هزینه تبلیغات گوگل در یوتیوب چقدر خواهد بود؟

هزینه تبلیغات گوگل در یوتیوب چقدر خواهد بود؟

هزینه تبلیغات گوگل در یوتیوب

شاید این سوال برایتان پیش آمده باشد که هزینه تبلیغات گوگل در یوتیوب چقدر خواهد بود؟ ما به شما در این مقاله به روشنی خواهیم گفت:

تبلیغات گوگل در  یوتیوب موضوع جالبی است که امروزه اکثر مردم به آن می‌پردازند چرا که به دنبال تبلیغ خدمات خود با کمترین هزینه هستند و می‌خواهند تبلیغ گوگل خود را به بهترین کیفت به مخاطبان نشان دهند. تبلیغات گوگل این روزها بحث داغی است که در همه زمینه ها مطرح می‌شود. هرچه تبلیغات گوگل شما چه در یوتیوب از طریق گوگل و چه در جایی دیگر با کیفیت تر با محتوای بسیار خوبی باشد، مخاطبان شما بیشتر و رنکینگ گوگلی شما بالاتر خواهد شد. حال ما به سراغ هزینه تبلیغ گوگل در یوتیوب می‌پردازیم تا شما را با هزینه های تبلیغی آن آشنا کنیم. شما در یوتیوب می‌توانید با توجه به مبلغ مورد نظر خود هزینه کنید نه کم و نه زیاد. هیچ حداقل هزینه‌ای برای صرف بودجه تبلیغاتی در YouTube برخلاف کانالهای سنتی مارکتینگ وجود ندارد.

برای اساسی‌ترین تبلیغات در یوتیوب از طریق گوگل فقط یک ویدیو و بودجه تبلیغاتی نیاز است

تلویزیون، جایی که شرکت ها به طور عادی برای تبلیغات خود از ویدیو استفاده می‌کنند، تبلیغ کنندگان را مجبور به رزرو کردن زمان خود می‌کنند، این نشان دهنده  این است که آن ها ارزشمندترین مخاطبان خود را هم در نظر می‌گیرند. این می‌تواند معادل هزینه ای بالغ بر ۳۰۰۰۰ پوند برای یک تبلیغ تلویزیونی قبل از تعیین هزینه‌های خرید و نگهداری شرکتهای رسانه‌ای و هزینه‌های حقوقی باشد. برای اکثر شرکت ها این هزینه بسیار هنگفت است، چرا که سطحی از مخاطبان که در کانال های آنلاین فعالیت دارند را ارائه نمیدهد و هیچ اندازه گیری دقیقی از تعداد افرادی که آگهی آنها را تماشا نکرده است، ارائه نمی دهد. به عنوان یک فرد مخالف با یوتیوب جایی که کمترین هزینه‌ای وجود ندارد، می‌توانید دقیقا کسانی که می‌خواهید آگهی تبلیغاتی خود را به آن ها نشان دهید را هدف قرار دهید و اندازه گیری دقیقی از کمپین تبلیغاتی خود داشته باشید. در یوتیوب اگر کسی آگهی تبلیغات گوگل شما را رد کرد هزینه‌ای به شما تعلق نمی‌گیرد ، فقط زمانی هزینه‌ای به شما پرداخت می‌شود که آگهی شما را کاملا تماشا کنند. بنابراین می‌توان گفت هزینه تبلیغات در یوتیوب از طریق گوگل به صرفه تر از هزینه تبلیغات تلویزیونی است.

یک آگهی ویدیوی معمولی بین ۱۰ تا ۳۰ دلار برای هر نمایش، بسته به کیفیت ویدیوی شما، هدف آگهی و هدف کلی شما، اجرا می‌شود.

چگونگی کار آن به این صورت است که اگر کمپین تبلیغاتی شما یک نمایش ویدئویی ۰٫۱۰ دلار داشته باشد، شما مبلغ ۱۰۰۰ دلار برای هر ۱۰۰۰۰ نفر که تبلیغ ویدیویی شما را تماشا می‌کنند، پرداخت خواهید کرد. اگر می‌خواهید هزینه یک تبلیغ YouTube را کاهش دهید، باید یک ویدیو با کیفیت داشته باشید. برای اینکه یک کمپین تبلیغاتی موفق داشته باشید نه تنها نیاز به تولید حرفه ای دارید، شما نیاز به مهارت های داستان سرایی خلاق هم دارید.

چند روش تبلیغی که می‌توانید در YouTube انتخاب کنید:

گروه های دموگرافیک : برای مثال، سن، جنس، درآمد و یا وضعیت والدین.

علاقه مندی ها : دسترسی به افرادی که علاقه مند به موضوعات خاصی هستند. این شامل گرایش بیشتر و مخاطبان بازار (in-market audiences) است.

بازاریابی مجدد ویدئو : دسترسی به بازدیدکنندگان بر اساس تعاملات گذشته با ویدئوهایتان.

مکانهای درج آگهی (Placements) : شما میتوانید تبلیغات خود را در کانال های خاص، فیلم ها، برنامه ها، وب سایتها و یا قرار دادن در وب سایت خود نشان دهید.

مباحث : قرار دادن ویدیوهای خود بر اساس موضوعات خاص در YouTube.

کلمات کلیدی : تبلیغات YouTube خود را بر اساس کلمات یا عبارات مرتبط با یک ویدیو یوتیوب نشان دهید. این گزینه هدفمند بستگی به قالب تبلیغاتی شما دارد.

هرچه روش های بیشتری انتخاب کنید، مخاطبان شما محدودتر خواهند شد، که بسته به کمپین تبلیغات گوگل شما می‌تواند مفید و مضر باشد. وقتی یک مخاطب ضعیف هدف قرار گیرد، هزینه‌های شما بی خودی مصرف می‌شود. بنابراین بسیار مهم است که هدف دقیق را انتخاب کنید تا نتایج مورد نظرتان را بدست آورید.

هزینه تولید یک فیلم چقدر است؟

به عنوان یک راهنمایی، مقیاس کششی از هزینه‌های تولید ویدیو با انیمیشن: در پایین ترین سطح مقیاس قیمت  و ویدئوهای زنده با پوشش، گرافیک، بازیگران و صدای بلند: در بالاترین انتهای مقیاس قیمت قرار دارد. به طور کلی، استفاده از عناصر کمتر در ویدیو برای تولید ارزان تر خواهد بود.

یک انیمیشن ساده دو بعدی با یک هنرمند که صدای بلندی دارد، به طور قابل توجهی ارزان تر از یک فیلمبرداری سه روزه در محلی با چراغ ها، دوربین ها، بازیگران و ویرایش پس از تولید، خواهد بود.

یک رویکرد موضوعی در زمینه تبلیغات ویدیویی یک رویکرد محبوب مانند تبلیغ Geico است که از یک سبک ساده استفاده می‌کند که می‌تواند به سادگی و به سرعت تکثیر شود. در این تبلیغ از یک سری از مبارزات ساده و قابل تشخیص، که احتمالا در اصطلاح “ویروسی” نیز خواهد بود، استفاده شده است.

شرکت Geico، شرکت بیمه خودرو کارکنان دولتی آمریکا است که به منظور ارائه بیمه به طیف وسیعی از مشتریان نمو کرده است.

هزینه تبلیغ گوگل در یوتیوب:

انتظار می رود که برای  هر تبلیغ گوگل در یوتیوب ۰٫۰۵ در هر پیش نمایش بپردازید، به یاد داشته باشید که اگر بیننده تبلیغات را رد کند یا به اصطلاح تماشا نکند، هیچ هزینه ای برای تبلیغ کننده نخواهد داشت.

به طور کلی، هر کمپین تبلیغاتی، با صرف هزینه ۵ هزار پوند در تبلیغات، با درج تبلیغی در YouTube ، حدود ۱۰۰۰۰۰ بازدید از مخاطبان مورد نظر شما را با حدود ۱ میلیون و حداکثر ۵ ثانیه از آگهی به شما نشان می‌دهد. این میزان ازبازدید در جهان کاملا از نظر بازاریابی تا زمانی که یوتیوب ظهور نکرده بود، بی سابقه بود. تبلیغات ویدیویی با هدف گیری و ردیابی استثنایی، توسط میلیونها نفر دیده خواهد شد این در حالی است که کمتر افرادی با ثبت تبلیغات شما در تبلیغات محلی (مجله ها) تبلیغات شمارا مشاهده می‌کردند. تبلیغات YouTube یک وسیله عالی برای تقویت حضور وب سایت شما با نرخ مناسب است. برای اکثر واحدهای تبلیغاتی، مشتریان بالقوه در واقع تمایل بیشتری به انتخاب تماشای تبلیغ شما دارند.

فرمت های مختلف معمولا مقادیر مختلفی هزینه می پردازند، در حالی که تبلیغات درون صفحه‌ای In-display به دنبال هزینه بیشتر و تبلیغات درون جستجو In-search به دنبال هزینه کمتری هستند.

y-ads-c-2 = In-search

y-ads-c-3 = In-display

 

تبلیغ کنندگان میتوانند بینندگان خود را متناسب با سن، جنسیت، محل سکونت و یا نوع ویدیوهایی که دوست دارند تماشا کنند در YouTube انتخاب کنند. به طور کلی، تبلیغ کنندگان بیشتر به مخاطبانی که هدف متمرکز دارند، توجه می‌کنند.

تبلیغات خودکار در یوتیوب در تبلیغات گوگل ادوردز قابل تنظیم است. برای انتخاب مخاطبان خاص از تنظیمات هدف استاندارد (کلمات کلیدی، سن، کشور، زبان، کانال های انتخاب شده) استفاده می‌شود. در این مورد، هزینه‌های خودتان را براساس بودجه موجود تعیین کنید. هزینه تبلیغات گوگل خودکار تعیین کننده شرکت در مزایده برای نمایش است. با استفاده از تنظیمات هدف مشخص شده، AdWords کمپین رتبه بندی تبلیغات ایجاد می‌کند و بالاترین قیمتها را برای تبلیغات گوگل انتخاب می‌کند.

هزینه نمایش یک آگهی بستگی به فرمت آن دارد:

تبلیغات True View در داخل صفحه نمایش، بلوکهای فردی هستند که سمت راست یا پایین پنجره پخش اصلی قرار دارند و هنگام تماشای یک کانال یوتیوب در کامپیوتر نشان داده می‌شوند. قیمت میانگین هزار عدد از ۱ دلار شروع می‌شود.

In-video overlays: تبلیغات متنی در بلوک پاپ آپ شفاف (transparent pop-up block)، در بالای صفحه پخش قرار گرفته و روی کامپیوتر نمایش داده می‌شود. هزینه شروع با ۱۰ دلار است.

True View in-stream: تبلیغات ویدیویی با قابلیت بروزرسانی- کلیپ هایی که در ویدیو اصلی قرار گرفته است. بیننده بعد از یک زمان خاص می‌تواند ویدیو را بگذارد و در این صورت تبلیغ کننده برای آن هزینه‌ای پرداخت نمی‌کند. قابل پخش در همه دستگاه‌ها بوده و با ۲۰ دلار شروع می‌شود.

In-stream ads بدون قابلیت رد کردن: تبلیغات تا ۳۰ ثانیه طول می‌کشد. نرخ متوسط آن با ۱۰ دلار آغاز می‌شود.

تبلیغات گوگل محافظ چه نوع تبلیغاتی است : تبلیغاتی نمایشی، فیلم ها یا تصاویر استاتیک است که در ابتدای یک ویدیو تا شش ثانیه نمایش داده می‌شود.

Product Listing Ads لیست آگهی‌های تبلیغاتی، تیزرهای کوچک (راهنمایی) درباره محصولات و خدماتی هستند که در ویدیو توضیح داده شده و برای چند ثانیه نمایش داده می‌شوند.

اگر کمپین تبلیغاتی شما دارای بودجه جامعی باشد، شما می‌توانید از کانال تبلیغاتی خود حمایت کنید و تمام آیتم های تبلیغاتی را برای مدت زمان مشخصی خریداری کنید. مدیریت و در دست گرفتن تبلیغات (Sponsorship advertising) در برنامه یوتیوب از ۱۰۰۰ دلار و بالاتر هزینه می‌شود.

 

توجه داشته باشید که هزینه شما در مورد نمایش براساس تعداد نمایشهایی که شما دریافت کرده‌اید (۳۰ ثانیه یا بیشتر) متفاوت است، نه تعداد کل نمایش.

با بررسیهای انجام شده روی بودجه آگهی‌های تبلیغاتی و بررسی دائم اطلاعات بدست آمده از افرادی که ویدیوهایی را ارسال می‌کنند می‌توان گفت که ۴۵ درصد از هزینه تبلیغات ویدیویی را از یوتیوب دریافت می‌کنند.

شما می‌توانید یک مارکتر تبلیغاتی یوتیوب برای کم کردن هزینه‌های خود انتخاب کنید. ما همیشه صاحبان کسب و کار را تشویق می‌کنیم که از شریک بازاریابی واجد شرایط برای کمپین های تبلیغاتی YouTube خود در تبلیغات گوگل استفاده کنند.

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 3.9 / 5. تعداد آرا: 12

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of فربد وزیری
من فارغ التحصیل مهندسی از دانشگاه تهران و فارغ التحصیل بازاریابی و مدیریت از دانشگاه اوکلند نیوزیلند هستم. در نگاه اول دو رشته بی ربط ولی تکمیل کننده هستن. مهندسی و ریاضی به من قدرت تحلیل داده تا تصمیمات استراتژیک در کار دیجیتال مارکتینگ بگیرم.20 سال پیش کارم رو بعنوان مدیر محصول، مدیر برند و مدیر بازرایابی در شرکتهای بزرگی مثل کیش چوب، مهرام، کنتور سازی ایران و چاپ آقا شروع کردم و 15 سال هست آژانسهای دیجیتال مارکتینگ خودم رو در ایران و نیوزیلند مدیریت میکنم.سال 2023 دوبار جایزه بهترین کمپین گوگل ادز در نیوزیلند و استرالیا رو بردم.Linkedin

2 Responses

  1. بازتاب: چگونه تبلیغات گوگل را برای مکان، زبان و زمان خاص هدفمند کنیم؟ – سرور
    1. دقیق نمیشه گفت بستگی به خیلی چیزها داره. شما میتونید خودتون تعیین کنید که به ازای هر نمایش چقدر حاضر هستید پول پرداخت کنید و بستگی به جذابت تبلیغ شما و میزان رقابت داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *