خرید فالوور فیک اینستاگرام چه ضررهایی دارد؟

خرید فالوور فیک اینستاگرام چه ضررهایی دارد؟

فعالیت در پیج اینستاگرام و جذب مخاطب می‌تواند برای کسب ‌و کارها سودآور باشد. از این‌رو برخی از صاحبان کسب‌ و کار تصمیم می‌گیرند برای پیج کاری خود فالوور فیک خریداری کنند. متاسفانه این اقدام برای رشد پیج اینستاگرامی به‌شدت مضر است و پیامدهای منفی زیادی برای آن­ها به بار خواهد آورد.

در این مقاله از سایت وی دیجیتال مارکتینگ قصد داریم روال تخریب‌گر خرید فالوور فیک اینستاگرام را بررسی کنیم. با ما همره باشید تا به ضررهای شدید این اقدام و روش‌های جایگزین آن بپردازیم.

خرید فالوور فیک اینستاگرام چه ضررهایی دارد؟

تشخیص فالوور فیک اینستاگرام

فالوور فیک یعنی دنبال‌کننده‌ای که هویت واقعی ندارد. فروشندگانِ فالوور فیک، این اکانت‌های غیرواقعی را به‌راحتی جمع‌‌آوری می‌کنند و با نازل‌ترین قیمت می‌‌فروشند. بعضی از افراد نیز برای افزایش تعداد فالوورهای پیج خود اقدام به خرید فالوور فیک از این افراد می‌کنند. غافل از اینکه خیلی زود واقعیت برملا شده و اعتماد مخاطبان واقعی از آن پیج سلب می‌شود.

در این بخش به سه روش تشخیص فالوور فیک اینستاگرام می‌پردازیم:

1. بررسی تعداد لایک و ویو زیر هر پست

امروزه کسانی که از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند آگاهی کاملی درباره این محیط‌ها دارند. مخاطب در اولین بازدید از پیج، متوجه تعداد زیاد فالوورهای پیج می‌شود و اعتماد اولیه در ذهنش شکل می‌گیرد؛ بنابراین با دقت به سراغ پست‌های پیج می‌رود اما پس از بررسی چند پست، با مشاهده تعداد ویوها، لایک‌ها و کامنت‌ها سریعا متوجه می‌شود که نرخ تعامل کاربران پیج بسیار پایین است و فالوورها فیک هستند. بنابراین به این نتیجه می‌رسد که نمی‌توان به چنین پیجی اعتماد کرد.

به‌این‌ترتیب پروژه اعتمادسازی برای مخاطب جدید با شکست روبه‌رو می‌شود و چه‌بسا مشتریان واقعی قبلی نیز با مشاهده فالوورهای فیک، پیج را آنفالو کنند.

2. مشاهده اکانت فالوورهای پیج

فالوورهای فیک معمولا نشانه‌های مشترکی دارند و مخاطب با بررسی این نشانه‌ها متوجه واقعی یا غیرواقعی بودن آن‌ها می‌شود. به‌طور مثال نامی که روی اکانت فالوور فیک گذاشته شده معمولا به شکل بی‌معنا، تک حرفی یا پر از عدد است. سازنده این فالوورها معمولا ربات‌ها هستند و پروفایلی که می‌سازند حاوی عکس نیست. البته اخیرا سیستم‌های پیشرفته برای این اکانت‌های فیک، عکس پروفایل نیز قرار می‌دهند.

3. خواندن کامنتهای هر پست

وقتی یک پیج کاری در اینستاگرام، پستی از یک محصول می‌گذارد اغلب کامنت‌ها پیرامون آن محصول، نحوه خرید آن، قیمت محصول و غیره خواهد بود. حال اگر زیر هر پست صرفا نظرات غیرمرتبط، ایموجی و. غیره دیده شود این مسئله غیرواقعی بودن این پیام‌ها را نشان می­دهد و مشخص می‌کند که ادمین پیج، کامنت و فالوور فیک خریده است.

نمونه فالوور های فیک یک اکانت اینستاگرام

مضرات خرید فالوور فیک اینستاگرام

در نگاه اول، حضور تعداد زیادی از افراد در یک پیج کاری جذاب است. ما همواره به تاییدهای دیگران اهمیت می‌دهیم و فالو شدن یک پیج یعنی افراد زیادی او را تایید کرده‌اند؛ اما تعداد زیاد فالوور فقط چند دقیقه روی مخاطب تاثیر می‌گذارد و پس از آن معایب حضور فالوور فیک، مانع از رشد کسب‌ و کار صاحب پیج خواهد شد. در این بخش به‌طور دقیق و کامل معایب خرید فالوور فیک را برخواهیم شمرد:

1. تخریب اعتماد ایجاد شده

وقتی یک پیج کاری شروع به فعالیت در اینستاگرام می‌کند نیاز به تلاش زیادی برای جلب اعتماد مشتریان بالقوه دارد. سعی می‌کند کیفیت عکس‌ها و محصولات خود را همواره در سطح بالایی نگه دارد، به پرسش‌های مشتریان به بهترین نحو پاسخ دهد و از روش‌های بازاریابی در اینستاگرام برای دستیابی به درآمد بهره بگیرد.

تک‌تک این فعالیت‌ها به‌مرور موجب جلب اعتماد فالوورهای واقعی او و در نهایت خرید محصولات از این پیج اینستاگرامی می­شود؛ اما به محض اینکه صاحب پیج بخواهد از فالوور فیک برای بهتر کردن ظاهر صفحه استفاده کند همه چیز تغییر می‌کند. کاربران واقعی نمی‌توانند به پیجی که فالوورهای غیرواقعی دارد اعتماد کنند و تمامی زحماتی که در جهت جلب اعتماد مخاطبان صورت گرفته بود به آنی از بین می‌رود.

2. افزایش هزینهها با خرید لایک

خرید فالوور فیک به ‌تنهایی نمی‌تواند تاثیری در روند کاری پیج داشته باشد. حضور این نفرات فیک با عدم حضورشان تفاوتی ندارد و با هر پست تعداد لایک‌ها و کامنت‌ها افزایش نمی‌یابد. در این موقعیت است که ادمین پیج تصمیم می‌گیرد علاوه بر خرید فالوور فیک، لایک فیک نیز خریداری کند. این یعنی با هر پست او تعداد زیادی لایک غیرواقعی برایش به ثبت خواهد رسید.

همان‌طور که پیش‌تر گفتیم خرید فالوور فیک، قیمتی ندارد و کافی است تعداد مدنظرتان را سفارش دهید؛ اما خرید لایک برای هر پست اینستاگرامی، هزینه مجزایی دارد و این در حالی است که این لایک‌ها بازخورد مشتریان بالقوه را پنهان می‌کند. بنابراین علاوه بر هزینه مالی موجب سردرگمی صاحب پیج می‌شود و اجازه نمی‌دهد دید شفافی به اوضاع فعلی کسب ‌و کار خود به دست آورد.

خرید لایک و کامنت و فالوور فیک اینستاگرام هزینه‌های اولیه را در حالی بالا می‌برد که نرخ بازگشت سرمایه تغییری نکرده است. با استفاده از این ترفند مضر، ادمین پیج هرگز متوجه نمی‌شود که پست جدید از نظر کاربران خوب بوده یا خیر. از این‌رو بدون گرفتن بازخورد مناسب برای انتخاب پست‌های بعدی، پیج دچار چالش خواهد شد.

3. عدم خروجی مناسب

در حالت عادی هرچه تعداد فالوورهای پیج و تعامل آن‌ها با صفحه بیشتر باشد میزان فروش آن کسب‌وکار نیز بیشتر می‌شود. در واقع به‌مرور با افزایش مشارکت مخاطبان، درآمد پیج فروشگاه را بهبود خواهد داد. با وجود اینکه هدف اصلی افراد در خرید فالوور فیک این است که صفحه خود را بیشتر به مخاطبان بشناسانند و با حفظ ظاهر پیج، مشتریان بیشتری جذب کنند هرگز نمی‌توانند از این میزان فالوور انتظار درآمد داشته باشند.

فرض کنید شما یک پیج اینستاگرام در زمینه فروش وسایل کشاورزی دارید. با هر پستی که منتشر می‌کنید انتظار دارید مشتریان بالقوه سؤالاتی مرتبط با مسائل کشاورزی بپرسند؛ اما متأسفانه فالوورها واقعی نیستند، هرگز سؤالی نمی‌پرسند، خریدی نمی‌کنند و درآمد پیج را بالا نمی‌برند. بنابراین حضور آن‌ها فقط می‌تواند صداقت صاحب آن کسب‌وکار را زیر سؤال ببرد.

4. حذف صفحه یا فالوور توسط اینستاگرام

اینستاگرام به‌شدت با فالوورهای غیرواقعی مقابله می‌کند. الگوریتم اینستاگرام به این صورت است که فعالیت پیج‌ها را رصد می‌کند. درصورتی‌که تعداد فالوورهای یک پیج زیاد باشد اما هیچ‌گونه فعالیتی از این افراد دیده نشود، فیک بودن آن‌ها برای اینستاگرام محرز می‌شود. در این حالت اینستاگرام دو رویکرد را در پیش می‌گیرد. رویکرد اول حذف فالوورهای فیک و رویکرد دوم که پیامدهای بدتری دارد، مسدودسازی یا حذف پیج است.

حذف پیج توسط اینستاگرام ضربه سنگینی به صاحبان صفحه‌های فروشگاهی وارد می‌کند. بسیاری از پیج‌ها فالوور واقعی زیادی دارند اما فالوور فیک نیز خریداری می‌کنند. به‌طور مثال ممکن است یک صفحه 2k فالوور فعال داشته باشد و 10k فالوور فیک. اگر این صفحه بسته شود تمامی آن فالوورهای واقعی نیز از دسترس خارج می‌شوند و عملا آن کسب‌و‌کار اینستاگرامی شکست می‌خورد یا برای مدتی طولانی تا رسیدن به نقطه اولی دچار وقفه اجباری می‌شود.

 

اگر فالوور فیک نخریم پس چه کنیم؟

در سال‌های گذشته که هنوز الگوریتم‌های اینستاگرام تا این حد پیشرفته نشده بودند، خرید لایک و کامنت و فالووری فیک فوایدی داشت و باعث می‌شد صفحات دارای فالوور فیک در ردیف پیج‌های محبوب و پربازدید قرار بگیرند؛ اما این سال‌ها خرید فالوور فیک فقط به ضرر صاحب کسب‌و‌کارها تمام می‌شود.

اگر فالوور فیک نخریم پس چه کنیم؟ در حال حاضر فقط می‌توان با استفاده از راه‌های اصولی به صورت ارگانیک فالوور به دست آورید. ازاین‌رو در این بخش قصد داریم نکات مهم جذب فالوور به روش ارگانیک را شرح دهیم تا با استفاده از آن‌ها بدون آسیب زدن به اعتبار صفحه، فالوورهای زیادی را جذب صفحه خود کنید.

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 3.7 / 5. تعداد آرا: 3

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of حسین افسان
حسین با زمینه طراحی سایت تونسته توی چند سال اخیر صد ها هزار دلار از بودجه کسب و کار ها رو صرف کمپین های موفقیت آمیز تبلیغات گوگل کمپین های سرچ کنه. همچنین در زمینه تبلیغات متا هم تجربه زیادی داره Linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *