کمپین تبلیغات گوگل خود را در ۹ مرحله تنظیم کنید

کمپین تبلیغات گوگل خود را در ۹ مرحله تنظیم کنید

تنظیم کمپین تبلیغات گوگل

تنظیم کمپین تبلیغات گوگل در وی دیجیتال مارکتینگ، هدف تمامی همکاران و مشاوران، برای کمک به افزایش کلیکهای گوگل با صرف هزینه‌ای مناسب و جذب بازدیدکنندگان بیشتر و تبدیل آنها به مصرف‌کننده است. شما می‌توانید با تبلیغات گوگل، کسب و کار خود را مؤثرتر از همیشه بصورت آنلاین گسترش دهید. ما سعی داریم در ۹ مرحله به شما راه‌اندازی یک کمپین تبلیغاتی را آموزش دهیم.

برای شروع ساخت کمپین تبلیغاتی به نشانی https://adwords.google.com بروید، دکمه Get started now را پیدا کنید و حساب ادوردز و تبلیغات گوگل خود را ایجاد کنید. هنگامی که وارد سیستم شدید روی دکمه ایجاد اولین کمپین شما (Create your first campaign) کلیک کنید.

نوع و نام کمپین تبلیغاتی خود را انتخاب کنید.

ابتدا نوع کمپین را انتخاب کنید. برای این منظور ما به شدت توصیه می‌کنیم که گزینه “search network only” را انتخاب کنید، سپس نام کمپین خود را تعیین کنید. سپس گزینه شامل جستجوی پارتنرها “Include search partners” را تیک بزنید (همیشه می‌توانید این گزینه را بعدها تغییر دهید.)

حتما بخوانید: بهبود عملکرد کمپین‌های تبلیغاتی

تعیین مکان جغرافیایی آگهی تبلیغات گوگل

مکان جغرافیایی که مایل هستید آگهی و تبلیغات شما در آنجا نمایش داده شود را انتخاب کنید. سپس تصمیم بگیرید که می‌خواهید یک منطقه جغرافیایی بزرگ را مورد هدف خود قرار دهید یا یک منطقه جغرافیایی کوچک؟ شما می‌توانید تمام کشورها، نواحی از کشورها، ایالات یا استانها، شهرها و هر محدوده‌ای که مایل هستید را بعنوان منطقه جغرافیایی نمایش آگهی خود انتخاب کنید. شما می‌‎توانید منطقه جغرافیایی تعیین شده‌ای را انتخاب کنید بطور مثال مختصات عرض جغرافیایی یا شعاعی از یک کیلومتر تا چند کیلومتر در اطراف یک آدرس و مختصات خاص. روی گزینه “Let me choose…” یعنی اجازه بدهید من انتخاب کنم کلیک کنید و سپس مناسبترین منطقه برای تبلیغات خود را سرچ کنید.

برای خود یک Bid Strategy انتخاب نمایید

گزینه “bid strategy” را انتخاب کنید و بودجه روزانه خود برای تبلیغات را تعیین کنید. بطور پیش فرض گزینه استراتژی هزینه‌ها روی “من بطور دستی هزینه کلیکها را تعیین می‌کنم” قرار دارد و شما می‌توانید این گزینه را انتخاب کنید. این امر امکان کنترل بیشتری به شما می‌دهد و به شما در یادگیری تبلیغات در گوگل، آن هم در سطح بالایی از ادراک کمک خواهد کرد. شما می‌توانید همیشه هر کدام از این گزینه‌ها را در آینده تغییر دهید و هیچ ممانعتی برای شما وجود ندارد.

بودجه‌ روزانه شما روی بیشترین مقدار است که گوگل مجاز است هر روز هزینه تبلیغات شما را بپردازد. شما این فرصت را دارید تا با توجه به بودجه خود، بیشترین تعداد روز را برای نمایش آگهی‌های خود تجربه کنید. گوگل چندین شیوه پرداخت را به شما پیشنهاد می‌دهد: شما می‌توانید قبل از نمایش تبلیغات خود، هزینه‌ها را پرداخت کنید (پرداخت دستی) یا  بعد از اینکه تبلیغات شما نمایش داده می‌شود هزینه‌ها را پرداخت کنید، این پرداختها می‌تواند بصورت خودکار صورت گیرد (پرداختهای خودکار). بعضی از شرکتها و کسب و کارها واجد شرایط  برای  استفاده از خط اعتباری گوگل یا همان google credit line هستند (صورتحساب ماهانه)

بودجه روزانه خود را به نحوی تنظیم کنید که اگر متوجه گذر زمان نشدید، حساب پرداختی شما خالی نشود. همواره این امکان برای شما فراهم هست که به عقب برگردید و بودجه خود را بالا ببرید، اما این امر بسیار مهم است که پرداختها از طریق شبکه ایمنی صورت بگیرد.

قسمت Ad Extensions را نادیده بگیرید

اکنون بخش “Ad Extensions”را نادیده بگیرید. این بخش بسیار مهمی برای همه‌ی کمپین‌های تبلیغاتی است ولی اکنون این گزینه را رها می‌کنیم و بعد از اتمام این ۹ مرحله، می‌‍توانیم این گزینه‌ها را اضافه کنیم.

روی گزینه “Save and continue” کلیک کنید.

اولین گروه تبلیغات گوگل خود را انتخاب کنید

اولین گروه تبلیغات در گوگل خود را انتخاب کنید و اولین تبلیغ خود را بنویسید. بیشتر کاربران زمانی روی آگهی کلیک می‌کنند که عنوان آگهی شما دربردارنده کلمات کلیدی است که آنها جستجو می‌کنند. بنابراین تا جایی که می‌توانید کلمات کلیدی خود را در عنوان آگهی‌تان استفاده کنید. شما تنها به استفاده از ۲۵ کارکتر در عنوان مجاز هستید، بنابراین برای بعضی از اصطلاحات جستجو، باید اختصارات یا اصطلاحات کوتاه شده را استفاده کنید.

خطوط دوم و سوم هر کدام به شما اجازه استفاده از ۳۵ کاراکتر را می‌دهند. در بیشتر بازارهای هدف، اگر شما در خط دوم مزایایی از خدمات خود را معرفی کنید و بدنبال آن در خط سوم ویژگی یا آفری را بیان کنید، به موفقیت بیشتری دست خواهید یافت. پس از این شما می‌توانید نحوه کارایی و تأثیر نوشته‌های خود را تست کنید تا متوجه شوید کدام یک بازخورد بهتری دارند.

گوگل امکان نمایش URL آگهی را برای شما فراهم می کند – آدرس وبی که افراد در آگهی شما می‌بینند- این آدرس زیر آگهی اصلی شما قرار می‌گیرد، وقتی آگهی شما در صفحه نتایج جستجو نمایش داده می‌شود، در واقع URL درست زیر عنوان آگهی نمایش داده می‌شود. آدرسی که نمایش داده می‌شود همان دامنه سایت شماست، البته URL شما الزاماً صفحه اصلی خاصی نیست که افراد به آن صفحه بروند.

مثال زیر را بررسی می‌کنیم:

sfvdigi

 

در این تبلیغات، آخرین خط URL مقصد نهایی شما یا  لندینگ پیجی است که شما انتخاب می‌کنید. شما می‌توانید در اینجا از لینک ردیابی هم استفاده کنید.

ما نمونه کوچکی از تبلیغاتی که می‌توانید صورت دهید را برایتان عنوان کردیم:

عنوان: نهایت تا ۲۵ کاراکتر متنی است

خط دوم: حداکثر ۳۵ کاراکتر

خط سوم: حداکثر ۳۵ کاراکتر

خط چهارم: آدرس URL نمایشی شما خواهد بود.

انتخاب کلمه کلیدی مناسب

کلمات کلیدی خود را در فیلد کلمات کلیدی در حساب کاربری خود وارد کنید. هنگام ورود کلمات کلیدی خود فقط با یک دسته کلمات کلیدی شروع کنید و سپس علامت +، براکت  [] و کوتیشن را اضافه کنید تا دقیقاً مشاهده کنید چه تعداد  جستجویی در قبال هر دسته از کلمات کلیدی بدست می‌آورید. هنگامی که ابتدای کار هستید، استفاده از صدها یا حتی تعداد کلمات کلیدی بیشتر ایده خوبی نیست. بهتر است از مجموعه کوچک و مهمی از کلمات کلیدی شروع کنید و روی آنها کار کنید.

حداکثر هزینه هر کلیک را تنظیم کنید.

در این مرحله حداکثر هزینه هر کلیک را انتخاب می‌کنید (این گزینه “default bid” نامیده می‌‎شود)، این را بدانید که: هر کلمه کلیدی از نظر تئوری بازار مختلفی دارد که این بدان معناست که هر یک از کلمات کلیدی شما، هزینه متفاوتی از نظر گوگل دارند. گوگل به شما اجازه می‌دهد تا بعداً پیشنهادات فردی خود را بر روی هر کلمه کلیدی تنظیم کنید.

اگر شما تنها قادرید که ۵۰ دلار در روز بجای ۱۷۰ دلار برای تبلیغات گوگل خود هزینه کنید، خیلی بهتر است که بودجه خود را صرف کلمات کلیدی ارزانتر کنید تا از این طریق آگهی شما توسط افراد بیشتری دیده شود. با توجه به محدودیتهایی که برای هر بودجه وجود دارد، اگر شما کلمات کلیدی با قیمت بالاتری را انتخاب کنید، سریعاً بودجه خود را از دست می‌دهید و آگهی شما تنها در بخشی از روز بجای ۲۴ ساعت کامل نمایش داده خواهد شد.

همه جوانب را بررسی نمایید

همه‌ی جوانب را بررسی کنید. آگهی و کلمات کلیدی خود را دوباره بررسی کنید تا مطمئن شوید بهترین آگهی ممکن را با توجه به بودجه خود ایجاد کردید. هزینه هر کلیک را بررسی کنید تا مطمئن شوید گزینه مناسبی را برای آگهی خود انتخاب کرده‌اید. بودجه روزانه خود را دوباره چک کنید تا مطمئن شوید  بطور ناخواسته حساب بانکی خود را خالی نکرده‌اید.

ورود اطلاعات مربوط به صورتحساب

اطلاعات صورتحساب خود را وارد کنید. آگهی شما زمانی نمایش داده خواهد شد که شما اطلاعات پرداخت خود را تأیید کرده‌اید. با انجام این مراحل اولین کمپین تبلیغاتی شما تنظیم می‌شود.

 

ساخت موفقیت آمیز یک کمپین تبلیغاتی گوگل از همان ابتدا

چه کلمات کلیدی برای دستیابی به بازار هدف خود استفاده کنیم؟ با پاسخ دادن به این سوأل دلایل شکست و موفقیت در کمپین تبلیغاتی گوگل تا حدودی مشخص می‌شود. در نهایت شما یک یا دو کلمه کلیدی را بدست می‌آورید که مشتریان بیشتری را بسوی شما هدایت می‌کنند و کل روند فروش شما حول این کلمات کلیدی می‌چرخد. این همان نکته‌ای است که تبلیغ‌کنندگان موفق درباره آن دانش مناسبی دارند.

ادوردز لیستهای پرداخت شده‌ را بهمراه لیستهای پرداخت نشده که از جستجوی گوگل حاصل می‌شود، نشان می‌دهد. یکی از مزایای بزرگ این کار، مرتبط شدن شما با افرادی است که قبلا با آن کلمه و مفهوم تبلیغ کرده‌اند. لازم نیست که شما درباره هر چیزی با آنها صحبت کنید – آنها پیش از این بدنبال آنچا که شما می‌خواهید بوده‌اند. شما تنها باید کلمات کلیدی که آنها برای توصیف خدمات شما استفاده می‌کردند را پیدا کنید تا بتوانید با آنها ارتباط برقرار کنید.

برای پاسخ به این سوأل، باید آنچه را که بعنوان تبلیغ‌کننده تبلیغ می‌کنید، بطور واضح توصیف کنید – مشخص کنید که چه کسانی محصولات شما را خریداری می‌کنند یا بعبارت دیگر مشتری ایده‌آل شما کیست. در ادامه با ۴ روش به شما کمک می‌کنیم تا کمپین تبلیغاتی موفقیت‌آمیزی تشکیل دهید.

تعریف مشتری ایده آل

مشتری ایده‌آل و کامل خود را تعریف کنید. ما توصیه می‌کنیم که اکنون کمی صبر کنید، تکه‌ای کاغذ را بردارید و یک توصیفی یک جمله‌ای برای مشتری نهایی و خریدار واقعی خود بنویسید.

در واقع آنها افرادی هستند که پیش از این درباره نوع محصولاتی که شما می‌فروشید یا خدماتی که ارائه می‌دهید اطلاعات دارند. این افراد شاید شما را نشناسند ولی محصولات شما را بخوبی می‌شناسند. اغلب آنها مشکلی بدیهی دارند و بدنبال یک راه‌حل هستند.  شاید آنها پیش از این راه حل مشکل خود را پیدا کرده‌اند. در غیر اینصورت آنها در گوگل جستجو می‌کنند، تا محصولی مطابق با راه‌حل خود پیدا کنند و سپس آنرا خریداری کنند.

شاید توصیف شما درباره مشتری مطابق با یکی از گزینه‌های زیر است:

  • بهترین مشتری من کسی است که از قبل به داروهای غیرشیمیایی و طبیعی برای میگرن اعتقاد دارد و در جستجوی بهترین گزینه برای خرید است.
  • بهترین مشتری من کسی است که قبلاً ذهن خود را برای خرید سفال از طریق وب آماده کرده است.
  • مشتری من می‌داند خدمات مدیریت پرداخت برای هر کلیک وجود دارد و فعالانه بدنبال یکی از این خدمات است.

همانطور که فرآیند جستجو برای کلمات کلیدی را دنبال می‌کنید، توصیفی از مشتری را در مقابل خود نگه دارید.

شناسایی کلمات کلیدی بالقوه

کلمات کلیدی که مشتریان بالقوه برای جستجوی محصولات و خدمات شما استفاده می‌کنند را شناسایی کنید. به ابزار کلمات کلیدی گوگل مراجعه کنید و عباراتی را وارد کنید که ذهنیت مشتریان شما را منعکس می‌کند.

حتما بخوانید: دستیابی به بهترین کلمات کلیدی

براساس این جستجو، گوگل لیست دلخواهی از کلمات کلیدی را ارائه می‌دهد. اکنون ما می‌توانیم از طریق لیست کلمات کلیدی، کلمات کلیدی را بررسی کنیم و با توصیفی که از مشتری خود نوشته‌ایم مقایسه کنیم. بدین ترتیب می‌توانیم کلمات کلیدی مناسبی را انتخاب کنیم و مواردی که کارآمد نیستند را نادیده بگیریم. شما ممکن است یک یا چند کلمه کلیدی مناسب پیدا کنید که این بسیار خوب است.

استفاده از google’s keyword tool

تعداد افرادی که کلمات کلیدی منتخب شما را جستجو می‌کنند تعیین کنید. برای بررسی این مورد می‌توانید از google’s keyword tool استفاده کنید و یک یا چند کلمه کلیدی خود را با هم مقایسه کنید. هنگام انتخاب کلمات کلیدی، میزان جستجوی هر کلمه کلیدی را در نظربگیرید.

تعیین هزینه تبلیغ

میزان هزینه‌ای که تبلیغ‌کنندگان برای هر کلمه کلیدی دریافت می‌کنند را تعیین کنید. شما می‌توانید با ابزار google’s traffic estimator به این نکته پی ببرید. می‌توانید کلمات کلیدی را با هم مقایسه کنید تا بهترین گزینه را انتخاب کنید.

حتما بخوانید: کاهش هزینه های هر کلیک در گوگل ادوردز با تغییرات کیووردها

مهمترین نکته‌ای که باید در مورد کمپین تبلیغاتی گوگل بدانید این است که آن تنها یک تکنیک یا چیزی نیست که شما آن را یکبار تنظیم کرده و سپس رها کنید. موفقیت در تبلیغات گوگل زمانی حاصل می‌شود که هر چند روز یکبار به سیستم خود وارد شوید و اصلاحات مداومی را انجام دهید که باعث افزایش ۲، ۵ یا حتی ۱۰ برابر ترافیک شما می‌شود. بدین ترتیب تعداد بازدیدکنندگان حتی در حالتی که هزینه هر کلیک در طول زمان کاهش می‌یابد، رشد می‌کند.

 

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:

حسین افسان
حسین متخصص تبلیغات گوگل ماست و تجربه زیادی هم توی تبلیغات فیسبوک داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات وی دیجیتال مارکتینگ

85. معرفی و بررسی اجمالی گوگل مرچند سنتر

گوگل مرچند سنتر یک ابزار تحلیل و مدیریت داده است که به کسب و کارها امکان می‌دهد اطلاعات متنوع خود را مرتب کرده و تحلیل کنند. این سرویس از ابزارهای مختلف برای تجزیه و تحلیل داده، پیش‌بینی الگوهای رفتاری و ارائه گزارشات جامع برای بهبود تصمیم‌گیری‌ها استفاده می‌کند. گوگل مرچند سنتر کسب و کارها را در بهره‌وری و بهبود عملکرد کمک می‌کند.

65. بررسی قسمت Conversions زیرشاخه Measurement و مدیریت و دسته‌بندی کانورژن‌ها

قسمت Conversions در بخش Measurement اکانت گوگل، به شما امکان می‌دهد تا تعداد تبدیل‌ها و اهداف کمپین‌هایتان را مدیریت و دسته‌بندی کنید. با این قابلیت، می‌توانید به صورت دقیق عملکرد تبلیغات خود را اندازه‌گیری کنید و کانورژن‌ها را بر اساس اهداف خاص دسته‌بندی کرده و عملکرد کمپین‌های گوگل خود را بهینه کنید.

59. آشنایی با گوگل تگ منیجر و آنالیتیکس و کاربرد در کمپین گوگل ادز

گوگل تگ منیجر و آنالیتیکس ابزارهایی هستند که به شما کمک می‌کنند تا ردیابی و تجزیه و تحلیل دقیقی از عملکرد کمپین‌های گوگل ادز داشته باشید. با این ابزارها، می‌توانید اطلاعات مهمی مانند ترافیک و رفتار کاربران را اندازه‌گیری کرده و بهینه‌سازی کمپین‌هایتان را بر اساس داده‌های به دست آمده انجام دهید. استفاده از این ابزارها از اهمیت بالایی برای بهبود عملکرد تبلیغات شما برخوردار است.