12 روش کاربردی برای بازدید بیشتر در یوتیوب

12 روش کاربردی برای بازدید بیشتر در یوتیوب

اگر می‌خواهید بازدید بیشتر در یوتیوب داشته باشید، باید به نظرات بیننده پاسخ دهید، لیست پخش ویدیو ایجاد کنید، تصاویر کوچک جالب توجه را طراحی کنید و غیره.

یوتیوب دومین وب سایت بزرگ جهان است. ماهانه 2 میلیارد نفر از آن استفاده می‌کنند. 73٪ بزرگسالان در ایالات متحده در حال تماشای فیلم از یوتیوب هستند. شما می‌توانید برای اطلاعات بیشتر آخرین آمار منتشر شده درباره یوتیوب را مطالعه کنید.

ما در این راهنما مطالبی را بیان کرده‌ایم که به شما کمک می‌کنید بتوانید بازدید بیشتر در یوتیوب داشته باشید و برند خود را به همگان معرفی نمایید. همچنین در مورد برخی از تکنیک‌های پیشرفته تر که افراد حرفه‌ای استفاده می‌کنند و جزییات آن‌ها نیز می‌پردازیم.

نکته مهمی که شما باید بدانید این است که اگر تازه می‌خواهید کار خود را شروع کنید بهتر است آپلود ویدیو در یوتیوب برای مبتدی‌ها را مطالعه نمایید.

آماده‌اید؟ پس شروع می‌کنیم.

12 روش برای داشتن بازدید بیشتر در یوتیوب

1. اطمینان حاصل کنید که اصول یوتیوب را به خوبی می‌دانید.

در ابتدای کار شما باید یک سری اصول را رعایت کنید. این موارد به شما کمک می‌کند تا بتوانید بازدید بیشتر در یوتیوب داشته باشید. لیست نکات مربوط به مبتدیان را برای یوتیوب را بخوانید، بعد از آن به بررسی تاکتیک‌های پیشرفته بپردازید.

اصول اولیه و اصلی یوتیوب شامل موارد زیر است:

ایجاد یک هویت بصری ثابت مانند نماد حساب کاربری یوتیوب

داشتن یک بخش کامل و آموزنده (مگر اینکه شما یک ستاره یوتیوب مانند Joana Ceddia باشید)

اطلاعات تماس به روز (بنابراین تمام مشتریان بالقوه و شرکای تجاری آینده شما می‌توانند با شما تماس بگیرند)

2. برای بازدید بیشتر در یوتیوب نوع مخاطبان خود را مشخص کنید.

به ما اعتماد کنید، تمامی این ترفندهایی که برای بازدید بیشتر در یوتیوب برای شما بیان می‌کنیم همگی بارها و بارها آزمایش شده و صحت آن‌ها مورد تایید است. مهم نیست که این مرحله چقدر علمی به نظر می‌رسد ولی شما باید نوع مخاطبان خود را مشخص کنید.

اگر شما به دنبال بهینه سازی استراتژی بازاریابی یوتیوب خود هستید و می‌خواهید صد در صد اهداف خود را محقق سازید باید به انتشار محتوایی بپردازید که شما را در این مسیر یاری کند.

شما برای همه نوع سلیقه‌ها فیلم نمی‌سازید. هدف شما طیف خاصی از افراد است و می‌خواهید آن‌ها را مورد هدف قرار دهید و بازدید بیشتر در یوتیوب را نصیب کانال خود کنید.

به عنوان مثال چند سالی است که White Winter Whispers فیلم‌های سه‌ بعدی می‌سازد. وی دارای بسیاری از فیلم‌های استاندارد سه ‌بعدی است: سر و صدا مچاله کردن، سر و صدا قلم مو، چند آهنگ زمزمه، و غیره. (این‌ها همه اسم فیلم است). همه آن ویدیوها در حدود 60000، 70000 بازدید دارند که به اندازه کافی چشمگیر است. اما نکته مهم این است که او فیلم خود را که بیش از 2 میلیون بازدید خورد به حساب کاربری که به زبان فنلاندی است منتشر کرد.

نکته این موضوع چیست؟ شما باید بدانید که بزرگترین نقطه قوت حساب یوتیوب شما موضوع یا صنعتی است که در آن فعالیت می‌کنید. اصل مهمی که افراد حرفه‌ای بسیار به آن توجه می‌کنند بررسی شخصیت مخاطبان خود است. آن‌ها با توجه به علایق و سلیقه مخاطبان خود اقدام به انتشار مطالب می‌کنند.

3. تحقیقات خود را انجام دهید و رتبه بندی جستجوی ویدیوی خود را بهبود ببخشید.

بله، یوتیوب یک سیستم عامل اجتماعی است، اما همچنین یک موتور جستجو نیز است. یکی از بهترین راهکارها برای دریافت بازدید بیشتر در یوتیوب بهینه سازی فیلم‌های شما برای جستجو است.

به عبارت دیگر، وقتی بیننده ایده‌آل شما کلمات کلیدی مورد نظرتان را جست و جو می‌کند، شما تمایل دارید که رتبه ویدیوتان در بالای لیست نتایج یوتیوب نمایش داده شود. این بدان معنی است که شما باید بدانید که مخاطب شما به دنبال چه چیزی است: موارد آموزشی، سرگرمی و یا غیره.

داشتن رتبه بندی بالا در نتایج جستجو بهترین راه برای جلب مخاطبین جدید است. با این کار نه تنها مخاطبین قدیمی خود را حفظ کرده‌اید، بلکه افراد جدید نیز از صفحه شما بازدید خواهند کرد.

اما این موضوع بیانش از انجام دادنش آسان‌تر است. بنابراین، برای بهبود رتبه جستجوی ویدیوی خود در یوتیوب چه کاری می‌توانید انجام دهید؟

شما می‌توانید برای انجام این کار از ابزاری مانند Google Keyword Planner استفاده کنید (توجه داشته باشید که باید حساب Google Ads را راه ‌اندازی کنید):

برای ساخت و منتشر کردن ویدیو بعدی خود بر اساس آنچه افراد قبلاً به دنبال آن بوده‌اند، الهام بگیرید (به عنوان مثال، نگاهی به الگوهای جستجو بی‌اندازید و ببینید چه کلمات کلیدی دارای تعداد زیادی درخواست جستجو اما تعداد کمی فیلم هستند).

آن کلمات کلیدی مرتبط را برای بازدید بیشتر در یوتیوب برای کانال خود در نظر بگیرید و از آن‌ها در فراداده خود استفاده کنید (به عنوان مثال، عنوان ویدیو، برچسب‌ها، متن توضیحات، زیرنویس‌ها)

نکته حرفه‌ای برای بازدید بیشتر در یوتیوب

 اگر قبلاً این کار را نکرده‌اید، اکنون زمان آشنایی با الگوریتم یوتیوب است. این هوش مصنوعی فقط نتایج جستجو را تعیین نمی‌کند، بلکه توصیه‌هایی را برای بهبود روند کار به شما ارائه می‌نماید. (برای اطلاعات بیشتر به مورد شماره 4 مراجعه کنید). فقط به یاد داشته باشید که همه چیز به بیننده ایده آل شما باز می‌گردد: بر اساس الگوریتم ملاک فیلم شما نیست، بلکه معیار مخاطب است که آیا فیلم را مورد توجه قرار می‌دهد یا خیر. همان طور که گفته شد، کاربران معمولاً می‌خواهند فیلم‌های خوب تماشا کنند.

4. پس از انتشار یک ویدیو پر طرفدار از فرا داده‌های آن استفاده کنید.

اگر هدف شما دریافت بازدید بیشتر در یوتیوب است، از محبوب‌ترین ویدیوهای موجود در سایت خود الهام بگیرید.

با نگاهی به محبوب‌ترین ویدیوی رقیب برتر خود شروع کنید. (به کتابخانه ویدیویی آن‌ها بروید و فیلم‌های پر طرفدار آن‌ها را به منظور دریافتن اصول و راهنمایی جهت بازدید بیشتر در یوتیوب تماشا کنید.)

هدف اصلی یوتیوب این است که بینندگان را تا زمانی که ممکن است در پلت فرم نگه دارد و تا آنجا که ممکن است تعداد بیشتری تبلیغ ببینند. بنابراین کار الگوریتم این است که بینندگان را یکی پس از دیگری با  ویدیو آشنا و روبرو کند.

بازدید بیشتر در یوتیوب

البته ممکن است این موضوع از نظر بیننده باور نکردنی باشد. ولی شما وقتی یک ویدیو در یوتیوب مشاهده می کنید بلافاصله بعد از اتمام ویدیو مرتبط دیگر یا یک ویدیو جالب دیگر برای شما نمایش داده خواهد شد.

به عنوان مثال، یک ویدیوی علمی پر طرفدار در مورد یک ماده فوق العاده بیش از 2.4 میلیون بازدید دارد. ویدیو بعدی که برای شما نمایش داده می‌شود از همان کانال است ولی ممکن است در همان زمینه نباشد و مربوط به دکوراسیون خانه دهه 80 باشد. نکته اینجا است که این دو ویدیو هر دو بسیار جالب هستند و بازدید بالایی دارند.

بازدید بیشتر در یوتیوب

یوتیوب چگونه می‌تواند نشان دهد که شخصی که مثلاً به عبارات خاص مثل “رنگ ناامیدی” علاقه دارد، به “دریاچه‌های وحشتناک مرموز” نیز علاقه ‌مند است؟

خوب، یوتیوب اعلام کرده است که این الگوریتم موارد زیر را دنبال می‌کند:

 • فیلم‌ها از همان کانال
 • ویدیوهایی که بسیاری از افراد دوست دارند، بر اساس تعامل، زمان تماشا و بازدیدها
 • ویدیوهایی که ممکن است شخص خاصی دوست داشته باشد، بر اساس سابقه مشاهده وی
 • فیلم‌هایی با فراداده مربوط یا مشابه (به عنوان مثال، عنوان‌ها، برچسب‌ها و توضیحات)

تنها نکته‌ای که می‌توانید در اینجا برای بازدید بیشتر در یوتیوب کنترل کنید چهارمین مورد است.

قبل از اینکه شما کار خود را شروع کنید باید به بررسی مخاطبین خود و سلیقه آن‌ها بپردازید. اینکه شما فقط بخواهید فرا داده‌های ویدیوهای معروف و پر بازدید را برای ویدیو خود کپی کنید اصلا کار درستی نیست و هرگز موفق نخواهید شد. لطفاً  کمی وقت بگذارید و درباره مخاطبان خود فکر کنید.

آن‌ها نمی‌خواهند دوباره همان ویدیو را تماشا کنند. شاید اولین ویدئو سوال جدیدی را مطرح کرده باشد که نیاز به پاسخ دارد. چگونه ویدئوی شما می‌تواند به آنچه که اخیراً دیده‌اند، ارزش اضافه کند و  آن‌ها را ترغیب به دیدن آن نماید؟

نکته حرفه‌ای برای بازدید بیشتر در یوتیوب

 بر خلاف سایر فرا داده‌های ویدئویی مانند عناوین و توضیحات، کلمات کلیدی ویدیویی یوتیوب به طور قابل مشاهده لیست نمی‌شوند. برای دیدن آن‌ها، روی صفحه وب راست کلیک کرده و “مشاهده منبع صفحه” را انتخاب کنید. سپس به جست و جو کلمات کلیدی بپردازید.

بازدید بیشتر در یوتیوب

یک نکته دیگر برای بازدید بیشتر در یوتیوب

 وقتی کلمات کلیدی را انتخاب می‌کنید، مانند یک کتابدار فکر کنید. موضوع ویدیوی خود را توصیف کرده و دسته کلی آن را بررسی کنید و به کلمات دیگری که ممکن است شخصی برای جستجوی آن موضوع استفاده کند، فکر نمایید.

به عنوان مثال، ویدیو یک حساب کاربری زبان ممکن است دارای کلمات کلیدی زیر باشد:

موضوع: پیچ و تاب‌های زبان فنلاندی

دسته: زبان‌های خارجی

5. بازدیدهای خود را با تصاویر تامبنیل افزایش دهید.

وقتی بینندگان بالقوه در حال بررسی ویدیوهای مختلف هستند، تصاویر تامبنیل قسمت عمده‌ای از نحوه تصمیم گیری برای تماشای آن‌ها است.

متاسفانه، توصیه‌های نادرستی در این زمینه وجود دارد مانند استفاده از فونت‌های جیغ، اطلاعات بی نظم. حتی گاهی افراد حرفه‌ای نیز از این موارد استفاده می‌کنند.

اما ما نمی‌خواهیم از این موارد پیش پا افتاده برای بازدید بیشتر در یوتیوب استفاده کنیم. ویژگی‌های یک تصاویر تامبنیل موثر چیست؟

بازدید بیشتر در یوتیوب

این تصویر باید توصیف دقیق و واضحی از ویدیو مورد نظر ارائه دهد (اگر تصویر کوچک شما مردم را گمراه کند تا کلیک کنند، یوتیوب از این موضوع آگاه خواهد شد زیرا وقتی بیننده آزرده خاطر می شود و تماشا را متوقف می‌کند، زمان تماشای شما کاهش می‌یابد. الگوریتم این مورد را متوجه می‌شود).

 • تصاویر تامبنیل باید زیبا و جذاب باشد.
 • تصاویر تامبنیل باید هم زمان با عنوان ویدیو هم‌خوانی داشته باشد.
 • مثلا استفاده از تضاد رنگی می‌تواند یکی از راهکارهایی باشد که منجر شود تصاویر تامبنیل شما بیشتر و بهتر دیده شود.
 • بهتر است برای این مورد از تصاویر تامبنیل بدون فیلتر استفاده کنید. چرا که مخاطبان بیشتری را به خود جذب می‌کند.

بازدید بیشتر در یوتیوب

6. با ایجاد یک لیست برای پخش بازدید خود را دو برابر کنید.

سازماندهی و ایجاد لیست پخش ویدیو در یوتیوب بهترین راه برای به حداقل رساندن احتمال انتقال بیننده به کانال دیگر است.

چرا؟ از آنجا که پخش ویدیو از قوانین Netflix پیروی می‌کند، به محض پایان یک ویدیو، ویدیوی دیگر شروع می‌شود.

از آنجا که قبلاً کار سختی را انجام داده‌اید و به بیننده خود کمک کرده‌اید تا از میان انبوه ویدیوها، ویدیوی شما را پیدا کند، منطقی است که آن‌ها را به سمت محتوایی که در آینده مد نظر شما است راهنمایی کنید. به این ترتیب بیننده ممکن است خیلی ناخودآگاه بیشتر ویدیوهای شما را تماشا کند.

7. با استفاده از کارت‌ها و صفحه‌های انتهایی فیلم‌های خود را به نمایش بگذارید.

علاوه بر لیست‌های پخش، صفحه‌های انتهایی تنها ابزارهایی هستند که کاربران یوتیوب می‌توانند برای دور زدن الگوریتم و تأثیر مستقیم بر انتخاب بعدی مخاطبان استفاده کنند. آن‌ها با استفاده از این روش بازدید بیشتر در یوتیوب به دست می‌آورند.

این موارد نواحی تعاملی قابل کلیک هستند که در طول ویدیو ظاهر می‌شوند. آن‌ها می‌توانند مانند یک نظرسنجی باشند. کاربران یوتیوب علاقه ‌مند به افزایش بازدید هستند بنابراین کارتی را باید انتخاب کنند که به یکی دیگر از ویدیوهای آن‌ها (یا حتی لیست‌های پخش بهتر) پیوند داشته باشد.

کارت‌ها به صورت پنجره بازشو هستند، بنابراین ارزش افزودن آن‌ها بسیار مهم است. شما نمی‌خواهید که مخاطبانتان اذیت شوند. فیلم‌ها یا لیست‌های پخش که برای پیوند دادن نمایش داده می‌شوند، اطلاعات اضافی یا موارد سرگرمی ارائه می‌دهند.

نکته حرفه‌ای برای بازدید بیشتر در یوتیوب

 اگر با توجه به افت قابل توجه مخاطبان در یک نقطه خاص در یکی از فیلم‌های خود مواجه هستید، سعی کنید در آن لحظه کارت پیوند را وارد کنید. به جای اینکه اجازه دهید بینندگان ویدیو را متوقف کنند، شما یک فرصت مناسب دارید که آن‌ها را برای دیدن یکی دیگر از ویدیوهای خود ترغیب کنید.

نحوه عملکرد حرفه‌ای یوتیوب را در این ویدئو زیر بررسی کنید. هنگام توضیح نحوه کار الگوریتم یوتیوب، کارتی ظاهر می‌شود که با نکات بیشتر به لیست پخش پیوند می‌یابد.

بازدید بیشتر در یوتیوب

در همین حال، صفحه‌های انتهایی عاملی است که می‌توانید برای تشویق بینندگان به مرحله بعدی، به انتهای ویدیوی خود اضافه کنید. آن‌ها دارای ارزش هستند زیرا شما می‌دانید اگر شخصی به انتهای ویدیوی شما رسیده باشد، احتمالاً به محتوای شما بسیار علاقه ‌مند است.

استفاده از صفحات پایانی برای ترغیب بینندگان به عضویت در کانال شما یا بازدید از وب سایت شما بسیار موثر است. اما اگر بازدید بیشتر در یوتیوب می‌خواهید، از صفحه انتهایی خود برای تبلیغ ویدیوهای دیگر خود استفاده کنید. (توجه داشته باشید که برای استفاده از صفحات پایان، هنگام ویرایش ویدیوی خود باید چند ثانیه اضافی در انتهای آن قرار دهید)

به عنوان مثال، شما با استفاده از این گزینه‌ها می‌توانید چند انتخاب را برای مخاطبان خود قرار دهید: افراد را به عضویت در کانال یوتیوب خود تشویق کنید، آن‌ها را به بازدید از وب سایت خود ترغیب نمایید و فیلم‌های پیشنهادی خود را برایشان به نمایش بگذارید.

بازدید بیشتر در یوتیوب

نکته حرفه‌ای

 به جای یک ویدیو، یک لیست پخش را در صفحه انتهای خود پیشنهاد دهید و ببینید چه مدت می‌توانید بینندگان را در کانال خود نگه دارید.

8. فیلم‌های منحصر به فرد که هیچ‌ کس قادر به ساخت آن نیست را منتشر کنید.

این احتمال وجود دارد که وقتی در حال جستجوی کلمات کلیدی خود هستید (مانند آنچه در قسمت شماره 3 بیان کردیم) بسیاری از اصطلاحات جستجو را مشاهده خواهید کرد که عبارت “چگونه …” را نیز شامل می‌شود. دلیل این امر این است که مقدار زیادی جستجو برای فیلم‌های “چگونه …” وجود دارد.

اما گرچه این مهم است که شما برای جلب توجه مخاطبان جدید تلاش می‌کنید، اما همچنین می توانید وقت خود را برای تبلیغ خاص نیز اختصاص دهید. در یوتیوب ویژگی‌های خاص نام تجاری شما به صورت محتوایی است که برای افرادی که از قبل طرفداران شما هستند معنی دار است. برای توضیح بیشتر درباره این موضوع به کانال YouTube Converse نگاهی بی‌اندازید. هیچ کدام از ویدیوهای مجموعه تعداد بازدید پنج رقمی را نشان نمی‌دهد.

بازدید بیشتر در یوتیوب

در همین حال، تمامی مخاطبین این کانال تمامی ویدیوها را به صورت کامل مشاهده می‌کنند.

نکته مهم در اینجا این است که گاهی تعداد بازدید مهم نیست و همین که همان تعداد افراد کم ویدیو شما را به طور کامل ببینند منجر به بازدید بیشتر در یوتیوب برای شما خواهد شد.

9. برای بازدید بیشتر در یوتیوب با بینندگان خود ارتباط برقرار کنید.

بر اساس آمارهای یوتیوب ارتباطات در حال افزایش است. بین سال‌های 2017 و 2018 ، 70٪ بیشتر کاربران یوتیوب گفتند که یک کانال یوتیوب را دنبال می‌کنند و هر روز با کانال خود تعامل دارند.

تعامل مخاطب اصطلاح دیگری برای ایجاد روابط است. البته هدف نهایی در اینجا دستیابی به بازدید بیشتر در یوتیوب  به صورت پایدار و ثابت است. یعنی تعامل با سایر کانال‌ها (سازندگان یا نظر دهندگان هر دو) این احتمال را برای شما فراهم می‌کند که به برندتان اهمیت دهند و عضو کانال شما شوند (شماره 12 را ببینید) و در کل ویدیوهای بیشتری را تماشا کنند.

برای برقراری ارتباط و تعامل بیشتر با دیگران می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید:

 • پاسخ به نظرات
 • برگزاری مسابقه در یوتیوب
 • فیلم‌های جنجالی منتشر کنید
 • از محتوای سایر فیلم‌ها در کانال خود استفاده کنید

به عنوان مثال، دیو کد، در تلاش برای یادگیری زبان فنلاندی است و ویدیوهایی از نحوه صحیح یادگیری این زبان منتشر می‌کند.

نکته حرفه‌ای

 این نوع آموزش درباره چگونگی جذب مخاطب در یوتیوب با استفاده از Hootsuite در وقت شما صرفه جویی می‌کند.

10. شریک داشته باشید تا بازدید بیشتر در یوتیوب را تجربه کنید

انتشار خبرهای جنجالی درباره افراد معروف می‌تواند یکی از روش‌های تضمینی برای بازدید بیشتر در یوتیوب باشد.

اینکه شما یک برند اقتصادی کوچک هستید اصلا مهم نیست. شما می توانید با استخدام افراد خلاق و آزاد گذاشتن آن‌ها برای اجرای ایده‌هایشان برند خود را گسترش دهید. اولین هدف شما در کانال یوتیوب باید کسب بازید بیشتر باشد. در این صورت بهترین وضعیت برای شما این است که با سازندگان همفکر خود شریک شوید.

در حالت ایده آل، شرکای احتمالی شما از نظر ارزش، محبوبیت و جذابیت کاملاً همسو هستند و شما در واقع آن‌ها را دوست دارید. شما با شریک خود به راحتی می‌توانید دیگران را سرگرم کنید و بازدید بیشتر در یوتیوب داشته باشید.

نکته حرفه‌ای

 ممکن است شما با فردی شریک شوید که برخی از ویدئوهای او با شما همسو است. این مورد اصلا مشکلی ندارد و شما به راحتی می‌توانید از یکدیگر حمایت کنید.

11. فیلم‌های یوتیوب خود را در همه کانال‌های رسانه‌های اجتماعی خود تبلیغ کنید.

شما می‌خواهید از تمام رسانه‌های اجتماعی خود برای تبلیغ کانال یوتیوب خود استفاده کنید.

اگر بازدید بیشتر در یوتیوب می‌خواهید، لطفا موارد زیر را انجام ندهید:

در توییتر، فیسبوک یا اینستاگرام متن یا تصویری را با پیوند به ویدیوی یوتیوب خود ارسال کنید.

کل فیلم خود را در آن سیستم عامل بارگذاری کنید.

مورد اول: پیوند با یوتیوب منطقی است، اما مشکل این است که سیستم عامل‌های اجتماعی می‌خواهند مردم را در سیستم عامل خود نگه دارند (دقیقاً مانند یوتیوب).

بنابراین الگوریتم‌های آن‌ها یک پست به عبارت دیگر، میزان نمایش و CTR شما و همچنین بازدیدهای یوتیوب نیز کم خواهد بود.

مورد دوم: این همان کاری است که فیس بوک، اینستاگرام و توییتر از شما می‌خواهند (IGTV یک رقیب مستقیم برای یوتیوب است). نمایش ویدئوی کامل شما احتمالاً جذابیت و جذب زیادی در آن سیستم عامل‌ها پیدا می‌کند. اما بازدیدهای ویدیویی از طریق فیس بوک درآمدزا نیست. بنابراین این کار مانع بازدید بیشتر در یوتیوب می‌شود.

بنابراین اگر بازدید بیشتر در یوتیوب می‌خواهید، کارهای زیر را انجام دهید:

یک تیزر کوتاه برای معرفی ویدیو در رسانه‌های اجتماعی منتشر کنید.

توجه داشته باشید که شما نمی‌خواهید ویدیو کامل را در کانال‌های اجتماعی منتشر کنید.

نکته حرفه‌ای

 شما می توانید به طور کوتاه مدت فردی برای مدیریت شبکه‌های اجتماعی خود استخدام کنید و یا از ابزاری برای برنامه ریزی مانند Hootsuite استفاده کنید.

12. از بینندگان خود بخواهید که در کانال شما عضو شوند.

تعداد اعضای کانال یوتوب شما میزان بازدید بیشتر در یوتیوب را تا حدی زیادی مشخص می‌کند. هرچه کانال شما اعضا بیشتری داشته باشد، هنگام انتشار، بازدیدهای بیشتری از ویدیوهای شما انجام می‌شود.

افزایش تعداد اعضا نیز چالش خاص خود را به همراه دارد و باید از تاکتیک‌های خاص استفاده شود. به همین دلیل، توصیه می‌کنیم مطالعه مطلب راهنمای تبلیغ یوتیوب برای دیجیتال مارکترها را از دست ندهید.

منبع:

blog.hootsuite

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of حسین افسان
حسین با زمینه طراحی سایت تونسته توی چند سال اخیر صد ها هزار دلار از بودجه کسب و کار ها رو صرف کمپین های موفقیت آمیز تبلیغات گوگل کمپین های سرچ کنه. همچنین در زمینه تبلیغات متا هم تجربه زیادی داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *