تبلیغ پت شاپ آنلاین؛ بهترین ابزار برای افزایش فروش

تبلیغ پت شاپ آنلاین؛ بهترین ابزار برای افزایش فروش

در گذشته نه‌ چندان دور در کشور ما امکان پیداکردن یک فروشگاه پت شاپ برای خرید غذا و سایر لوازم جانبی پت کار چندان راحتی نبود؛ اما در حال حاضر با توسعه زیرساخت‌های اینترنت، تعداد زیادی پت شاپ اینترنتی در بستر وب فعال هستند. تبلیغ پت شاپ آنلاین، در دنیای امروز دیگر یک انتخاب نیست؛ بلکه کاملاً یک ضرورت به شمار می‌رود. همچنین کلینیک‌های دامپزشکی نیز در سال‌های اخیر بیشتر مورد توجه قرار گرفته‌اند. تبلیغات برای کلینیک دامپزشکی نیز باید از روش‌های سنتی به سمت روش‌های مدرن حرکت کند.

در طول یک دهه اخیر، ایرانی‌های زیادی به نگهداری از حیوانات خانگی روی آورده‌اند. به همین جهت راه‌اندازی پت شاپ آنلاین با هدف فروش مواد غذایی و سایر اقلام مورد نیاز برای نگهداری از حیوانات خانگی در کشور توجیه اقتصادی دارد. این کسب‌وکار در ایران تقریباً جوان است؛ اما باید توجه داشت که سرعت رشد بالایی در سال‌های اخیر تجربه کرده است. طراحی سایت کلینیک دامپزشکی نیز برای جذب مشتری به شدت اثرگذار است.

با این وجود همه این فعالیت‌های اینترنتی باید مبتنی بر اصول علمی انجام گیرد تا در افزایش فروش تأثیر مثبت داشته باشد. در ادامه با ما همراه باشید تا در این زمینه بیشتر بحث کنیم.

راه اندازی پت شاپ اینترنتی چه مزایایی به همراه دارد؟

تبلیغ پت شاپ به‌صورت سنتی محدودیت‌های فراوانی را برای شما ایجاد می‌کند. بازاریابی به روش‌های سنتی علاوه بر هزینه بسیار بیشتری که به صاحبان کسب‌وکارها تحمیل می‌کند، بازدهی به‌مراتب پایین‌تری هم دارد. برخی از مهم‌ترین مزایای راه اندازی سایت تبلیغ پت شاپ آنلاین عبارت‌اند از:

تبلیغ پت شاپ اینترنتی به مکان خاصی محدود نمی‌شود

در روش‌های سنتی تبلیغات کلینیک دامپزشکی و پت شاپ، هرچقدر هم که حوزه فعالیت شما گسترده باشد باز هم جبر جغرافیایی شما را محدود خواهد کرد. به این ترتیب صدای شما به بسیاری از مخاطبان و مشتریان بالقوه نمی‌رسد. این مسئله عملاً بازار هدف شما را محدود می‌کند؛ در نتیجه شانس افزایش فروش کالاها و خدمات شما کاهش می‌یابد. اما با راه اندازی پت شاپ آنلاین، فرآیند جذب مشتری به هیچ عنوان محدود به منطقه جغرافیایی خاصی نمی‌شود. این مسئله دقیقاً به‌مثابه باز شدن دروازه‌های کسب سود به روی کسب‌وکار شما به شمار می‌رود.

تبلیغ پت شاپ آنلاین؛ بهترین ابزار برای افزایش فروش

با طراحی سایت پت شاپ، خود را از حصار زمان بیرون می‌آورید

یکی از اصلی‌ترین مزایای راه اندازی پت شاپ اینترنتی، ایجاد درآمدهای پایدار است. شما با یکبار هزینه‌کردن می‌توانید تا مدت‌ها از قبل آن کسب درآمد داشته باشید. در واقع در بستر اینترنت امکان کسب درآمدهای پسیو یا غیرفعال برای شما فراهم می‌شود. این مسئله در کاهش هزینه‌ها و افزایش حاشیه سود بسیار مؤثر است.

تبلیغ پت شاپ به‌صورت اینترنتی هزینه‌های بازاریابی را کاهش می‌دهد

برخی معتقدند تبلیغ پت شاپ آنلاین هزینه‌های سنگینی را به همراه دارد؛ اما در واقعیت چیز دیگری رخ می‌دهد. بازاریابی به روش‌های سنتی ابزارهای محدودی را در اختیار شما می‌گذارد. به‌عنوان مثال نصب بیلبوردهای تبلیغاتی در سطح شهرها و تبلیغاتی تلویزیونی با هزینه‌های بسیار سنگین به عنوان دو گزینه مهم پیش روی شما است. بازاریابی پت شاپ آنلاین به‌خوبی می‌تواند هزینه‌های تبلیغات را کاهش دهد و در عین حال هدفمند‌تر کند.

با راه اندازی پت شاپ اینترنتی امکان ایجاد باشگاه مشتریان برای شما فراهم می‌شود

در هر کسب‌وکاری شناخت دقیق و درست از مخاطبان و مشتریان به‌عنوان یک اصل ضروری به شمار می‌رود. اهمیت این مسئله برای یک پت شاپ آنلاین که گروه خاصی از جامعه ایرانی به‌عنوان مخاطب هدف آن شناخته می‌شود، دوچندان است. بررسی‌های میدانی نیز نشان می‌دهد که بازاریابی هدفمند و متمرکز روی باشگاه مشتریان می‌تواند بسیار مؤثرتر و سودآورتر باشد.

تبلیغ پت شاپ آنلاین، فروشگاه شما را هم پر رونق می‌کند

اگر فروشگاهی در یک منطقه از شهر دارید، صرفاً اهالی همان منطقه با شما و کسب‌وکارتان آشنا هستند. پت شاپ آنلاین به شما این امکان را به شما می‌دهد که یک ویترین به وسعت یک شهر یا کشور ایجاد کنید. به این ترتیب افراد بسیار بیشتری با شما و فروشگاهتان آشنا خواهند شد. در نتیجه مراجعه حضوری به فروشگاه شما نیز افزایش پیدا می‌کند.

چه نکاتی را باید در راه اندازی پت شاپ آنلاین رعایت کنیم؟

با اهمیت تبلیغ پت شاپ اینترنتی آشنا شدیم. تبلیغات برای کلینیک دامپزشکی نیز دقیقاً همین مزایا را به همراه دارد. جذب مشتری برای دامپزشکی با طراحی سایت کلینیک دامپزشکی بسیار تسهیل می‌شود. اما باید توجه داشت که در طراحی سایت پت شاپ و کلینیک دامپزشکی باید ملزوماتی را در نظر گرفت. اولین و مهم‌ترین نکته انتخاب یک شرکت طراحی سایت باتجربه و حرفه‌ای است.

وی دیجیتال مارکتینگ یک مجموعه متشکل از افراد توانمند و باتجربه در زمینه طراحی سایت و تبلیغات اینترنتی است که آماده ارائه خدمات گوناگون در زمینه طراحی سایت، سئو سایت، تولید محتوا، تبلیغات گوگل و شبکه‌های اجتماعی است.

برخی از مهم‌ترین نکاتی که در زمینه طراحی سایت تبلیغ پت شاپ باید در نظر داشته باشید، عبارت‌اند از:

تولید محتوای مفید و کارآمد به‌صورت پیوسته

بازاریابی محتوایی ابزاری است که در رساندن صدای شما به مشتریان بسیار مؤثر است. در تولید محتوا باید اصول مرتبط به سئو به‌صورت دقیق رعایت شود. همچنین لازم است کار تولید محتوا به‌صورت دائمی و بلند‌مدت انجام شود. برخی از مهم‌ترین موضوعاتی که می‌توانید در زمینه تبلیغ پت شاپ تولید محتوا کنید، عبارت‌اند از:

– معرفی انواع حیوانات خانگی، خصوصیات رفتاری و ویژگی‌های ظاهری آن‌ها

– اصول و نکات مهم در زمینه مراقبت و نگهداری حیوانات خانگی

– پرداختن به مسائل درمانی حیوانات خانگی و تبلیغات برای کلینیک دامپزشکی

– بررسی و مقایسه ابزار و تجهیزات نگهداری از حیوانات خانگی

راه اندازی پت شاپ آنلاین در شبکه‌های اجتماعی

شبکه‌های اجتماعی به‌عنوان یک ابزار بسیار مؤثر در زمینه بازاریابی کسب‌وکارها به شمار می‌روند. از تبلیغ پت شاپ در بستر شبکه‌های اجتماعی و به‌ویژه اینستاگرام نباید غافل شد. اینستاگرام به‌عنوان یکی از پرمخاطب‌ترین شبکه‌های اجتماعی بین مردم ایران به شمار می‌رود. فرآیند جذب مشتری برای دامپزشکی و پت شاپ به کمک اینستاگرام به‌مراتب تسهیل می‌شود. به‌علاوه می‌‌توانید با استفاده از قابلیت تگ قیمت در اینستاگرام فروشگاه پت شاپ اینترنتی خود را در این شبکه اجتماعی نیز راه‌اندازی کنید.

استفاده از مزایای گوگل ادوردز برای تبلیغ پت شاپ آنلاین

گوگل مهم‌ترین موتور جستجوی اینترنتی است که در حال حاضر توسط مردم دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد. به همین دلیل به تجربه ثابت شده است که استفاده از تبلیغات گوگل به‌عنوان مؤثرترین راه برای بازاریابی آنلاین به شمار می‌رود. گوگل ادوردز، تبلیغ پت شاپ آنلاین شما را هدفمند می‌کند. به این ترتیب با مدیریت هزینه‌های تبلیغات می‌توانید خود را به مخاطبان هدف خود معرفی کنید.

تبلیغات گوگل مزایای دیگری نیز دارد. از جمله اینکه پنل بسیار خوبی توسط گوگل در اختیار شما قرار می‌گیرد تا بتوانید نتایج تبلیغ پت شاپ خود را مشاهده کنید. به این ترتیب از میزان اثرگذاری تبلیغات خود مطلع خواهید شد. این کار باعث می‌شود فرآیند بازاریابی به‌خوبی بهینه‌سازی شود.

تبلیغات در گوگل به چه صورتی انجام می‌شود؟

مزیت اصلی تبلیغات گوگل این است که به ازای هر کلیک که سایت شما دریافت می‌کند، هزینه از شما گرفته می‌شود. هزینه تبلیغات گوگل به صورت ثابت و مشخص نیست؛ بلکه این مکانیزم مزایده است که تعیین کننده هزینه تبلیغات خواهد بود. پس از ایجاد حساب کاربری در گوگل ادوردز، برای ایجاد یک کمپین باید یک یا چند کلمه کلیدی را در پنل گوگل ادز خود تعیین کنید. به این ترتیب در صورت سرچ این کلمات کلیدی توسط کاربران، گوگل محتوای شما را برای آنها به نمایش در می‌آورد.

به این ترتیب کاملا مشخص است که هر چقدر رقابت بر سر یک کلمه کلیدی بالاتر باشد، در آن صورت باید هزینه بیشتری پرداخت شود تا محتوای سایت شما از رقبا پیشی بگیرد.

آیا می‌توان از میزان هزینه‌های تبلیغات گوگل برآوردی داشت؟‌

همان طور که اشاره کردیم، نمی‌توان به صورت دقیق مشخص کرد که قیمت تبلیغات گوگل چه میزان است. اما راه‌هایی برای تخمین تقریبی این هزینه‌ها وجود دارد. تصور کنید برای تبلیغ پت شاپ اینترنتی قصد دارید چند کلمه کلیدی پرکاربرد را انتخاب کنید. در این صورت به keyword planner مراجعه کرده و به جستجوی کلمات کلیدی پرکاربر در حوزه تبلیغ پت شاپ و تبلیغات برای کلینیک دامپزشکی می‌پردازیم.

پس از انتخاب کلمات امکان مشاهده قیمت‌های پیشنهادی توسط رقبا برای تبلیغات گوگل روی این کلمات وجود دارد. به این ترتیب می‌توانید تخمینی از میزان هزینه‌ای که باید برای تبلیغات بپردازید، داشته باشید.

سه نکته مهم در خصوص تبلیغات گوگل

در اینجا لازم است تا به ذکر سه نکته بسیار مهم در خصوص تبلیغات گوگل در زمینه پت شاپ آنلاین بپردازیم:

1- استفاده از تبلیغات گوگل زمانی می‌تواند اثربخش باشد که دانش و آگاهی فنی و تخصصی در زمینه استفاده از ابزارهای تبلیغاتی گوگل را داشته باشید. بنابراین باتوجه به هزینه‌ای که باید برای این کار صرف کنید، توصیه ما این است که حتما کار را به مجموعه‌های متخصص در زمینه تبلیغات گوگل بسپارید.

2- هزینه‌های پرداختی برای تبلیغات در گوگل به دو صورت دلاری و درهمی امکان‌پذیر است. همچنین خدمات تبلیغات گوگل با توجه به تحریم‌ها به صورت مستقیم در اختیار کاربران ایرانی قرار نمی‌گیرد. بنابراین باید از روش‌های جایگزین استفاده شود.

3- بنابر گزارش‌هایی که توسط گوگل منتشر شده است، نرخ بازگشت سرمایه در تبلیغات گوگل چیزی نزدیک به 250 درصد است. بنابراین نگران هزینه‌ای که بابت تبلیغ پت شاپ در گوگل پرداخت می‌کنید، نباشید. در صورت رعایت اصول چند برابر این هزینه به شما برمی‌گردد.

بهینه‌سازی تبلیغ پت شاپ اینترنتی با سئو

در طراحی سایت پت شاپ، باید به مسئله سئو توجه داشت. مفهوم ساده سئو این است که سایت را برای موتورهای جستجوی گوگل بهینه‌سازی کرد. سئو داخلی و خارجی سایت باید به‌صورت اصولی و دقیق پیاده‌سازی شود تا نتایج راه اندازی پت شاپ آنلاین را به‌صورت ملموس و قابل توجهی بتوان مشاهده کرد. سئو یک کار تخصصی است که نیاز به دانش فنی بالایی دارد. حتما کار سئو سایت پت شاپ خود را به افراد سئوکار متخصص بسپارید.

تبلیغ پت شاپ آنلاین؛ بهترین ابزار برای افزایش فروش

وی دیجیتال مارکتینگ آماده ارائه خدمات تبلیغ پت شاپ است

قبل از تصمیم گرفتن برای ثبت سفارش طراحی سایت پت شاپ، حتماً هزینه‌های آن را با سایر روش‌های تبلیغ پت شاپ مقایسه کنید. پس از بررسی قطعاً متوجه می‌شوید که راه اندازی پت شاپ آنلاین به‌مراتب هزینه‌های کمتری را برای شما به همراه دارد. همچنین اگر فروشگاه پت شاپ اینترنتی دارید، طبیعتاً هزینه‌های ارتقا و بهینه‌سازی سایت شما به‌مراتب کاهش پیدا می‌کند.

وی دیجیتال مارکتینگ با بهره‌مندی از تیم متخصص و باتجربه در زمینه تبلیغات و دیجیتال مارکتینگ آماده ارائه انواع و اقسام خدمات اینترنتی از قبیل طراحی سایت پت شاپ، تبلیغات در گوگل، شبکه‌های اجتماعی و سئو سایت است.

کلام پایانی

حرکت به سمت فروشگاه‌های اینترنتی با شتاب بسیار زیادی در جریان است. اگر هنوز تصمیم به راه اندازی پت شاپ اینترنتی نگرفته‌اید، بهتر است بیشتر روی این مسئله فکر کنید. اما اگر هنوز در خصوص تبلیغ پت شاپ سؤال یا ابهامی دارید، همکاران ما در وی دیجیتال مارکتینگ آماده‌اند تا شما عزیزان را راهنمایی کنند.

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of حسین افسان
حسین با زمینه طراحی سایت تونسته توی چند سال اخیر صد ها هزار دلار از بودجه کسب و کار ها رو صرف کمپین های موفقیت آمیز تبلیغات گوگل کمپین های سرچ کنه. همچنین در زمینه تبلیغات متا هم تجربه زیادی داره

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *