5 نکته مهم در بکارگیری تبلیغات شاپینگ گوگل ادوردز

5 نکته مهم در بکارگیری تبلیغات شاپینگ گوگل ادوردز

5 نکته مهم در بکارگیری تبلیغات شاپینگ گوگل (تبلیغات گوگل ادوردز)

 

توصیه‌های هوشمندانه تبلیغات شاپینگ گوگل تبلیغات گوگل ادز

بهتر است بدانید که همکاران ما در وی دیجیتال مارکتینگ بطور مداوم حسابهای گوگل ادوردز شما را با توجه به الگوهای آماری موجود نظارت می‌کنند. وقتی تغییر یا اتفاقی در روند تبلیغات گوگل ادز شما رخ می‌دهد اعلام می‌کنیم که از داده‌های واقعی در طی تبلیغات حمایت شده است. ما حتی به شما در نظارت بر روی روند عملکرد، پیگیری هزینه‌ها و دریافت هشدار هنگام نیاز به واکنش از سوی شما کمک خواهیم کرد.

روزهایی در سال وجود دارد که برای کسب و کارها و خرده فروشان از اهمیت بالایی برخوردار هستند. با نزدیک شدن به جمعه سیاه و بزرگترین سه ماهه خرده فروشی سال، بازاریابان دیجیتالی تلاش می‌کنند تا از این فرصت حداکثر استفاده را نمایند. براساس گزارشات بدست آمده این بازه بیشترین جستجو را برای خرده فروشی نشان می‌دهد. با وجود افزایش رقابت در این عرصه، آفرهای گوگل در شاپینگ گوگل همچنان پابرجاست.

گزارش اخیر Adthena نشان می‌دهد که بیش از 75% هزینه‌های مربوط به جستجوی کالاهای خرده فروشی در ایالات متحده  صرف کمپینهای شاپینگ می‌شود. این آمار نشان می‌دهد که اکنون زمان مناسبی برای نادیده گرفتن تبلیغات شاپینگ گوگل از سوی خرده فروشان نیست.

حتما ببینید: ویدیوهای آموزشی تبلیغات انلاین در وی دیجیتال مارکتینگ

برای اطمینان از اینکه حسابهای کاربری شما برای انجام تبلیغات شاپینگ گوگل آماده‌اند ما ترفندها و شیوه‌هایی را برای شما مطرح می‌کنیم تا بتوانید در این زمینه بهترین عملکرد را ارائه دهید.

با فرا رسیدن جمعه سیاه و تعطیلات، مهمتر از هرچیزی این است که اطمینان حاصل کنید مبنای حساب شما در بهترین حالت خود قرار دارد.

1- از اتوماسیون گوگل استفاده کنید اما در شرایطی که بهترین انتخاب برای شما است!

گوگل سال گذشته Smart Shopping (شاپینگ هوشمند) را معرفی کرد. همانند سیستم پیشنهاد بودجه‌بندی هوشمند در تبلیغات جستجو، شاپینگ هوشمند از یک الگوریتم یادگیری ماشین برای بهینه‌سازی کمپینهای شما استفاده می‌کند.

این ویژگی وقت شما را برای تجزیه و تحلیل داده‌های بدست آمده، بکارگیری مجدد استراتژی و تغییر نحوه بودجه پیشنهادی ذخیره خواهد کرد و باعث صرفه جویی در زمان می‌شود.

مراحل اولیه آزمایش گوگل نشان داد که تبلیغ‌کنندگان با استفاده از کمپینهای شاپینگ هوشمند گوگل حداقل 20% تبدیلهای بیشتری در مقایسه با صرف هزینه‌ای مشابه در کمپینهای دستی بدست می‌آورند. شاید بنظر برسد که بیشتر بازدیدکنندگان خرید خود را معمولا از لینکهای بالای گوگل انجام می‌دهند ولی هیچ چیزی تضمینی نیست.

اگر زمان کافی برای ایجاد کمپینهای دستی و معمولی دارید و بین شاپینگ هوشمند و سنتی مانده‌اید، ما توصیه می‌کنیم که کمپینهای خود را داپلیکیت یا کپی کنید و یک مجموعه را روی شاپینگ هوشمند اجرا کنید.

به مرور می‌توانید مجموعه را با روشهای بهینه سازی موجود تست کنید تا تصمیم بگیرید که سیستم بودجه بندی خودکار را روی حساب کاربری خود پیاده سازی کنید. اگر قصد استفاده از شاپینگ هوشمند را دارید باید این تستها را در اسرع وقت انجام دهید. حتما اسم جمعه سیاه را شنیده‌اید، اگر قصد فروش محصولی را دارید بهتر است عجله کنید تا دیر نشود. اگر می‌خواهید اجرای مؤثری داشته باشید بهتر است دو هفته زودتر این روند را انجام دهید تا همه تستها را پشت سر گذاشته باشید.

بهتر است به نحوی عمل کنید تا گوگل در آینده ویژگی تنظیمات فروش فصلی را برای فعالیتهای شاپینگ هوشمند شما منتشر کند. این ویژگی در حال حاضر برای تبلیغات و جستجوی نمایشی در دسترس است، که الگوریتم را آگاه می‌کند تا انتظار افزایش قریب الوقوع در نرخ تبدیل را داشته باشد.

در نتیجه می‌آموزید که به تغییرات پاسخ دهید و شاپینگ هوشمند را به یک راه حل جذابتر برای مدیریت دوره‌های فروش تبدیل کنید.

2- برای تبلیغات شاپینگ گوگل ساختار مهم است

از آنجا که این الگوریتم هنگام اجرای شاپینگ هوشمند براساس حداکثر مقدار تبدیل بهینه می‌شود، ساختار تنها برای اهداف گزارش دهی مهم است. اگر بصورت عادی بهینه هستید، با این وجود ساختار فروش شما می‌تواند تفاوت قابل توجهی در عملکرد کلی‌تان ایجاد کند.

آنچه باید مدنظر بگیرید این است که تبلیغات خود را بصورت افقی تقسیم کنید و در نظر بگیرید که هر قسمت از این تبلیغات بیشترین حس را نسبت به تجارت شما القا کند. بهتر است تصمیم بگیرید که این قسمتها براساس برندهای مختلفی که می‌فروشید باشد یا براساس نوع محصول؟!

پس از آن حسابهای کاربری خود را با ساختار  “Single Product Ad Group” یعنی تنها گروه تبلیغاتی محصول می‌سازیم: هر شناسه محصول در گروه کالای خاص خود قرار دارد که در گروه تبلیغاتی خود قرار خواهد گرفت.

این سطح از پارتبندی، دقیق‌ترین و مفیدترین گزارش ممکن را ارائه می‌دهد، اما انجام این روش بدون تکنولوژی خودکار دشوار است شاید بتوانید دسته‌بندی محصولات را براساس ویژگی‌های مشابه یا تاریخچه عملکردشان انجام دهید که آسانتر بنظر می‎رسد.

تنظیم یک ساختار مستحکم برای پیشبرد ترافیک شما بسیار مهم است از آنجا که شاپینگ گوگل فاقد سیستم کلمات کلیدی برای فعالسازی آسان تطبیق پرس و جوهاست، دستیابی به محصول موردنظر کمی دشوار بنظر می‌رسد. برای اینکه در این مرحله دچار دشواری کمتری شویم بهتر است سه نسخه از کمپینهای محصولات یکسان خود ایجاد کنید و برای هر گروه تنظیمات با اولویتهای مختلف تعیین کنید.

در این دسته بندیها، می‌توانید محصولات را براساس اولویت و میزان تقاضا  در سه دسته با اولویت کم، متوسط و بالا قرار دهید و براساس میزان جستجو، روی آنها هزینه کنید. این روشی عالی برای افزایش بازده هزینه شماست.

3- بهینه سازی فید

بجای هدفگیری کلمات کلیدی مثبت، بهتر است بر روی تطابق پرس و جوها با فید خود، کار کنید- بهتر است لیستی از کالاهایی که بفروش می‌رسانید را به همراه خصوصیاتشان نشان دهید.

بنابراین گام بعدی شما در مسیر تبدیل شدن به یک فرد موفق در این عرصه، اطمینان از صحت، به روز بودن و بهینه سازی عملکرد فید یا خوراک شما است.

از آنجایی که خوراک به چپ و راست می‌رود، بنابراین اطمینان حاصل کنید که مهمترین اطلاعات خود را در ابتدای عنوان و توضیحات خود قرار دهید.

شما می‌توانید یکسری تغییرات را تست کنید تا ببنید کدام تأثیرگذارتر است- شاید برای فردی نام تجاری مهمترین ویژگی یک محصول است و برای فرد دیگری رنگ و جنس محصول مهمتر است. شما می‌توانید حتی تصاویر محصول را عوض کنید تا ببنید کدامیک بازخورد بهتری دارد.

بهتر است تمام شکافهای تبلیغاتی که ممکن است از چشمتان جا افتاده باشد را پر کنید. اگر تبلیغات شما نمایش داده نمی‌شود یا در بخش جستجوی گوگل در قسمت فروشگاه گوگل نشان داده نمی‌شود احتمالا گوگل سهم به اشتراک گذاری و CTR محصولات شما را کاهش داده است. معمولا در آستانه جمعه سیاه، این امر از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. بهتر است توجه کنید که داده‌های فیدتان با وب سایتتان مطابقت داشته باشد و بدین منظور بهتر است ستون [sale_price] و [sale_price_effective_date] را در فید خود بررسی کنید.

4- با دقت در مورد KPIهای خود فکر کنید

هنگام بهینه سازی حساب کاربری خود و بویژه هنگام آزمایش فید، ممکن است وسوسه شوید تا به معیارهای موفقیت در تبلیغات نگاه دقیقتری کنید. بهتر است درنظر بگیرید که CTR ممکن است شما را گمراه کند. نرخ کلیک یا CTR براساس تقسیم تعداد کلیکها بر تعداد برداشتها محاسبه می‌شود.

در شاپینگ، ممکن است بیش از یک تبلیغ برای یک جستجو نشان داده شود، یعنی ممکن است چند برداشت دریافت کنید.

در فروشهای فصلی ممکن است هجوم برداشتها و کلیک بیشتری را دریافت کنید.

در چنین مواقعی میزان کلیکهای شما در هر جستجویی بالا می‌رود، زیرا تبلیغات بیشتری نشان داده می‌شود اما علارقم تعداد کلیکها و برداشتهای بیشتر، CTR گزارش شده ممکن است افت کند.

توجه: اگر ساختار ” Single Product Ad Group” را برای حساب کاربری خود انتخاب کنید، CTR شما در گزارشات دقیقتر خواهد بود.

بهتر است در نرخ تبدیل خود دقت کنید. اگر شاپینگ هوشمند را اجرا می‌کنید، تبلیغات شما در بخش properties (خصوصیات) گوگل نمایش داده می‌شود.

در حالی که این امر یک امتیاز برای افزایش دسترسی کاربران محسوب می‌شود، بطور معمول شبکه نمایش دستیابی کمتری دارد و نرخ تبدیل در این حالت کمی پایینتر است.

5- توجه به بودجه

در تعطیلات بعدی، حتما براساس تجربه‌ای که در این مرحله بدست آورده‌اید، هزینه‌های بیشتری صرف خواهید کرد. بهتر است تک تک هزینه‌ها را محاسبه کنید.

نوامبر گذشته، سبد مشتری در خرده فروشی بطور متوسط 22.8% از کل بودجه ماه خود را در چهار روز بین جمعه سیاه و دوشنبه ازطریق شاپینگ گوگل بدست آورده است.

اطمینان حاصل کنید که از مرحله تحقیقاتی که کاربران قبل از خرید در مورد محصول انجام می‌دهند غافل نشوید مشتریان قبل از موعد خرید، محصولات را در اینترنت جستجو می‌کنند، سعی کنید بخوبی خود را بعنوان یک فروشنده به تصویر بکشید.

اگر بودجه کافی برای تبلیغات در این دوره اختصاص ندهید، عملکرد خوبی در طول فصل فروش نخواهید داشت.

پس از پایان دوره فروش، می‌توانید دوباره هزینه‌های خود را کاهش دهید. نتیجه‌ای که از این عملکرد بدست خواهید آورد شما را شگفت زده خواهد کرد.

برای مدیریت بودجه یا به روز کردن فیدهای خود متناسب با پیشرفت سه ماهه، مطمئنا باید هزینه‌های خود را بخاطر بسپارید. بهره بردن از تاریخچه عملکرد خود بسیار مهم است چرا که می‌توانید با تکیه برآن از هر لحاظ عملکرد بهتری از خود نشان دهید حتی در مواقعی که از ویژگی شاپینگ گوگل استفاده می‌کنید این امر بسیار حائز اهمیت است و می‌تواند کمک شایانی به شما کند.

 

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of حسین افسان
حسین با زمینه طراحی سایت تونسته توی چند سال اخیر صد ها هزار دلار از بودجه کسب و کار ها رو صرف کمپین های موفقیت آمیز تبلیغات گوگل کمپین های سرچ کنه. همچنین در زمینه تبلیغات متا هم تجربه زیادی داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *