بررسی وضعیت آگهی ها در کمپین گوگل ادز

هنگامی که در گوگل ادوردز یک تبلیغ ایجاد می کنید یا یک تبلیغ موجود را ویرایش می کنید، تبلیغ باید مراحل تأیید را طی کند تا با موفقیت اجرا شود. این فرآیند تأیید اساساً مجموعه‌ای از فیلترهای پیچیده است که هر چیزی را که بیش از حد قابل اعتراض است و خط‌مشی‌های تبلیغات Google را نقض می‌کند، اسکن و جستجو می‌کند. در این مقاله توضیح می دهیم که فرآیند تصویب و تایید آگهی در گوگل چطور کار می کند و معمولا چه مدت زمان می برد.

فرآیند تایید آگهی در گوگل

الگوریتم تجزیه و تحلیل آگهی، عنوان و کلمات کلیدی، توضیحات و مقصد – وب سایت یا برنامه – آگهی را بررسی می کند. اگر مشکلی کشف شود، بسته به اینکه قبلاً اجرا می شد یا نه، تبلیغ اجرا نمی شود یا متوقف می شود. اگر تبلیغ شما مشکلی داشته باشد، Google به آدرس ایمیل شما پیامی درباره خط مشی هایی که تبلیغ شما نقض می کند ارسال می کند. سپس می توانید آگهی را تغییر دهید و سعی کنید دوباره آن را از طریق فیلترها عبور دهید.

بررسی وضعیت آگهی ها در کمپین گوگل ادز

دسته ای از سطوح مختلف وضعیت ممکن برای تبلیغات شما وجود دارد. که هر کدام معنای متفاوتی دارند، ما دراینجا به طور خلاصه آنها را معرفی می کنیم.

Eligible. این تبلیغی است که هنوز در مراحل تأیید تبلیغات در حال پیشرفت است. با این حال، واجد شرایط برای اجرا به صورت مقدماتی است. می تواند در نتایج جستجوی گوگل نمایش داده شود، اما تا زمانی که به طور کامل تایید نشود در شبکه نمایش ظاهر نمی شود.

Under Review. این تبلیغی است که هنوز در دست بررسی است و برای مشاهده اولیه تایید نشده است. در نتایج جستجوی Google یا شبکه نمایش نمایش داده نمی شود.

Approved. این تبلیغی است که مراحل بررسی را پشت سر گذاشته است و می‌تواند در هر جایی از جمله نتایج جستجوی Google و شبکه نمایش نمایش داده شود. تبلیغات ویدیویی تایید شده برای اجرا در یوتیوب نیز خوب است.

Approved (Limited). این تبلیغی است که مراحل بازبینی را پشت سر گذاشته است اما در دید محدود شده است. این معمولاً به دلیل نقض “نرم” خط‌مشی‌های AdWords است. به عنوان مثال، اگر آگهی از یک علامت تجاری استفاده می‌کند، می‌توان آن را اجرا کرد، اما ممکن است تحت شرایط خاصی از دید محدود شود. همین امر در مورد انواع خاصی از محتوا، مانند محتوای قمار نیز صدق می کند.

Serving. این تبلیغی است که به طور خاص برای اجرا در YouTube تأیید شده است. این وضعیتی است که برای تبلیغات ویدیویی رزرو شده است.

Disapproved. این تبلیغی است که یکی از بسیاری از خط‌مشی‌های AdWords را نقض می‌کند. به طور کلی، Google به شما می‌گوید که کدام خط‌مشی، اگرچه ممکن است به طور مشخص به شما نگوید که چرا تبلیغ با خط‌مشی موارد مرزی مطابقت ندارد.

Site Suspended. این تبلیغی است که احتمالاً خوب است، اما نمی‌تواند اجرا شود زیرا سایتی که به آن اشاره می‌کند، خط‌مشی AdWords را نقض می‌کند. برای مثال، یک تبلیغ کاملاً SFW که به یک سایت پورنو اشاره می کند، در این دسته قرار می گیرد.

Not Serving. این کد وضعیت آگهی‌های ویدیویی است که برای سرویس در YouTube تأیید نشده‌اند. این معادل غیر مجاز است، اما برای تبلیغات ویدیویی YouTube.

این یک تبلیغ ویدیویی برای YouTube است که برای مشاهده عمومی تأیید نشده است، اما همچنان ممکن است در چند قالب اجرا شود.

همچنین می توانید کدهای وضعیت غیرمرتبط با تأیید داشته باشید. به عنوان مثال، Paused، Ended و Pending که معانی خاص خود را دارند. با این حال، آنها توسط اقدامات خود شما تعیین می شوند تا اقدامات Google. اگر تبلیغی متوقف شود، به این معنی است که آن را متوقف کرده اید. اگر تبلیغی در حال تعلیق است، به این معنی است که شما برنامه ریزی کرده اید که در تاریخ دیگری که هنوز نرسیده است اجرا شود.

بررسی وضعیت آگهی ها در کمپین گوگل ادز

همچنین کدهای خاصی برای وضعیت تایید پسوندهای تبلیغاتی وجود دارد. افزونه های تبلیغاتی نوعی محتوای اضافی هستند که می توانند همراه با تبلیغ نمایش داده شوند. آنها بخشی از خود آگهی نیستند و بنابراین باید از فرآیند تأیید خود عبور کنند. افزونه‌های تبلیغاتی می‌توانند اطلاعات اضافی مانند موقعیت جغرافیایی، مکان‌های وابسته، اشاره به ویژگی‌های اضافی مانند تحویل رایگان، تماس با شماره تلفن و غیره را نشان دهند. کدهای وضعیت برنامه افزودنی آگهی به شرح زیر است

Approved. این افزونه ای است که برای همه مخاطبان تایید شده است و در هر جایی که تبلیغ شما قابل مشاهده باشد قابل مشاهده خواهد بود.

Approved (Limited). این افزونه ای است که به دلیل برخی از عناصر پسوند، برای مخاطبان محدود تأیید شده است. مشابه تأیید محدود برای تبلیغات، این معمولاً به دلیل علامت تجاری یا نوعی موضوع محتوا است، مانند محتوای قمار.

Approved (Non-Family). این افزونه ای است که برای مخاطبان محدودی تایید شده است. پرچم غیر خانوادگی به این معنی است که محتوا برای خانواده مناسب نیست، اما می‌تواند توسط اکثر افراد مشاهده شود. به آن مانند PG-13 سطوح تأیید آگهی فکر کنید.

Approved (Adult). این محدودترین نسخه تأیید برنامه افزودنی است و نشان می دهد که محتوای برنامه افزودنی ماهیت بزرگسالان دارد. این به معنای “بزرگسال” در اصطلاحات گوگل است، نه به طور کلی. به یاد داشته باشید که شما همچنان به کلیت خط‌مشی‌های Google پایبند هستید، به این معنی که محتوای صریح جنسی وجود ندارد. بزرگسالان، در این مورد، به معنای محتوایی مانند تصاویر جنسی یا سایت های دوستیابی است.

می توانید کدهای وضعیت ممکن را در حساب AdWords خود، از بخش کمپین بررسی کنید. نمای کلی همه تبلیغات شما نشان می دهد که آیا تبلیغ تأیید شده است یا خیر و اگر نه، چرا.

 

تایید AdWords چقدر طول می کشد؟

چقدر طول می کشد تا تبلیغات گوگل شما واقعا تایید شود؟ خوب، هنگامی که آنها را برای بررسی ارسال کردید، Google ادعا می کند که 1 روز کاری طول می کشد. ولی طبق مشاهدات، تبلیغات جدید ظرف چند ساعت تأیید می‌شوند. با این حال، برخی از عوامل کاهش دهنده وجود دارد که می تواند این محاسبه را تغییر دهد. اکثر تبلیغات ساده برای مشاغل بی‌خطر، که به خوبی در خط‌مشی‌های AdWords قرار می‌گیرند، در عرض یک تا چهار ساعت تأیید می‌شوند. بسیاری از تبلیغات جدید حتی کمتر از یک ساعت طول می کشد تا تایید شوند. هنگامی که امتیاز کیفیت خوبی کسب کردید و به عنوان یک سازنده تبلیغات خوب اعتبار کسب کردید، احتمالاً گوگل تبلیغات شما را سریع تر انجام می دهد.

هر چیزی که از آن ایده‌آل دور شود، تأیید آگهی را طولانی‌تر می‌کند. مثلا:

چندین آگهی مشابه در یک مجموعه واحد می تواند تأیید آن مجموعه را طولانی تر کند. آگهی‌های منفرد یک به یک تأیید می‌شوند، و در حالی که همه آنها واجد شرایط تأیید هستند، ممکن است مدتی طول بکشد تا همه آنها از طریق سیستم کار کنند.

ویرایش آگهی قبل از تأیید یا رد آن اساساً شمارنده را بازنشانی می کند. این هم خوب است هم بد. اگر نظر خود را در مورد هدف‌گیری تغییر دادید یا می‌خواهید عبارت را در عنوان تغییر دهید، احتمالاً بهتر است این کار را قبل از تأیید آگهی انجام دهید، بنابراین نسخه «بد» اجرا نمی‌شود. این بدان معناست که تأیید آگهی بیشتر طول می کشد.

اگر موضوع یا هدف تبلیغ شما در یک صنعت مرزی است، تایید ممکن است چند روز طول بکشد. به عنوان مثال، اگر داروخانه ای دارید و تبلیغات دارید، می توانید برای تبلیغ آنلاین از Google تأییدیه دستی دریافت کنید. آن‌ها نمی‌خواهند داروخانه‌های آنلاین مبهم تبلیغات کنند، اما به کسب‌وکارهای قانونی اجازه می‌دهند کار خود را انجام دهند. با این حال، تأیید آگهی‌های فردی شما احتمالاً یک روز طول می‌کشد، زیرا Google می‌خواهد بارها هویت و مدرک مجوز شما را با هر آگهی جدید تأیید کند.

اگر بیش از یک روز گذشته است، با پشتیبانی Google تماس بگیرید. گاهی اوقات سیستم دچار اشکال می شود و تبلیغات را در کرک ها از دست می دهد. گاهی اوقات تبلیغی که منتظر تایید دستی است نیاز به توجه شخصی دارد و با اطلاع رسانی پشتیبانی می تواند آن را سریعتر دریافت کند. می توانید از این فرم برای ارسال درخواست خود برای تایید استفاده کنید. همانطور که در دستورالعمل ها می گویند، اگر تبلیغ شما رد شده است یا در 24 ساعت گذشته آن را ارسال یا ویرایش کرده اید، از فرم استفاده نکنید.

 

رفع یک آگهی تایید نشده

گاهی اوقات تبلیغات شما رد می شود. وقتی این اتفاق می‌افتد، باید برای تصحیح هر اشتباهی که باعث شکست آنها در بازرسی شده است، اقدام کنید. گاهی اوقات این فقط یک نقص است، اما نادر است. در اغلب موارد خطای کاربر و نقض خط‌مشی است که منجر به تایید نشدن تبلیغ می‌شود.

بررسی وضعیت آگهی ها در کمپین گوگل ادز

مرحله 1: مشخص کنید که کدام تبلیغات رد شده اند و چرا. در سطح کمپین کلیک کنید تا مجموعه‌های تبلیغاتی فردی و جزئیات خط‌مشی پیوست شده به آنها را ببینید. ممکن است یک گروه تبلیغاتی به دلیل تعلیق سایت متوقف شود، یا ممکن است آگهی‌ها و برنامه‌های افزودنی فردی به دلایل مختلف تأیید نشوند.

خط‌مشی‌های AdWords کاملاً قوی هستند. بیشتر دلایل عدم تایید آگهی به استفاده اشتباه از علائم تجاری، ارائه نادرست مقصد آگهی، تلاش برای تبلیغ یک محصول ممنوعه، یا اختلاط بین محتوای آگهی و مقصد مربوط می شود.

 

مرحله 2: تصمیم بگیرید که آیا تبلیغ شما ارزش اصلاح دارد یا خیر. به عنوان مثال، اگر تبلیغات شما به دلیل تعلیق سایت شما خراب شود، نیازی نیست که کاری برای خود تبلیغات انجام دهید. در عوض، شما می خواهید سایت را تعمیر کنید. اگر می‌خواهید یک محصول واحد را تبلیغ کنید که Google تشخیص داده است خط‌مشی‌های آن‌ها را نقض می‌کند، مهم نیست چقدر تبلیغ را تغییر دهید، محصول به آن دسترسی نخواهد داشت.

 

مرحله 3: دوباره منتظر فرآیند تایید باشید. هنگامی که تبلیغ شما یک بار تایید شد، این احتمال وجود دارد که برای بار دوم کمی بیشتر مورد توجه قرار گیرد. در حالت ایده‌آل، تغییرات شما به این معنی است که تصویب خواهد شد، اما این امکان وجود دارد که حساب شما به عنوان نیاز به بررسی دستی پرچم‌گذاری شود. اگر شما یک بازیگر بد شناخته شده با تعداد زیادی تبلیغات رد شده هستید، ممکن است این اتفاق بیفتد، البته شما همچنین می توانید به طور کامل از سیستم تبلیغات حذف شوید.

 

رفع یک سایت معلق

اگر سایت شما به طور کلی به حالت تعلیق درآمده است، یک مشکل بزرگ است. شما به هیچ وجه نمی توانید تبلیغاتی را که به آن دامنه اشاره می کند، اجرا کنید، صرف نظر از اینکه به چه صفحه ای اشاره می کند یا محتوای تبلیغ چه می گوید. همانطور که در مورد تبلیغات تایید نشده، گوگل به طور کلی علت تعلیق را به شما ایمیل می‌کند، اما اگر آن را از دست دادید، می‌توانید خودتان جستجو کنید.

دلایلی که ممکن است سایت شما به حالت تعلیق درآید، مشابه دلایلی است که ممکن است تبلیغات تایید نشود، اما اصلاح یک سایت به جای تغییر یک تبلیغ دشوارتر است. سایت‌هایی که از علامت‌های تجاری استفاده می‌کنند که متعلق به آن‌ها نیست – مثلاً اگر سعی کردید یک شبیه‌سازی فیس‌بوک ایجاد کنید – اغلب به حالت تعلیق در می‌آیند. سایت‌هایی که کدهای مخرب را ارائه می‌کنند، سایت‌هایی که خراب شده‌اند، سایت‌هایی که کالاهای غیرقانونی یا محدود شده را تبلیغ یا می‌فروشند، سایت‌های بزرگسالان، سایت‌هایی که به نوعی گمراه‌کننده هستند، همه سایت‌هایی هستند که می‌توانند به حالت تعلیق درآیند. در صورت از بین رفتن دامنه و پارک شدن آن، حتی به طور موقت، یک سایت نیز می تواند به حالت تعلیق درآید.

هنگامی که بدانید چرا سایت شما به حالت تعلیق درآمده است، می توانید تعیین کنید که آیا این چیزی است که می توانید آن را برطرف کنید یا خیر. اگر به معنای رها کردن کل ویترین فروشگاه است، احتمالاً زمان آن رسیده که یک شبکه تبلیغاتی متفاوت پیدا کنید. اگر موضوع حذف برخی از محتوای اعتراض آمیز است، آن را انجام دهید.

 

 

 

 

 

 

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of فاطمه حافظ نیا
فاطمه حافظ نیا هستم، فارغ التحصیل رشته برنامه ریزی توریسم و توی این حوزه فعالیت های پروژه محور داشتم. به طور اتفاقی وارد دنیای دیجیتال مارکتینگ شدم و در حال حاضر کارشناس تبلیغات گوگل در وی دیجیتال مارکتینگ هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *