۸ روش برای صرفه جویی در بودجه تبلیغ در گوگل ادوردز

۸ روش برای صرفه جویی در بودجه تبلیغ در گوگل ادوردز

چگونه برای بودجه تبلیغ در گوگل ادوردز خود، برنامه ریزی کنیم؟

در این مقاله قصد داریم تا به ۸ روش کلیدی و مهمی که به ما کمک می کند تا بودجه تبلیغ در گوگل خود را مدیریت کنیم و صرفه جویی در بودجه تبلیغ در گوگل ادوردز را داشته باشیم، اشاره نماییم.

هر برندی تمایل دارد که در نتایج جستجو نهایت استفاده را ببرد. اما با وجود تلاش بیش از حد، بسیاری از برندها در انجام این مهم ناکام می‌مانند.

به خاطر آگاهی ارزش قرار گرفتن در بالای صفحه نتایج جستجو، جنگ مابین رتبه‌بندی سایت‌ها، صفحات فرود و صفحات کلیدی وب سایت‌ها، بیش از پیش رونق گرفته است.

این رقابت آن قدر شدید است که بعضی اوقات تمامی فضایی که در حوزه وب گیرتان می‌آید، از یک تکه نان کوچکتر است.

خبرهای بد برای بودجه بندی شما جهت تبلیغات در گوگل

دستیابی به نقاط بالایی صفحات جستجو در جستجوهای ارگانیک معمولا منوط به داشتن یکی از مهم‌ترین سایت‌های حوزه فعالیت خود هستید. دستیابی به چنین سطحی نیازمند سالها تعهد برای ایجاد محتوایی عالی و بهینه سازی آن برای بقیه فرآیند است.

اکنون می‌خواهم به جستجوی پرداخت شده (paid search) بپردازم و از شما درخواست کنم که آخرین مانع را بشناسید: در بالاترین قسمت نتایج صفحات گوگل (SERP) کاربران با تبلیغات روبرو می‌شوند.

برای جستجوهایی همچون این مورد، بهترین پست وبلاگی، کتاب الکترونیکی، تحقیق، ویدیو، اینفوگرافیک یا صفحه محصول در دنیا هم نمی‌تواند لیست بندی‌های ادوردز را پشت سر بگذارد.

استفاده از روش ppc در جهت بودجه بندی تبلیغات در گوگل

تبلیغات در گوگل با روش ppc (هزینه برای هر کلیک در تبلیغات گوگل) معمولا در بالاترین سطوح نتایج جستجو قرار می گیرند.
اکنون خبر خوب…

شما می‌توانید محلی که می‌خواهید تبلیغ شما در آنجا قرار گیرد را خریداری کنید. اما مراقب باشید که طرفداران تبلیغات در گوگل (هزینه برای هر کلیک) شما را گول نزنند. سرمایه‌گذاری مداوم دلارهای بازاریابی در این برنامه کار چندان ساده‌ای نیست.

شما باید در این کار خبره باشید و رقم بازگشت سرمایه شما بیشتر از مبلغی باشد که برای تبلیغات هزینه کرده‌اید.

اجازه دهید در زیر هفت روش را به شما یادآوری کنیم که با توسل به این روش‌ها به سادگی بودجه خود را نابود خواهید کرد؛ و اینکه با دوری کردن از انجام این موارد می‌توانید در پر استفاده ترین شبکه تبلیغ دنیا به موفقیت دست یابید.

دوری کردن از افتادن در دام کلیک‌های بی ارزش

اگر این گزینه را در برنامه خود نداشته باشید، کلیک‌های بی ارزش می‌توانند بودجه تبلیغات گوگل شما را ببلعند. سال پیش، شرکه CNBC در این باره گزارشی را بدین ترتیب ارائه داد:

  • تقریبا ۲۰ درصد از کل هزینه تبلیغاتی دیجیتال در سال ۲۰۱۶ بخاطر کلیک‌های بی‌ارزش بدون نتیجه مانده است.
  • کلیک‌های بی ارزش در سال ۲۰۱۷ در سراسر جهان نزدیک به ۱۶٫۴ میلیارد دلار ضرر نسیب برندها کرده‌اند.

موتورهای جستجو به شما می‌گویند که تلاش خود را بکار خواهند گرفت تا از کلیک‌های بی ارزش و ترافیک‌های مصنوعی جلوگیری کنند، اما تکیه کردن و اعتماد کردن به این موارد اصلا کافی نیست.

حتما بخوانید: صرفه جویی در بودجه هزینه هر کلیک (PPC) با استفاده از کلیدواژه‌های منفی

راه محافظت از بودجه‌ی تبلیغات در گوگل

راه محافظت از بودجه خود، واکنش فعالانه به ابزاری چون Click Cease expressly است که منحصرا برای مبارزه با کلیک‌های بی ارزش طراحی شده است.

خریداران ادوردز، با تکیه بر وضعیت فعالیت وبسایت خود و آمارهای دریافتی، می‌توانند آدرس‌های IP، وب‌ سایت‌های ارجاعی و مناطق جغرافیایی را که در آنها فعالیت‌های بی ارزش ارسال می‌شوند را شناسایی کنند و آنها را به درستی اصلاح نمایند.

mtbn

شما همچنین می‌توانید به طرز چشمگیری کلیک‌های بی ارزش بر روی شبکه نمایش را با استفاده از حذفیات و قرارگیری‌های مدیریت شده، کاهش دهید.

برای صرفه جویی بهتر، بر تمایل خریدار تمرکز کنید

تمامی جستجوها یکسان نیستند. با CPCهایی که هر ساله در حال افزوده شدن هستند، بازاریابان حوزه‌ی جستجو دیگر قادر به انجام این مورد نیستند که تمامی کلید واژه‌های مشخص را با یک تمایل خاص کاربران ربط دهند.

a-i-i-c-p

 

چشم پوشی از سیگنالها می‌تواند به شدت بر عملکرد تاثیر منفی بگذارد. راههای دستیابی به موفقیت را در سطوح مختلفی در مسیر فروش امتحان کنید تا بتوانید کمپین خود را بطور مناسبی مدیریت کنید و اینکه بهترین پیشنهاد را در هر مرحله جستجو به دست آورید.

نرخ‌گذاری بر روی کلیدواژه‌های برند در کمپین های تبلیغات گوگل

آیا عاقلانه است که با هزینه نکردن بر روی جستجوهایی که برای محصول یا برند شما انجام نشده است، بودجه خود را کاهش دهید؟

حتما بخوانید: حقه ای جادویی برای ذخیره بودجه شما

بسیاری می‌گویند «بله»

اما این مورد را در نظر داشته باشید: اگر تبلیغاتی که به هنگام جستجو به دنبال نام برند شما نمایش داده می‌شود را کنترل نکنید، دیگر رقبایتان این کار را خواهند کرد. این کار خطرناکی است.

rate-n-b-g-ads

 

جو پاتنام از iSpionage می‌نویسد:«دلیل اصلی هزینه کردن بر روی اسم برند این است که مطمئن شوید رقبایتان تبلیغی برای قرار دادن در سطح بالای نتایج شما برای نامیش دادن ندارند و اینکه نمی‌توانند کلیک‌های با ارزش را در این فرآیند به نفع خود بدزدند.

مورد دیگری که می‌تواند مهم باشد، کلیک‌های برند است که هزینه‌ی چندانی ندارد. شما می‌توانید انتظار دریافت نتایج سطح بالایی را برای واژه‌های برندتان داشته باشید؛ کاری که در آن هزینه‌های هر کلیک بسیار پایین است.

میانگین CPC شما تنها قسمتی از قیمتی خواهد بود که برای دیگر کلید واژه‌ها پرداخت می‌کنید. این کلید واژه‌ها نیز به خوبی قادر به دگرگون کردن مشتری هستند.
مراقب Broad match باشید

متوجه تفاوت مابین broad match و exact match شوید

با broad match، تنظیم پیش فرض خریدهای ادوردز، تبلیغات شما برای جستجوهایی نامیش داده خواهد شد که با کلید واژه‌های شما مرتبط هستند، نه کلید واژه‌هایی بسیار دقیق مشخص شده.

Broad match همان گزینه‌ای است که شما را به تعداد بیشتری از مخاطبان می‌رساند. با این حال، هزینه کردن بر روی broad match حساب بانکی شما را به شدت کاهش می‌دهد.

با انتخاب این گزینه شما «نمایش» های بیشتری دریافت می‌کنید که بیشتر آنها هدفمند نیستند. بصورت اجتناب ناپذیری، شما در حال پرداخت به افرادی خواهید بود که هیچ انگیزه و اشتیاقی برای دیدن پیشنهاد شما ندارند.

برای مثال، شاید وسوسه شوید که از کلید واژه‌ای چون «گیتار» استفاده کنید، اما از آنجایی که این کلمه بسیار کلی است، ممکن است کلیک‌هایی را بسازید (و هزینه‌هایی را پرداخت کنید) که با محصول شما اصلا همخوانی ندارند: مواردی همچون «یادگیری ساز زدن با گیتار». این مورد طبیعتا همان موردی نیست که برای فروش گیتار به کار می رود.

دیدن اینکه چگونه تمایل خریداران به فرمول تبدیل می‌شود و اینکه چگونه نوع تبلیغ انتخابی توسط شما بر هزینه‌های شما تاثیر می‌گذارد کار سختی نیست.

از کلید واژه‌های منفی در تبلیغات گوگل خود استفاده کنید

انتخاب کلماتی که نباید هدف تبلیغ شما باشد، کلید دیگری در کم کردن هزینه‌ها و به دست آوردن نرخ بازگشت بیشتر سرمایه است.
برای خریدهای ادوردز خود از کلید واژه‌های منفی استفاده کنید تا ترافیک ناخواسته را حذف کنید و هزینه را کاهش دهید. با کلید واژه‌های منفی، شما کلمات مشخصی از گوگل را که در جستجوی کاربر ظاهر می‌شود را دیکته می‌کنید که نباید به تبلیغ شما ارجاع داده شوند.

n-kw-w

کلید واژه‌های منفی یکی از مهم‌ترین مناطقی هستند که اغلب در جستجوهای پرداختی به آن توجهی نمی‌شود.

به دنبال واژه‌هایی مشابه با کلید وآژه‌های خود بگردید، اما به دنبال مشتریانی بگردید که به دنبال محصولات، خدمات یا محتتوای متفاوتی می‌گردند.

برای مثال، اگر کیک تولد می‌فروشید، ممکن است از کلید واژه‌های منفی‌ای همچون «ایده‌های کیک تولد»، یا «دستور پخت کیک تولد» استفاده کنید؛ کلید واژه‌هایی که به دنبال نتایجی درباره انجام این کارها در خانه می‌گردند و ربطی به فروش محصول شما ندارند.

طبق آمار ClickCease، واژه‌های «رایگان»، «ارزان» و «فروش عمده» از جمله واژه‌های هستند که بیشترین استفاده را در لیست‌ کلمات منفی دارند (مگر اینکه محصول شما یکی از این واژه‌ها را در خود داشته باشد).

برای تبلیغات در گوگل به دنبال کمترین باشید

عنوان چیز عجیبی را پیشنهاد می‌کند. به دنبال کمترین؟ چیزی که شما در حال یادگیری آن هستید، جستجوی ارگانیک یا پرداختی، شما به شنیدن توصیه‌هایی عادت کرده‌اید که درباره قرار گیری تبلیغات در بالاترین سطح ممکن توصیه کرده‌اند.

با تبلیغ در گوگل ادوردز، شما پول بیشتری می‌پردازید که جایگاه اول را از آن خود کنید. حال به فکر این باشید که جایگاه اول را لازم ندارید.

این توصیه از Oribi است، که در پستی آورده است:«قرار گرفتن در موقعیت اول معمولا ملتزم به نرخ‌گذاری بالاتری در مقایسه با جایگاه دوم یا سوم است، حتی اگر از رتبه‌ی بسیار بالایی برخوردار باشید، و اینکه در بسیاری از موارد این کار به شدت CPA شما را افزایش خواهد داد، تا جایی که دیگر مقرون به صرفه نیست».

نویسنده این مطلب می‌گوید که با تمرکز بر موقعیت‌های دیگری جدای از موقعیت اول، تبلیغات شما همچنان در حجم‌های بالایی دیده می‌شوند، اما هزینه‌های شما به طرز چشمگیری کاهش می‌یابند.

نتایج خود را اندازه گیری کنید

یک گناه نابخشودنی در حوزه تبلیغات در گوگل، و راه مطمئنی برای سوزاندن پول، این است که به درستی نتایج تبلیغ خود را بررسی نکنید. و لطفا به خاطر داشته باشید که، کلیک‌ها معادل نتایج نیستند؛ بلکه تبدیل است که باید برای شما مهم باشد.

مواردی وجود دارند که با آن می‌توانید تبدیل‌ها را کنترل کنید و آمار را در دست داشته باشید. اگر فرآیند به نظر خسته کننده می‌آید، می‌توانید این ویدیوی چهار دقیقه‌ای از گوگل را تماشا کنید.

ادوردز را به نفع خود به کار بگیرید

واضح و مبرهن است که خزیدن به درون برنامه ادوردز گوگل، مسیر کوتاهی برای قرار گرفتن در نتایج بالای این موتور جستجو است که می‌تواند منجر به رشد برند شما شود.
با اینحال، اهداف شما در تبلیغات در گوگل چندان برای دراز مدت پایدار نخواهند ماند اگر سرمایه‌گذاری های شما درآمد مناسبی به دنبال نداشته باشند.

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 2

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of حسین افسان
حسین با زمینه طراحی سایت تونسته توی چند سال اخیر صد ها هزار دلار از بودجه کسب و کار ها رو صرف کمپین های موفقیت آمیز تبلیغات گوگل کمپین های سرچ کنه. همچنین در زمینه تبلیغات متا هم تجربه زیادی داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات وی دیجیتال مارکتینگ

هوش مصنوعی در گوگل ادز

101. هوش مصنوعی در گوگل ادز

چقدر این پست مفید بود؟ ارسال بازخورد میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1 تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این

تفاوت تبلیغات گوگل ایران و خارج از ایران

در این قسمت از آفیس چیت چت، به بررسی تفاوت‌های مدیریت کمپین‌های گوگل در ایران و خارج از ایران می پردازیم. مدیرعامل مجموعه وی‌دیجی مارکتینگ که تجربه‌ی فعالیت در هر دو بازار را دارند، در مورد چالش‌ها و فرصت‌های مدیریت کمپین‌های گوگل در هر محیط صحبت می‌کنند. همچنین، به بررسی استفاده از کمپین‌های شاپینگ و پرفورمنس مکس (Performance Max) در هر دو بازار پرداخته می‌شود. این گفت‌وگو نشان می‌دهد که استفاده از روش‌های مناسب مدیریت کمپین‌ می‌تواند به کسب و کارها کمک کند تا در بازارهای مختلف بهترین نتیجه را کسب کنند.