۱۱ دلیل متداول برای عدم نمایش تبلیغات در گوگل ادز

۱۱ دلیل متداول برای عدم نمایش تبلیغات در گوگل ادز-2

گاهی اوقات، ممکن است متوجه شوید که تبلیغات گوگل شما به اندازه‌ای که انتظار دارید نمایش داده نمی‌شوند، یا مقدار زیادی از بودجه تعیین‌شده روزانه‌تان را خرج نمی‌کنند. در این مقاله، دلایل رایج عدم نمایش تبلیغات شما و نحوه عیب یابی با استفاده از ابزارهای موجود در تبلیغات گوگل را بیان می کنیم.

 

اعتبار اکانت

اگر حساب شما به حالت تعلیق درآمده است، یا اگر مشکل صورت‌حساب در حساب خود دارید، تا زمانی که مشکل برطرف نشود، نمی‌توانید تبلیغات خود را اجرا کنید. به خاطر داشته باشید که اگر کمپین های دیگری در حساب شما در حال اجرا هستند، لازم نیست وضعیت حساب گوگل ادز خود را بررسی کنید.

 

اشتباه در برنامه ریزی و هدف گذاری

گوگل ادز داده های عملکرد را برای محدوده زمانی که انتخاب می کنید به شما نشان می دهد. شما می توانید در برنامه ریزی کمپین های تبیغاتی خود به گوگل بگویید که تمایل دارید کدام روزهای هفته و ساعت های روز تبلیغات شما را نشان دهد. به تب برنامه زمانبندی کمپینی که دچار مشکل عدم نمایش شده است بروید و مطمئن شوید که تبلیغات خیلی محدود برنامه ریزی نشده است.

۱۱ دلیل متداول برای عدم نمایش تبلیغات در گوگل ادز

عدم بهینه سازی تبلیغات

تنها لازمه مرتبط کردن تبلیغات خود با جستجوهای احتمالی کاربران، ایجاد اد گروپ های متمرکز نیست، بلکه بهینه سازی متن تبلیغات نیز به همان اندازه حائز اهمیت است. به طور خلاصه، بهینه سازی تبلیغ به منظور بالا بردن جایگاه آن در لیست نتایج جستجو، یعنی قرار دادن کلمات کلیدی هدف در داخل متن تبلیغ است. نوشتن متن تبلیغی که دربرگیرنده کلمات کلیدی هدف شما باشد، به طور موثر به گوگل نشان می دهد که تبلیغ شما مرتبط با عبارت جستجو شده کاربر است.

 کم یا زیاد بودن پیشنهادات بودجه

همانطور که می دانید، برای هر یک از کمپین های گوگل ادز خود باید بودجه روزانه تعیین کنید. اگر پیشنهاد حداکثر هزینه کلیک (CPC) که برای کلمه کلیدی خاصی تعیین کرده اید از بودجه کمپینی که در آن فعال هستید بیشتر باشد، تبلیغات شما برای جست‌وجوهای مطابق با آن کلمه کلیدی نشان داده نمی شود. همچنین مشکل عدم نمایش می تواند به دلیل کم بودن نرخ پیشنهادی کلیک نیز رخ بدهد. رتبه آگهی شما در نتایج جست‌وجو به کیفیت عملکرد شما در یک کلمه کلیدی و نیز به میزان پیشنهاد شما بستگی دارد. اگر به بخش کلمات کلیدی حساب گوگل ادز بروید، می توانید از ابزارهای گوگل ادز (bid simulators) برای تخمین میزان مناسب پیشنهاد و تاثیرات آن ها استفاده کنید.

۱۱ دلیل متداول برای عدم نمایش تبلیغات در گوگل ادز

حجم کم جست ‌وجو برای کلمات کلیدی

اگر کلمه کلیدی مورد نظر شما ترافیک جستجو ماهانه بسیار کمی داشته باشد، ممکن است تبلیغاتی که به آن کلمه کلیدی پیوند داده اید واجد شرایط نمایش نباشد. هنگامی که گوگل متوجه می شود که شما یک کلمه کلیدی با ترافیک کم را هدف قرار داده اید، آن را به طور موقت در حساب شما غیرفعال می کند. با استفاده از ابزار کیورد پلنر (که در ابزارهای حساب گوگل ادز موجود است)، سعی کنید کلمه کلیدی مشابه با حجم قابل توجه پیدا کنید.

۱۱ دلیل متداول برای عدم نمایش تبلیغات در گوگل ادز

کاهش CTR تبلیغ

یکی از دلایل عدم نمایش آگهی در گوگل پایین بودن نرخ کلیک به نمایش است. نسبت تعداد کلیک های دریافتی به تعداد دفعات نمایش. CTR تبلیغ شما نشان دهنده میزان جذابیت آن تبلیغ برای کاربران است. اگر CTR تبلیغ شما بالا است، یعنی به خوبی توانسته اید با کاربران ارتباط برقرار کنید، اگر CTR تبلیغ پایین است، لازم است کمپین اجرا شده را مورد بررسی قرار دهید. گوگل به تبلیغ دهندگانی که تبلیغات آنها برای کاربران جذابیت دارد، پاداش می دهد. بنابراین، هر چه CTR شما برای یک کلمه کلیدی کمتر باشد، عملکرد شما هم در مناقصه تبلیغ بدتر خواهد بود. اگر می خواهید تبلیغ شما همواره برای مخاطبین هدف، نمایش داده شود، باید متن تبلیغی بنویسید که توجه آن ها را جلب و آن ها را متقاعد به کلیک کردن کند.

