پیشنهادات گوگل برای بهبود تبلیغات گوگل ادوردز چقدر مهم هستند؟

پیشنهادات گوگل برای بهبود تبلیغات گوگل ادوردز چقدر مهم هستند؟

آیا تا به حال به پیشنهادات گوگل برای بهبود تبلیغات در پنل گوگل ادز برخورده اید؟ در این مقاله با هم سعی داریم اهمیت پیشنهادا گوگل برای بهبودات تبلیغات گوگل ادز را بررسی کنیم و راه هایی که میتوانید امتیاز اکانت خود را بالاتر ببرید تا تبلیغات بهینه تری داشته باشید بررسی میکنیم. اگر شما هم مانند مشتریان وی دیجیتال مارکتینگ دسترسی کامل به پنل ادوردز خود دارید، حتماً این مقاله را تا انتها دنبال کنید.

اهمیت پیشنهادات گوگل برای بهبود تبلیغات

بسیاری از شرکت‌ها با ابزارهای تجزیه و تحلیل رایگان PPC می‌توانند عملکرد بهینه سازی سایت شما را محاسبه نمایند.

اما با این وجود خود گوگل در سال 2018 وارد این بازی شد تا این محاسبه را انجام دهد. این محاسبه جایگاه شما را در جستجوها مشخص می کند.

گوگل ادز (Google Ads) چه کاربردی دارد

تبلیغات در گوگل ادوردز یک ویژگی داخلی دارد که می‌تواند نمره‌ی بهینه سازی سایت شما را محاسبه نماید و توصیه‌هایی را برای بهبود عملکرد در اختیار کاربران قرار دهد. به عبارتی گوگل ادز با توجه به مشکلات صفحه‌ی شما راهکارهایی را ارائه می‌دهد که می‌تواند نمره‌ی بهینه سازی شما را بالا ببرد.

از نظر تئوری این قابلیت خیلی مفید است. اما باید دید که آیا در عمل نیز مفید است یا خیر؟

برای بسیاری از افراد این سوال به وجود می‌آید، اگر تمام توصیه‌های گوگل را اعمال کنیم چه اتفاقی می‌افتد؟

خیلی از افراد می‌خواهند نمره‌ی بهینه سازی سایت خود را به 100 برسانند، اما باید بدانند که این کار با فعالیت و حرکت آهسته حاصل می‌شود. شما با رعایت توصیه‌های گوگل ادز به آهستگی نتایجی را به دست می‌آورید، که می‌تواند بهینه سازی را بهبود بخشد.

حتماً بخوانید: چگونه اولین کمپین گوگل ادوردز خود را راه اندازی کنیم؟

امتیاز بهینه سازی تبلیغات Google چیست

Google بر اساس تخمینی که گوگل ادز از نحوه عملکرد حساب شما ارائه می‌دهد، نمره‌ی بهینه سازی مربوط به سایت یا صفحه‌ی شما را ارائه می‌کند.

شما بر این اساس نمره‌ای از 0 تا 100% را دریافت می‌کنید. شما این نمرات را می‌توانید در حساب مدیریت مشاهده نمایید. این نمره برای فعالیت‌هایی مانند جستجو، خرید، نمایش صفحات و. . . به شما تعلق می‌گیرد.

پیشنهادات گوگل برای بهبود تبلیغات گوگل ادوردز چقدر مهم هستند؟

 

قبل از اینکه به یافته‌هایمان بپردازیم، اجازه دهید تجدید نظر کوتاهی در مورد بهینه سازی تبلیغات گوگل داشته باشیم.

گوگل از زمانی که شما فعالیت خود را آغاز می‌کنید این محاسبات را در نظر می‌گیرد و توصیه‌هایی را برای بهبود امتیاز شما ارائه می‌دهد.

در صورتیکه هر توصیه ای که ارائه می‌شود را اعمال کنید برای شما با افزایش نمره همراه خواهد بود.

برخی از توصیه‌های گوگل ادز به صورت گزینه‌های APPLY ارائه می‌شود که به صورت خودکار در حسابتان اعمال می‌شود.

در اینجا می‌خواهیم برخی از توصیه‌ها به صاحبان سایت‌های تبلیغاتی را بررسی نماییم.

گزینه‌های افزودن قیمت

این یک توصیه و پیشنهاد جالب است. چیزی که معمولا توسط سایت فروشگاه‌ها استفاده می‌شود. به عبارتی به سایت‌هایی که کارهای تبلیغات را انجام می‌دهند توصیه می‌کنیم تبلیغات خود را قیمت گذاری کنند و این گزینه را در سایت خود داشته باشند. البته بسیاری از مشتریان گوگل ادوردز برای این کار از خود مقاومت نشان داده‌اند.

به عبارتی آن‌ها سعی دارند برای اینکه رقابت در این فضا را افزایش دهند و افراد با صلاحیت را بهتر به مخاطبان سایت‌ها معرفی نمایند، قیمت گذاری به پیام های تبلیغاتی را آزمایش کنند. به عبارتی توصیه می‌کنند تبلیغ کنندگان قیمت تبلیغات خود را ذکر کنند.

 از لیست‌های مشتری استفاده کنید

لیستی از مشتریان خود تهیه نمایید. گوگل به شما این امکان را می‌دهد تا مخاطبان مشابه را هدف قرار دهید. این مورد توصیه‌ی جالبی است و با این کار شما می‌توانید افراد زیادی را بر اساس علاقه‌ی مشترک به صفحه‌ی خود جذب نمایید.

 از تبلیغات جستجوی پویا استفاده کنید

Google استفاده از تبلیغات جستجوی پویا را توصیه کرده است. معمولا استفاده از تبلیغات جستجوی پویا بیشتر در اختیار تبلیغ کنندگانی است که محصولات زیاد و متنوعی برای فروش دارند، مانند تبلیغات لوازم بهداشتی و یا خودرو که از تنوع بالایی برخوردار هستند.

حتماً بخوانید: آموزش ساخت کمپین داینامیک هوشمند در گوگل ادورز

گوگل تبلیغات جستجوی پویا را به این شرح توصیف می‌کند

نوعی تبلیغات ایده آل برای تبلیغ کنندگانی که وب سایت توسعه یافته‌ای دارند است. یا موجودی و محصولات زیادی دارند. تبلیغات جستجوی فعال از محتوای وب سایت شما، برای هدف قرار دادن مخاطبان مد نظر شما استفاده می‌کند و از این راه می‌تواند به پر کردن شکاف‌های مبتنی بر کلمات کلیدی کمک نماید.

البته به نظر می‌رسد این روش برای مشتریانی که یک خدمات خاص را ارئه می‌دهند مناسب نباشد.

این مورد فعلا در مرحله‌ی آزمایشی است و ما نتایج اندکی در اختیار داریم. از این رو ما نمی‌توانیم با قاطعیت بگوییم که استفاده از تبلیغات جستجوی فعال، برای هر زمینه فعالیتی باعث پیشرفت گردد و عملکرد را بهبود دهد.

درخواست مناقصه‌ی خودکار

گوگل در حساب مخاطبان ما به تعدادی از آن‌ها که بیش از 200 نفر است، درخواست مناقصه خودکار ارائه می‌دهد. اگر این کار را بخواهیم برای تمام مخاطبان انجام دهیم هزینه آن بالا خواهد بود.

این مورد را روی گروهی از مشتریان آزمایش کردند و شاهد افزایش 47 درصدی در فروش شدند.

اما اگر بخواهیم این کار را برای تعداد بیشتری انجام دهند هزینه زیاد خواهد بود. حتی اگر بهینه سازی 100% باشد باز برای مشتری بهینه نیست.

تمام این توضیحات برای رسیدن به پاسخ این سوال است که:

آیا دریافت نمره 100% یک هدف مناسب است؟

و پاسخ ما به این سوال نه است.

ما نباید 100% بهینه سازی را هدف قرار دهیم. اکثر حساب‌های کاربری نمره 80% را دریافت می‌کنند که بسیار مناسب است.

اگر شما به دنبال نمرات بالاتر هستید بهتر است بدانید که برای این کار باید هزینه‌ی بالاتری را صرف نمایید.

البته این بدان معنا نیست که نمره‌ی بهینه سازی گوگل بی فایده است. این نکاتی که ذکر شد راهی مناسب برای شناسایی برخی از مشکلات و رفع آن‌ها هستند.

از این رو هر زمان که گوگل ادز چیزی را پیشنهاد کرد به آن کاملا اعتماد نکنید و ابتدا آن را امتحان نمایید.

زیرا ممکن است هوش مصنوعی Google، شما یا تجارت شما را به طور کامل نشناسد.

و این همان چیزی است که ارزش تجزیه و تحلیل انسان را پررنگ‌تر می‌کند. بنابراین همیشه به هوش مصنوعی اعتماد نکنید و از تجزیه تحلیل‌های خود نیز برای ارتقای سایت و بهینه سازی آن استفاده نمایید. در کنار آن به توصیه‌های گوگل ادز نیز توجه نمایید.

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 3.7 / 5. تعداد آرا: 3

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of حسین افسان
حسین با زمینه طراحی سایت تونسته توی چند سال اخیر صد ها هزار دلار از بودجه کسب و کار ها رو صرف کمپین های موفقیت آمیز تبلیغات گوگل کمپین های سرچ کنه. همچنین در زمینه تبلیغات متا هم تجربه زیادی داره Linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *