چگونه گواهینامه گوگل ادوردز را دریافت کنیم؟

چگونه گواهینامه گوگل ادوردز را دریافت کنیم؟

چگونه گواهینامه گوگل ادوردز را دریافت کنیم؟

گواهینامه گوگل ادوردز یک اعتباربخشی حرفه‌ای است که گوگل به افرادی پیشنهاد می‌کند که در زمینه‌های اساسی و پیشرفته گوگل ادوردز مهارت دارند. مدرک تبلیغات گوگل ادز به افراد این امکان را می‌دهد که خود را بعنوان یک متخصص در تبلیغات آنلاین از سوی گوگل معرفی کنند. شما می‌توانید از طریق Skillshop بعنوان برنامه آموزش آنلاین گوگل، گواهینامه خود را دریافت کنید.
ما در این پست مزایای صدور گواهینامه، نحوه صدور آن و چگونگی مرتبط بودن دریافت این گواهینامه به دیگران را به تفضیل شرح می‌دهیم. پس اگر بدنبال دریافت این گواهینامه هستید و می‌خواهید اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید، پستهای ما را درباره دریافت گواهینامه تبلیغات گوگل ادز دنبال کنید.

در ابتدا شما را با پروگرام Skillshop آشنا می‌کنیم:
Skillshop یک پلتفرم آموزشی گوگل است که می‌توانید از آن برای رشد مهارتهای خود در ابزارها و راه‌حلهای کاربردی گوگل استفاده کنید. این پلتفرم برای هر فردی که از محصولات زیر استفاده می‌کند کارآمد است. هنگامی که در این پلتفرم ثبت‌نام می‌کنید، می‌توانید همواره به دوره‌های آنلاین آن دسترسی پیدا کنید و آنها را متناسب با سرعت خود تکمیل کنید.
محصولات:
⦁ اندروید
⦁ Authorized Buyers(خریداران مجاز)
⦁ Google Ad Manager(مدیر تبلیغ گوگل)
⦁ Google AdMob
⦁ Google Ads(گوگل ادوردز)
⦁ Analytics Academy(آکادمی آنالتیک)
⦁ Google Digital Academy(آکادمی دیجیتال گوگل)
⦁ Google Marketing Platform(پلتفرم بازاریابی گوگل)
⦁ Google My Business(گوگل برای کسب و کار من)
⦁ محصولات آموزشی گوگل
⦁ ویز

فواید Skillshop
آموزش سریع به همراه کاربرد آسان به شما کمک می‌کند، دانش و مهارتهای خود را شکل دهید: در یک مسیر یادگیری ثبت‌نام کنید و دوره‌های مرتبط را طی کنید. سپس، می‌توانید دانش خود را به صورت تخمینی ارزیابی کنید. بسته به مسیر یادگیری که شما انتخاب می‌کنید و آزمونی که می‌گذرانید، مجوزی کسب خواهید کرد که در پروفایل شما نمایش داده می‌شود.
هنگامی که از طریق Skillshop مجوز می‌گیرید، دیگر نیازی نیست که در آزمون تبلیغات نمایشی، ویدیو و شاپینگ گوگل از طریق آزمون Google Ads Fundamentals شرکت کنید تا آنها را دریافت کنید. تنها باید آزمون صدور گواهینامه موجود در مسیر صدور گواهینامه را بگذرانید. پس از گذراندن آزمون، می‌توانید گواهینامه را از طریق پروفایل Skillshop خود پیدا کرده و به اشتراک بگذارید.

پیش از اینکه شروع کنید
اگر حساب Skillshop ندارید، باید ابتدا این حساب را ایجاد کنید تا به ارزیابی‌های گوگل ادز که برای صدور گواهینامه تبلیغات گوگل نیاز است دسترسی پیدا کنید.

حساب کاربری خود را تنظیم کنید
ثبت نام
وقتی وارد Skillshop شدید، ابتدا با استفاده از حساب کاربری گوگل خود یک حساب کاربری ایجاد کنید.
برخی اطلاعات مهم برای انتخاب آدرس ایمیل مناسب:
آدرس ایمیل معمولی استفاده شود: در این حالت از ایمیلی استفاده می‌کنید که اغلب آن را چک می‌کنید. بدین ترتیب اطلاعات مربوط به مهارتها مانند اخبار، دعوت‌نامه‌های ویژه، تبلیغات و موارد دیگر را از دست نخواهید داد.
ایمیل مرتبط با یک حساب کاربری گوگل: این ایمیل می‌تواند یک آدرس جیمیل یا آدرسی غیر از جیمیل مانند آدرس ایمیل کاری شما باشد. آدرس ایمیل در حالت ایده‌آل باید همان آدرسی باشد که برای دسترسی به محصولات تبلیغاتی گوگل استفاده می‌کنید. اگر از آدرسی غیر جیمیل استفاده می‌کنید، اطمینان حاصل کنید که آدرس ایمیل به حساب کاربری گوگل شما مرتبط شده است.
توجه: حتما مشخصات کاربری خود را با همان حساب گوگلی که برای تبلیغات در گوگل ادز استفاده می‌کنید تنظیم کنید.

