تعیین اهداف در تبلیغات گوگل

set-goal-google-adwords

در این مطلب در مورد تعیین اهداف در تبلیغات گوگل صحبت خواهیم نمود. قبل اینکه تبلیغات خود را در محیط آفلاین مانند بیلبوردها یا محیط آنلاین شروع کنید باید بدانید که به دنبال کسب چه چیزی هستید. بنابراین تعیین اهداف در تبلیغات گوگل هم مهم است.آیا می خواهید بازدید وبسایت خود را افزایش دهید؟ آیا تعداد اعضای ویژه سایت خود را می خواهید افزایش دهید؟ آیا تعداد تماس بخش فروش خود را می خواهید افزایش دهید؟ با تعیین هدف مشخص، شما قادر خواهید بود برای آن استراتژی و یک مسیر درست مشخص کنید. اگر بدنبال برند اورنس هستید باید بجای افزایش کلیک بفکر میزان اثرگذاری بیشتر تبلیغات خود باشید ولی اگر بدنبال بازدید بیشتر هستید تعداد کلیک ها برای شما مهم خواهد بود.

حتما بخوانید: تبلیغ در گوگل یکی از موثرترین روش های دیجیتال مارکتینگ

 

در حالت کلی هدف از ۴ بخش تشکیل می شود:

  • هدف اولیه
  • انگیزه
  • تلاش
  • شاخص های کلیدی عملکرد (KPI)

برای مثال فرض کنید شما فروشگاه آنلاین دارید و قصد دارید برای فروش محصول پاوربانک هدف تبلیغاتی تعیین کنید. هدف اول ما فروش آنلاین است، بعد به سراغ انگیزه می رویم. انگیزه آن چیزی است که مشتریان شما می خواهند که در اینجا خرید مشتری است. تلاش ما فروش پاوربانک است، این کاری است که شما باید انجام دهید و شاخص کلیدی عملکر شما فروش ۲۰۰ پاوربانک تا اول اردیبهشت است.

بنابراین فروش فقط ۲۰۰ پاوربانک نیست بلکه فروش تعداد مشخص تا زمان مشخص شده است. شما در مورد شاخص های کلیدی عملکرد دقیق باشید چون آنها مشخص می کنند که آیا به اهداف خود رسیده اید یا خیر!

پس اگر ما ۲۰۰ پاوربانک بفروشیم ولی فروش این تعداد تا اول خرداد رخ دهد. ما به هدف و شاخص خود نرسیده ایم. در نتیجه باید به تبلیغ خود دقت کنیم و آنرا بررسی کنیم تا بتوانیم میزان فروش خود را بهبود بخشیم.

بیایید یک مثال دیگر را بررسی کنیم. شما مشاوره زیبایی دارید و می خواهید تماس های بیشتری با شما گرفته شود. پس هدف خود را تماس تلفنی قرار می دهید. انگیزه می خواهم مطلع شوم و قرار ملاقات بگیرم است. مشتری باید به ملاقات شما بیاید پس در محتوای تبلیغ شما باید شامل اطلاعات تماس و تلفن باشد. تلاش ثبت قرارملاقات حضوری می باشد و شاخص کلیدی عملکرد ۲۰ مشتری برای مشاوره عمل بینی تا اول خرداد می باشد.

اعمال محدودیت در شاخص کلیدی عملکرد کلیدی

ممکن است شما بگویید چرا شاخص کلیدی عملکرد کلیدی را محدود کرده ایم و فقط مشاوره عمل بینی را شاخص قرار داده ایم. باید بگوییم موفقترین کمپین های تبلیغاتی آنهایی بوده اند که کاملا اختصاصی ایجاد شده اند. بطور کلی اگر دقت کنیم افراد برای عمل بینی و گونه یا لب با هم جستجو نمی کنند.

آنها بدنبال چیز ویژه ای هستند که نیازشان را برطرف کند. انگیزه آنها من میخواهم بینی ام را عمل کنم خواهد بود.

شما نباید یک تبلیغ کلی از تمامی خدمات خود به اشخاص ارایه دهید بلکه برای هر خدمات باید یک تبلیغ منحصر بفرد طراحی کنید و این دلیلی است که اهداف درتبلیغات گوگل را مهم می کند.

 

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of حسین افسان
حسین با زمینه طراحی سایت تونسته توی چند سال اخیر صد ها هزار دلار از بودجه کسب و کار ها رو صرف کمپین های موفقیت آمیز تبلیغات گوگل کمپین های سرچ کنه. همچنین در زمینه تبلیغات متا هم تجربه زیادی داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *