صادرات صنایع دستی + گزارش کمپین اسپانسری اینستاگرام در این زمینه

صادرات صنایع دستی + گزارش کمپین اسپانسری اینستاگرام در این زمینه

در این مقاله قصد داریم ضمن توضیحاتی درباره نحوه تبلیغ برای صادرات صنایع دستی در اینستاگرام، گزارش یکی از کمپین‌های اسپانسری در این زمینه که به تازگی توسط شرکت وی دیجیتال مارکتینگ اجرا شده است را برای شما شرح بدهیم.

معرفی کمپین اسپانسری اینستاگرام (پروموشن)

پروموشن یا اسپانسر اینستاگرام، تبلیغات Native اینستاگرام است که از طریق پنل فیسبوک بیزینس فعال می‌شود. در این نوع تبلیغ، هزینه به صورت دلاری برای فیسبوک واریز می‌شود. به واسطه این کمپین، شما می‌توانید با توجه به موضوع فعالیت و حوزه کاری خود، به صورت هدفمند تبلیغات خود را فقط به افراد مرتبط نشان دهید. این تبلیغ بدون واسطه و در صفحه Home افراد مورد نظر نمایش داده می‌شود و دارای یک لینک اضافی برای لندینگ پیج یا دایرکت می‌باشد.

 

برای طراحی این کمپین‌ها به موارد زیر نیاز داریم:

  1. محتوای تبلیغاتی در قالب یک پست یا استوری با رعایت قوانین فیسبوک
  2. انتخاب جامعه هدف از طریق فیلترهای: سن، جنسیت و لوکیشن کاربران هدف
  3. طراحی یک لندینگ مناسب برای هدایت کاربران
  4. انتخاب استراتژی اصلی (برای جزئیات اینجا کلیک کنید)

 

در وهله اول تبلیغات پروموشن برای خارج از کشور پیشنهاد می‌شود، ولی برای تارگتینگ داخل ایران هم قابل استفاده است. به دلیل تحریم‌ها امکان تارگت کردن مستقیم ایران و شهرهای آن وجود ندارد که ما از طریق بارگزاری بانک‌های شماره‌ی طبقه‌بندی شده، این مورد را دور می‌زنیم.

برای انتخاب محتوای تبلیغاتی باید توجه کرد که اگر محتوای ما به صورت عکس است، حداکثر تا 20 درصد آن را می‌توان با متن پوشاند. همچین برای انتخاب استراتژی Engagement (لایک و کامنت) نمی‌توان از پست‌های ورق زدنی استفاده کرد.این نوع کمپین‌ها گزینه بسیار مناسبی برای مجموعه هایی هستند که علاقه به صادرات صنایع دستی دارند. بدین ترتیب که شما می‌توانید شهر و کشور مورد نظر خود را انتخاب کنید. معمولا کشورهای عربی حوزه خلیج فارس انتخاب می‌شوند، از این جهت که درآمد سرانه بالایی دارند و عموما به این اجناس علاقه نشان می‌دهند.گزارش کمپین اسپانسری Persian Deluxe Handicrafts

این مجموعه با هدف صادرات صنایع دستی از طریق اینستاگرام، اقدام به انجام تبلیغات اسپانسری کرد. در سوشیال مدیا محتوا حرف اول را می‌زند. پس باید نهایت سعی برای تهیه فیلم و عکس واقعی و با کیفیت از محصولات به کار گرفته شود.

این کمپین با انتخاب یک عکس به عنوان پست پروموت و انتخاب استراژی تعامل (لایک و کامنت) کمپین خود را استارت زد.

در قسمت زیر نتایج این کمپین شرح داده می‌شود.

صادرات صنایع دستی + گزارش کمپین اسپانسری اینستاگرام در این زمینه

اشتراک مقاله:

حسین افسان
حسین متخصص تبلیغات گوگل ماست و تجربه زیادی هم توی تبلیغات فیسبوک داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات وی دیجیتال مارکتینگ

گزارش کمپین اسپانسری لینکدین شرکت تولید واکسن Opal Bio Pharma

گزارش کمپین اسپانسری لینکدین شرکت تولید واکسن Opal Bio Pharma

این مقاله به گزارش کمپین اسپانسری شرکت تولید واکسن Opal Bio Pharma در کشور عمان و چالش‌های مواجهه در تبلیغات لینکدین می‌پردازد. در این کمپین، شرکت دیجیتال مارکتینگ برای ارتقاء آگاهی مخاطبان خاص در مناطق حوزه خلیج فارس با استفاده از تبلیغات در لینکدین بهره‌برد.