اهداف با قیمت پایین و اهداف بهینه سازی

در حالی که ممکن است تبلیغات با قیمت بسیار پایین ارائه شود، کمپین شما به احتمال زیاد وارد حراجی ها نمی شود و تبلیغات شما ممکن است هیچ نمایشی نداشته باشد. اگر از Smart Bidding استفاده می‌کنید و اهداف CPA یا ROAS را بدون در نظر گرفتن عملکرد زمانی تعیین می‌کنید، این ممکن است استراتژی را محدود کند و ممکن است کمپین اصلاً اجرا نشود.

حجم زیاد جستجو برای کلمه کلیدی

همان طور که پایین بودن سرچ کلمه کلیدی می تواند یکی از دلایل عدم نمایش تبلیغ در گوگل باشد، بالا بودن سرچ آن نیز می تواند منجر به همین اتفاق شود. بسته به این که بودجه روزانه شما برای نمایش تبلیغ چه مقدار تعیین شده است و همچنین میزان سرچ کلمه کلیدی انتخابی شما چقدر است، تبلیغتان در طول روز نمایش داده می شود. پس اگر این بودجه کم باشد و جستجو زیاد، احتمال اینکه در همه زمان ها تبلیغتان نمایش داده نشود، وجود دارد.

تاثیر کلمات کلیدی منفی

کلمات کلیدی منفی به شما این امکان را می دهند تا از نمایش تبلیغات خود در جست‌وجوهای نامرتبط جلوگیری کنید. کلمات کلیدی منفی می توانند در سطح اد گروپ و سطح کمپین تنظیم شوند. اگر برخی از تبلیغات گوگل شما نشان داده نمی شود، ممکن است به این دلیل باشد که کلمات کلیدی منفی، بر کلمات کلیدی فعال شما اثر نامطلوب می گذارند. لیست کلمات کلیدی منفی خود را بررسی کنید و مطمئن شوید تداخلی با کلمات کلیدی اد گروپ ندارند. این مشکل بیشتر زمانی رخ می‌دهد که شما از تطبیق گسترده (Broad Match) برای کلمات کلیدی منفی استفاده می‌کنید. فراموش نکنید در چنین شرایطی، اگر کلمه‌های کلیدی منفی به هر ترتیبی در سرچ ترم کاربر باشند، گوگل از نمایش تبلیغتان جلوگیری می‌کند.

۱۱ دلیل متداول برای عدم نمایش تبلیغات در گوگل ادز

مسدود شدن IP

گاهی اوقات تبلیغات به هر دلیلی کلیک های نامعتبر دریافت می کنند، بنابراین برای جلوگیری از این مورد تبلیغ کنندگان آی پی های تکراری را شناسایی کرده و آن ها را مسدود می کنند. گاها در بین این لیست آی پی ها به اشتباه آی پی خود را نیز مسدود می کنند، گاهی هم افراد برای جلوگیری از کلیک های اتفاقی توسط افراد داخل سازمان خود بر روی تبلیغات خودشان اقدام به مسدود کردن آی پی های داخلی خود می کنند. در چنین شرایطی تبلیغات برای خود فرد نمایش داده نمی شود و فرد اشتباها تصور می کند که تبلیغ برای همه افراد نمایش ندارد. برای رفع این مشکل به SETTINGS کمپین خود رفته و در صفحه باز شده بر روی عبارت ADITIONAL SETTINGS کلیک کرده و گزینه IP Exclusions را انتخاب کنید. در این قسمت لیست تمامی IPهای مسدود شده را مشاهده می‌کنید. در صورت قرار داشتن IP خود در این لیست آن را حذف کرده و تغییرات را ذخیره کنید.

۱۱ دلیل متداول برای عدم نمایش تبلیغات در گوگل ادز

حراج دینامیک

سایر تبلیغ‌کنندگانی که در مزایده‌های مشابه شما شرکت می‌کنند، می‌توانند بر توانایی کمپین شما برای ارائه خدمات تأثیر بگذارند. به عنوان مثال، اگر یک تبلیغ‌کننده جدید شروع به ورود به حراج‌هایی مانند کمپین شما کند، این می‌تواند بر تعداد بازدیدهای تبلیغاتی شما تأثیر بگذارد.

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of فاطمه حافظ نیا
فاطمه حافظ نیا هستم، فارغ التحصیل رشته برنامه ریزی توریسم و توی این حوزه فعالیت های پروژه محور داشتم. به طور اتفاقی وارد دنیای دیجیتال مارکتینگ شدم و در حال حاضر کارشناس تبلیغات گوگل در وی دیجیتال مارکتینگ هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *