تعریف هدف گذاری تبلیغات در گوگل

تعریف هدفگذاری تبلیغات در گوگل

امروزه دنیای کسب‌وکار با استفاده از تکنولوژی تغییرات بسیار زیادی را پشت سر گذاشته است. از همین رو شرکت گوگل نیز سرویس‌های تبلیغاتی مشخصی را تدارک دیده است که افراد می‌توانند از این بستر فوق‌العاده برای خود استفاده کنند. هدف گذاری تبلیغات در گوگل جنبه‌های مختلفی دارد که هر کدام از آن‌ها باید به صورت مستقل بررسی شوند. با توجه به اهمیت بالای این موضوع، در این مطلب، به تعریف هدف گذاری تبلیغات در گوگل خواهیم پرداخت؛ تا انتها همراه ما باشید.

تبلیغات دسترسی منطقه‌ای و محلی با روش RAAP

یکی از بهترین راه‌های هدف گذاری تبلیغات در گوگل، این است که از متد RAAP‌ استفاده کنید. این سیستم تبلیغی به شما کمک می‌کند تا تبلیغات را به صورت هدفمند در یک منطقه خاص مکانی صورت دهید. در واقع با استفاده از این متد می‌توان شرایط هر منطقه و میزان دسترسی آن را بررسی کرده و سپس کارهای مربوط به قیمت‌گذاری را انجام داد. همچنین در این متد ویژه کاربران نیز می‌توانند با قیمت محصولات در منطقه خود آشنایی پیدا کنند که این مورد کمک بسیار زیادی به آن‌‌ها خواهد کرد. خوشبختانه این اطلاعات به صورت آنلاین برای کاربران گوگل نمایش داده می‌‌شود که به همین علت می‌توانند تصمیم خود را بابت خرید بگیرند. با توجه به اینکه متد RAAP تاثیر فوق‌العاده‌ای بر روی افزایش فروش دارد، می‌توان به عنوان یک راهکار عالی در دیجیتال مارکتینگ از آن استفاده کرد.

چرا استفاده از روش تبلیغاتی محلی (RAAP) را پیشنهاد می‌دهیم؟

هنوز بسیاری از افراد با سیستم تبلیغی دسترسی منطقه‌ای یا RAAP‌ آشنایی ندارند. به همین علت این افراد نمی‌توانند از این قابلیت فوق‌العاده برای افزایش فروش خود استفاده کنند. به‌کارگیری روش دسترسی منطقه‌ای شامل موارد مختلفی می‌شود که هر کدام از آن‌ها دارای اهمیت هستند. استفاده از این روش تبلیغاتی گوگل، مزایای ویژه‌ای برای تبلیغ‌دهنده دارد. در این حالت فقط خریداران واقعی بر روی تبلیغ کلیک می‌کنند که به همین جهت هزینه‌های تبلیغ شما به هدر نمی‌رود. در واقع این روش، یک راه عالی برای هدف گذاری تبلیغات در گوگل است که باید به آن توجه داشته باشید.

یکی از بهترین ویژگی‌های این روش تبلیغی، این است که به صورت ویژه در منطقه مورد نظر شما نمایش داده می‌شود. همین مورد سبب می‌شود که تبلیغات شما به صورت مستقیم بر روی مخاطب هدف باشد و نتیجه بهتری دریافت کنید. روش تبلیغاتی RAAP یا همان تبلیغات محلی به شما این امکان را می‌دهد تا برندسازی مناسبی در منطقه مورد نظر خود داشته باشید. نکته جالب این است که تاثیرگذاری کمپین‌های تبلیغاتی نیز با استفاده از این روش چند برابر خواهد شد.

استفاده از قابلیت Asset Library در گوگل ادز

سیستم تبلیغاتی شرکت گوگل با نام اختصاصی گوگل ادز شناخته می‌شود. شما می‌توانید در این بستر از انواع مختلف کمپین‌های تبلیغاتی استفاده کنید. یکی از قابلیت‌های بی‌نظیری که گوگل در این سرویس در نظر گرفته است، Asset Library نام دارد. زمانی که شما می‌خواهید در گوگل ادز تبلیغات خود را قرار دهید، مسلما تعدادی عکس یا لوگو برای تبلیغات خود در نظر دارید. به همین منظور شما می‌‌توانید این عکس‌ها و سایر داده‌های تبلیغاتی خود را در Asset Library ذخیره کرده و آن‌ها را مدیریت نمایید.

شما با این کار می‌توانید هر زمان که لازم بود از این داده‌های مهم و اساسی استفاده کنید. به‌کارگیری کتابخانه دارایی یا Asset Library برای کسانی که تبلیغات محلی دارند بسیار مناسب خواهد بود. همچنین اگر شما هم جزو کسانی هستید که در طول سال برای تبلیغات از Google Ads استفاده می‌کنید،‌ حتما از این قابلیت ویژه برای خود بهره ببرید. زمانی که شما از این سرویس استفاده می‌کنید، تمام اطلاعات مربوط به تصاویر، حالت متمرکز پیدا می‌کند و هر وقت که نیاز باشد می‌توان از آن استفاده کرد.

 

تعریف هدف گذاری تبلیغات در گوگل

 

تبلیغات نمایشی با هدف دریافت سرنخ از مشتری

قابلیت‌های سیستم گوگل ادز برای جذب مشتری، بسیار زیاد است که هر کدام آن‌‌ها دارای اهمیت خاص خود هستند. به همین جهت بهتر است که روش تبلیغات نمایشی را هم برای جذب مشتری به کار ببرید. نکته جالب این است که هدف گذاری تبلیغات در گوگل با استفاده از این روش می‌تواند برای شما بسیار جذاب باشد. هدف اصلی تبلیغاتی که در صفحه نمایش ظاهر می‌شوند،‌ گرفتن سرنخ درست از مشتریان است. وقتی که مشتری بر روی تبلیغ نمایش داده شده کلیک می‌‌کند، به شما یک سرنخ عالی داده می‌شود که با کمک آن می‌توانید مشتریان خود را پیگیری کنید.

نکته جالب این است که با این روش تبلیغی می‌توانید سرنخ‌هایی که از مشتریان خود دارید را به صورت یک فایل دانلود نمایید. به صورت کلی کسب‌وکارهایی که به ایمیل مارکتینگ علاقه دارند می‌توانند از این راهکار بی‌نظیر برای خود استفاده کند. ایجاد کمپین‌های تبلیغاتی با این روش نیز بسیار موثر است و تاثیرات فوق‌العاده‌ای بر روی میزان فروش شما خواهد داشت.

روش تبلیغاتی Pickup Later در گوگل ادز

یکی از روش‌های موثری که می‌توان میزان اثرگذاری تبلیغات را افزایش داد،‌ استفاده کردن از قابلیت Pickup Later است. شما با استفاده از این راهکار می‌توانید کالاها و محصولات خود را نشان دهید تا مشتری انتخاب خود را انجام دهد. نقطه عطف این روش در این است که امکان تبلیغ محصول غیر موجود در فروشگاه وجود دارد. در واقع می‌توان خرید محصول را پس از دیدن تبلیغ انجام داد و بعد از مدتی برای دریافت کالای مورد نظر به فروشگاه مراجعه کرد.

از آنجایی که این قابلیت نیز به صورت محلی به کار می‌رود، مسلما شخص به دلیل نزدیک بودن می‌تواند به صورت حضوری به فروشگاه مدنظر خود برود. در حال حاضر سرویس Pickup Later توانسته است که سودآوری زیادی را برای فروشگاه‌ها و صاحبان کسب‌وکار به وجود بیاورد. نکته بسیار جالب این است که این سرویس به کاربران اطلاع می‌دهد که چه زمانی سفارش آن‌ها آماده شده است و می‌توانند برای تحویل گرفتن آن اقدام نمایند.

افزایش فروش آفلاین با سرویس تبلیغات Google Ads

یکی از بزرگ‌ترین مزایایی که در سیستم تبلیغات گوگل ادز وجود دارد رشد فروش در فضای آفلاین است. معمولا در این روش فروشگاه مورد نظر امکان پرداخت آنلاین را ندارد ولی برای تبلیغات خود بستر آنلاین را انتخاب کرده است. برای اینکه مشتری بتواند در چنین فضایی جذب تبلیغ شما شود،‌ باید حتما خلق ارزش را در دستور کار خود قرار دهید. ذکر این نکته ضروری است که برای افزایش فروش آفلاین حتما باید تبلیغات ایجاد شده از طرف شما، بسیار جذاب و شیفته‌کننده باشد. در این روش تبلیغی شما مشتری را تشویق می‌کنید تا به صورت حضوری به فروشگاه بیاید و از این طریق خرید خود را به ثبت برساند. با توجه به اینکه هدف گذاری تبلیغات در گوگل باید به درستی صورت بگیرد، حتما از قابلیت‌های موجود در فروش آفلاین هم استفاده کنید.

اهمیت تبلیغات صوتی در گوگل

بررسی‌ها نشان می‌دهد که بسیاری از افراد ساعت‌هایی از روز خود را صرف گوش کردن به موسیقی می‌کنند. به همین جهت اگر شما بتوانید یک برنامه درست برای تبلیغات صوتی خود داشته باشید،‌ مسلما میزان بازدهی مناسبی از آن خواهید داشت. در حال حاضر برای اجرای تبلیغات صوتی می‌توان از بستر یوتیوب استفاده کرد. همان‌طور که می‌دانید یوتیوب یک سرویس اشتراک ویدیو است که میلیون‌ها نفر در سراسر جهان از آن استفاده می‌کنند. زمانی که تبلیغات صوتی شما در یوتیوب ارائه می‌شود، در معرض نمایش میلیون‌ها نفر قرار می‌گیرد که به همین علت می‌تواند برای شما بسیار کارساز باشد.

طبق بررسی‌هایی که تا به حال صورت گرفته است، به کار بردن تبلیغات صوتی به عنوان یک راهکار عالی مدنظر قرار گرفته است. اگر دوست دارید که برندسازی شما در کوتاه‌ترین زمان ممکن صورت بگیرد، حتما از این روش تبلیغی به نفع خود استفاده کنید. ذکر این نکته ضروری است که هزینه تبلیغات صوتی نسبت به تبلیغات ویدیویی کمتر است. از همین رو کسانی که به دنبال تبلیغات ارزان‌قیمت هستند می‌توانند از این راهکار عالی برای خود استفاده کنند. برای هدف گذاری تبلیغات در گوگل بهتر است که از متد خاص بهره ببرید تا میزان فروش خود را به طرز موثری افزایش دهید.

کمپین‌ تبلیغاتی ویدیویی؛ راز موفقیت در برندسازی و افزایش فروش

یکی از بهترین راه‌هایی که می‌توان با کمک آن برندسازی موثری داشت، ایجاد کمپین تبلیغاتی ویدیویی است که باید حتما برنامه ویژه‌ای را برای آن در نظر بگیرید. در این نوع خاص از تبلیغات، زمانی که فرد در یوتیوب برای دیدن یک ویدئو مراجعه می‌کند،‌ تبلیغات ویدیویی قبل از آن شروع به پخش شدن خواهد کرد. معمولا تبلیغ تا چند ثانیه اول باید دیده شود و امکان رد شدن آن وجود ندارد. بعد از چند ثانیه گزینه skip ad برای بیننده به نمایش درمی‌آید که با زدن آن از تبلیغ عبور می‌کند. نکته مهم این است که بعضی از تبلیغات نیز حالت توقف ندارند و تا انتها نمایش داده می‌شوند. به طور قطع هزینه این نوع از تبلیغات به نسبت بالاتر خواهد بود که باید برای پرداخت آن دست به کار شد. به طور کلی روش تبلیغ ویدیویی، تاثیر فوق‌العاده‌ای بر روی شناخت برند دارد و آن را به سرعت گسترش می‌دهد.

 

تعریف هدف گذاری تبلیغات در گوگل

 

تبلیغات تاثیرگذار با سرویس Google TV

یکی دیگر از راه‌هایی که می‌توان با کمک آن تبلیغات موثری انجام داد، استفاده از سرویس Google tv است. این بخش به تازگی توسط شرکت گوگل راه‌اندازی شده است که کسب‌‌وکارهای مختلف می‌توانند از این فضا برای معرفی بهتر خود استفاده کنند. این سبک از تبلیغات نیز در گوگل ادز قرار داده شده است که می‌توان با پرداخت هزینه، آن را دریافت نمود. با توجه به اینکه تعداد مخاطبان گوگل تی وی در حال افزایش است، مسلما داشتن یک برنامه درست برای تبلیغات در این بخش می‌تواند بسیار عالی باشد. کسانی که به دنبال هدف گذاری تبلیغات در گوگل هستند، حتما باید از ظرفیت ویژه‌ای که در این بخش به وجود آمده است نهایت استفاده ممکن را برد.

ابزارهای تحلیل نتایج تبلیغات در گوگل ادز

برای اینکه شما بتوانید هدف گذاری تبلیغات در گوگل را به نحو احسن انجام دهید، بهتر است که از ابزارهای تحلیلی گوگل استفاده کنید. ایجاد یک کمپین تبلیغاتی در گوگل ادز، تازه شروع کار است و شما باید در این راستا آمارهای به دست آمده را بررسی کنید. اینکه شما بخواهید بدون برنامه‌ریزی و تحلیل داده‌ها تبلیغات را انجام دهید، مسلما نتایج مناسبی برای شما به همراه نخواهد داشت. به همین جهت شرکت گوگل ابزارهای تحلیلی مختلفی را در اختیار شما قرار داده است تا با استفاده از آن بتوانید نتایج به دست آمده از تبلیغات را بررسی کنید. مواردی همچون تعداد بازدید و نرخ کلیک تبلیغات برای شما نمایش داده می‌شود که می‌توانید به صورت ویژه از آن استفاده کنید. زمانی که شما بررسی‌های لازم را در این مورد انجام دادید، می‌توانید برای کمپین‌های تبلیغاتی بعدی خود، برنامه‌ریزی درست و هدفمندی داشته باشید.

ابزار تحلیلی Enhanced Conversions (تبدیل پیشرفته)

یکی از بهترین ابزارهایی که برای تحلیل داده‌های تبلیغات به کار می‌رود، ابزار Enhanced Conversions است. این ابزار به شما این امکان را می‌دهد که به راحتی آمار مربوط به بازدیدکنندگان را مشاهده کنید. در ابتدا تبلیغ شما برای کاربر گوگل به نمایش درمی‌‌آید. در صورتی که کاربر از طریق این تبلیغ وارد سایت شما شود، این مورد ثبت شده و به دیتابیس گوگل ارسال خواهد شد. وقتی که این داده‌ها در گوگل قرار گرفتند، شما بعد از وارد شدن به اکانت گوگل ادز خود می‌توانید این آمار را مشاهده کنید. همان‌طور که می‌بینید، ابزار تبدیل پیشرفته می‌تواند کمک زیادی به شما بکند تا کار هدف گذاری تبلیغات در گوگل را به بهترین نحو ممکن انجام دهید.

تحلیل داده‌ای کمپین‌های تبلیغاتی با Reach Planner

در صورتی که می‌خواهید کمپین‌های تبلیغاتی موثر و موفقی داشته باشید، باید حتما یک برنامه‌ریزی درست و هدفمند برای آن داشته باشید. در این میان استفاده کردن از سرویس Reach Planner گوگل ادز می‌تواند کمک زیادی به شما بکند. اکثر آژانس‌های تبلیغاتی برای دیدن بازخوردهای مناسب از سوی کاربران از این ابزار فوق‌العاده کمک می‌گیرند. داده‌هایی که از طریق ریچ پلنر به دست می‌‌آیند بسیار دقیق هستند و می‌توان به آن‌ها اعتماد کامل داشت.

تبلیغاتی که شما در بستر یوتیوب انجام می‌دهید نیز در این بخش به نمایش درمی‌‌‌آید پس حتما از این قابلیت فوق‌العاده به نفع خود استفاده کنید. شما با کمک این ابزار می‌توانید مخاطبان تبلیغات خود را بهتر بشناسید و برای دفعات بعد تبلیغات موثرتری داشته باشید. خوشبختانه ابزار Reach Planner می‌تواند آمار مربوط به کمپین‌های تبلیغاتی مختلف را برای شما نمایش دهد که شما می‌توانید از این امکان خاص برای خود بهره ببرید. نکته مهم درباره این سرویس این است که گوگل به صورت مرتب آن را بروزرسانی می‌کند و قابلیت‌های جدیدی در آن قرار می‌دهد.

ساخت تبلیغ ویدیویی با ابزار Director Mix

امروزه برای ایجاد یک کمپین تبلیغاتی موثر باید راه‌های زیادی را امتحان کرد که هر کدام از آن‌ها در نوع خود حائز اهمیت هستند. ابزار Director Mix یک ابزار تخصصی برای ویرایش تبلیغات است که توسط گوگل ارائه شده است. شما با استفاده از این ابزار می‌توانید تبلیغات خود در یوتیوب را هوشمندانه‌تر بکنید تا از این طریق اثرگذاری بیشتری بر روی مخاطب خود داشته باشید. برای اینکه بتوان یک تبلیغ خوب ایجاد کرد، باید مواردی همچون عکس، متن و فونت نوشته به خوبی تنظیم شوند.

ابزار Director Mix به شما یاری می‌دهد تا تبلیغ خود را به بهترین نحو ممکن تنظیم کرده و به نحو احسن از آن استفاده نمایید. اگر دوست دارید که کمپین تبلیغاتی شما تازگی و سرزندگی خود را حفظ کند، همواره ساخت برنامه‌های تبلیغی جدید را در برنامه‌های خود بگنجانید. اگر به دنبال راهی برای تولید محتوای تبلیغاتی موثر هستید، بدون شک Director Mix می‌تواند به عنوان یک راهکار جذاب برای شما استفاده شود. خوشبختانه سرعت ایجاد ویدیوهای مختلف با استفاده از این ابزار بسیار بالا است و می‌توانید طی مدت زمان کوتاهی تبلیغات موثر خود را افزایش دهید. با توجه به گستردگی هدف گذاری تبلیغات در گوگل، بهتر است که شما هم از همه امکانات برای رشد کمپین خود استفاده کنید.

هدف گذاری بهینه تبلیغات در گوگل

زمانی که حرف از تبلیغات در گوگل ادز می‌شود،‌ ایده‌های تبلیغاتی زیادی به ذهن می‌رسد که هر کدام از آن‌ها اهمیت خاص خود را دارد. برای اینکه بتوان از تبلیغات بهترین نتیجه ممکن را به دست آورد، باید تبلیغات به شکل هدفمند دربیاید. در این روش با شناسایی درست مخاطبان، این امکان را خواهید داشت که تبلیغات را به صورت ویژه برای یک گروه خاص انجام دهید. در واقع شما در این روش، مخاطبان تبلیغات را به صورت اختصاصی انتخاب می‌‌کنید تا نتیجه بهتری بگیرد.

در این متد تبلیغات برای همه مخاطبان به نمایش درنمی‌آید و فقط مخاطبینی آن را می‌بینند که در زمینه علاقه‌مندی آن‌ها باشد. نکته جالب این است که در تبلیغات ویدیویی یوتیوب هم می‌توان این موضوع را به خوبی مشاهده کرد که نشان‌دهنده اهمیت بالای آن است. زمانی که شما تبلیغات خود را در گوگل هدفمند می‌کنید، نرخ کلیک شما نیز به شکل قابل توجهی افزایش پیدا می‌کند که این مورد می‌تواند مزایای بی‌نظیری برای شما داشته باشد. اگر در هدف گذاری تبلیغات در گوگل، استفاده از تبلیغات هدفمند را هم بگنجانید مسلما اتفاقات بی‌نظیری برای شما رخ خواهد داد.

سخن پایانی

امروزه داشتن یک برنامه‌ریزی درست به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا هدف گذاری تبلیغات در گوگل را به بهترین نحو ممکن انجام دهند. به همین جهت شما می‌توانید از ابزارهای مختلف موجود در سرویس گوگل ادز استفاده کنید. اجرای یک کمپین تبلیغاتی موفق، نیازمند این است که شما برنامه‌ریزی درستی برای آن داشته باشید. خوشبختانه در این مطلب با امکانات متعددی که در سرویس گوگل ادز وجود دارد آشنا شدید؛ پس از آن‌ها برای رشد بیشتر کسب‌و‌کار خود استفاده کنید. این نکته را بدانید که با یک پلن تبلیغاتی مناسب می‌توانید به دستاوردهای بزرگی برسید. در صورتی که می‌خواهید تبلیغات آنلاین خود را به شکل بهتری عملی کنید، حتما از مجموعه وی دیجیتال مارکتینگ کمک بگیرید. این مجموعه به عنوان مشاور و مجری تبلیغات آنلاین در کنار شما است تا به اهداف خود در کسب‌وکار دست پیدا کنید.

 

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 2

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of حسین افسان
حسین با زمینه طراحی سایت تونسته توی چند سال اخیر صد ها هزار دلار از بودجه کسب و کار ها رو صرف کمپین های موفقیت آمیز تبلیغات گوگل کمپین های سرچ کنه. همچنین در زمینه تبلیغات متا هم تجربه زیادی داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات وی دیجیتال مارکتینگ

هوش مصنوعی در گوگل ادز

101. هوش مصنوعی در گوگل ادز

چقدر این پست مفید بود؟ ارسال بازخورد میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1 تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این

تفاوت تبلیغات گوگل ایران و خارج از ایران

در این قسمت از آفیس چیت چت، به بررسی تفاوت‌های مدیریت کمپین‌های گوگل در ایران و خارج از ایران می پردازیم. مدیرعامل مجموعه وی‌دیجی مارکتینگ که تجربه‌ی فعالیت در هر دو بازار را دارند، در مورد چالش‌ها و فرصت‌های مدیریت کمپین‌های گوگل در هر محیط صحبت می‌کنند. همچنین، به بررسی استفاده از کمپین‌های شاپینگ و پرفورمنس مکس (Performance Max) در هر دو بازار پرداخته می‌شود. این گفت‌وگو نشان می‌دهد که استفاده از روش‌های مناسب مدیریت کمپین‌ می‌تواند به کسب و کارها کمک کند تا در بازارهای مختلف بهترین نتیجه را کسب کنند.