شبکه نمایشی گوگل (Google Display Network) و هدف گیری مناسب برای نمایش تبلیغات در گوگل

شبکه نمایشی گوگل

هدف گیری مناسب برای نمایش تبلیغات در گوگل

شبکه نمایشی گوگل (Display Network) به شما کمک می‌کند تا با استفاده از تبلیغات در گوگل، افرادی را که وب‌سایتهای موردعلاقه خود را سرچ می‌کنند بیابید، ویدیو یوتیوب دوستی را ببینید، اکانت جیمیل آنها را چک کنید یا از دستگاه‌های همراه یا اپلیکیشنهای متنوع استفاده کنید.

حتما بخوانید: شبکه نمایشی گوگل روشی تأثیرگذار در تبلیغات گوگل

شبکه نمایشی (Display Network) چگونه کار می‌کند

شبکه نمایشی گوگل طراحی شده است تا به شما در دستیابی به مخاطبان هدف کمک کند. آپشنهای هدفمند به شما این اجازه را می‌دهند تا تبلیغات و پیام خود را در زمان و مکان مناسبی نمایش دهید. نمونه‌هایی برای نحوه دستیابی شما به اهدافتان:

مشتریان جدیدی بیابید یا مشتریان موجود خود را بعنوان مخاطبان خود استفاده کنید. مخاطبان مشابه و مخاطبان بازار فروش به شما این امکان را می‌دهند تا افرادی که احتمالا به محصولات شما علاقمند هستند را مورد هدف قرار دهید و به شما در یافتن مشتریان بالقوه جدید کمک می‌کنند. شما می‌توانید از داده‌هایی چون لیستهای بازاریابی مجدد برای دستیابی به بازدید دوباره افراد از سایت خود استفاده کنید.

با استفاده از اتوماسیون تبدیلهای بیشتری را ایجاد کنید. هدفگیری خودکار به شما کمک می‌کند با یافتن مخاطبین با بالاترین عملکرد براساس مخاطبان موجود و صفحه اصلی خود،  تبدیلهای بیشتری دریافت کنید. با بهینه‌سازی خودکار در طی زمان، گوگل متوجه خواهد شد که کدام مخاطبان با شما سر و کار دارند. بدین ترتیب می‌توانید هزینه‌های تبلیغات گوگل خود را بطور هدفمند بکار ببرید. کمپینهای نمایشی هوشمند بهترین هدفگیری خودکار، هزینه‌ها و خلاقیت در دستیابی به بیشترین نرخ تبدیل در تبلیغات گوگل را با هم ترکیب می‌کنند.

با تصاویر، افراد را به وجد آورید

Display (نمایش)  شانس شما برای جذب کاربران با استفاده از فرمتهای تبلیغاتی جذاب است. برخی از انواع تبلیغات گوگل که می‌توانید در شبکه نمایشی بکار ببرید:

  • تبلیغات گوگل ریسپانسیو. ایجاد تبلیغات در شبکه نمایشی گوگل با استفاده از تبلیغات گوگل ریسپانسیو تا حدودی خودکار شده است. برای ایجاد چنین تبلیغاتی، به سادگی متن تبلیغ خود را وارد کنید، سپس تصاویر و لوگوی خود را اضافه کنید. (شما همچنین می‌توانید بدون پرداخت هزینه‌ای از آرشیو تصاویر استفاده کنید.) کاربران جدید و قدیمی از تبلیغات ریسپانسیو رضایت بیشتری دارند چرا که آنها بعنوان تبلیغات بومی نمایش داده می‌شوند و فونت و احساسی همچون سایت نشردهنده القا می‌کنند.
  • بارگذاری تبلیغات تصویری. برای کنترل بیشتر، شما می‌توانید خودتان تبلیغات گوگل را ایجاد و آپلود کنید. شما می‌توانید تبلیغات را بصورت تصاویری در سایزهای مختلف ویا HTML5 بارگذاری کنید.
  • تبلیغات گوگل جذاب. تبلیغات ویدیویی و تصویری جذاب را روی یوتیوب و سراسر شبکه نمایشی اجرا کنید.
  • تبلیغات جیمیل. تبلیغات قابل ارتقایی را در تب‌های بالای inbox افراد به نمایش بگذارید.

زمان نمایش تبلیغات گوگل

درحالی که شبکه جستجو (search network) می‌تواند افرادی که بدنبال محصولات خاص یا خدمات مشخصی هستند را بیابد، شبکه نمایشی (Display Network) می‌تواند به شما در پیشبرد اهداف شخصی در چرخه خرید کمک کند. شما می‌توانید تبلیغات خود را قبل از اینکه افراد شروع به جستجو برای یافتن آفر و پیشنهادات شما کنند، در مقابل آنها قرار دهید، که این امر کلیدی برای استراتژی کلی تبلیغات شما خواهد بود.  شما می‌توانید همچنین علایق افراد را به آنها یادآور شوید درست شبیه به بازاریابی مجدد که بازدیدکنندگان قبلی را دوباره به سایت فراخوانی می‌کردید.

محاسبه نتایج

گوگل ادوردز و تبلیغات گوگل به شما این امکان را می‌دهد تا میزان دستیابی به اهداف خود را اندازه‌گیری کنید. شما می‌توانید بدرستی متوجه شوید که کدام صفحات وب، تبلیغات گوگل شما را نمایش می‌دهند، کدام تبلیغات بیشترین کلیک را بدست می‌آورند و کدام سایتها با صرف هزینه‌ای پایین، بیشترین بازدهی را فراهم می‌کنند.

تغییرات شبکه نمایشی ممکن است ۱۲ تا ۲۴ ساعت زمان ببرد تا اعمال شود و ممکن است به درستی نمایش داده نشود. بنابراین این مسأله را در هنگام  ایجاد یک کمپین جدید  ویا تغییر در کمپین تبلیغاتی موجود بخاطر بسپارید. ممکن است بخواهید کمپین تبلیغاتی خود را چند روز قبل از راه‌اندازی تنظیم کنید و تاریخ نمایش آن را بعدها تنظیم کنید.

هدف راه‌اندازی کمپینهای شبکه نمایشی

هنگامی که روی Display Network با بیش از ۲ میلیون سایت و بیش از ۹۰% بازدیدکننده تبلیغات انجام می‌دهید، تبلیغات شما در مجموعه‌ای بزرگ از وب سایتها، اپلیکیشن‌های موبایل و محتوای ویدیویی ظاهر می‌شود.

با دسترسی وسیع به شبکه نمایشی، اهداف تبلیغاتی شما تنها با تمرکز بر کمپین‌تان برآورده خواهد شد. برای این منظور، از قسمت تنظیمات و هدف گیری (targeting) استفاده کنید، که بدین ترتیب تبلیغات شما توسط افرادی که برای کسب و کار شما مهم هستند، دیده خواهد شد.

مکانهایی که ممکن است تبلیغات شما نمایش داده شود

تبلیغات شما براساس نوع هدفگیری که در کمپین خود استفاده می‌کنید، در شبکه نمایش(  Display Network)  ظاهر می‌شود.

حتما بخوانید: مزایا و معایب شبکه نمایش تبلیغات در گوگل

گزینه‌ها یا options اهداف شما

در display network شما قادر هستید تا گروه تبلیغاتی را مورد هدف قرار دهید تا تبلیغات شما توسط قشر خاصی از افراد یا در متن یا محتوای خاصی مشاهده شود.

  • وقتی اهداف تبلیغات خود را بر روی قشر خاصی از مردم متمرکز می‌کنید، باعث می‌شود تا تبلیغات شما براساس مخاطبان خاصی( بعنوان مثال، افرادی که از سایت شما بازدید می‌کنند یا افرادی که بدنبال محصول خاصی در بازار هستند.) یا جمعیت شناسی( همچون: مردان جوان ) دیده شود.
  • هنگامی که اهداف خود را بر روی لحظات خاصی متمرکز می‌کنید، شما می‌توانید کلمات کلیدی یا موضوعاتی را مشخص کنید تا تبلیغات شما در نوع خاصی از محتوا(مانند: محتوای مرتبط با دوچرخه) یا در وب‌سایت خاصی( مثلا در مکانی مدیریت شده در سایت com) مشاهده شود.

Reach (دستیابی)

منظور از “Reach” یا دستیابی، تعداد برداشتهای احتمالی است که در تنظیمات هدفگیری شما مناسب است. بطور کلی هر زمانی که لایه‌ای جدید به اهداف تبلیغات گوگل خود می‌افزایید در واقع میزان دسترسی بالقوه به تبلیغات خود را محدود می‌کنید. بعنوان مثال، اگر شما اهداف خود را بر روی جامعه زنان فعال در خرید خانه (“جمعیت شناسی: جنسیت: زن” “مخاطب: بازار: املاک و مستغلات”) تنظیم کنید، تبلیغات خود را بر روی همه افراد موجود در بازار املاک هم محدود می‌کنید.

با این وجود وقتی جنبه جدیدی را به اهداف خود اضافه می‌کنید، در واقع میزان دسترسی به تبلیغات خود را افزایش می‌دهید. بعنوان مثال اگر هدف شما نمایش آگهی به همه افراد تهران است و اکنون خراسان هم مورد هدف قرار می‌دهید، مطمئناً میزان دسترسی شما افزایش می‌یابد.

هزینه

برای افزایش تأثیر تنظیمات هدف خاص تبلیغات، هزینه خود را براساس آن تنظیم کنید. به عنوان مثال اگر نمایش آگهی شما به والدین برای شما از ارزش بیشتری برخوردار است، می‌توانید بودجه خود را برای افزایش بازدید والدین صرف کنید.

هدفگیری خودکار

برای اینکه هدفگیری بصورت سریع و خودکار بهینه‌سازی شود از هدفگیری خودکار (automatic targeting) استفاده می‌کنیم. با هدفگیری خودکار، شما نیازی به مدیریت هر جنبه از هدفگیری ندارید و فقط کافی است به سیستم گوگل اجازه دهید تا بهترین استراتژیها که برای شما مناسب است را پیدا کند.

هدفگیری محتوایی

هدفگیری محتوایی یکی از چندین روش مختلفی است که شما می‌توانید برای اعمال تبلیغات نمایشی خود بر روی سایتها، اپلیکیشنها و صفحات وب بعنوان بخشی از شبکه نمایش گوگل استفاده کنید. این روش از هدفگذاری از کلمات کلیدی یا موضوعاتی که مطابق با تبلیغات شما در سایتهای مرتبط است استفاده می‌کند.

1- کلمات کلیدی و موضوعات خود را انتخاب کنید.

هدف قرار دادن محتوا با افزودن کلمات کلیدی محتوایی یا موضوعاتی به گروه‌های تبلیغاتی در کمپینهای شبکه نماشی شما شروع می‌شود. کلمات کلیدی کلمات منحصر بفردی هستند، در حالی که یک موضوع تصویر کلی یک صفحه وب یا موضوع مرکزی است نه اصطلاحات خاص و فردی.

2- سیستم گوگل صفحات وبی که شبکه نمایشی را تشکیل می‌دهند، تحلیل می‌کند.

این سیستم، محتوای هر صفحه وب شبکه نمایش یا URL را بررسی می‌کند و عوامل زیر را مدنظر قرار می‌دهد: – متن – زبان  – ساختار لینک – ساختار صفحه

براساس چنین تحلیلی، موضوع اصلی هر صفحه وب تعیین می‌شود.

3-تبلیغات خود را در مکان موردنظر قرار دهید

با کلمات کلیدی محتوایی

هنگامی که کلمه کلیدی شما ( استفاده از تنظیمات کلمه کلیدی “content” ) مطابق با محتوا و مفاهیم صفحه وب یا موضوع مرکزی آن است، تبلیغ شما برای نشان دادن در آن صفحه وب واجد شرایط است. هنگام نمایش آگهی شما تعدادی از عوامل تعیین شده از قبیل زبان و مکان مورد هدف شما نقش ایفا می‌کنند.

به عنوان مثال فرض کنید شما گروه تبلیغاتی را برای تبلیغ آخرین نمایندگی رسمی خودرو خود ایجاد کرده‌اید و کلمات کلیدی شما شامل اتومبیلهای کم مصرف و ماشینهای الکتریکی ۲۰۱۵ است. ما از هدفگیری محتوایی برای شناسایی استفاده می‌کنیم و تبلیغات شما در صفحات شبکه نمایشی که مطابق با این کلمات کلیدی است قرار می‌دهیم.

با استفاده موضوع

وقتی که موضوع شما با موضوع اصلی صفحه وب مطابقت دارد، تبلیغات گوگل شما برای نشان دادن و قرارگیری در آن صفحه وب واجد شرایط خواهد بود. توسط تعدادی از عوامل تعیین کننده مانند زبان و موقعیت مکانی، نمایش آگهی شما مورد تأیید قرار می‌گیرد.

بعنوان مثال:

دوباره تصور کنید که می‌خواهید تبلیغات گوگل مربوط به فروش ماشینهای الکتریکی را نمایش دهید. شما می‌توانید زیر موضوع بررسی و مقایسه خودرو و وسایل نقلیه> خرید خودرو> مشخصات خودرو را به گروه تبلیغات گوگل خود اضافه کنید. این امر به شما کمک می‌کند تا همه صفحات موجود در شبکه نمایشی که مربوط به بررسی و مقایسه خودرو هستند را صرف نظر از اینکه کلمات کلیدی با صفحه وب مطابقت دارند یا نه، مورد هدف قرار دهید.

مراحل بعدی
  • کلمات کلیدی را به کمپین یا گروه تبلیغاتی گوگل خود اضافه کنید.
  • موضوعات را به کمپین یا گروه تبلیغات گوگل خود اضافه کنید.
  • برای متوقف سازی نمایش آگهی خود در سایتهایی که دوست ندارید از افزودن کلمات کلیدی منفی یا موضوعات بازدارنده استفاده کنید.

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 2

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of حسین افسان
حسین با زمینه طراحی سایت تونسته توی چند سال اخیر صد ها هزار دلار از بودجه کسب و کار ها رو صرف کمپین های موفقیت آمیز تبلیغات گوگل کمپین های سرچ کنه. همچنین در زمینه تبلیغات متا هم تجربه زیادی داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *