5 تفاوت دیجیتال مارکتینگ در ایران و خارج از ایران

5 تفاوت دیجیتال مارکتینگ در ایران و خارج از ایران (1)

در این ویدیوی آموزشی از سایت وی دیجیتال مارکتینگ 5نکته از تفاوت های دیجیتال مارکتینگ در ایران و خارج از ایران بر اساس تجربه های شخصی بیان کرده ایم.

5 تفاوت دیجیتال مارکتینگ در ایران و خارج از ایران

 

1- عدم امکان انتخاب کشور ایران به عنوان هدف جغرافیایی

تقریبا در تمام اپیکیشن هایی که محصول کشور امریکا مانند تبلیغات در گوگل ادوردز یا لینکدین، انتخاب لوکیشن کشور ایران به عنوان هدف تبلیغ امکان پذیر نیست. دلیل اصلی این مورد وجود تحریم های شدید برای کشور ایران می باشد. که موجب کم تر شدن هدفمندی تبلیغات در حوزه دیجیتال مارکتینگ برای جامعه هدف ایران می شود.

2- رقابت کمتر برای تبلیغات دیجیتال مارکتینگ در داخل ایران

همانطور که میدانید کشورهای فارسی زبان در دنیا درصد بسیار کمی را به نسبت جمعیت کل جهان تشکیل میدهند. بنابراین در برخی از تبلیغات در حوزه دیجیتال مارکتینگ مانند گوگل ادوردز یا کمپین های اینستاگرام، انتخاب زبان فارسی می تواند با توجه به رقابت کم، میزان هزینه را کمتر و بهینه تر کند.
همچنین به عنوان مثال هنوز در جامعه ایران درصد زیادی از افراد معنی دقیق المان هایی مانند AD را نشناخته و اقدام به کلیک می کنند. که این امر درصد CTR را در تبلیغات آنلاین افزایش می دهد.

3- عدم امکان سنجش معیار تبلیغات در داخل ایران

در خیلی از تبلیغات داخل ایران امکان سنجش دقیق بازخورد هزینه و زمان تبلیغات آنلاین وجود ندارد. به عنوان مثال بعد از مدتی دقیقا نمیدانید بعد از تبلیغات در سوشال مدیا یا ادوردز چه تعداد تماس تلفنی و یا پیام و یا فرم سفارش در اختیار دارید.
یکی دیگر از این عوامل هم می تواند عدم وجود لندینگ پیج های مناسب در تبلیغات باشد.

حتما بخوانید: چگونه یک صفحه‌ی فرود خوب بسازیم؟

4- نبود یک marketing plan در تبلیغات آنلاین داخل ایران

به عنوان خلاصه می توان گفت که در داخل ایران کمتر کسب و کاری اقدام به تهیه پلن تبلیغاتی آنلاین می کند. همچنین یکی از بزرگترین مشکلات عدم زمانبندی و تعجیل در اخذ بازخورد از تبلیغات می باشد.

5-  عدم  وجود ابزار programatic buying در ایران

به زبان ساده تر در اخل کشور هنوز ابزاری به عنوان خرید برنامه ریزی شده وجود ندارد که به عنوان مثال بتوان تبلیغات بنری را در یک مرکز قیمت گذاری به صورت رقابتی در یک ساعت خاص و برای جامعه هدف مورد نظر فعال کرد.

این 5 تفاوت به عنوان تجربیات شخصی از بزرگترین تفاوت های دیجیتال مارکتینگ در داخل و خارج ایران می باشد.

اشتراک مقاله:

علی
علی یه طراح سایت نمونه س و به متخصص های تبلیغات گوگل هم کمک میکنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات وی دیجیتال مارکتینگ

گزارش کمپین اسپانسری لینکدین شرکت تولید واکسن Opal Bio Pharma

گزارش کمپین اسپانسری لینکدین شرکت تولید واکسن Opal Bio Pharma

این مقاله به گزارش کمپین اسپانسری شرکت تولید واکسن Opal Bio Pharma در کشور عمان و چالش‌های مواجهه در تبلیغات لینکدین می‌پردازد. در این کمپین، شرکت دیجیتال مارکتینگ برای ارتقاء آگاهی مخاطبان خاص در مناطق حوزه خلیج فارس با استفاده از تبلیغات در لینکدین بهره‌برد.