قوانین بسته شدن حساب کاربری گوگل ادز

قوانین بسته شدن حساب کاربری گوگل ادز

پیش از شروع به کار با گوگل ادز، باید بدانید که گوگل بر رعایت الزامات قانونی و ایمنی کاربران تاکید زیادی دارد. به گفته این شرکت، هر گونه اقدام در تبلیغات که امنیت شرکت یا سایر کاربران را به خطر بیاندازد می‌تواند باعث بسته شدن یا تعلیق حساب کاربری شود. از آنجا که این پلتفرم برای حفظ اکوسیستم تبلیغات دیجیتال سالم و پایدار و امنیت کاربران اهمیت زیادی قائل است، هر کاربری که قصد استفاده از کمپین‌های تبلیغاتی یا گوگل ادز را دارد باید با قوانین تبلیغاتی آن آشنایی کامل داشته باشد تا خواسته یا ناخواسته این قوانین را زیر پا نگذارد. در ادامه مقاله ما به معرفی این قوانین می‌پردازیم.

قوانین بسته شدن حساب کاربری گوگل ادز

چرا اکانت های گوگل ادز تعلیق می شوند؟

شرایط و ضوابطی که گوگل برای فعالیت حساب‌ها و تبلیغات خود انتخاب کرده، اگرچه تا حدی سخت‌گیرانه به نظر می‌آید اما تجربه‌ای امن و مثبت را برای کاربران و البته تبلیغ‌دهندگان فراهم می‌آورد. در اکثر موارد تخلف در قوانین، گوگل به حساب کاربر اخطاری مبنی بر شناسایی و اصلاح تخلف فرستاده می‌شود تا کاربر تغییرات لازم را انجام دهد. در صورت بی‌توجهی به این هشدار، حساب پس از ۷ روز تعلیق خواهد شد.

در موارد خاص و در صورت تخلف فاحش از قوانین (که در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد)، بدون هیچ اخطار قبلی و بلافاصله حساب کاربر تعلیق شده و تا زمان حل مشکل دسترسی کاربر به حساب محدود خواهد ماند.

تخلفاتی که بلافاصله باعث تعلیق حساب کاربری گوگل ادز خواهند شد

همانطور که گفتیم در اغلب موارد گوگل با اخطاریه قبلی به کاربر هشدار می‌دهد که در فعالیت‌های خود در حال تخلف از قوانین است. اما انجام برخی از فعالیت‌ها از نظر گوگل تخلف جدی محسوب می‌شوند تا حدی که بدون هیچ اخطاری حساب شما به طور کامل بسته خواهد شد. این دسته از تخلفات شامل فعالیت‌هایی هستند که آسیب‌های جدی به اکوسیستم تبلیغات دیجیتال گوگل یا سایر کاربران وارد می‌کنند بنابراین غیرقانونی به حساب می‌آیند و به گوگل نشان می‌دهند که تبلیغ‌کننده به قوانین پایبند نیست و در آینده ممکن است به کاربران دیگر آسیب برساند.

گوگل ادز چگونه تخلف از قوانین را تشخیص می دهد؟

گوگل از ارزیابی خودکار و انسانی برای تشخیص نقص قوانین استفاده می‎کند. این شرکت از طریق منابع مختلف از جمله تبلیغات، حساب‌ها و محتوای شما، شکایات کاربران، هشدارهای خودکار و … حساب‌ها و تبلیغات مختلف را مورد بررسی قرار می‌‌دهد تا از رعایت کامل دستورالعمل‌ها اطمینان یابد.

در صورتی که گوگل تخلف جدی از قوانین خود را در گوگل ادز کشف کند، حساب بلافاصله تعلیق خواهد شد و کاربر دیگر اجازه تبلیغات را نخواهد داشت.

تخلفات غیرقانونی گوگل شامل چه مواردی است؟

تخلفاتی که در صورت مشاهده، باعث بسته شدن فوری حساب خواهند شد شامل:

 • دور زدن سیستم‌ها
 • اقدامات فریبکارانه
 • حساب نامعتبر و تقلبی
 • تبلیغ داروخانه‌های غیرمجاز
 • روش‌های تجاری غیرقابل قبول
 • نقض تحریم‌های تجاری
 • محتوای جنسی

قوانین بسته شدن حساب کاربری گوگل ادز

علاوه بر این تخلفات، سایر فعالیت‌هایی که قوانین گوگل را نقض می‌کنند نیز در صورت اصلاح نشدن در فرصت داده شده، تکرار و عدم ارائه توضیح در مورد آن فعالیت می‌توانند باعث بسته شدن حساب کاربری و حذف تبلیغات نیز شوند.

چه دلایلی به جز تخلف از قوانین گوگل ادز باعث تعلیق حساب می شود؟

بسته شدن یا تعلیق حساب‌های گوگل ادز شما شود تنها به تخلف از قوانین محدود نمی‌شود. دلایل دیگری نیز وجود دارند که می‌توانند یک حساب کاربری را برای مدتی به حالت تعلیق دربیاورند. این دلایل عبارتند از:

-شرایط سنی

برای استفاده از تبلیغات گوگل، شما باید سن دقیق خود را ارائه دهید. در صورتی که سن نوشته شده در گوگل ادز با سن وارد شده در حساب اصلی گوگل مطابقت نداشته باشد حساب شما به تعلیق در خواهد آمد. در واقع برای اطلاعاتی که می‌نویسید باید سن اصلی خود را وارد کنید نه مدت زمانی که کسب و کارتان را راه‌انداخته‌اید.

2-فعالیت غیرمجاز حساب

در صورتی که گوگل متوجه فعالیت‌های مشکوک یا تلاش کاربر غیرمجاز برای دسترسی شود ممکن است حساب شما را برای مدتی به حالت تعلیق دربیاورد تا از اطلاعات شما حفاظت کند.

3-مسائل مربوط به صورت حساب و پرداخت

در برخی موارد مسائل مالی و پرداخت‌ها ممکن است علت به تعلیق درآمدن حساب شما باشند. دلایل زیر می‌توانند باعث محدود شدن حساب شوند:

 • سوء استفاده از کد تبلیغاتی: اگر کاربری بخواهد کدهای تبلیغاتی را بفروشد یا از بیش از یک کد تبلیغاتی در یک حساب کاربری استفاده کند، ممکن است حساب به حالت تعلیق درآید.
 • درخواست استرداد وجه: اگر از بانک یا شرکت کارت اعتباری خود بخواهید که هزینه‌ای را که در برابر موجودی قانونی Google Ads پرداخت شده (که به عنوان درخواست استرداد وجه نیز شناخته می‌شود) بازگرداند، این احتمال وجود دارد که حساب تعلیق شود.
 • فعالیت پرداختی مشکوک: در صورتی که گوگل فعالیت پرداخت مشکوک یا تقلبی را در حساب شما شناسایی کند، ممکن است میزان هزینه پرداختی حساب را محدود کند یا حساب را به حالت تعلیق درآورد.
 • موجودی پرداخت نشده: اگر حساب شما یک یا چند موجودی پرداخت نشده داشته باشد، ممکن است به طور موقت معلق شود.

از کجا بفهمیم حساب کاربری گوگل ادز تعلیق شده است؟

تبلیغ‌کنندگانی که حساب‌ آن‌ها به حالت تعلیق درآمده، یک اعلان درون حساب و همچنین یک اعلان از طریق ایمیل دریافت می‌کنند. اعلان ایمیل شامل همه خط‌مشی‌هایی که تبلیغ‌کننده نقض کرده و پیوندی برای ارسال درخواست تجدیدنظر است تا کاربران تخلف را دقیق شناسایی کرده و برای اصلاح آن اقدام کند. در صورتی که کاربر به هشدار داده شده اعتراضی داشته باشد می‌تواند برای بررسی مجدد فرم تجدیدنظر را به همراه توضیحات لازم برای گوگل بفرستد.

 

آیا تعلیق حساب گوگل ادز قابل اعتراض است؟

پیش از این گفتیم در ایمیل حاوی هشدار، کاربر می‌تواند به اخطار اعتراض کند. برای این کار باید در قسمت «تماس با ما» یک فرم تجدیدنظر در سمت راست صفحه حساب Google Ads پر و ارسال کنید. در این فرم اطلاعاتی از قوانین و تخلفات نیز ظاهر می‌شود تا درک بهتری از دلیل تعلیق حساب خود و روند تجدید نظر داشته باشید. پس از ارسال می‌توانید وضعیت درخواست خود را در حساب ads بررسی و نتیجه آن را ببینید. شما همچنین می‌توانید در صورت رد درخواست بار دیگر آن را ارسال کنید.

توجه داشته باشید که تنها درخواست‌هایی مورد قبول خواهند بود که بتوانند گوگل را با دلایل منطقی و صادقانه قانع کنند.

آیا تبلیغ‌کننده‌ای که به حالت تعلیق درآمده است می‌تواند حساب‌های دیگری را راه‌اندازی یا استفاده کند؟

متاسفانه باید بگوییم در صورتی که حساب شما در گوگل ادز تعلیق شود، نمی‌تواند حساب دیگری را راه‌اندازی و استفاده کنید. همانطور که توضیح دادیم، گوگل بر امنیت کاربران خود تاکید زیادی دارد بنابراین اقدامات تبلیغ‌کنندگانی که کاربران، Google یا شرکای گوگل را در معرض خطر قرار می‌دهد، منجر به ممنوعیت استفاده از Google Ads می‌شود. علاوه بر این، هر حساب جدیدی که تبلیغ‌کننده بخواهد ایجاد کند، به حالت تعلیق در می‌آید و تبلیغات آن‌ها نیز نشان داده نمی‌شوند.

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of حسین افسان
حسین با زمینه طراحی سایت تونسته توی چند سال اخیر صد ها هزار دلار از بودجه کسب و کار ها رو صرف کمپین های موفقیت آمیز تبلیغات گوگل کمپین های سرچ کنه. همچنین در زمینه تبلیغات متا هم تجربه زیادی داره Linkedin