راهنمای جامع تبلیغات باربری در گوگل و شبکه‌های اجتماعی

راهنمای جامع تبلیغات باربری در گوگل و شبکه‌های اجتماعی

 

تبلیغات باربری امروزه در بین اهالی این نوع کسب‌وکار به شکل حرفه‌ای انجام می‌شود. گام‌های تبلیغات شرکت‌های باربری به سرعت با دنیای تکنولوژی هماهنگ شدند. آن‌ها در این مسیر پیشرفت زیادی کرده‌اند و روزبه‌روز بهتر می‌شوند. در این مقاله با هم ۶ روش برای بهبود تبلیغات برای باربری را بررسی می‌کنیم. از داشتن یک وب سایت حرفه‌ای، تبلیغات گوگل و بهبود رتبه سایت به کمک سئو تا فعالیت در شبکه‌های اجتماعی، داشتن تقویم محتوایی و استفاده از قابلیت ثبت کردن مکان در نقشه گوگل، در این ۶ گزینه جای می‌گیرند. در ادامه تمام این موارد را به تفصیل باهم بررسی می‌کنیم.

تبلیغات باربری از ۶ مسیر‌ متفاوت

یکی از خدماتی که همیشه به آن‌ها نیاز داریم، خدمات باربری و اتوبار است. هرچقدر هم که تکنولوژی پیشرفت کند و همه مشکلاتمان با اینترنت رفع شود، نیازمان به خدمات باربری سرجایش می‌ماند. احتمال اینکه وسایل خانه را در یک سایت بارگذاری کنیم و در خانه جدید آن‌ها را دانلود کنیم، صفر است.

بنابراین نیاز ما به این خدمات همیشگی است. حتی در این روزهای کرونایی، تعداد کسانی که نیاز به دریافت کمک در این جابه‌جایی‌های بزرگ دارند، کم نیست. اگر شما هم از صاحبان کسب‌وکارهای درگیر با خدمات باربری هستید این مطلب را تا انتها بخوانید. در این مقاله یاد می‌گیرید چطور تبلیغات باربری اصولی و حرفه‌ای انجام دهید و چگونه خودتان را به دیگران معرفی کنید.

راهنمای جامع تبلیغات باربری در گوگل و شبکه‌های اجتماعی

دنیای وب، قدرتمندتر از همیشه

شما برای پیدا کردن خدمات مناسب با نیازتان چه کار می‌کنید؟ احتمالا اگر ۱۰ سال پیش این سوال را از شما می‌پرسیدیم با یکی از جواب‌های زیر روبه‌رو می‌شدیم:

 • از دوست و آشنا سوال می‌کنم.
 • در روزنامه‌ها به دنبال آگهی می‌گردم.
 • به تبلیغات تلویزیون اعتماد دارم.

اما پاسخ امروز ما برای هر سوالی، در گوگل پیدا می‌شود. این موتور جست‌وجوگر دنیایی از اطلاعات تمام نشدنی را در اختیار ما گذاشته است. از تبلیغات باربری گرفته تا تبلیغات برای خرید لوازم آرایشی بهداشتی را به راحتی در گوگل پیدا می‌کنید. این اطلاعات به قدری زندگی ما را زیر و رو کرده‌اند که دنیای ما را به دوره قبل و بعد از آشنایی با گوگل تقسیم کرده‌اند. از طرف دیگر شبکه‌های اجتماعی نقشی غیر قابل انکار در جامعه ایفا می‌کنند. تاثیرگذاری این شبکه‌ها در بین افراد شگفت‌انگیز است. با همه این تفاسیر چگونه می‌توان از این پتانسیل عظیم برای شناخته شدن و رشد بیشتر کسب‌وکار استفاده کرد؟

دیجیتال مارکتینگ، دست شفابخش زمانه

برای اینکه همیشه و در هر زمانی موفق باشید باید بتوانید موافق با جریان زمانه حرکت کنید. عصر ما عصر تکنولوژی و اینترنت است. در این زمانه همه خدماتی که دنبالش هستیم را در اینترنت پیدا می‌کنیم.  گوگل رفیق همیشه همراه ماست. هر سوالی و هر مشکلی را با گوگل مطرح می‌کنیم. در جواب هم این موتور جست‌وجوگر تمام تلاشش را می‌کند تا ما را به سر منزل مقصود برساند. اعتمادی که ما به گوگل داریم می‌تواند پیام مهمی را به کسب‌وکارهای مختلف برساند. شرکت‌های باربری با انواع خدمات از بسته‌بندی وسایل تا فریت بار، می‌توانند با کمک این بستر رشد کنند. اما چگونه باید دل به میدان زد؟ چگونه از نیازمندی های باربری مردم مطل شد و با آگاهی برای رفع آن اقدام کرد؟

راهنمای جامع تبلیغات باربری در گوگل و شبکه‌های اجتماعی

ویترین خوب، جلب مشتری بیشتر

اولین قدم برای یک فعالیت عالی در دنیای وب، طراحی یک سایت جذاب است. این سایت‌ مثل ویترین مغازه، باید بتواند توجه مخاطب را جلب کند. این گام بزرگی برای موفقیت در تبلیغات برای باربری است. اما برای داشتن یک سایت خوب باید چه کار کنیم؟ ویژگی‌های یک سایت حرفه‌ای چیست؟

موارد زیر چند نمونه از ویژگی‌های یک لندینگ پیج ایده‌آل برای تبلیغات باربری و ارائه خدمات مربوط به این نوع کسب‌وکار است:

 • یک نقشه راه درست داشته باشید.
 • اطلاعات تماس خود را حتما در اولین صفحه سایت قرار دهید.
 • از تصاویر واقعی استفاده کنید.
 • سایت با سرعت بالا داشته باشید.
 • اطلاعات کامل را در سایت خود قرار دهید و مخاطب را سردرگم نکنید.
 • به امنیت سایت خود اهمیت بدهید.
 • به نحوه نمایش سایت در گوشی تلفن همراه هم توجه کنید. سایتی داشته باشید که برای تلفن همراه هم طراحی شده باشد.
 • قسمتی را برای پاسخ‌دهی به سوالات متداول در نظر بگیرید.

یک لندینگ پیج نامناسب، راهی برای فراری دادن مشتری

اگر در صفحه لندینگ خود نتوانید نیاز مشتری را برطرف کنید، او را از دست می‌دهید. مشتری شما تنها با انجام چند کلیک به سراغ یک تبلیغات حمل‌ونقل دیگر می‌رود. با بررسی سایت‌های باربری موفق، می‌توانید الگوی خوبی از طراحی لندینگ پیج دریافت کنید.

سئو، شروع یک ماراتن جذاب

برای داشتن تبلیغات باربری تاثیرگذار و جذب مخاطبان بیشتر، باید حتماً از افراد حرفه‌ای در زمینه سئو استفاده کنید. توجه بخش تبلیغات شرکت های باربری امروزه به شدت به سمت سئو معطوف شده است. اگر هنوز در ابتدای شروع به فعالیت برای تبلیغات باربری هستید و نمی‌دانید که سئو چیست در ادامه مطلب همراه ما باشید.

در واقع سئو به مجموعه‌ای از روش‌های استراتژیک گفته می‌شود که کمک می‌کنند تا سایت شما در موتورهای جست‌وجو بهینه سازی شود. این بهینه‌سازی توسط سئو کارها انجام می‌شود. شما می‌توانید به کمک سایت ما، یعنی وی دیجیتال مارکتینگ، به راحتی به افراد متخصص این زمینه دسترسی پیدا کنید. اما سوالی که احتمالا در اینجا برای شما پیش می‌آید این است هدف از سئو کردن سایت چیست؟

سئو و اهدافش

در واقع اهمیت سئو سایت به این دلیل است که بیشتر افراد در ابتدای جست‌وجو برای هر نوع خدمات به گوگل پناه می‌برند. معمولا سایت‌هایی که در صفحه اول گوگل به ما نمایش داده می‌شوند، همان‌هایی‌اند که به آن‌ها سر می‌زنیم. اگر از این سایت‌ها خوشمان بیاید دیگر احتمال اینکه به سراغ صفحه‌های بعدی بریم پایین است.

راهنمای جامع تبلیغات باربری در گوگل و شبکه‌های اجتماعی

 

 

همین‌جاست که سئو خودش را نشان می‌دهد. در واقع سئو مثل یک قهرمان دست ما را می‌گیرد و تمام نیروی خودش را برای بالا آوردن ما به کار می‌گیرد. به طور کلی می‌توان اهداف سئو سایت را در موارد زیر خلاصه کرد:

 • افزایش بازدید وب سایت
 • شناخته شدن بیشتر برند
 • افزایش ترافیک سایت
 • بهبود رتبه وب سایت در صفحه نتایج موتور جست‌وجو
 • فروش بیشتر محصولات

به این ترتیب سئو در نهایت شما را به هدف اصلیتان یعنی فروش بیشتر می‌رساند .

سئو و یک مسیر طولان

بهبود سئو سایت کار یکی دو روز نیست. تبلیغات باربری به کمک سئو بسیار هوشمندانه است ولی سرعت بالایی ندارد. اینکه یک شبه و با نوشتن چند مقاله و رپورتاژ به صفحه اول گوگل برسید یک رویاست. در این مدت شما باید هم‌زمان در مسیرهای متنوع دیگر برای تبلیغات باربری اقدام کنید. یکی از این روش‌ها تبلیغات گوگل برای باربری است.

تبلیغات در گوگل، یک تیر و چند نشان

گوگل ادوردز یا تبلیغات در گوگل یکی از مهم‌ترین ابزارهای تبلیغاتی در دنیای وب و اینترنت است. در زمانی که درگیر بهبود رتبه سایت خود به کمک سئو هستید، می‌توانید از طریق تبلیغات گوگل برند خود را به مخاطبان معرفی کنید و کم‌کم تبدیل به یک کسب‌وکار شناخته شده شوید. همیشه سعی کنید همه تخم‌مرغ‌هایتان را در یک سبد نگذارید و از مسیر‌های مختلف به سمت هدفتان حرکت کنید.

هزینه‌های تبلیغات باربری در گوگل

اگر قصد دارید تبلیغات باربری خود را به دست گوگل بسپارید باید بودجه‌ای برای این کار در نظر بگیرید. بعد از شارژ حساب، گوگل بر اساس میزان کلیکی که در هر روز دریافت می‌کنید مبلغی از حساب شما کم می‌کند. اما یکی از مهم‌ترین موارد در  تبلیغات گوگل برای باربری، افزایش امتیاز کیفی سایت است. امتیاز کیفی یا همان quality score تعیین کننده رتبه شما در تبلیغات است. اما فاکتورهای مهم در تعیین امتیاز کیفی و راهکارهایی برای افزایش آن کدامند؟ با رعایت نکات زیر می‌توانید امتیاز کیفی سایت خود را افزایش دهید:

 • کلمه کلیدی شما باید با صفحه تبلیغات آگهی و صفحه لندینگ پیج شما مرتبط باشد.
 • متن تبلیغات باربری را مرتبط با آگهی انتخاب کنید. هرچه این تبلیغات جذاب‌تر نوشته شوند تاثیر بیشتری در جذب مخاطب دارند.
 • اگر سرعت لندینگ پیجی که بعد از دیدن آگهی به آن متصل می‌شوید بالا باشد، تاثیر زیادی در افزایش امتیاز کیفی تبلیغات باربری شما دارد.
 • هرچه نرخ کلیک تبلیغ شما بالاتر رود، امتیاز کیفی آن تبلیغ افزایش پیدا می‌کند.

 

برنامه محتوایی برای تبلیغات باربری

برای تولید محتوای جذاب شما باید یک تقویم محتوایی خوب داشته باشید.برنامه محتوایی به شما کمک می‌کند تا همه مسیر خود را طبق یک اصول و برنامه راه مشخص پیش ببرید.تقویم شبکه‌های اجتماعی، برنامه راهبردی سئو و تمام محتوای تولیدی کسب‌وکار شما باید طبق این برنامه محتوایی جلو برود. به کمک یک برنامه دقیق و حساب شده شما آگاهی افراد از برند خود را افزایش داده و همچنین مخاطب را با خود درگیر می‌کنید. همراهی مخاطب با شما کمک می‌کند تا همواره در ذهن و یاد او بمانید. همچنین این برنامه محتوایی می‌تواند تاثیر زیادی روی سئو داشته باشد. یک برنامه محتوای حرفه‌ای و فکر شده کمک میکند تا اصولی و منطقی پیشرفت کنید و به جایگاه مورد نظر خود در گوگل نزدیک شوید.

انواع محتوا برای تبلیغات باربری

دنیای وسیعی از محتوا برای استفاده در تبلیغات شرکت های باربری وجود دارد. با شناخت انواع محتوا می‌توانید به صورت هدفمند و با آگاهی بیشتری مخاطب را درگیر کنید. در ادامه با انواع محتوا آشنا می‌شویم.

 محتوای متنی 

استفاده از نوشتار یکی از روش‌های قدیمی ارتباط با مخاطبان است. شما برای تبلیغات باربری میتوانید بر اساس کلمات کلیدی پرمخاطب یک مقاله سئو شده برای سایت خود تهیه کنید. موتورهای جستجو  محتوای متنی شما را بررسی کرده و کلید واژه آن را پیدا می‌کنند. بعد از آن اگر فردی این کلمه کلیدی را جست‌وجو کند، مقاله شما توسط گوگل به او پیشنهاد می‌شود. انواع محتوای متنی برای تبلیغات باربری در موارد زیر دسته‌بندی می‌شود:

 • محتوای متنی بر اساس مکان انتشار محتوا
 • مقالات وب سایت‌ها
 • ایمیل‌ها
 • پیامک
 • خبرنامه‌ها
 • محتوای شبکه‌های اجتماعی
 • انواع محتوای متنی از لحاظ زبان نگارش
 • محتوای متنی عمومی
 • متن تخصصی و پژوهشی
 • لحن صمیمی مانند آنچه در شبکههای اجتماعی می‌بینیم
 • متن تبلیغاتی یا رپورتاژ
 • محصول نویسی
 • گزارش
 • ترجمه

 محتوای صوتی 

در حال حاضر به زمانی نزدیک می‌شویم که به ازای هر یک نفر یک پادکست تولیدی در کشور وجود دارد. این افزایش روزافزون تعداد پادکست‌های تولیدی، به معنای استقبال خوب مخاطبان از این نوع محتوا است. از سوی دیگر تولید این محتوا هزینه کمی دارد و فقط نیازمند یک ایده خوب، اطلاعات جذاب و ارزشمند و همچنین امکانات کافی برای ضبط صداست.

محتوای تصویری

محتوای تصویری یکی از راه‌های جذاب برای تبلیغات باربری و تبلیغات حمل و نقل است. به طور کلی همه مخاطبان از دیدن تصاویر واقعی استقبال می‌کنند. استفاده از عکس‌های آماده و غیر واقعی جذابیت سایت و یا شبکه اجتماعی شما را پایین می‌آورد. سعی کنید از تصاویر و متن‌های مرتبط با آن‌ها استفاده کنید تا جذابیت محتوای شما افزایش پیدا کند.

محتوای ویدیویی  

یکی از محبوب‌ترین انواع محتوا در این روزها ویدیوها هستند .محتوای ویدیویی در زمینه جذب مخاطب بسیار موفق عمل می‌کند. این محتوا می‌تواند در انواع صفحات اجتماعی، سایت‌ها و شبکه‌های ویدیویی مثل آپارات به اشتراک گذاشته شود. این ویدیوها می‌توانند به سرعت شما را سر زبان‌ها بیاندازند. کافیست زمانی برای ایده‌پردازی و تولید ویدیوی تبلیغات باربری خود زمان بگذارید و آن را در کانال‌ها و شبکه‌های مختلف به اشتراک بگذارید.

شبکه اجتماعی فعال، دوستی با مخاطب

مزایای داشتن یک شبکه اجتماعی فعال بر هیچکس پوشیده نیست. امروزه کمتر کسی را پیدا می‌کنیم که حداقل در یکی از شبکههای اجتماعی فعالیت نداشته باشد. اینستاگرام یکی از محبوبترین شبکه‌های اجتماعی در کشور  ماست. تاثیرگذاری این شبکه اجتماعی در بین افراد جامعه به شدت بالاست.به همین دلیل است که با فعالیت در این شبکه اجتماعی می‌توانید به راحتی میان مخاطبین شناخته شوید. انواع تبلیغات باربری در شبکه‌های اجتماعی منجر به افزایش تعامل بین شرکت های باربری و مخاطبان خواهد شد. این افزایش تعامل منجر به شناخته شدن بیشتر کسب‌وکار و افزایش فروش می‌شود.

ایده‌های خلاقانه برای تبلیغات باربری

با داشتن ایده‌های خلاقانه و جدید در شبکه‌های اجتماعی، می‌توانید به سرعت شناخته شوید. یک شبکه اجتماعی فعال به معنی داشتن روزانه چند پست جدید نیست. شبکه اجتماعی فعال می‌تواند مخاطب را درگیر کند و او را کنار خود حفظ کند. اینکه بتوانید مخاطب را با محتوای جدیدی روبه‌رو کنید، می‌تواند در تعامل او با شما تاثیر مثبتی داشته باشد. در ادامه چند روش برای داشتن محتوای بهتر در شبکه‌های اجتماعی و تبلیغات حمل و نقل را مرور می‌کنیم:

 • از کاربران بخواهید از خدمات شما تولید محتوا تولید کنند و آن را به اشتراک بگذارند. این درخواست شما می‌تواند همراه با دادن یک کد تخفیف خوب به مشتری باشد.
 • تبلیغات باربری خود را همراه با مسابقه و اهدای جوایز جذاب‌تر کنید.
 • مخاطب را تشویق کنید تا شما را به دوستان خود معرفی کند.
 • از عکس‌ها و ویدیوهای پشت صحنه استفاده کنید. مثلا می‌توانید از مراحل بسته بندی لوازمی که به شما سپرده شده فیلم‌برداری کنید.
 • از ایموجی‌ها استفاده بیشتری ببرید تا کپشن جذاب‌تری تولید کنید.
 • ویدیوهای آموزشی را فراموش نکنید. مثلا می‌توانید در یک ویدیو روش بسته‌بندی کردن ظروف چینی و شکستنی را به مخاطبان خود آموزش دهید.
 • هر چند وقت یک‌بار از دنبال کننده‌های خود نظرسنجی کنید.
 • لایو اینستاگرام را فراموش نکنید.

با رعایت این نکات و انتخاب یک تقویم محتوایی جذاب می‌توانید شبکه اجتماعی موفقی داشته باشید .برای دریافت مشاوره جهت تعیین تقویم محتوایی مناسب و استفاده از آن در شبکه‌های اجتماعی می‌توانید با ما در وی دیجیتال مارکتینگ در ارتباط باشید.

راهنمای جامع تبلیغات باربری در گوگل و شبکه‌های اجتماعی

ثبت موقعیت در نقشه گوگل

هنگامی که مشتری به صورت آنلاین کلمه کلیدی خاصی را جستجو می‌کند، گوگل لیستی از نقشه مشاغل مربوطه را نمایش می‌دهد. این قابلیت برای کسب‌وکارهایی در دسترس است که موقعیت خود را در نقشه گوگل ثبت کرد باشند. ثبت نقشه گوگل یک نوع تبلیغات باربری است که کمتر کسی از آن خبر دارد. اگر کسب‌وکار شما فقط یک شعبه دارد، با ثبت نقشه گوگل روی سئوی لوکال آن کار کرده و بیشتر دیده می‌شوید. اگر دارای شعبه‌های زیادی باشید، با ثبت موقعیت آن‌ها در نتایج سرچ موبایلی بیشتر نمایش داده می‌شوید.

 موارد مهم در ثبت لوکیشن گوگل

شما برای ثبت مکان فیزیکی خود در نقشه گوگل باید حتماً یک فضای فیزیکی خاص برای کسب‌وکار خود داشته باشید. اگر شرکت شما چند دفتر مجزا دارد مطمئن شوید که هر کدام از آن‌ها را جداگانه ثبت کرده‌اید .

ثبت لوکیشن در نقشه گوگل یک سرویس رایگان است و به برجسته شدن کسب‌وکار شما کمک بزرگی می‌کند. ثبت موقعیت در گوگل یک نوع تبلیغات باربری است که به کمک آن می‌توانید حرفه‌ای‌تر‌ شوید و بیشتر به چشم مخاطبین بیایید. آدرس وب سایت، نمای کلی کسب و کار مثل ساعت کار، شماره تماس و … را در این قسمت وارد کنید.

کنارتان هستیم  

در این مقاله سعی کردیم راهکار‌های بهینه کردن تبلیغات باربری را بررسی کنیم. با دانستن نیازمندی‌های باربری و استفاده از آن‌ها می‌توانید به سرعت و اصولی تبدیل به یکی از شرکت‌های شناخته شده در کشور شوید. شما در این مسیر نیاز به همراهی و کمک متخصصان دارید. ما در تیم وی دیجیتال مارکتینگ همیشه در این مسیر کنار شماییم. ما با استفاده از بهترین نیروهای متخصص مارکتینگی کشور می‌توانیم نیاز شما را در زمینه تبلیغات باربری برطرف کنیم. این همراهی شروعی برای رشد و پیشرفت شما در این مسیر است. برای خواندن جدیدترین  راهنماهای تبلیغات ویژه کسب‌وکارها می‌توانید عضو خبرنامه ما شوید.

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 3

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of حسین افسان
حسین با زمینه طراحی سایت تونسته توی چند سال اخیر صد ها هزار دلار از بودجه کسب و کار ها رو صرف کمپین های موفقیت آمیز تبلیغات گوگل کمپین های سرچ کنه. همچنین در زمینه تبلیغات متا هم تجربه زیادی داره Linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *