گزارش کمپین اسپانسری هفت مهر

در این مقاله قصد داریم گزارش کمپین اسپانسری هفت مهر با چالش های آن برایتان بازگو کنیم پس همراه ما باشید

کمپین اسپانسری چیست؟

تبلیغات اسپانسر اینستاگرام نوعی از تبلیغات در اینستاگرام است که فیس‌بوک، کمپانی اصلی اینستاگرام، برای شما انجام می‌دهد. اگر پیج اینستاگرام شما در حالت Business باشد، دکمه آبی‌رنگ Promote را در پایین هر تصویر می‌بینید. این دسترسی ساده و اولیه‌ای است که به‌وسیله آن می‌توانید محتوا را در بین کاربران اینستاگرام پخش کنید.

فیس‌بوک اجازه می‌دهد که کمپین تبلیغاتی خود را برای جامعه هدف دلخواه و با انتخاب تارگت دقیق تنظیم و مدیریت کنید. بدین معنی که آن دسته از کاربران اینستاگرام که تابه‌حال شما را ندیده‌اند، تبلیغ شما را در صفحه Home یا در میان استوری‌های دیگر می‌بینند.

در تبلیغات اینستاگرام می‌توانید لینک دلخواه خود را در تبلیغ قرار دهید. بنابراین امکان بازدید از سایت، خرید محصولات، دانلود اپلیکیشن، ثبت‌نام، مراجعه به کانال تلگرام و… به‌راحتی برای کاربران فراهم می‌شود.

تبلیغات اسپانسر اینستاگرام  کجا دیده می‌شود؟

هر کمپین اسپانسر اینستاگرام بنا به انتخاب کارفرما در استوری یا صفحه home نشان داده می‌شود. بدین معنی که جامعه هدف، تبلیغ شما را در میان پست‌های دوستان و سایر کسانی که فالو کرده‌اند، نشان می‌دهد و اگر گزینه نمایش در استوری را انتخاب کرده باشید، کاربران تبلیغ شما را در بین استوری‌های سایر فالوینگ‌های خود می‌بینند.

در فیسبوک ما گزینه های مخلفی برای تبلیغ داریم.

  • Awareness
  • Considerations
  • Convertions
  1. Awareness: این گزینه بیشتر برای برندیگ کردن یک محصول یا خدمات استفاده می شود و دو گزینه ی برند اورنس و ریچ را ساپورت می کند.
  2. Considerations: این گزینه بیشتر برای درگیر کردن مخاطب با تبلیغ شما استفاده  می شود و مطابق تصویر زیر شش حالت مختلف دارد.

تفاوت استوری اینستاگرام با فید

تبلیغات اسپانسری به دو صورت امکان پذیر است. نوع اول تبلیغات روی استوری و نوع دوم روی صفحه خانه (Feed).

تبلیغات روی فید محدود به صفحه خانه نمی شود و میتوان روی اکسپلورر هم نمایش داشت. روی فید، امپریشن و ریچ متفاوت است. امپریشن در فید بیشتر از ریچ ثبت می شود.

تبلیغ روی استوری برخلاف فید امپریشن و ریچ آن یکسان است. جذابیت استوری نسبت به فید دوچندان است و تنها مشکل آن عدم نمایش مجدد به مخاطبین است. یعنی تبلیغی که روی فید پروموت می شود قابلیت ذخیره را دارد ولی استوری اینگونه نیست.

شناسنامه تبلیغاتی چیست؟

معمولا در ابتدای شروع کمپین های تبلیغاتی کارشناسان ما فرمی مبنی بر شناسنامه برای شما ارسال میکنند. این شناسنامه اطلاعات کمپین تبلیغاتی شما را نشان میدهد.

در ابتدای شناسنامه اطلاعات شما و بودجه تبلیغاتی را نشان میدهد. در مراحل بعدی هدف تبلیغات شما(کلیک،ویدئو ویو،ریچ و …) را نشان میدهد.

در مرحله اخر نیز علاقه مندی و جامعه هدف کمپین را مشاهده میکنید. جامعه هدف متشکل شده از سن، جنسیت و موقعیت جغرافیایی است.

شناسنامه کمپین هفت مهر

شناسنامه کمپین یکی از مهم ترین قسمت های تبلیغ است.چون مهمترین اطلاعات کمپینو جامعه هدف در این قسمت مشخص می شود و اگر در این قسمت اشتباهی رخ دهد باعث می شود کمپین شما به افراد اشتباه نشان داده شود.

نوع بیزینس: املاک و امور مهاجرتی
تبلیغات در: فید اینستاگرام
تارگت: برند اورنس
لندیگ پیچ (سایت یا اینستاگرام) : صفحه ی اینستاگرام
علاقه مندی افراد:ترکیه،املاک استانبول، پاسپورت ترکیه، شهروندی ترکیه، مهاجرت به ترکیه
جامعه هدف
جنسیت : مرد و زن
رنج سنی: ۲۰ تا ۷۵
کشور: ایران
شهر: تهران

گزازش نهایی

این کمپین 2 میلیون شارژ شد و نتیجه زیر به دست آمد.

ResultsReachImpressionsCost per ResultsAmount Spent (NZD)
168001875112553900.00458377
  • Results== نتیجه نهایی (بر اساس تارگت)این کمپین دایرکت اینستاگرام و منسجر فیسبوک
  • Reach== مشاهده شدن تبلیغ توسط هر مخاطب
  • Impressions== مشاهده شدن هر بار تبلیغ توسط مخاطب
  • Cost per results== هزینه بر اساس نتیجه ی نهایی
  • Amount spent (NZD) == هزینه کلی

این پست مورد علاقه شما بود؟

برای امتیاز دادن انتخاب کنید

میانگین امتیاز 5 / 5. امتیاز دهندگان: 2

تا الان به این پست امتیازی داده نشده

حسین افسانAuthor posts

دانشجوی رشته ی مهندسی کامپیوتر رشته نرم افزار ، کارشناس دیجیتال مارکتینگ، متخصص گوگل ادوردز، متخصص سوشال مدیا مارکتینگ، پارتنر رسمی گوگل.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کدامنیتی *