بعد از ثبت نام
نمایه خود را مرور و به روز کنید
وقتی برای نخستین بار وارد Skillshop می‌شوید، در صفحه فروشگاه قرار می‌گیرید. پس از ورود به سیستم، می‌توانید به نمایه خود بروید و اطلاعات خود از جمله نام شرکت و وضعیت اشتراک داده خود را به روز کنید. شما همچنین می‌توانید یک آدرس ایمیل بازیابی اضافه کنید تا بدون توجه به جایی که کار می‌‎کنید به Skillshop وصل شوید. ایمیل بازیابی باید آدرسی باشد که متعلق به شما باشد و از هر آدرسی که قبلا وارد کرده‌اید جدا باشد.

⦁ وارد Skillshop شوید.
⦁ پس از آن نام شرکت خود را اضافه کنید. افزودن نام شرکت، به شرکتتان اجازه می‌دهد تا گزارش‌هایی از پیشرفت یادگیری شما را ترسیم کرده و دستاوردها و گواهینامه‌های به دست آمده شما را مشاهده کند.
⦁ منطقه زمانی خود را به روز کنید.
⦁ زبان خود را انتخاب کنید. از زبانی که در اینجا انتخاب می‌کنید برای فیلتر کردن محتوای یادگیری و ارزیابی‌ها براساس زبان مورد نظر شما استفاده می‌شود.
⦁ تعیین کنید که آیا می‌خواهید اطلاعات حساب کاربری Skillshop خود را با شرکتتان به اشتراک بگذارید. با تصمیم به اشتراک‌گذاری اطلاعات خود، شما موافقت می‌کنید که شرکتتان به اطلاعات مربوط به مشخصات پروفایل، بخش ثبت نام، پیشرفتها و جزئیات صدور گواهینامه در حساب کاربری Skillshop شما دسترسی داشته باشد. می‌توانید شرکت مربوط به خود را به روز کنید و تنظیمات برگزیده را در هر زمان در نمایه و پروفایل خود به اشتراک بگذارید.
⦁ تعیین کنید که آیا مایلید از Skillshop ایمیل دریافت کنید. ما توصیه می‌کنیم که چون راه اصلی برای دستیابی به اطلاعات مربوط به دوره‌ها، نظرسنجی‌ها و تبلیغات از طریق Skillshop است، اجازه ارسال ایمیل از سوی Skillshop را بدهید.
⦁ روی دکمه ذخیره کلیک کنید.
به منظور تأیید آدرس ایمیل، ایمیلی برای شما ارسال می‌شود. هنگامی که آدرس ایمیل خود را تأیید کردید، می‌توانید بدون توجه به مکانی که کار می‌کنید، به Skillshop وصل شوید.

اشتراک‌گذاری پروفایل خود
می‌توانید با عمومی کردن (public) پروفایل خود، دستاوردها و گواهینامه‌های خود را به اشتراک بگذارید.
⦁ به پیج My Profile خود بروید.
⦁ آیتم public را روی on قرار دهید.
⦁ ممکن است یک پیام اخطار مشاهده کنید که می‌گوید مشخصات کاربری خود را برای کاربرانی که وارد سیستم نشده‌اند در دسترس قرار می‌دهد.
⦁ روی دکمه تأیید کلیک کنید.
با فعال کردن نمایش عمومی، می‌توانید URL صفحه پروفایل خود را برای دیگران ارسال کنید و به آنها دسترسی دهید تا پروفایل شما را مشاهده کرده و جوایز و گواهینامه‌هایی که دریافت کرده‌اید را ببینند.

هر یک از اعضای پارتنر گوگل می‌توانند گواهینامه تبلیغ در گوگل ادز را کسب کنند. مزایای اخذ این مجوز:
⦁ می‌توانید تخصص خود را نشان دهید. به مشتریان فعلی و آینده خود نشان دهید که شما یک متخصص در امر تبلیغات آنلاین معتبر هستید و دارای یک مدرک شخصی هستید که می‌توانید آن را چاپ کنید.
⦁ به شرکت خود کمک می‌کنید تا نشان تجاری پارتنر گوگل یا پارتنر گوگل برتر را کسب کند. برای بدست آوردن هر کدام از این نشان‌ها، شرکتها باید حداقل یک عضو وابسته به خود داشته باشند که علاوه بر سایر شرایط، گواهینامه تبلیغ گوگل ادز را دارد.
برای اطمینان از اینکه گواهینامه‌های کاربران شما برای دادن نشان و وضعیت تخصصی به شرکت شما اعتبار دارند، موارد زیر را بررسی کنید:
⦁ کاربران متخصص، اطلاعات Skillshop خود را به اشتراک گذاشته‌اند.
⦁ کاربران متخصص دارای دسترسی ادمین یا استاندارد به حساب کاربری مدیر تبلیغات گوگل ادز شرکت شما یا مدیران فرعی شرکت شما هستند.

توجه: کاربران دارای گواهینامه با ایمیلهای شخصی (که دسترسی ادمین یا استاندارد به MCC پارتنرها ندارد) به منظور اختصاص یافتن مناسب به شرکت، باید یک ایمیل شرکت را در Skillshop اضافه کنند این ایمیل شرکت نیاز به دسترسی استاندارد یا ادمین به MCC دارد.

شرایط لازم برای صدور گواهینامه:
نشان پارتنر: یک کاربر در گوگل ادوردز که دارای مجوز یا دسترسی مدیریت به حساب کاربری گوگل ادز است یا بعنوان مدیران فرعی شرکت شما تأیید شده‌اند.
نشان پارتنر برتر: دو کاربر در گوگل ادوردز که دارای دسترسی استاندارد یا ادمین به حساب کاربری مدیر گوگل ادز یا جزو مدیران فرعی شرکت هستند.

نحوه صدور گواهینامه تبلیغات گوگل
با ایجاد حساب کاربری Skillshop، شما به آزمونهای رایگان گواهینامه گوگل ادز و مسیرهای یادگیری مرتبط دسترسی پیدا خواهید کرد که برای مطالعه در زمینه آزمونها می‌توانید از آنها بهره ببرید.
برای دریافت گواهینامه گوگل ادوردز در یک منطقه از محصولات گوگل ادوردز، باید از آزمون مربوط به آن منطقه که از طریق Skillshop در دسترس است عبور کنید. گواهینامه‌هایی که برای مناطق محصولات گوگل ادز در دسترس هستند، عبارتند از: تبلیغات جستجوی گوگل ادز، تبلیغات نمایشی گوگل ادز، تبلیغات ویدیوی گوگل ادوردز و تبلیغات شاپینگ.

درباره گواهینامه‌های گوگل ادوردز
گواهینامه‌های موجود:
گواهینامه Google Ads Search (شبکه جستجو تبلیغات گوگل ادز)
تسلط خود را در ایجاد و بهینه‌سازی کمپینهای تبلیغاتی شبکه جستجوی گوگل نشان دهید. کاربران دارای مدرک، قادر به استفاده از راه‌حلهای خودکار مانند بودجه‌بندی هوشمند و راه‌حلهایی برای جذب مخاطبان در راستای تقویت عملکرد کمپین برای رسیدن به اهداف بازاریابی خاص هستند.

گواهینامه Google Ads Display (شبکه نمایش تبلیغات گوگل ادز)
برای اینکه از نتایج سرمایه‌گذاری روی تبلیغات نمایشی گوگل ادوردز بهره ببرید، از خدمات گوگل استفاده کنید. کاربران دارای مجوز گوگل توانایی خود را در ایجاد استراتژی‌ها و کمپینهای نمایشی مؤثر گوگل در راستای رسیدن به اهداف بازاریابی مشخص نمایش می‌دهند.

گواهینامه Google Ads Video (تبلیغات ویدیویی گوگل ادز)
با این گواهینامه می‌توانید توانایی خود را در دستیابی به نتایج مثبت از روشهای تبلیغاتی یوتیوب و ویدیوی گوگل به نمایش بگذارید. کاربران دارای مجوز درک درستی از نحوه ایجاد استوریهای مؤثر در یوتیوب دارند و می‌توانند مشتریان بالقوه را به سوی خود جذب کنند.

گواهینامه تبلیغات شاپینگ
شما می‌توانید مهارت خود را با استفاده از تبلیغات شاپینگ بهینه شده به رخ بکشید. کاربران دارای گواهینامه، دانش کافی در مورد چگونگی ایجاد و بهینه‌سازی کمپینهای شاپینگ را دارا هستند که باعث می‌شود حداکثر کلیک و تبدیل را بدست آورید.

زبانهای موجود
گواهینامه‌های گوگل ادوردز به 22 زبان موجود هستند.
زبانهای موجود: چک، چینی ساده، چینی سنتی، هلندی، انگلیسی (UK)، انگلیسی (ایالات متحده)، فرانسوی، اندونزیایی، ایتالیایی، ژاپنی، کره‌ای، لهستانی، پرتغالی، پرتغالی (برزیل)، روسی، اسلواکی، اسپانیایی، اسپانیایی (آمریکای لاتین)، تایلندی، ترکی و ویتنامی.

آمادگی برای گواهینامه‌های گوگل ادز
توصیه می‌کنیم با استفاده از گوگل ادوردز برای خود تجربه کاری ایجاد کنید. شما باید با مفاهیم تبلیغات آنلاین و بهترین شیوه‌ها آشنا باشید و باید درباره مدیریت انواع مختلف کمپینهای گوگل ادز تجربه کسب کنید.
همچنین می‌توانید با دسترسی به مسیرهای یادگیری Skillshop آمادگی لازم را کسب کنید. شما می‌توانید تمامی دوره‌های یادگیری را طی کنید تا در ارزیابی‌ها اطلاعات لازم را کسب کنید.
برای ارزیابی صدور گواهینامه باید 80% از نمره یا بالاتر کسب کنید. 75 دقیقه فرصت دارید تا ارزیابی را بگذرانید. اگر ارزشیابی را انجام ندهید، می‌توانید 1 روز بعد آن را دوباره بازیابی کنید.
تایمری وجود دارد که با شروع ارزیابی، شمارنده آن کم می‌شود. پس از شروع آزمون نمی‌توانید تایمر را نگهدارید. اگر آزمون را ترک کنید- به عنوان مثال، اگر مرورگرتان را ببندید یا کامپیوترتان خاموش شود- تایمر بلافاصله منقضی می‌شود. برای شرکت دوباره در ارزیابی باید یک روز صبر کنید.

نحوه اخذ گواهینامه
صدور گواهینامه گوگل ادز شما تا زمان انقضای گواهینامه منطقه معتبر خواهد بود. گواهینامه‌ها به مدت یک سال معتبر هستند. برای تمدید گواهینامه شما باید ارزیابی گواهینامه را در حوزه مربوطه بازیابی و تصویب کنید.

دستورالعملهایی برای ابلاغ وضعیت گواهینامه خود
گواهینامه گوگل ادوردز شما نشان می‌دهد که شما یک متخصص تبلیغات آنلاین معتبر هستید. آنچه در مورد این شناخت به مشتریان فعلی و آینده می‌توان گفت:
شما این اعتبارنامه را پس از موفقیت در ارزیابی گواهینامه گوگل ادوردز که توسط Skillshop اداره می‌شود دریافت می‌کنید.
مثال:
نحوه مطرح کردن داشتن این گواهینامه از سوی شما برای مشتریان:
“گوگل من را به عنوان یک متخصص دارای گواهینامه گوگل ادز به رسمیت شناخته است، به این معنی که آزمونهای متعددی را گذرانده‌ام که تخصص من را ارزیابی می‌کنند. من واجد شرایط برای کمک به شما در توسعه کسب و کار خود در وب با استفاده از گوگل ادز هستم.”

دستورالعملهایی در مورد ابلاغ گواهینامه‌ها:
اگر شخصا آزمونهای صدور گواهینامه را گذرانده‌اید تنها می‌توانید خود را بعنوان دارنده گواهینامه معرفی کنید. بعنوان یک همکار تنها بیان کردن داشتن گواهینامه کافی نیست بلکه باید ارزیابی‌های لازم را گذرانده باشید.
تا زمانی که گواهینامه اخذ شده دارای اعتبار است می‌توانید خود را دارنده مجوز عنوان کنید. پس از اتمام تاریخ انقضا، تا زمانی که ارزیابی‌های خود را دوباره انجام ندهید، دیگر نمی‌توانید خود را بعنوان دارنده گواهینامه معرفی کنید.
شما می‌توانید مدارک خود را در رزومه‌کاری، کارت ویزیت، مشخصات لینکدین و دیگر پروفایلهای شبکه اجتماعی ذکر کنید. توجه کنید که آرم‌های پاتنر گوگل تنها مطابق دستورالعملهای خود گوگل قابل استفاده هستند.

بررسی کاربران معتبر پارتنرهای شما
Skillshop گزارشی درباره اطلاعات گواهینامه و آزمون کاربران منحصربه فرد شرکت شما ارائه نمی‌دهد. با این وجود، می‌توانید با استفاده از این دستورالعملها، کاربران مجاز تبلیغات گوگل ادز خود را بررسی کنید:
⦁ وارد حساب کاربری گوگل ادز خود شوید.
⦁ به تب برنامه پارتنر بروید و روی کارت وضعیت نشان (Badge) کلیک کنید.
⦁ برای دیدن جزئیات مشخصات شرکت خود، روی مشاهده جزئیات کلیک کنید.
⦁ روی متن وسط کارت کلیک کنید تا دستاوردها، عدم در دسترس ها یا تعداد افراد داری گواهینامه را نشان دهد. بدین ترتیب یک پنجره باز می‌شود که افراد دارای گواهی شرکت شما را نشان می‌دهد.
ما به کاربران توصیه می‌کنیم نام شرکت و آدرس ایمیل شرکت را در پروفایل Skillshop ذکر کنند و اطلاعات حساب خود را با شرکتشان به اشتراک بگذارید و بدین ترتیب فعالیتهای آموزشی خود را به شرکتتان لینک دهید.
ممکن است تا 48 ساعت تأخیر از وقتی که مدرک خود را دریافت می‌کنید و سپس آن را با شرکت خود به اشتراک می‌گذارید وجود داشته باشد.

سوألات متداول در مورد گواهینامه‌ها

تفاوت بین گواهینامه‌های گوگل ادز و نشان پارتنر گوگل
افراد مجوز می‌گیرند. هر یک از اعضای پارتنرها می‌توانند گواهینامه گوگل ادز را بدست آورند. به عنوان یک متخصص معتبر، می‌توانید با یک گواهی شخصی صادر شده توسط گوگل، موفقیت خود را نشان دهید.
آژانسهای تبلیغاتی دارای این نشان و البته گواهینامه هستند. آژانسها مطابق با شرایط درج شده برای پارتنر، شرایط لازم را بدست می‌آورند، نشانگر پارتنر گوگل یا پارتنر گوگل برتر را بدست آورده و مجاز خواهند بود خود را بعنوان “پارتنر گوگل” مطرح کنند.
آژانسها، تخصصهای شرکت را در صورت داشتن موارد زیر به رسمیت می‌شناسد:
نشان پارتنر گوگل یا نشان برتر پارتنر گوگل را بدست آورید.
حداقل یک فرد دارای گواهینامه در منطقه تبلیغ گوگل ادز داشته باشید
افزایش عملکرد محصول در تبلیغات: جستجوی گوگل، تبلیغات نمایشی گوکل، تبلیغات ویدیویی و تبلیغات شاپینگ گوگل.
حداقل 10000 دلار تبلیغ 90 روزه گوگل را در منطقه‌ای که گواهی بدست آورده‌اید ثبت کرده باشید.

آموزش تصویری کسب مدرک گوکل

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 3.3 / 5. تعداد آرا: 4

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of حسین افسان
حسین با زمینه طراحی سایت تونسته توی چند سال اخیر صد ها هزار دلار از بودجه کسب و کار ها رو صرف کمپین های موفقیت آمیز تبلیغات گوگل کمپین های سرچ کنه. همچنین در زمینه تبلیغات متا هم تجربه زیادی داره

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات وی دیجیتال مارکتینگ

هوش مصنوعی در گوگل ادز

101. هوش مصنوعی در گوگل ادز

چقدر این پست مفید بود؟ ارسال بازخورد میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1 تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این

تفاوت تبلیغات گوگل ایران و خارج از ایران

در این قسمت از آفیس چیت چت، به بررسی تفاوت‌های مدیریت کمپین‌های گوگل در ایران و خارج از ایران می پردازیم. مدیرعامل مجموعه وی‌دیجی مارکتینگ که تجربه‌ی فعالیت در هر دو بازار را دارند، در مورد چالش‌ها و فرصت‌های مدیریت کمپین‌های گوگل در هر محیط صحبت می‌کنند. همچنین، به بررسی استفاده از کمپین‌های شاپینگ و پرفورمنس مکس (Performance Max) در هر دو بازار پرداخته می‌شود. این گفت‌وگو نشان می‌دهد که استفاده از روش‌های مناسب مدیریت کمپین‌ می‌تواند به کسب و کارها کمک کند تا در بازارهای مختلف بهترین نتیجه را کسب کنند.