رقابتی تنگاتنگ با سرمایه‌گذاران بزرگ تبلیغات در گوگل ادوردز

رقابتی تنگاتنگ با سرمایه‌گذاران بزرگ تبلیغات در گوگل ادوردز

تقریباً در هر دستورالعمل و کاری، کسب و کارهای دارای بودجه هنگفت نسبت به سرمایه‌گذاران ضعیف تر، در تبلیغات گوگل بهتر عمل می‌کنند. شاید تعجب‌آور نباشد که با این حال به کسب و کارهای کوچک آسیبی نمی‌رسد. در این حالت سرمایه داران بزرگ غنی‌تر می‌شوند و مشاغل کوچک در سایه آنها فعالیت می‌کنند.

این تجربه با انجام مطالعه بر تبلیغات در گوگل بین ۱۸۰۳۷ گزارش کار، بدست آمد که بین تبلیغ کنندگانی که بیش از ۵۰ دلار در ماه هزینه کردند و تبلیغ‌کنندگان دیگر، مقایسه‌ای صورت گرفت که واقعاً نمایانگر پیشرفت روزافزون تبلیغ با هزینه‌های بیشتر بود. این مقایسه نمایانگر پیشرفت رو به جلو سرمایه‌گذاران بزرگ بود.

حتما بخوانید: تبلیغ در گوگل یکی از موثرترین روش های دیجیتال مارکتینگ

اما صبور باشید! ناامید نشوید شما می‎توانید از نحوه عملکرد تبلیغ‌کنندگان بزرگ با هزینه‌های بالا تقلید کنید بدون اینکه هزینه زیادی را صرف کنید. در تبلیغات گوگل، موفقیت اغلب شامل حساب کاربری‌هایی با فعالیت بیشتر می‌گردد! این گزینه خبر خوبی است.

تبلیغ‌کنندگان با سرمایه بالا بخوبی با این امر آشنا هستند زیرا آنها سرمایه زیادی را در این راه صرف کرده‌اند، آنها نمی‌توانند هزینه‌های خود را براحتی هدر دهند و به مدت یک ماه حساب کاربری خود را بدون هیچ بازدید و دسترسی نادیده بگیرند. بدین ترتیب، آنها سعی می‌کنند بهترین عملکرد ممکن را انجام دهند و هر هفته حساب کاربری خود را بهینه‌سازی کنند.

شما هم بعنوان یک سرمایه‌دار کوچک می‌توانید همین کارها را انجام دهید و نتایج بهتری را بدون صرف بودجه بیشتر در حساب خود، دریافت کنید.

در این پست ما ۹ موردی که تبلیغ‌کنندگان بزرگ انجام می‌دهند و شما آن را رعایت نمی‌کنید را مطرح می‌کنیم تا شما هم بتوانید با سرمایه‌گذاران بزرگ با بودجه های بالا رقابت کنید.

۱- تبلیغ‌کنندگان موفق با سرمایه کلان، همیشه نرخ تبدیل خود را دنبال می‌کنند

ازنظر همکاران ما در صنعت تبلیغات، کار نسنجیده‌ای است که با صرف هزینه در تبلیغات گوگل، نرخ تبدیلهای خود را پیگیری نکنیم، اما کم و بیش این اتفاق روی می‌دهد.

اگرچه این امر شاید برای تبلیغ‌کنندگان بزرگ زیاد مهم نیست.

تقریباً ۱۰۰ درصد تبلیغ‌کنندگان بیشتر از ۵۰هزار دلار در ماه برای پیگیری نرخ تبدیل هزینه می‌کنند. زیرا آنها می‌خواهند کار را به شیوه اصولی انجام دهند.

اگر شما نمی‌توانید حجم تبدیل بدست آمده و درست را مشاهده کنید، چگونه انتظار دارید که در بهینه‌سازی تبلیغات خود موفق ظاهر شوید؟ پیگیری ۷۵ درصد نرخ تبدیل بسیار عالی است، اما اگر شما نتوانید همه کلیکهای خود را به بازدهی مناسب تبدیل کنید، پولتان را هدر خواهید داد.

c-c-w-m-a-i-i-g-ads-2

خوشبختانه اکثر تبلیغ‌کنندگان به این نکته پی برده‌اند که به نوعی نیاز به پیگیری نرخ تبدیل دارند و این امر به روشنی در داده‌های بدست آمده مشهود است. تنها ۷ درصد تبلیغ‌کنندگان با بودجه پایین، پیگیری نرخ تبدیل خود را فعال نمی‌کنند و این بیانگر این امر است ک دو گروه الزاماً دارای نرخ ۱۰۰ درصدی نیستند.

حتی اگر هزینه کمتری برای تبلیغات خود پرداخت می‌کنید، باید مراقب ROI) Return On Investment) نرخ بازگشت سرمایه‌گذاری باشید.

باید بدانید که فعالسازی پیگیری نرخ تبدیل وب‌سایت شما، کاری نسبتاً ساده و رایگان است( مگر اینکه کار را به پشتیبان بسپارید که در اینصورت کمی هزینه در بر خواهد داشت اما سودی که می‌رساند بسیار بیشتر است!) بدین ترتیب صرف ماهانه ۵۰۰ دلار یا ۱۰۰۰۰ دلار یا هزینه‌های بیشتر برای تبلیغات در گوگل، می‌تواند بطور قابل توجهی تأثیرگذار بنظر برسد. یادگیری نحوه و دلایل موفقیت تبلیغات گوگل شما بسیار حائز اهمیت است. این روند با پیگیری نرخ تبدیل آغاز می‌شود.

۲- سرمایه‌گذاران بزرگ صفحات اصلی یا لندینگ پیج بیشتری دارند

حتی با پیگیری صفحات تبدیل فعال و یک حساب کاربری با ساختاری صحیح، فاکتور مهم دیگری هم خارج از تبلیغات گوگل شما وجود دارد که می‌تواند تأثیر عمیقی بر نحوه عملکرد شما بگذارد. تبلیغات فعال در گوشه‌های سایت هستند که تبلیغات را به صفحه اصلی سایت شما هدایت می‌کنند. البته در اینجا منظور همان صفحه اصلی و لندینگ پیج شماست.

تبلیغ‌کنندگان با بودجه‌های کلان کاملا آگاه هستند که اگر شما چندین تبلیغات و آفر ویژه داشته باشید، مطمئناً به چندین صفحه اصلی نیاز خواهید داشت. شما باید تبلیغات خود را متناسب با پیج اصلی خود ارائه دهید تا وقتی کاربران بر روی آن کلیک می‌کنند بازخورد بهتری برای شما فراهم شود. اگر شما تمام ترافیک خود را به یک لندینگ پیج عمومی هدایت کنید( یا بدتر از آن به صفحه اصلی سایت بعبارتی home page!) تبلیغات شما بیشتر گزاف گویی یا بزرگنمایی خواهد بود. برای اینکه بازخورد بهتری دریافت کنید بهتر است که تبلیغات خود را به صفحه‌ای خاص برای یک محصول یا خدمات هدایت کنید.

c-c-w-m-a-i-i-g-ads-3

بیش از یک چهارم( ۲۶% ) حسابهای کاربری تبلیغات گوگل با بودجه پایین و ۴% حسابهای کاربری با بودجه بالا ، تنها یک لندینگ پیج فعال دارند.
این مسأله باید رفع شود.

روبرو شدن با چالش

بنظر با چالشی روبرو هستیم. وقتی شما دارای کسب و کار کوچکی هستید، مطمئناً شما تیم حرفه‌ای طراحی و پشتیبان برای آماده‌سازی یک لندینگ پیج جدید نخواهید داشت.

اما حداقل کار این است که از همان طرح فعلی بصورت مکرر استفاده کنید و شروع به تست تصاویر و کپی آنها کنید. اگر کمپینهای تبلیغاتی شما بصورت معقولانه و منطقی ساخته شده‌اند و شما در حال حاضر تنها از یک لندینگ پیج برای تمام حسابهای کاربری خود استفاده می‌کنید، می‌توانید یک نسخه تکراری برای هر کمپین تبلیغاتی ایجاد کنید.

این ترفند به شما کمک می‌کند تا هر صفحه را با کلمات کلیدی مورد نظر خود بهینه‌سازی کنید، بدین ترتیب می‌توانید ارتباطات خود را با کاربران و الگوریتم Quality Score بهبود دهید. (البته در یک جامعه ایده‌آل از تبلیغات، می‌توانید این کار را برای گروه تبلیغات هم سطح انجام دهید، چرا که ممکن است مشغولیت کاری بسیاری داشته باشید.)

صرف نظر از اینکه لندینگ پیج و صفحه اصلی خود را چگونه و از چه طریقی ایجاد می‌کنید، مطمئن شوید که بیش از یک صفحه اصلی دارید!

۳- بطور میانگین سرمایه‌گذاران بزرگ دارای نرخ تبدیل بالای ۱۷% هستند.

میانگین نرخ تبدیل هر کلیک حسابهای سرمایه‌گذاران بزرگ ۱۰٫۵% و در حسابهای کاربری کم هزینه ۹% است.

c-c-w-m-a-i-i-g-ads-4

این اعداد و ارقام گویا تفاوت زیادی با هم ندارند، اما نشان‌دهنده این است که افراد با سرمایه بیشتر در تبلیغات گوگل نرخ تبدیل ۱۷% بیبشتری از بین تعداد کلیکهای روی آگهی دارند، البته بدون اینکه هزینه بیشتری بابت کلیکهای بیشتر پرداخت کنند.

ولی این مسأله چگونه روی می‌دهد؟

همانطور که در بالا گفتیم سرمایه‌گذاران بزرگ دارای صفحات اصلی بیشتری هستند، که همین امر موجب بهینه‌سازی نرخ تبدیل آنها می‌شود.

هنگامی که شروع به بهینه‌سازی نرخ تبدیل (CRO) می‌کنید، وسوسه می‌شوید که به صفحات لندینگ پیچ خود از طریق یک آگهی ورود کنید (اگر بیش از یک پیج داشته باشید!) بدین منظور ممکن است از دکمه‌های رنگی و علایم گرافیکی استفاده کنید. بهتر است این کار را انجام ندهید یا در همان ابتدای امر انجام ندهید.

مطمئن شوید که کلمات کلیدی که برای تبلیغات خود انتخاب می‌کنید متناسب با کسب و کار شما هستند. شرایط ایده آل می‌تواند ترافیک زیادی را برای شما بهمراه داشته باشد، اما پرداخت هزینه برای دریافت کلیک بیشتر، نیازمند صرف بودجه است. ما توصیه می‌کنیم بیش از نیمی از بودجه خود را برای ایجاد کلمات کلیدی با کیفیت بالا اختصاص دهید.

همچنین بهتر است مطمئن شوید که پیشنهاداتی که در تبلیغات خود مطرح می‌کنید کاربران را برای کلیک روی تبلیغ شما قانع می‌کند. یک آفر و پیشنهاد ویژه بیشتر از یک دکمه زیباتر می‌تواند نرخ تبدیل شما را افزایش دهد.

هنگامی که زمان خود را برای ارائه یک آدرس لندینگ پیج صرف می‌کنید، هدف تبلیغات شما باید برگرفته از یک تجربه مثبت، مفید و سریع در رسیدن به بازدیدکنندگان هدف باشد. بدین منظور می‌توانید:

 • نوشتن سرفصلهای قانع کننده (متناسب با تبلیغات خود)
 • استفاده از مختصرنویسی، هدفگیری کپی بدنه تبلیغات
 • تست گزینه‌های جذاب و وسوسه‌کننده برای دستیابی به تماسهای فعال و هدفمند برای آفرهای شما
 • طراحی یک فرم کاربرپسند
 • بارگذاری سریع و قابل حمل روی موبایل
 • کلاس پیشرفته: سعی کنید در سطح مناسبی بر روی خوانندگان خود تأثیرگذار باشید.

جای تعجب نیست که همه چیزهایی که می‌توانید برای تقویت نرخ تبدیل در حساب کاربری خود بکار ببرید بدرستی در این پست ذکر شده است.

۴- سرمایه‌گذاران بزرگ دارای ۳۸% نرخ بهره هستند

ما اغلب سعی می‌کنیم تا خواص بهینه‌سازی را برای قابلیت کلیک ارتقاء دهیم. داشتن نرخ کلیک بالا نشان‌دهنده تأثیر مثبت تبلیغات شما خواهد بود و گوگل چنین تبلیغاتی را دوست دارد.

c-c-w-m-a-i-i-g-ads-5

دستیابی به کاربران جدیدی که روی آگهی شما کلیک می‌کنند نوعی هنر و دانش مناسب می‌طلبد. کاملا مشخص است که افرادی که درآمد بالایی دارند، تمایل بیشتری به بدست آوردن CTR (نرخ کلیک مؤثر) دارند.

حسابهای کاربری تبلیغات گوگل پرهزینه تقریباً ۷% میانگین نرخ دستیابی به کلیک را دارا هستند، درحالی که حسابهای کم درآمد دارای متوسط CTR، ۵% هستند. این تفاوت باعث ایجاد ۳۸ درصد اختلاف می‌شود که این مقدار در سود دهی بسیار قابل توجه است.

افراد و سرمایه‌گذاران بزرگ چگونه این کار را انجام می‌دهند؟ حقیقت امر این است که پرداخت هزینه بیشتر باعث نمی‌شود که تبلیغات شما بیشتر قابل کلیک شود. تبلیغات با سود دهی بالا دارای بالاترین نمره کیفیتی هستند، که به شدت در میزان کلیک دریافتی تأثیرگذار است. اگر تبلیغات شما واقعاً بین کاربران منتقل شود، شما نرخ بهره و سود بالایی دریافت خواهید کرد حتی اگر شما پیشنهادات و آفرهای کمتری نسبت به تبلیغ‌کنندگان بزرگ ارائه دهید.

اگر نمی‌توانید هزینه زیادی در تبلیغات گوگل صرف کنید، می‌توانید با صرف زمان زیادی در کپی تبلیغات خود با اندکی خلاقیت با تبلیغ‌کنندگان بزرگ رقابت کنید. بهترین راهنمایی‌ها که در نوشتن تبلیغات و هزینه هر کلیکی مؤثر است و باعث کسب تعداد زیادی کلیک می‌شود:

 • ۷ روش برتر برای تبلیغات متنی گسترده
 • نحوه ایجاد تبلیغات متنی کامل
 • ۸ روش کپی رایتینگ تبلیغاتی
 • ۴ ایموشن که بهترین آگهی‌های احساسی را ایجاد می‌کند
 • ۴ تاکتیک ساده اما قدرتمند برای نوشتن کپی تبلیغات کامل

ادامه در لینک زیر: 

حتما بخوانید: موفقیت در رقابتهای تبلیغاتی گوگل بین سرمایه‌گذاران خرد و کلان

این پست مورد علاقه شما بود؟

برای امتیاز دادن انتخاب کنید

میانگین امتیاز / 5. امتیاز دهندگان:

مطالب آموزشی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کدامنیتی *