10 جایگزین تبلیغ گوگل و فیس بوک

10 جایگزین تبلیغ گوگل و فیس بوک

 

 

همه ما می‌ دانیم که گوگل و فیس ‌بوک بر صنعت تبلیغات پولی تمرکز دارند و از راه تبلیغات درآمد بسیار بالایی به دست می آورند. این تبلیغات باعث شده است که آن ها بتوانند مخاطبان هدف خود را در این پلتفرم ها به حداکثر برسانند و به دنبال سود افزایشی باشند. به همین دلیل ما در این راهنما سعی می کنیم تا به شما در شروع  و ادامه جایگزین تبلیغ گوگل و استفاده از سایر پلتفرم های تبلیغاتی و جذب مشتری کمک کنیم. تو این مقاله میخوایم انوع تبلیغات رو براتون توضیح بدیم. باید به این نکته توجه کنید که بهتره تمام بودجه تبلیغات خودتون رو صرف یک پلتتفرم نکنید و پلتفرم های مختلف رو برای بیزنستون تست کنید .

10 جایگزین تبلیغ گوگل و فیس بوک

 

قبل از شروع، بیایید برخی از مزایای جایگزین تبلیغ گوگل و استفاده از سایر رسانه ‌ها و پلتفرم های تبلیغاتی را بررسی کنیم.

  1. ممکن است اکثر مخاطبان شما بیشتر وقت خود را در سایر شبکه های اجتماعی بگذرانند. به عنوان مثال، بسیاری از افراد معتقدند که مشاغل حرفه‌ای هنگامی که در LinkedIn، یک بستر حرفه‌ای متمرکز ایجاد می‌کنند، بیشتر در معرض تبلیغات مربوط به کسب و کارها قرار می گیرند و محیط کاربری لینکدین را یک محیط رسمی و مرتبط با کسب و کار می دانند.
  2. قرار گرفتن در معرض دید مخاطبان، از طریق چندین شبکه مجازی، مکمل‌ های تبلیغاتی محسوب می شود که در گوگل و فیس ‌بوک اجرا می‌ کنید. شرایط خرید آنلاین بیش از هر زمان دیگری پیچیده است. ممکن است لازم باشد 10 تا 20 بار محصول خود را به مشتری یادآوری کنید تا او برای خرید تصمیم گیری کند. اگر در تمام شبکه های مجازی برای مشتریان تبلیغ کنید، شانس خود را برای افزایش بازدید محصول توسط مشتری افزایش می‌ دهید. بهره مندی از شبکه های مجازی روشی عالی برای جایگزین تبلیغ گوگل است.
  3. خطر را به حداقل می‌رسانید. گوگل و فیس ‌بوک هر دو در بحث ایمنی اختلاف نظر زیادی دارند. گسترش بسترهای نرم افزاری و شبکه های اجتماعی به شما این امکان را می‌دهد که در بیش از یک شبکه مجازی فعالیت داشته باشید و در صورت بروز مشکلات ایمنی، فنی یا سایر مشکلات بتوانید به خوبی از برند تجاری خود، محافظت کنید و اکانت تجاری خود را از دست ندهید. این عامل یکی از اصلی ترین روش ها برای جایگزین تبلیغ گوگل محسوب می شود.
  4. 10 جایگزین تبلیغ گوگل و فیس بوک

تبلیغات مایکروسافت

تبلیغات مایکروسافت، که قبلاً به عنوان Bing Ads شناخته می‌شد، شامل دو موتور جستجوی دیگر به نام AOL و Yahoo است.

اگرچه یاهو و AOL و Bing بسیار کمتر نسبت به گوگل مورد استفاده قرار می‌گیرند، اما آن‌ها هنوز کاربران ارزشمندی دارند که فقط از این موتورها به جستجو در اینترنت می‌ پردازند.

در مارس 2018، تبلیغات مایکروسافت با 6 میلیارد جستجو ماهانه 34 درصد از سهم بازار کامپیوترهای آمریکایی را در اختیار داشت. برای اطلاعات جهانی بیشتر درباره میزان دسترسی به تبلیغات Bing یا  Microsoft به نمودار زیر مراجعه کنید.

از نظر رشد فزاینده برای کسب کار خود به یاد داشته باشید که مخاطبان شبکه Bing شامل 60 میلیون جستجوگر از نسخه ویندوز هستند . طبق comScore، به نقل از مایکروسافت آن ها به گوگل دسترسی ندارند. تبلیغات مایکروسافت معمولاً CPC کمتری در مقایسه با Google Ads دارد، اما با وجود این واقعیت معمولاً حجم ترافیک کمتری در مقایسه با گوگل مشاهده می‌شود. با این حالی یکی از روش های جایگزین تبلیغ گوگل محسوب می شود.

می‌توانید برای تبلیغات گوگل هم اکنون اقدام کنید.

Quora و جایگزین تبلیغ گوگل

همان طور که توسط “جی‌دی پراتر” اعلام شد، Quora یک پلتفرم تبلیغاتی منحصر به فرد و با اهداف عالی است و به عنوان جایگزین تبلیغ گوگل  می توان این پلتفرم را در نظر گرفت، در واقع برای ارزیابی مشتری و ارزیابی محصول یا خدمات، ایده آل و مناسب است. مردم برای پرسیدن سوال و خواندن و به اشتراک گذاشتن پاسخ‌ به Quora مراجعه می کنند.

 این پلتفرم شامل افرادی است که به دنبال اطلاعات مطمئن در مورد شرکت، محصولات، رقبا و صنعت شما هستند. این مورد فرصت را به تبلیغ دهندگان می‌دهد تا در مرحله بررسی روند خریدشان، بر مردم تأثیر بگذارند. از این پلتفرم به عنوان جایگزین تبلیغ گوگل غافل نشوید.

محتوای Quora به صورت پرسش و پاسخ تنظیم شده است. یک سوال با یک یا چند موضوع برچسب‌گذاری شده است (به عنوان مثال مشاغل کوچک یا شرکت‌های نوپا). با استفاده از Quora Ads، شما می‌توانید محتوای Quora را هدف قرار دهید یا افراد خاصی را بر اساس رفتارها (هدف گذاری مبتنی بر افراد یا رفتاری) مورد اهداف خود قرار دهید.

از نظر دسترسی، Quora در حال حاضر بیش از 300 میلیون بازدید کننده ماهانه در سراسر جهان دارد.

10 جایگزین تبلیغ گوگل و فیس بوک

AdRoll

AdRoll یک پلتفرم جدید هدف مند شناخته شده است و از آن به طور گسترده استفاده می شود. AdRoll به مخاطبان سراسر اینستاگرام، فیس‌بوک، گوگل و 500 شبکه دیگر دسترسی دارد از این رو به عنوان جایگزین تبلیغ گوگل می توان آن را در نظر گرفت. طبق سایت Adroll’s، مشتریان این پلتفرم به طور متوسط 5 برابر شاهد میزان بازدهی تبلیغات را در کسب و کار خود هستند.

 AdRoll خدمات دیگری غیر از هدف گذاری مجدد را نیز ارائه می‌دهد. این موارد شامل جستجوی برنامه‌های آینده (نمایش برنامه‌ای)، هدف گذاری مجدد ایمیل و تبلیغات ویدیویی AdRoll است. تبلیغات ویدیویی AdRoll اکنون هم برای کمپین‌های جدید و هم برای تبلیغات در دسترس است و می‌تواند به صورت خارجی و داخلی ارائه شود.

آمازون جایگزین تبلیغ گوگل

آمازون 43٪ از کل فروش تجارت الکترونیکی ایالات متحده در سال 2016 را به خود اختصاص داده و پیش بینی می شود 50٪ یا بیشتر از بازار را تا سال 2021 به خود اختصاص دهد. فقط پلتفرم بازاریابی 3 میلیارد دلار از بازار تبلیغات آمریکای شمالی را تشکیل می ‌دهد و انتظار می‌ رود که تا سال 2020  20 میلیارد دلار از بازار جهانی را در اختیار داشته باشد. آیا قدرت آمازون برای جایگزین تبلیغ گوگل قابل انکار است؟

اگر کسب و کار شما در زمینه تجارت الکترونیکی است، می توانید آمازون را برای کسب و کار خود در نظر بگیرید. همان طور که گفته شد، طبق مقاله‌ای از فوربس، آمازون یک نوع قمار برای کسب و کارهای کوچک و متوسط ​​است، بنابراین مطمئن شوید که قبل از انجام این موارد، معایب این پلتفرم را کاملا بررسی نمایید.

همان طور که آمار فوق نشان می‌دهد، آمازون نوعی اختلال در فضای تجارت الکترونیکی است و نمی‌توان آن را نادیده گرفت. علاوه بر این، آمازون همچنین تبلیغات نمایشی، تبلیغات ویدیویی، تبلیغات سفارشی و تبلیغات را در Amazon DSP (بستر سمت تقاضا) ارائه می‌دهد.

شما باید تصمیم بگیرید که آیا می‌خواهید محصولات را مستقیماً به مشتریان آمازون بفروشید یا می‌خواهید مستقیماً به آمازون بفروشید. در مورد گزینه اول، شما باید از Seller Central استفاده کنید. در مورد گزینه دوم نیز از طریق Vendor Central باید تبلیغات خود را انجام دهید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شروع تبلیغات آمازون در هر یک از این دو پلتفرم، به راهنمای شروع تبلیغات آمازون که توسط تیم Hanapin ارائه شده، مراجعه کنید.

Quantcast

Quantcast همیشه مجموعه‌ای از اطلاعات و نظرات افراد را به بازاریابان ارائه داده است تا بتوانند به شیوه ای درست تبلیغ کنند. به همین دلیل برای جایگزین تبلیغ گوگل بودن گزینه مطلوبی است.

Quantcast یک ابزار رایگان برای بررسی نظرات مخاطبان به نام Quantcast Measure ارائه می دهد تا به تبلیغ دهندگان کمک کند استراتژی خود را بسازند، با رفتارهای مخاطب و شخصیت‌های آن‌ها آشنا شوند و بتوانند با دیگر شرکت‌ها رقابت کنند.

10 جایگزین تبلیغ گوگل و فیس بوک

Quantcast همچنین راه حل تبلیغاتی پولی خود را ارائه می‌دهد، که یک راه حل برنامه‌ای در زمان واقعی و متمرکز بر جستجوی جدید و هدف گذاری مجدد است.

شایان ذکر است که Quantcast همچنین پلتفرم مدیریت رضایت را به نام Quantcast Choice و Choice Premium ارائه می‌دهد. گرچه این یک بستر تبلیغاتی نیست، اما مطمئناً ابزاری مفید برای هر برندی است که به رعایت GDPR نیاز دارد.

BuySellAds و جایگزین تبلیغ گوگل

BuySellAds یکی از بزرگ‌ ترین شبکه‌ هایی است که می‌ توانید برای انتشار موثر تبلیغات کسب و کار خود در وب از آن استفاده کنید. به گفته تیم BuySellAds، آن ها لیست مشتریان بسیار زیادی را در اختیار دارند و بیش از 4500 تبلیغ ‌دهنده از محتوای محلی، ایمیل و … استفاده می‌کنند. به همین دلیل جایگزین تبلیغ گوگل می تواند باشد.

 این یک بازار مناسب با فرآیندهای شفاف است، که انتخاب خوبی از سایت‌های با کیفیت بالا، به ویژه در اینترنت و فناوری را فراهم می‌کند.

Infolinks و جایگزین تبلیغ گوگل

Infolinks بازاری است که با توجه به هدف کاربر در زمان واقعی برای انتشار تبلیغات استفاده می‌کند. Infolinks سومین بازار بزرگ ناشران در جهان است و در 128 کشور جهان فعالیت می‌کند. از زمان تاسیس در سال 2007 Infolinks محصولات و واحدهای تبلیغاتی خود را برای تمرکز بر روی تعامل در زمان واقعی برای تبلیغات مربوطه بر اساس آنچه کاربر جستجو می‌کند، توسعه داده است.

 اکنون چند نوع واحد تبلیغاتی وجود دارد که به عنوان جایگزین تبلیغ گوگل می توان روی آن حساب باز کرد:

inarticle : تبلیغ در حال گسترش توسط کاربر

Infold: جستجو و نمایش تبلیغات

Inframe: نمایش تبلیغات بصری

Intext: تبلیغات محلی ارائه شده در یک صفحه

Intag: نمایش کلمات کلیدی ارزشمند بر اساس محتوای صفحه

10 جایگزین تبلیغ گوگل و فیس بوک

اینستاگرام و جایگزین تبلیغ گوگل

اگرچه اینستاگرام متعلق به فیس ‌بوک است، اما سبک و روش و مسیر رشد مخاطبان اینستاگرام به طور محسوسی متفاوت است. در ابتدا اغلب این شبکه اجتماعی در میان جوانان و نوجوانان رونق داشت. اما اکنون استفاده از این پلتفرم در میان بزرگسالان نیز در حال افزایش است.

تبلیغات اینستاگرام بیشتر بر حالت بصری متمرکز است. جذابیت بصری برای موفقیت در تبلیغات در اینستاگرام مهم است، بنابراین قبل از راه اندازی حساب تبلیغاتی اینستاگرام، حتماً از خلاقیت تیم کسب و کار خود مطمئن شوید.

LinkedIn

اگر شرکت شما B2B است، LinkedIn اولین بستر تبلیغاتی است که باید در آن فعالیت کنید. LinkedIn گزینه های هدف گذاری کسب و کار را از هدف قرار دادن عناوین خاص شغلی تا انجام ABM (بازاریابی مبتنی بر حساب) متمرکز بر مشاغل خاص ارائه می‌دهد. این مزایا باعث می شود این پلتفرم جذاب جایگزین تبلیغ گوگل در نظر گرفته شود.

طبق چندین مطالعه از LinkedIn Audience 360 تا Salesforce Advertising Index Report 2016 ، LinkedIn پلتفرم شماره 1 برای تولید B2B است و توسط بازاریابان رتبه بندی شده است. بیش از 610 میلیون متخصص از LinkedIn استفاده می‌کنند و 5/4 میلیون نفر از از آن ها تصمیمات تجاری خود را به استفاده از این پلتفرم اتخاذ می کنند.

در LinkedIn سه نوع آگهی وجود دارد:

  • محتوای حمایت شده
  • ایمیل تبلیغاتی
  • تبلیغات متنی

اخیراً در این دسته‌ها، LinkedIn خلاقیت خود را گسترش داده و تبلیغات ویدیویی را نیز شامل می‌ شود که به تبلیغ دهندگان B2B فرصت جدیدی برای بیان داستان برند خود در حرفه‌ای‌ ترین مرکز تبلیغات اجتماعی می‌دهد.

10 جایگزین تبلیغ گوگل و فیس بوک

بیشتر بخوانید: تبلیغ استوری لینکدین | لینکدین یک آزمایش بزرگ را شروع کرده است

Pinterest و جایگزین تبلیغ گوگل

آنچه Pinterest را از سایر شبکه های اجتماعی مبتنی بر تصویر متمایز می‌ کند، هدف کاربر و برنامه ریزی او است. طبق گزارش کلاینر پرکینز، 55٪ از کاربران در Pinterest محصول مورد نظر خود را خریداری می‌کنند. برای چشم انداز در مورد این آمار، توجه داشته باشید که بالاترین شبکه های مجازی و پلتفرم ها در آنالیز، فیس ‌بوک و اینستاگرام هستند که هر کدام از آن‌ ها 12 درصد است.

در این برنامه مشتری زیاد است اما آنچه که اهمیت دارد خلاقیت است اگر به خلاقیت توجه زیادی داشته باشید این پلتفرم را می توان جایگزین تبلیغ گوگل در نظر گرفت. اگر می‌ خواهید توجه مخاطبان خود را به اکانت Pinterest خود جلب کنید، باید مطمئن شوید که تیم خلاق شما وقت و منابع لازم را برای تولید تصاویر و یا فیلم‌های با کیفیت بالا را دارد.

10 جایگزین تبلیغ گوگل و فیس بوک

نتیجه ‌گیری

همان طور که می ‌بینید، گزینه‌های زیادی برای جایگزین تبلیغ گوگل و فیس ‌بوک وجود دارد که روش بازاریابی شما را متنوع می‌کند. با ادغام روش‌های بیشتر در استراتژی تبلیغات روزانه خود، شما مخاطبان بیشتری را جذب خواهید کرد. با استفاده از یک ترکیب مناسب از روش‌های جایگزین تبلیغ گوگل و فیس ‌بوک با گذشت زمان فروش بیشتری خواهید داشت و از تمام شبکه‌ های مجازی برخوردار خواهید بود.

منبع:

ppchero

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 2

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of حسین افسان
حسین با زمینه طراحی سایت تونسته توی چند سال اخیر صد ها هزار دلار از بودجه کسب و کار ها رو صرف کمپین های موفقیت آمیز تبلیغات گوگل کمپین های سرچ کنه. همچنین در زمینه تبلیغات متا هم تجربه زیادی داره Linkedin

2 Responses

  1. اگر مشتریمون ایران باشه هم می تونیم اینجاهایی که نوشتید، تبلیغ کنیم؟ لطفا راهنمایی کنید ممنونم

    1. سلام. بله. تا حد زیادی امکان پذیر هست. اگه دوست داشتید میتونید با کارشناس تماس بگیرید: 02188513985

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *