اینستاگرام از تبلیغات چقدر درآمد دارد

هزینه‌ی‌ تبلیغات در اینستاگرام چقدر است؟ راهنمایی برای تبلیغات اسپانسر اینستاگرام

با‌‌ توجه‌ به فاکتورهایی که اینستاگرام را به پلتفرمی تبلیغاتی تبدیل کرده است، شاید شما به این فکر کنید که هزینه‌ی تبلیغات در اینستاگرام چقدر است ؟ پرسش خوبی است؛ اما از آن پرسش‌هایی نیست که پاسخ آن را بتوان به‌سادگی پیدا کرد. اینستاگرام درحال حاضر ماهیانه نزدیک به ۷۰۰میلیون کاربر فعال را در خود جای داده و آن را به پلتفرم محبوبی برای تبلیغ‌کنندگان و مخاطبان آن‌ها تبدیل کرده است.

طبق تحقیقی که Forresterمنتشر کرده است، جدا از این نکته که مردم در سطح گسترده‌ای از اینستاگرام استفاده می‌کنند، به‌علاوه کاربران نیز بیشتر تمایل دارند با برندهای محبوب خود از طریق اینستاگرام در ارتباط باشند تا دیگر شبکه‌های اجتماعی.

ما در وزیری دیجیتال مارکتینگ در پاسخ به هزینه‌ی تبلیغات اسپانسر اینستاگرام اینگونه پاسخ می‌دهیم: تبلیغات در اینستاگرام از فاکتورهای زیادی تأثیر می‌گیرد: از مخاطبان شما گرفته تا بازخوردهای تبلیغ، موارد بی‌شماری وجود دارد که برای چگونگی تبلیغ در اینستاگرام باید از آن‌ها آگاهی داشت.

حتما بخوانید: میزان هزینه تبلیغات اینستاگرام

تحقیقات نشان داد که در سال ۲۰۱۷ نزدیک به ۱۰۰میلیون دلار تبلیغ در اینستاگرام صورت گرفته است! این گزارش به ما میانگین هزینه‌ تبلیغات اینستاگرامی را ارائه می‌کند تا به‌واسطه‌ی آن بتوانیم هزینه‌ها را با دیگر موارد مقایسه کنیم.

در اینجا می‌خواهیم نگاهی به داده‌های CPC (هزینه‌ی هر کلیک) بیندازیم که از تبلیغات اسپانسر اینستاگرام در فصل اول، دوم و ابتدای فصل سوم سال ۲۰۱۷ گرفته شده است. تفاوت‌ها را مبتنی بر جنسیت و روزهای هفته پوشش خواهیم داد و اتفاقات روی‌داده را به‌طور ماهیانه بررسی می‌کنیم. به‌علاوه، توضیح خواهیم داد که چه چیزهایی بر هزینه‌ی تبلیغات در اینستاگرام می‌افزاید.

البته نمی‌توانیم به‌طور دقیق به شما بگوییم که کمپین شما برای تبلیغ روی اینستاگرام چه هزینه‌ای را باید تقبل کند؛ اما مرجع خوبی ارائه خواهیم داد تا از طریق آن هزینه‌های جاری تبلیغات در اینستاگرام را محاسبه کنید. همچنین می‌توانید بدون خواندن این متن، مستقیم به اینفوگرافیک بروید و آن را مطالعه کنید.

حتما بخوانید: تعرفه تبلیغات در اینستاگرام

هزینه‌ی تبلیغات در اینستاگرام - قیمت تبلیغات در اینستاگرام - قیمت تبلیغات اسپانسر اینستاگرام - تبلیغات در اینستاگرام

سیستم تعیین هزینه‌ی تبلیغات در اینستاگرام چگونه است؟

تبلیغات اسپانسر اینستاگرام زیر چتر سیستم تبلیغاتی فیس‌بوک قرار می‌گیرد. پس اگر بدانید هزینه‌های فیس‌بوک چگونه محاسبه می‌شود، شیوه‌ی محاسبه‌ی هزینه‌های تبلیغات اسپانسر اینستاگرام را نیز خواهید فهمید.

با‌توجه‌به اینکه اینستاگرام بخشی از شبکه‌ی تبلیغاتی فیس‌بوک است، تبلیغات اینستاگرامی از طریق یک سیستم حراجی خریداری می‌شود که در آن تعیین می‌شود هر تبلیغ در این پلتفرم چه هزینه‌ای در بر دارد. هر تبلیغ‌کننده بودجه‌ای را مشخص می‌کند؛ مبلغ مشخصی از پول که تمایل دارد آن را برای تبلیغات هزینه کند، چه روزانه، چه از طریق یک کمپین. همچنین قیمت پایه‌ای را تعیین می‌کند که مقدار حداکثری مبلغی است که تمایل دارد در حراجی، به هنگامی که یک کاربر روی تبلیغ کلیک می‌کند، آن را هزینه کنند.

این حراجی زمانی رخ می‌دهد که برای کاربر اینستاگرامی فرصت دیده‌شدن یک تبلیغ پیش بیاید. همچون زمانی که کاربر، اینستاگرام خود را باز می‌کند و موارد پست‌شده را می‌بیند. «درخواست‌کنندگان» این حراجی، تمام تبلیغاتی هستند که مخاطبانی را هدف قرار داده‌اند و کاربر را نیز زیر چتر خود جای می‌دهند.

برخلاف حراجی‌های سنتی، برنده تبلیغ آن شخصی نیست که بیشترین مبلغ را پیشنهاد کرده است. اینستاگرام می‌خواهد مطمئن شود کاربران از تجربه‌ای باکیفیت و مرتبط با موضوع برخوردار خواهند شد، پس برنده‌ی حراجی، تبلیغی است که بیشترین ارزش را برای کاربر مهیا می‌کند.

ارزش کلی تبلیغات در اینستاگرام با ترکیب سه فاکتور محاسبه می‌شود:

۱. درخواست تبلیغ‌کننده: نشان می‌دهد یک تبلیغ‌کننده به چه میزان برای نتایجی ارزش قائل است که تبلیغ آن‌ها برایش بهینه شده است.

۲. میزان تخمینی اقدام: نمایانگر این نکته است که کاربر، کاری که تبلیغ از او می‌خواهد انجام داده است یا نه.

۳. کیفیت و مرتبط‌بودن تبلیغ با موضوع: نمایانگر این نکته است که آیا کاربر، تبلیغ شما را می‌بیند یا نه.

این سه فاکتور برای هر تبلیغ به یک ارزش کلی تبدیل می‌شوند. تبلیغی که بیشترین ارزش را از آن خود کند، برنده شده و نمایش داده می‌شود. برنده‌ی حراجی باید کمترین میزانی را که برای برنده‌شدن در حراجی تعیین شده بود، پرداخت کند؛ پس تبلیغ‌کنندگان اغلب برای درخواستشان کمترین میزان را پرداخت می‌کنند.

اگر درخواست شما تنها فاکتور ارزشی تبلیغات اینستاگرام می‌بود، هزینه‌ی تبلیغات در اینستاگرام بسیار بالا می‌رفت و درست شبیه به حراجی‌های سنتی می‌شد.

اما دو فاکتور دیگر نیز اینجا وجود دارد: ضریب تخمینی فعالیت و کیفیت تبلیغ. این دو مورد در فرمول تعیین ارزش تبلیغ دخیل شده‌اند و ازاین‌رو هزینه‌ی تبلیغات اسپانسر اینستاگرام را مشخص می‌کنند.

اجازه دهید در پست بعدی نگاه نزدیک‌تری به این پنج فاکتور بیندازیم و شرایطی را بررسی کنیم که بر میزان تخمینی اقدام و کیفیت نتایج تبلیغات اسپانسر اینستاگرام ، تأثیرگذار هستند.

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 2.4 / 5. تعداد آرا: 5

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of حسین افسان
حسین با زمینه طراحی سایت تونسته توی چند سال اخیر صد ها هزار دلار از بودجه کسب و کار ها رو صرف کمپین های موفقیت آمیز تبلیغات گوگل کمپین های سرچ کنه. همچنین در زمینه تبلیغات متا هم تجربه زیادی داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات وی دیجیتال مارکتینگ

هوش مصنوعی در گوگل ادز

101. هوش مصنوعی در گوگل ادز

چقدر این پست مفید بود؟ ارسال بازخورد میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1 تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این

تفاوت تبلیغات گوگل ایران و خارج از ایران

در این قسمت از آفیس چیت چت، به بررسی تفاوت‌های مدیریت کمپین‌های گوگل در ایران و خارج از ایران می پردازیم. مدیرعامل مجموعه وی‌دیجی مارکتینگ که تجربه‌ی فعالیت در هر دو بازار را دارند، در مورد چالش‌ها و فرصت‌های مدیریت کمپین‌های گوگل در هر محیط صحبت می‌کنند. همچنین، به بررسی استفاده از کمپین‌های شاپینگ و پرفورمنس مکس (Performance Max) در هر دو بازار پرداخته می‌شود. این گفت‌وگو نشان می‌دهد که استفاده از روش‌های مناسب مدیریت کمپین‌ می‌تواند به کسب و کارها کمک کند تا در بازارهای مختلف بهترین نتیجه را کسب کنند.