خلاصه با هم مرور می‌کنیم.

اول، بیایید به برخی از آمارها نگاه کنیم. اخیران تحقیقات مفیدی برای ارزیابی بازاریابی جستجو انجام شده است. طبق این تحقیقات، میانگین نرخ تبدیل برای شبکه‌های جستجو در سه ماهه سوم سال 2012، 5.63% بوده است.

طبق گفته یکی از منتقدین، در کسب و کارهای رقابتی همانند بازاریابی اینترنتی یا کاهش وزن، متوسط نرخ کلیک +5% است، به ویژه وقتی تبلیغات گوگل در رتبه‌های بالای جستجو ظاهر می‌شوند. د ر زیر آمار کلیک برای چهار حرفه مختلف رقابتی را نمایش می‌دهیم:

8 عملکرد برای دو برابر کردن نرخ تبدیل در تبلیغات گوگل ادوردز

 

طبق گزارش تأثیر اقتصادی گوگل، “کسب و کارها بطور متوسط برای بدست آوردن 2 دلار درآمد، یک دلار در تبلیغات گوگل ادوردز هزینه می‌کنند.” اما در صورت کم بودن میزان کلیک خود، چگونه می‌توان چنین نتیجه‌ای کسب کرد؟

حتما بخوانید: کی وردها و تغییرات جهت کاهش هزینه های هر کلیک در گوگل ادوردز

اگر شما بدانید که چه کاری انجام می‌دهید، می‌توانید از طریق تبلیغات در گوگل ادوردز درآمد بیشتری کسب کنید، اما شما باید بین تبلیغات در شبکه جستجو و شبکه نمایش تمایز ایجاد کنید. درک جامع و روشن از این تمایز به شما کمک می‌کند تا تبلیغات را با نیاز خود تطابق دهید و تبلیغاتی قانع کننده و کلیک پذیر را برای مخاطبان موردنظر خود ایجاد کنید.

8 عملکرد برای دو برابر کردن نرخ تبدیل در تبلیغات گوگل ادوردز

 

“شبکه جستجو” به پلت فرمی از تبلیغات گوگل اشاره می‌کند که آگهی‌های مبتنی بر متن را در بالای نتایج ارگانیک صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERPs) نشان می‌دهد. از سوی دیگر شبکه نمایشی به تبلیغات مبتنی بر تصویر مانند بنرها اطلاق می‌شود.

مهم است بدانید که چه مواردی دو شبکه جستجو و نمایش را از یکدیگر متمایز می‌کند، زیرا نرخ کیک نسبت به رتبه در این دو شبکه متفاوت است و باید با استفاده از کد تبدیل و ابزار پیگیری تبدیل مورد آزمایش قرار گیرد.

 

بعضی از شیوه‌های بهبود نرخ کلیک نسبت به رتبه که باید برای کاهش هزینه تبدیل و افزایش فروش خود پیاده‌سازی کنید:

  • از حروف بزرگ در عنوان تبلیغات خود استفاده کنید: بجای استفاده از حروف کوچک، عنوان خود را با حروف بزرگ بنویسید و نرخ کلیک نسبت به رتبه خود را بهبود دهید. در تصویر زیر اعمال حروف بزرگ در عنوان تبلیغ را بوضوح می‌بینید:

image44

  • کانال جستجو در بازاریابی را مدنظر بگیرید: شما باید کلمات کلیدی مناسب را برای کسب بهترین نتایج انتخاب کنید. این سوأل را از خودتان بپرسید “مخاطبان خرید محصولات من، کجای سیکل خرید هستند؟”

8 عملکرد برای دو برابر کردن نرخ تبدیل در تبلیغات گوگل ادوردز

 

اگر مخاطبان هدف شما، محصول شما را می‌شناسند، نیازی نیست که کلمات کلیدی عمومی را انتخاب کنید که از ابتدای سیکل خرید شروع کنید تا مشتریان را با محصول خود آشنا کنید. بنابراین خیلی خوب است که کلمات کلیدی موردنظر خود را لیست کنید.

بعنوان مثال، اگر مخاطب هدف شما شامل عکاسانی است که بدنبال ابزار عکاسی جدید هستند، شما می‌توانید کلماتی را انتخاب کنید که مفهوم تجاری دارند مانند “خرید دوربین‌های دیجیتال” یا “مکانی برای خرید دوربین دیجیتال فیلمبرداری”.

در تصویر زیر Lime Ricki، نرخ کلیک روی تبلیغات گوگل ادوردز خود را تا بیش از 23 برابر افزایش داد و نرخ تبدیل را چهار برابر کرد.

8 عملکرد برای دو برابر کردن نرخ تبدیل در تبلیغات گوگل ادوردز

 

همچنین برای سایت QZZR، در اولین ماه ترافیک سایت و تعداد ثبت نامها بالای 90% افزایش یافت.

8 عملکرد برای دو برابر کردن نرخ تبدیل در تبلیغات گوگل ادوردز

 

شما می‌توانید چنین نتایجی را با اتخاذ بهترین شیوه‌های تبدیل نرخ کلیک بدست آورید. شیوه‌هایی از قبیل هزینه بر روی کلمات کلیدی برند که هدف تجاری شما و جذب مخاطبان مناسب را برایتان به ارمغان می‌آورد.

CTR شما می‌تواند تنها با کمی تغییر در تبلیغات شما، عنوان و مکان آگهی بهبود یابد. بطور خلاصه مواردی که بر روی CTR تأثیر می‌گذارند بطور مستقیم به تبلیغ شما متصل می‌شوند، در حالی که تبدیلها به لندینگ پیج لینک می‌شوند.

  • مراقب موقعیت تبلیغات خود باشید: افراد روی تبلیغات گوگل بدون توجه به موقعیت آنها کلیک می‌کنند اما وقتی تبلیغات شما در موقعیتی برتر قرار می‌گیرد، شما نرخ کلیک بیشتری بر روی تبلیغات خود دریافت می‌کنید.

برای کلمات کلیدی با بازخورد تجاری بالا، بیشتر از 2/3 کلیکها به نتایجی مفید در نرخ تبدیل تبلیغات گوگل ادوردز می‌انجامد.

اگر کلمات کلیدی برند شما دارای حجم جستجوی مناسبی هستند، شما ممکن است بخواهید کمپین تبلیغات گوگل ادوردز را برای این کلمات ایجاد کنید.

طبق تصویر زیر، اولین تبلیغات جستجو نرخ کلیک را به 36.40% افزایش می‌دهد، در حالی که یک آگهی جستجو در بالای آن نرخ تبدیل 19.50% را تولید می‌کند.

image18

طبیعتاً افرادی که بدنبال کلمات کلیدی برند شما هستند (بعنوان مثال “ابزار سئو moz”) آماده خرید هستند یا حداقل نرم افزار شما را تست می‌کنند. کلمات کلیدی غیر برند، تا زمانی که هدفگیری بالا و مناسبی داشته باشند، باعث افزایش نرخ کلیک خواهند شد.

image092

طبق گزارشات 64.6 درصد از کلیکها برای جستجوی کلمات کلیدی با قصد تجاری بالا صورت می‌گیرد.

8 عملکرد برای دو برابر کردن نرخ تبدیل در تبلیغات گوگل ادوردز

 

وقتی تبلیغات شما در جایگاه مناسبی قرار دارد به شواهد و اما و اگرها توجه نکنید. شما باید تبلیغات خود را آزمایش کنید و تبدیلهای تبلیغ را ردیابی کنید تا زمان کمتری برای ارزیابی ROI کمپین‌هایتان صرف کنید.

فرکانس تبلیغات (تکرار نمایش تبلیغات) بسیار اهمیت دارد. اغلب افرادی که تبلیغات گوگل را می‌بینند، به احتمال زیاد روی آن کلیک خواهند کرد. مطالعه روی ارتباط بین موقعیت و عملکرد تبلیغات در گوگل نشان می‌دهد که تبلیغاتی که 5 بار یا بیشتر نمایش داده می‌شوند 12 تا 14 برابر مؤثرتر از تبلیغاتی هستند که کمتر نمایش داده می‌شوند.

  • انواع تطابق کلمات کلیدی را آزمایش کنید: هنگامی که انواع مختلف تطابق در کلمات کلیدی را آزمایش می‌کنید، نرخ کلیک (CTR) تبلیغ شما بهبود می‌یابد. بعنوان مثال کلمات کلیدی کاملا مشابه و عبارت مطابق با کلمات کلیدی به شما این امکان را می‌دهند تا تبلیغات شما در موقعیتی قرار بگیرند که رتبه بندی شوند.

 

image053

با استفاده از کلمات کلیدی عریض، شما با افراد بیشتری که عبارات و کلمات کلیدی کاملا مشابه را سرچ می‌کنند، برخورد خواهید داشت. با این وجود، نرخ کلیک شما پایین خواهد بود، زیرا کیفیت تبلیغات (همانطور که مربوط به کلمات کلیدی است) با اهداف دقیق کاربر ارتباطی نزدیکی ندارند. چرا که کاربر به احتمال کلمه‌ای را سرچ می‌کند که با تبلیغ شما همخوانی ندارد ولی تبلیغ شما برای او نمایش داده می‌شود.

بهترین روش این است که انواع مختلف کلمات کلیدی را مورد آزمایش قرار دهید. در بین انواع کلمات کلیدی در کمپینهای تبلیغاتی خود تعادل برقرار کنید. این کار روشی مناسب برای افزایش درآمد خواهد بود.

image521

6- گروه‌بندی و سازماندهی کلمات کلیدی بطور کاملا مؤثر

سازماندهی کمپینهای تبلیغات گوگل ادوردز ممکن است کار دشواری بنظر برسد. اما اگر می‌خواهید شانس بدست آوردن نرخ تبدیل بهتر را برای خود افزایش دهید، این کار ضروری است.

بر همین اساس، دسته بندی کلمات کلیدی بدلایل زیادی در ردیابی تبدیل بسیار مهم است:

8 عملکرد برای دو برابر کردن نرخ تبدیل در تبلیغات گوگل ادوردز

در ادامه برخی از مواردی که می‌توانید بطور مؤثر کلمات کلیدی خود را دسته بندی و مرتب سازی کنید شرح داده‌ایم:

ساختار مؤثر: هنگام ایجاد کمپینهای تبلیغات گوگل خود، به یک ساختار مؤثر فکر کنید. اول و مهمتر از همه، کمپینهای تبلیغاتی شما دارای ویژگی‌های خاصی نظیر بودجه و استراتژی تخصیص بودجه (همچون هزینه هر تبدیل) هستند که می‌توانید آنها را مرتب کنید.

این کمپین می‌تواند توسط تبلیغاتی که روی شبکه جستجو یا نمایش اجرا می‌شوند، ردیابی شود.

خوب، گروه‌بندی تبلیغات به چه صورت است؟ گروه‌ها را بعنوان ظروفی برای کمپینهای خود در نظر بگیرید. به عبارت دیگر، کمپینهای شما باید در گروه‌هایی آماده برای راه اندازی، سازماندهی و ذخیره شوند. گروه تبلیغاتی، تبلیغات و کلمات کلیدی مرتبط با آن را مدیریت می‌کند.

8 عملکرد برای دو برابر کردن نرخ تبدیل در تبلیغات گوگل ادوردز

 

کلمات کلیدی که در هر گروه آگهی، سازماندهی می‌شوند باید با یکدیگر همخوانی داشته باشند و تبلیغات نیز باید با کلمات کلیدی مرتبط باشند. در نهایت باید بین لندینگ پیج و هر دو تبلیغ و کلمات کلیدی که هدف قرار می‌دهید، هماهنگی وجود داشته باشد. این امر باعث می‌شود پیگیری تبدیل آسانتر و مرتبط با انواع تبدیل براساس عبارات کلیدی باشد.

با این حال، برای پیگیری مؤثر نتایج خود، بهتر است حسابهای کاربری خود را در کمپینهای جداگانه سازماندهی کنید، این روش برای مبتدیان تبلیغات در گوگل ادوردز بسیار مفید است.

هدف گروه‌های تبلیغاتی کوچک: اطمینان حاصل کنید که گروه‌های تبلیغاتی شما کوچک و متمرکز هستند.

هر یک از گروه‌های تبلیغاتی شما باید روی یک محصول، آفر، مدل یا سرویس خاص متمرکز باشد. بعنوان مثال یک گروه تبلیغاتی برای آموزش وبینار شما.  کسب و کارها برای انتخاب یک گروه تبلیغاتی یا یک کمپین جدید، به سادگی سیستمی اثبات شده ارائه می‌دهند:

8 عملکرد برای دو برابر کردن نرخ تبدیل در تبلیغات گوگل ادوردز

 

در گروه‌های تبلیغاتی کوچک به احتمال زیاد به یک لیست کلمات کلیدی مناسب در ردیابی تبدیل برای هر گروه خواهیم رسید.

این امر به نوبه خود باعث می‌شود تا توسعه درست تبلیغ در هر گروه آگهی به همان اندازه که روی کانال جستجو تمرکزمی‌کنید، راحت باشد. پیگیری نتایج جستجو در گروه تبلیغاتی کوچک در مقایسه با گروه تبلیغاتی بزرگ ساده‌تر است. با این وجود، اطمینان حاصل کنید که حداقل 4 آگهی در هر گروه تبلیغاتی داشته باشید.

به همین دلیل بسیار مهم است که گروه‌های تبلیغاتی که بر روی یک محصول خاص یا لیستی از کلمات کلیدی تمرکز کرده‌اند را ایجاد کنید، این امر باعث می‌شود CTR افزایش یابد و براحتی می‌توانید عملکرد کلمات کلیدی و سایر معیارها را پیگیری کنید.

در تصویر زیر نمونه‌ای از یک گروه تبلیغاتی کوچک که بر روی تعدادی کلمات کلیدی متمرکز شده است را به تصویر کشیده‌ایم:

image142

آزمایش تغییرات در آگهی‌های مختلف: مهم است که هنگام راه اندازی گروه تبلیغاتی، به تفاوتهای میان تبلیغات گوگل توجه کنیم و آنها را در گروه‌های متمایز دسته‌بندی کنیم.

دو برابر کردن نرخ تبدیل در تبلیغات گوگل ادوردز

چنین دسته بندی باعث می‌شود تا براحتی بتوانید تبلیغات و تبدیلها را پیگیری کنید.

البته اگر می‌خواهید تبدیلهایتان را مشاهده کنید، می‌توانید بسادگی روی برگه Conversions در تب ابزار تجزیه و تحلیل (tools and analysis) در داشبور حساب کاربری تبلیغات گوگل ادوردز خود کلیک کنید.

image203

7- بررسی کلمات کلیدی منفی

هربار که شما یک تبلیغات گوگل را در شبکه جستجو اجرا می‌کنید، باید بدانید که اکثر پرس وجوهای جستجو با آفر و محصولی که ارائه می‌دهید مرتبط نیستند. کلمات کلیدی منفی، برخی از شرایط جستجو نمایش را برای تبلیغات شما محدود می‌کند تا تبلیغات شما در شرایط نابجا و نادرست نمایش داده نشوند. این روش، راهی هوشمندانه برای افزایش نرخ تبدیل تبلیغات در گوگل ادوردز شماست و به حل این چالش کمک می‌کند.

حتما بخوانید: آموزش حذف کلمات غیرمربوط سرچ شده در کمپین تبلیغات گوگل

متخصصین اورژانس ERS کلمات کلیدی منفی را در کمپینهای تبلیغات گوگل ادوردز خود مدنظرقرار دادند و ظرف سه ماه بازدید و سرعت مراجعه مشتریان به حدی زیاد شد که مجبور بودند تبلیغات در حال اجرای خود را متوقف کنند.

8 عملکرد برای دو برابر کردن نرخ تبدیل در تبلیغات گوگل ادوردز

 

مطالعات متعددی نشان می‌دهد که استفاده از کلمات کلیدی منفی در واقع یک گام هوشمند برای افزایش نرخ تبدیل و افزایش درآمد است. این یک نوع تبدیل منحصر بفرد است.

8 عملکرد برای دو برابر کردن نرخ تبدیل در تبلیغات گوگل ادوردز

 

بعنوان مثال اگر در حال فروش کفش نایک هستید، تمایل دارید بازدیدکنندگان را به کلیک روی تبلیغات خود و بازدید از صفحه اصلی و فروشگاه خود ترغیب کنید. شما مطمئنا کاربرانی که بدنبال کفش نایک رایگان هستند را برای بازدید از سایت خود مدنظر ندارید. برای اینکه تبلیغ شما به هر بازدیدکننده نامربوطی نشان داده نشود، مراحل ساده زیر را دنبال کنید:

مرحله اول: وارد حساب تبلیغات در گوگل ادوردز خود شوید. روی برگه “کمپین‌ها” کلیک کنید، سپس روی علامت  [+] در کنار “فهرست جدید کلمات کلیدی منفی” کلیک کنید.

image461

مرحله دوم: کلمات کلیدی منفی را در فضای درنظر گرفته شده اضافه کنید.

image262

اگر کلمه رایگان را بعنوان یک کلمه کلیدی منفی به گروه تبلغیاتی یا کمپین کفشهای نایک اضافه کنید، تبلیغات شما به افاردی که این کلمه را جستجو می‌کنند نشان داده نخواهد شد.

کلمات کلیدی منفی نه تنها در تبلیغات شبکه جستجو اعمال می‌شوند، بلکه در تبلیغات شبکه نمایشی هم اعمال می‌شوند.

بنابراین اگر کلمه رایگان را به لیست کلمات منفی خود اضافه کنید، تبلیغات شما در سایتهای شبکه نمایش که با کلمات منفی شما تطابق دارند کمتر نشان داده می‌شود. بعنوان مثال اگر پست وبلاگی درباره دریافت کفش نایک بصورت رایگان باشد، تبلیغ شما در این صفحه نشان داده نمی‌شود.

بسیاری از کمپانی‌ها، بازاریابان و بازاریابان اینترنتی با استفاده از کلمات کلیدی منفی سود می‌برند.

اساسا از کلمات کلیدی منفی به سه دلیل استفاده می‌شود:

  • افزایش CTR (نرخ کلیک)
  • کاهش CPC (هزینه به ازای هر کلیک)
  • افزایش ROI (نرخ بازگشت سرمایه)

image213

8- استفاده از یک رویکرد متمرکز روی مشتری

برای دو برابر کردن نرخ تبدیل در تبلیغات گوگل ادوردز در شبکه نمایش گوگل، شما می‌توانید براحتی مخاطبان را به گروه تبلیغات خود اضافه کنید. شما نباید همه مخاطبان را هدف قرار دهید.

آمار اخیر نشان داده که شبکه نمایش گوگل بیش از 80% از کاربران اینترنت را به خود اختصاص می‌دهد. تصور کنید که درصد اندکی از این ترافیک بزرگ را به سایت خود جذب کنید، مخصوصا زمانی که مشتریان ایده‌آل شما باشند.

image283

در بازاریابی محتوا قاعده اول این است که مشتریان ایده‌آل خود را بشناسیم و محتواهای مربوط به خواسته‌ها، نیازها و چالشهای آنها را ایجاد کنیم.

قبل از راه اندازی کمپین تبلیغات گوگل، کلمات کلیدی منفی را برای افرادی که به تبلیغات شما علاقمند نیستند تعریف کنید. این کار روشی عالی برای افزایش نرخ تبدیل در شبکه نمایش گوگل است.

شما باید مخاطب را براساس منافع شخصی و جمعیت شناختی خود هدف قرار دهید. این دو عامل تعریف می‌کنند که مخاطبان چه کسانی هستند و دنیای آنها چگونه است.

8 عملکرد برای دو برابر کردن نرخ تبدیل در تبلیغات گوگل ادوردز

 

اگر قصد دارید تبلیغات خود را در شبکه نمایش گوگل اجرا کنید، درک کنید که برای اینکه براحتی به موفقیت دست پیدا کنید به سه عنصر نیازمند هستید. تبلیغات شما نیازمند به پیام رسانی درست هستند تا در زمان مناسب به شخص مناسبی در کانال جستجو نمایش داده شوند. در حالتی که همه شرایط ایده‌آل باشد، عمل تبدیل صورت می‌گیرد.

8 عملکرد برای دو برابر کردن نرخ تبدیل در تبلیغات گوگل ادوردز

نتیجه گیری نهایی برای معیارهای دو برابر کردن نرخ تبدیل در تبلیغات گوگل ادوردز

تبلیغات در گوگل ادوردز راهی مؤثر برای دسترسی سریع کاربران به سایت شماست. اگر صبور و بردبار نیستید و نمی‌توانید تا زمان بالا آمدن سایت خود در رتبه‌های برتر گوگل صبر کنید، شما می‌توانید از تبلیغات گوگل ادوردز استفاده کنید و کیفیت کار خود را سریعتر بالا ببرید.

اگر چه معیارهای پیگیری تبدیل وجود دارد که می‌توانید توسط آنها کارایی کمپینهای خود را کنترل کنید، اما نرخ تبدیل از مهمترین این موارد است. چرا که نرخ تبدیل هم بر روی کیفیت تبلیغات و هم صفحه فرود تأثیرگذار است.

به خاطر بسپارید که ایجاد تبلیغ برای هر دو شبکه نمایش و جستجو بسیار مهم است، زیرا هر دو اهداف و کاربران متفاوتی دارند. بهتر است اهداف خود را تعریف کنید و ببینید که کدام شبکه برای کدام هدف شما مناسب‌تر است.

شبکه‌های جستجو مناسب برای نتایج پرسشهای مستقیم هستند در حالی که تبلیغات شبکه‌های نمایشی بیشتر یا کمتر برای معرفی برند مورد استفاده قرار می‌گیرند. وقتی که از شبکه‌های نمایشی استفاده می‌کنید، شما باید مخاطبان بازار خود را تعیین کنید زیرا این امر باعث می‌شود تا نرخ کلیک نسبت به رتبه شما افزایش یابد.

چنان چه سؤال یا پرسشی در زمنیه تبلیغات در گوگل ادوردز دارید می‌توانید به مشاورین ما در وی دیجیتال مارکتینگ مراجعه کنید و اطلاعات موردنیاز خود را بدست آورید.

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 3.3 / 5. تعداد آرا: 3

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:

حسین افسان
حسین متخصص تبلیغات گوگل ماست و تجربه زیادی هم توی تبلیغات فیسبوک داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات وی دیجیتال مارکتینگ

۷۷. بررسی Change History

چقدر این پست مفید بود؟ ارسال بازخورد میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0 تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این