کمپین لیدجنریشن فیسبوک برای صادرات به عراق + گزارش

کمپین لیدجنریشن فیسبوک برای صادرات به عراق + گزارش

بازاریابی در کشور عراق همیشه مورد علاقه تولیدکنندگان و صاحبان کسب‌وکار در کشورد بوده‌است. بین دو روش مهم تبلیغات در گوگل و تبلیغات در فیسبوک، این بار فیسبوک اولویت بیشتری دارد. با توجه به تعداد بالای کاربران عراقی در فیسبوک و محبوبیت بالای این پلتفرم در کشور همسایه، می‌توان کمپین‌های تبلیغاتی موفقی در کشور عراق برای کسب‌وکارهای ایرانی راه‌اندازی کرد. در ادامه کمپین‌ لید جنریشن در فیسبوک را همراه با یک نمونه گزارش کمپین اجرا شده برای شما تشریح می‌کنیم.

معرفی کمپین‌های لید جنریشن (Lead Generation) در فیسبوک

یکی از انواع کمپین‌های تبلیغات آنلاین، کمپین‌های لید جنریشن است. لید جنریشن به معنای تولید سرنخ، به شکل ساده، این مفهوم را می‌رساند که شما یک فرم آماده می‌کنید و کاربرانی که تمایل به استفاده از خدمات شما داشته باشند، اطلاعات تماس مورد نظر مانند: شماره تماس و ایمیل خود را از طریق این فرم برای شما ارسال می‌کنند. سپس شما با تماس مستقیم به آن‌ها خدمات و محصولات خود را معرفی می‌کنید. سپس شما کسب‌وکارهایی مانند: کلینیک‌های زیبایی و روانشناسی، آموزشگاه‌ها و به طور کلی کسب‌وکارهایی که مخاطبان خاصی دارند، می‌توانند از این نوع کمپین استفاده کنند.

lead facebook

کمپین‌های فیسبوک در عراق

بهترین نوع تبلیغ آنلاین در عراق، تبلیغ در فیسبوک است. کشور عراق حدود 25 میلیون کاربر فعال در فیسبوک دارد و کاربران عراقی بیشتر از هر پلتفرم دیگری به فیسبوک علاقه دارند. شما می‌توانید با استفاده از فیلترهای مختلف یک جامعه هدف مشخص را برای محصولات خود نشانه بگیرید. این فیلترها عموما لوکیشن، سن، جنسیت و مورد متمایز کننده نسبت به اینستاگرام، انتخاب بر اساس علاقه‌مندی افراد است. بدین شکل فیسبوک جامعه هدفی را روی میز ما می‌گذارد که علاوه بر انطباق با فیلترهای بیولوژی و جغرافیایی، به موضوع فعالیت ما نیز علاقه‌مند هستند. چی از این بهتر؟

کمپین لیدجنریشن فیسبوک برای صادرات به عراق + گزارشکمپین لیدجنریشن فیسبوک برای صادرات به عراق + گزارش

ملزومات کمپین لید جنریشن فیسبوک

برای اجرای کمپین لید جنریشن، نیاز به فرمی داریم که کاربران آن را پر کنند. این فرم به صورت پیش فرض آماده شده و نیاز است نسبت به زبان و کسب‌وکار خود آن را شخصی‌سازی کنیم.

در چند مرحله نیاز است اطلاعاتی وارد شود:

  • ابتدا اطلاعاتی که از کاربر می‌خواهیم: مانند ایمیل، شماره تلفن، شغل، سطح تحصیلات و مواردی از این دست

پنل فیسبوک بیزینس

 

  • سپس فیلدهای Headline و Primary text که در واقع عنوان و متن اصلی فرم هستند برای نمایش به کاربر قرار داده می‌شوند. در همین قسمت در بخش description توضیحات ذکر می‌شود و متن دکمه فراخوانی (Call to action) نیز تعیین می‌شود.

کمپین لید جنریشن فیسبوک

 

  • سپس در مرحله بعد صفحه انتهایی و در واقع صفحه تشکر از کاربر قرار دارد که در این صفحه نیز فیلدهایی از جمله Headline و description و همچنین Call to action و لینکی که می‌توانید به لندینگ خود متصل کنید، وجود دارد.

صفحه انتهایی کمپین لید جنریشن فیسبوک

 

گزارش کمپین لیدجنریشن فیسبوک برای شرکت انرژی سازان

شرکت انرژی سازان با 20 سال سابقه در تولید و توزیع انواع لوله و تجهیزات مربوط به آن فعالیت دارد. این شرکت به منظور گسترش فعالیت‌های خود تصمیم بر صادرات به کشورهای همسایه می‌گیرد. مهم‌ترین کشوری که مورد علاقه مدیران این شرکت برای صادرات است، کشورر همسایه، عراق است. ما در وی دیجیتال مارکتینگ، اجرای کمپین لید جنریشن فیسبوک را در اولویت قرار دادیم. پس از اجرا نتایج زیر حاصل شد که به صورت کلی به آن‌ها می‌پردازیم. لازم به ذکر است گزارش اصلی به صورت کامل و به تفکیک در اختیار صاحب کسب‌وکار قرار گرفت.

کمپین لیدجنریشن فیسبوک برای صادرات به عراق + گزارش

اشتراک مقاله:

حسین افسان
حسین متخصص تبلیغات گوگل ماست و تجربه زیادی هم توی تبلیغات فیسبوک داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات وی دیجیتال مارکتینگ