رفع تحریم‌های گوگل ادز؟ مجوز D2 و نگاهی به مهم‌ترین محدودیت‌ها در گوگل ادز

نحوه-تبلیغات-در-گوگل-به-چه-شکل-است؟-راهکارهایی-برای-دور-زدن-تحریم

 

چند روز ‌پیش خبری در خبرگزاری فارسی و عموما دولتی کار شد مبنی بر اینکه وزارت خرانه‌داری آمریکا مجوزی تحت عنوان D2 را داده است که طبق آن، شرکت‌های اینترنتی مثل گوگل‌و متا می‌توانند به کاربران ایرانی خدمات بدهند و این خبرگزاری‌ها از این اتفاق به عنوان رفع تحریم‌های اینترنتی نام بردند.

درسته که مجوزی تحت عنوان D2 از سوی وزارت خزانه داری آمریکا صادر شده است ولی ا‌ین مجوز مربوط به سپتامبر ۲۰۲۲ بود و این اتفاق جدید صرفا یک FAQ بود که منتشر شد و صرفا به یک سری سوالات جدید از سمت خبرنگارها پاسخ داده شده است.

بعد از گذشت حدود ۵ ماه در این تاریخی که من این بلاگ را می‌نویسم، هنوز هیچ اقدامی از سوی شرکت‌های مذکور صورت نگرفته. به عقیده من و خیلی‌های دیگر چون مرز باریکی بین اجازه‌ای که به این شرکت‌ها در این مجوز داده شده و موارد ممنوعه‌ای که باعث جریمه شدن این شرکت‌ها می‌شود وجود دارد و همچنین شاید سود نه چندان زیادی که از این اتفاق نسیبشان می‌شود، هنوز هیچکدام از این شرکت‌ها اقدامی در این راستا انجام نداده‌اند و معلوم نیست آیا در آینده اتفاق جدیدی خواهند افتاد یا خیر.

در این ویدیو صرفا سعی کردیم محدودیت‌های بزرگی که در گوگل ادز وجود دارد را بررسی کنیم و کمی دریاره وضعیتی که این محدودیت‌ها رفع شده باشند صحبت کنیم.

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of وحید طلائی
من وحیدم! مدیریت بازرگانی خوندم و به تک علاقه‌مند بودم. نقطه تلاقی علاقه‌های خودمو توی دیجیتال مارکتینگ پیدا کردم. فعالیتمو با تبلیغات گوگل شروع کردم و کم کم وارد سئو شدم تا بتونم سرچ انجین مارکتر بشم. همزمان مسیر دیتا انالیست و حتی دوولوپمنت رو پی گرفتم و هدفم رسیدن به یک دید جامع نسبت به کل فرایندهای مارکتینگ و جنرالیست شدنه!Linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *