مزایا و معایب شبکه نمایش تبلیغات در گوگل

مزایا و معایب شبکه نمایش تبلیغات در گوگل

در این مطلب به بررسی مزایا و معایب شبکه نمایش تبلیغات در گوگل خواهیم پرداخت. گوگل به شرکت‌ها ابزارهای قدرتمندی ارائه می‌دهد تا به گسترش و نظارت بر برند آن‌ها به صورت آنلاین کمک کند. تبلیغات گوگل ادوردز ( Google AdWords ) یکی از ابزارهایی است که فرصت‌هایی را برای نشان دادن صفحات نتایج جستجوی موتور جستجو ( SERPs ) فراهم می‌کند که کلمات کلیدی خاصی در آن قرار می‌گیرند. با این حال، کسب و کارها ممکن است ندانند که آن‌ها می‌توانند از ادوردز برای تبلیغ در وب سایت‌ها در شبکه نمایش گوگل ( google display network ) استفاده کنند، و مزایای متعددی برای انجام این کار برایشان وجود دارد . اگر در بودجه تبلیغاتی خود کمی پول نقد دارید، چند دلیل وجود دارد که شما ممکن است بخواهید از آن برای تبلیغ در شبکه نمایش گوگل استفاده کنید .

آیا شبکه نمایش گوگل برای کمپین PPC شما ارزشمند است؟

PPC به معنی پرداخت به ازای هر کلیک است. همچنین مدلی از بازاریابی اینترنتی است که در آن آگهی دهندگان هر بار که یکی از تبلیغات آن‌ها کلیک می‌شود، هزینه پرداخت می‌کنند. در اصل، راهی برای خرید بازدیدها از سایت شما به جای تلاش برای ” کسب درآمد ” به صورت ارگانیک است. PPC یکی از محبوب ترین نوع تبلیغ برای موتور جستجو است. پرداخت به ازای هر کلیک، یک استراتژی بسیار محبوب بازاریابی آنلاین است که به تبدیل شدن به مکانی برای بسیاری از تبلیغ کنندگان اینترنت تبدیل شده‌ است. به لطف گوگل و پلت فرم قدرتمند ادوردز، تبلیغ کنندگان اکنون می‌توانند به میلیونها کاربر در سراسر جهان از طیف وسیعی از زمینه‌ها و کشورها دسترسی داشته باشند. گوگل در سال ۲۰۰۳ سه سال پس از راه‌اندازی پایگاه ادوردز خود، یک ویژگی جدید به نام شبکه نمایش گوگل را به پلت فرم موجود خود معرفی کرد. با توانایی دسترسی به میلیونها کاربر دیگر برای هزینه بسیار پایین تری نسبت به شبکه جستجوی گوگل، آن به یک ضربه بزرگ با تبلیغ کنندگان تبدیل شد. شبکه نمایش گوگل ممکن است به نظر یک پناه‌گاه برای هزینه کم‌تر برای هر کلیک و یک دسترسی وسیع‌تر باشد اما آیا همه چیز آنطور که به نظر میرسد است؟

اگر واقعا به همان خوبی که مردم آن را می‌سازند، پس مطمئنا همه از آن استفاده خواهند کرد.اما به طور واضح اینطور نیست. برخی از متخصصان به شما می‌گویند که از آن استفاده کنید و برخی دیگر به شما می‌گویند که از آن اجتناب کنید، پس به حرف چه کسی باید گوش کرد؟ نگران نباشید، ما به شما در این مقاله خواهیم گفت.

قبل از اینکه بتوانیم مزایا و معایب شبکه نمایش را بررسی کنیم، ابتدا باید بدانیم که چگونه کار می‌کند و شرکت کنندگان درگیر آن هستند.با درک این که چگونه شبکه نمایش گوگل کار می‌کند، تصمیم‌ گیری در مورد ارزش استفاده یا اجتناب از آن بسیار آسان‌تر است.

گوگل که در سال ۲۰۰۳ راه‌اندازی شد، یک پسوند برای پلتفرم ادوردز موجود بود. در ابتدا ادوردز میتوانست تبلیغات روی موتور جستجوی گوگل را نمایش دهد. این به این معنا بود که برای مشاهده تبلیغات از گوگل، شما باید از وب سایت آن‌ها بازدید کرده و یک جست و جوی برای یک کلید واژه خاص انجام میدادید.

گوگل می‌خواهد افق‌ های خود را گسترش دهد و حتی کاربران بیشتری را به صورت آنلاین هدف قرار دهد.برای انجام این کار ، آن‌ها باید ایده جدیدی به برند ارائه دهند. گوگل پس از اجرای پلتفرم ادوردز برای چند سال متوجه شد که کلمات کلیدی خاص به سرعت شلوغ شده‌اند. واژه‌های کلیدی مانند ” بیمه ” و ” وام‌ ” به قدری رقابت را جذب کردند که هزینه هر کلیک به سرعت به ارقام مضحک افزایش یافت. جالب است که این تبلیغ کنندگان هنوز در پرداخت قیمت‌ های فوق ‌العاده بالا مشکلی نداشتند.

گوگل به منظور ساخت پلت فرم تبلیغاتی خود برای تبلیغ کنندگان، تصمیم گرفت تا شبکه display را راه‌اندازی کند. این سیستم جدید به گوگل اجازه داد تا تبلیغات خود را بر روی وب سایت‌های ثالث خارجی نمایش دهد که این همان چیزی است که قبلا هرگز انجام نداده بودند. با ارایه یک برش از هزینه متوسط برای هر کلیک، ناشران یک انگیزه برای قرار دادن آگهی در وب سایت خود داشتند در حالی که گوگل به شدت دسترسی کاربران خود را افزایش داد.امروزه کاربران می‌توانند مشارکت شبکه نمایش گوگل را از طریق برنامه AdSense امضا کنند.

با توجه به معیارهای خاص وب سایت، وب مسترها می‌توانند تبلیغ گوگل را در وب سایت خود در عرض چند روز آغاز کنند. با هزینه ارزان‌تر برای هر کلیک و دسترسی به مخاطبان بیشتر، به تبلیغ کنندگان بیشتری اجازه داده میشود تا برای کلمات کلیدی بدون پرداخت قیمت گزافی باهم رقابت کنند .

حتما بخوانید: ۱۰ شبکه نمایش تبلیغاتی برتر در تبلیغات گوگل

اما اینها تنها مزایای شبکه نمایش گوگل نیستند. فرمت تبلیغاتی جدید به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا به شیوه‌ هایی که قبلا انجام نداده اند تبلیغ کنند. گنجاندن ویژگی‌ هایی چون بازاریابی و تبلیغات تصویری، فواید بسیاری دارد که چرا تبلیغ کنندگان امروزه از شبکه نمایش استفاده می‌کنند . در این مقاله مزایای شبکه نمایشی گوگل خواهیم پرداخت:

رسیدن به مخاطبان بزرگتر:

اولین و آشکارترین مزیت شبکه نمایش گوگل، دسترسی آن است.هنگامی که از پلت فرم استاندارد ادوردز استفاده می‌کنید، آگهی‌ها تنها به کاربرانی عرضه می‌شوند که از گوگل بازدید می‌کنند و به دنبال کلمات کلیدی خاص می‌گردند. اگر از شبکه نمایش استفاده می‌کنید، آگهی‌های شما را می توان به کاربرانی نشان داد که هیچ وقت جستجوی گوگل را در زندگی خود انجام نداده اند. این به وضوح یک مزیت بزرگ است چون به افزایش مواجهه شما کمک می‌کند و درنهایت توجه شما را به افراد بیشتری جلب می‌کند.

هزینه ارزان تر برای هر کلیک:

در مقایسه با پلت فرم جستجوی گوگل، هزینه هر کلیک روی شبکه نمایش تقریبا همیشه ارزان‌تر است. این بدان معناست که شما هنوز هم می‌توانید کاربرانی را که به محصول شما علاقمندند را هدف قرار دهید و هزینه گزافی بابت آن بپردازید. در حالی که هزینه هر کلیک روی شبکه جستجو بیش از ۱۰ پوند است، شبکه نمایش گزینه بسیار مناسبی برای تبلیغ کنندگانی است که به دنبال کسب درآمد بیشتر از پول خود هستند.

مدل های مختلف قیمت گذاری:

پرداخت در ازای هر کلیک ممکن است مدل پرداختی باشد که بسیاری از تبلیغ کنندگان به آن عادت دارند اما با شبکه نمایش گوگل، این امکان وجود دارد که آن را به CPM تغییر دهید. به عنوان هزینه در هر مایل ،CPM می‌تواند از سود تبلیغ کنندگان خاصی بهره‌مند شود چون هزینه هر ۱۰۰۰ نمایش گاهی اوقات می‌تواند ارزان‌تر از هزینه برای هر کلیک کار کند. این یک راه عالی برای صرفه جویی در هزینه و بهبود ROI با تبلیغات و کارایی بالا است.

معایب استفاده از شبکه نمایشی گوگل Google Display Network:

دلایل بسیاری وجود دارد که چرا یک تبلیغ کنندگان ممکن است تصمیم بگیرد از شبکه نمایش در ارتباط با سیستم‌عامل‌های دیگر استفاده کند. با این حال ، قبل از اینکه شروع کنید و شروع به راه‌اندازی کمپین خود کنید، مهم است که به معایب شبکه نمایش نگاه کنید. همه چیز آنطور که به نظر میرسد نیست و گوگل هم از این قائده استثنا نیست.

نداشتن کنترل بر روی تبلیغات نمایشی:

اولین عیب استفاده از شبکه نمایش این است که شما واقعا کنترل ندارید که کدام وب سایت‌ها تحت کنترل شما قرار دارند. گوگل سعی خود را برای مطابقت با تبلیغات خود با وب سایت‌های مناسب انجام می‌دهد اما همیشه اینطور نیست.این به این معنی است که برخی اوقات آگهی‌های شما می‌تواند در وب سایتی ظاهر شود که ترجیح می‌دهید در آنجا نمایش داده نشود.

اگرچه این امکان وجود دارد که در برخی از وب سایت‌های خاص از نمایش تبلیغات استفاده کنید، اما باید به صورت دستی آن‌ها را در تنظیمات کمپین خود اضافه کنید. این به این معنی است که اگر بخواهید به صورت جداگانه ۲ میلیون وب سایت را چک کنید، این امکان وجود دارد که آگهی‌های شما در برخی وب سایت‌های بد هم نمایش داده شوند.

تبلیغات ممکن است به وب سایت مربوط نباشد:

علاوه بر اینکه شما قادر به کنترل اینکه تبلیغاتتان در چه وب سایتی نمایش داده شود، نیستید ولی نگران نباشید مشکل رفع آن نیز وجود دارد.گوگل تمام تلاش خود را برای تعیین آنچه در مورد یک وب سایت وجود دارد، کرده است و سپس تبلیغ مناسب را نشان می‌دهد.با این حال همیشه آن را درست انجام نمی‌دهد و گاهی اوقات چیزی کاملا بی‌ربط به نمایش خواهد گذاشت متاسفانه ، هیچ راهی برای دستیابی به این موضوع وجود ندارد مگر این که شما به طور خاص صفحه وب فردی را در تنظیمات کمپین خود حذف کنید.اگر شما فقط می‌خواهید تبلیغ شما در صفحات وب مربوطه نمایش داده شود،پس بهتر است که فقط بنرها را از یک وب سایت خاص بخرید.

شما نمی‌توانید مخاطبان خود را تشخیص دهید:

مشکل دیگر در شبکه نمایش این است که هدف قرار دادن کاربران خاص بسیار سخت‌تر است. تصور کنید شما میخواهید تلویزیون بفروشید، اگر بر روی افرادی تمرکز کنید که به دنبال خرید تلویزیون هستند، بهتر است نسبت به افرادی که به دنبال اطلاعات درباره آن‌ها هستند، تلویزیون بخرند .

در شبکه جستجو search network، اضافه کردن کلمه ” خرید ” به عبارت جستجو بسیار ساده است.با این حال ، وقتی نوبت به شبکه نمایش می‌رسد، تمایز بین این دو و در نهایت آنچه که کاربر در جستجوی آن است سخت‌تر میشود.این به این معنی است که تبلیغات شما به احتمال زیاد برای هر دو نوع کاربر نمایش داده خواهد شد که این خود بهترین راه برای به حداکثر رساندن بودجه شما نیست.

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of حسین افسان
حسین با زمینه طراحی سایت تونسته توی چند سال اخیر صد ها هزار دلار از بودجه کسب و کار ها رو صرف کمپین های موفقیت آمیز تبلیغات گوگل کمپین های سرچ کنه. همچنین در زمینه تبلیغات متا هم تجربه زیادی داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *