گزارش کمپین اسپانسری فروشگاه اسباب بازی نونوشاپ

گزارش کمپین اسپانسری فروشگاه اسباب بازی نونوشاپ

کمپین اسپانسری چیست؟

تبلیغات اسپانسر اینستاگرام نوعی از تبلیغات در اینستاگرام است که فیس‌بوک، کمپانی اصلی اینستاگرام، برای شما انجام می‌دهد. اگر پیج اینستاگرام شما در حالت Business باشد، دکمه آبی‌رنگ Promote را در پایین هر تصویر می‌بینید. این دسترسی ساده و اولیه‌ای است که به‌وسیله آن می‌توانید محتوا را در بین کاربران اینستاگرام پخش کنید. فیس‌بوک اجازه می‌دهد که کمپین تبلیغاتی خود را برای جامعه هدف دلخواه و با انتخاب تارگت دقیق تنظیم و مدیریت کنید. بدین معنی که آن دسته از کاربران اینستاگرام که تابه‌حال شما را ندیده‌اند، تبلیغ شما را در صفحه Home یا در میان استوری‌های دیگر می‌بینند. در تبلیغات اینستاگرام می‌توانید لینک دلخواه خود را در تبلیغ قرار دهید. بنابراین امکان بازدید از سایت، خرید محصولات، دانلود اپلیکیشن، ثبت‌نام، مراجعه به کانال تلگرام و… به‌راحتی برای کاربران فراهم می‌شود.

تبلیغات اسپانسر اینستاگرام  کجا دیده می‌شود؟

هر کمپین اسپانسر اینستاگرام بنا به انتخاب کارفرما در استوری یا صفحه home نشان داده می‌شود. بدین معنی که جامعه هدف، تبلیغ شما را در میان پست‌های دوستان و سایر کسانی که فالو کرده‌اند، نشان می‌دهد و اگر گزینه نمایش در استوری را انتخاب کرده باشید، کاربران تبلیغ شما را در بین استوری‌های سایر فالوینگ‌های خود می‌بینند.

در فیسبوک ما گزینه های مخلفی برای تبلیغ داریم.

  • Awareness
  • Considerations
  • Conversions
  1. Awareness: این گزینه بیشتر برای برندیگ کردن یک محصول یا خدمات استفاده می شود و دو گزینه ی برند اورنس و ریچ را ساپورت می کند.
  2. Considerations: این گزینه بیشتر برای درگیر کردن مخاطب با تبلیغ شما استفاده  می شود و مطابق تصویر زیر شش حالت مختلف دارد.

تفاوت استوری اینستاگرام با فید

تبلیغات اسپانسری به دو صورت امکان پذیر است. نوع اول تبلیغات روی استوری و نوع دوم روی صفحه خانه (Feed).

تبلیغات روی فید محدود به صفحه خانه نمی شود و میتوان روی اکسپلورر هم نمایش داشت. روی فید، امپریشن و ریچ متفاوت است. امپریشن در فید بیشتر از ریچ ثبت می شود.

تبلیغ روی استوری برخلاف فید امپریشن و ریچ آن یکسان است. جذابیت استوری نسبت به فید دوچندان است و تنها مشکل آن عدم نمایش مجدد به مخاطبین است. یعنی تبلیغی که روی فید پروموت می شود قابلیت ذخیره را دارد ولی استوری اینگونه نیست.

شناسنامه تبلیغاتی چیست؟

معمولا در ابتدای شروع کمپین های تبلیغاتی کارشناسان ما فرمی مبنی بر شناسنامه برای شما ارسال میکنند. این شناسنامه اطلاعات کمپین تبلیغاتی شما را نشان میدهد.

در ابتدای شناسنامه اطلاعات شما و بودجه تبلیغاتی را نشان میدهد. در مراحل بعدی هدف تبلیغات شما(کلیک،ویدئو ویو،ریچ و …) را نشان میدهد.

در مرحله اخر نیز علاقه مندی و جامعه هدف کمپین را مشاهده میکنید. جامعه هدف متشکل شده از سن، جنسیت و موقعیت جغرافیایی است.

شناسنامه کمپین نونوشاپ

ویدئو تبلیغاتی نونوشاپ در امارات ران شده و هدف اصلی این کمپین جمع آوری کلیک بوده است. بازه سنی و جنسیت این کمپین خانم های 18 تا 45 سال که به اسباب بازی علاقه نشان داده اند بود.

نتیجه‌ی کمپین

این کمپین طی دو مرحله استارت شد.

مرحله اول به دلایلی حدود 20 دلار از بودجه اصلی مصف شد. در مرحبه دوم بنر تبلیغاتی را تغییر داده و ما بقیه بود را روی بنر ثانویه استارت کردند.

مرحله دوم حدود 42 دلار شارژ شد و امار زیر را ثبت کرد.

ResultsReachImpressionsCost per resultsAmount spent (NZD)
949840119560.45744743
  • Results== نتیجه نهایی (بر اساس تارگت)این کمپین دایرکت اینستاگرام و منسجر فیسبوک
  • Reach== مشاهده شدن تبلیغ توسط هر مخاطب
  • Impressions== مشاهده شدن هر بار تبلیغ توسط مخاطب
  • Cost per results== هزینه بر اساس نتیجه ی نهایی
  • Amount spent (NZD) == هزینه کلی

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 5

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of حسین افسان
حسین با زمینه طراحی سایت تونسته توی چند سال اخیر صد ها هزار دلار از بودجه کسب و کار ها رو صرف کمپین های موفقیت آمیز تبلیغات گوگل کمپین های سرچ کنه. همچنین در زمینه تبلیغات متا هم تجربه زیادی داره Linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *