۸ نمونه از بهترین نمونه های تبلیغات گوگل و دلیل موفقیت آنها

تبلیغات گوگل روشی کارآمد حتی برای خرده فروشها

آشنایی با بهترین نمونه های تبلیغات گوگل

در این مطلب با بهترین نمونه های تبلیغات گوگل آشنا خواهیم شد و آنها را بررسی می کنیم:

1- کمپین “Just Do It” شرکت نایک

آیا می‌دانستید یک زمانی، محصول نایک تقریبا به طور انحصاری به دونده های ماراتن تخصیص داشت؟ سپس یک جنجالبزرگ در بخش تناسب اندام از طرف شرکت نایک ظاهر شد و افراد در بخش بازاریابی نایک می‌دانستند که باید از آن برای جلوگیری از پیشرفت رقیب اصلی خود یعنی Reebok استفاده کنند. (در آن زمان، Reebok کفش های بیشتری از Nike به فروش می‌رساند) بنابراین، در اواخر دهه ۱۹۸۰، نایک کمپین “Just Do It” را ایجاد کرد.

۸-egts-1

این یک ضربه از طرف شرکت نایک بود.

در سال ۱۹۸۸، فروش نایک ۸۰۰ میلیون دلار بود؛ تا سال ۱۹۹۸ فروش بیش از ۹٫۲ میلیارد دلار بود. جمله just do it   جمله ای کوتاه و شیرین بود اما بیانگر حس خوبی بود وقتی که ورزش می کردند و مردم هنوز همان احساسی را دارند که امروزه دارند. نمیخواهی پنج مایل بدوی؟ فقط اراده کن .

نمیخواهی چهار پله بالا بروی؟ فقط اراده کن.

فقط اراده کن و انجام بده این یک شعار است که همه ما می‌توانیم به هدف آن پی ببریم . خودمان را فراتر از محدودیت هایمان پیش ببریم.

چه درسی می‌توان از کمپین تبلیغاتی just do it نایک گرفت؟ هنگامی که شما سعی می کنید بهترین راه را برای نشان دادن نام تجاری خود تعیین کنید، از خود بپرسید: چه مشکلی را برای مشتریان خود حل خواهید کرد؟ چه راه حلی محصول یا سرویس شما ارائه می دهد؟ با توجه کردن به این مسئله اصلی در تمام پیام های شما، شما با مشتریان ارتباط احساسی خوبی برقرار می کنید که سخت است آن را نادیده گرفت.

۲- Coke: Share a Coke از شرکت کوکاکولا

مارک های بزرگ اغلب به سختی تلاش می‌کنند تا وقتی که خیلی بزرگ هستند، کاری انجام دهند. بنابراین شرکت کوکاکولا چه کاری برای اعتراض به توده‌ها انجام داد؟ آنها نام های بسیار زیادی را بر روی قوطی‌ها منتشر کردند.

کمپانی Share the Coke کوکاکولا در سال ۲۰۱۱ در استرالیا آغاز شد، زمانی که Coca-Cola هر بطری را با ۱۵۰ نام محبوب در کشور  شخصی سازی کرد. از آن به بعد، ایالات متحده از این امر پیروی کرده است، چاپ اول نامها در مقابل بطری‌ها و قوطی‌ها با فونت مارک Coke’s. شما حتی می‌توانید بطری های سفارشی خود را در وب سایت Coke سفارش دهید تا چیزهایی مانند نام مستعار و لوگو کالج درخواست کنید. این داستان شکستن در صنعت بازاریابی و تبلیغات بود. بسیاری از مصرف کنندگان تعجب کرده بودند که چرا یک برند چنین شخصیتی ایجاد می‌کند؟ پپسی حتی پس از راه اندازی کمپین خود، تبلیغات منفی منتشر کرد. با این حال شرکت کوکاکولا با تبلیغ خود توجه‌های زیادی را به سمت خود جلب کرد.

۸-egts-2

حال چه درسی می‌توان از کمپین تبلیغاتی  Share a Cokeکوکاکولا گرفت؟

طرفداران coke به طور منظم خریدار نوشابه‌های شرکت کوکاکولا هستند و شرکت به اینکه مالکیت فردی با نیروی کامل است، تکیه دارد. تعجب آور بود که نامی که از دستگاه تلوزیون بیرون می‌آمد، هیجان جالب و سرگرم کننده‌ای داشت، حتی اگر شما هم خریدار آن نبودید، شما را تشویق می‌کرد که ” Coke ” را برای هرکسی که میشناسید خریداری کنید.

۳- Volkswagen: Think Small

بسیاری از متخصصان بازاریابی و تبلیغاتی مایل به تماس با کمپانی Volkswagen استاندارد طلایی هستند. شعار این کمپین که خیلی مورد پسند مردم واقع شد Think Small بود. این کمپین در سال ۱۹۶۰ توسط یک گروه تبلیغاتی معروف در Doyle Dannie & Birnbach (DDB) ساخته شد. مبارزات انتخاباتی این شرکت برای پاسخ به یک سوال تعیین شده است که این سوال عبارت است از اینکه چگونه میتوان درک افراد را نه تنها درمورد یک محصول بلکه در مورد یک گروه از مردم تغییر داد؟ توجه داشته باشید که آمریکایی ها همیشه تمایل به خرید ماشینهای آمریکایی بزرگ داشتند و حتی ۱۵ سال پس از پایان جنگ جهانی دوم، اکثر آمریکایی ها هنوز خودروهای کوچک آلمانی را خریداری نمی‌کردند. پس از این تبلیغات Volkswagen چه اتفاقی افتاد؟ این تبلیغ به طور مستقیم ری نظر مخاطبان خود تمرکز می‌کرد. فکر میکنی من کوچک هستم؟ بله من هستم. آنها هرگز سعی نکردند چیزی که نیستند را نشان دهند. آنها از تبلیغات فیک استفاده نکردند.

۸-egts-3

چه درسی باید از کمپانی موفق و محبوب Volkswagen گرفت؟

مهمترین مزیت این کمپین است: سعی نکنید شرکت، محصول یا سرویس خود را به عنوان چیزی که نیستِد، به فروش برسانید. با مشتریان خود صادقانه برخورد کنید.

۴- Google: Year in Search

این قدیمی ترین یا شناخته شده ترین تبلیغات در فهرست ما نیست، اما در طول نه سال گذشته (و هنوز هم ادامه دارد) کمپانی گوگل قدرتمندترین آنها است. در سال ۲۰۰۹ جستجویی به عنوان Zeitgeist آغاز شد که یک گزارش کتبی از شایع ترین جستجوهای گوگل در طول دوازده ماه گذشته نشان می‌داد. سال بعد Google آن را برای یک ویدئو سه دقیقه‌ای تنظیم کرد. از آن به بعد گوگل بسیار محبوب و توی چشم بوده است. یادآوری سالانه گوگل وابسته به این است که چقدر ما اطلاعات خود و یا اخبار و اطلاعات کل جهان را در آن جستجو می‌کنیم. آخرین ویدئویی که شرکت گوگل از آمار میزان جستجوی کاربران منتشر کرد مربوط به سال ۲۰۱۷ است.

به مشتریان خود یادآوری کنید که چقدر به خواسته آنها اهمیت می‌دهید. این داستانها احساسات مختلفی را بوجود می آورد، اما در نهایت همه افراد را که تبلیغات شما را مشاهده می‌کنند مجاب می‌کند که محصولات شما را خریداری کنند و برند شما را دنبال کنند.

۵- Got Milk?

با تشکر از کمپین مبارزات تبلیغاتی Got Milk .  فروش شیر در کالیفرنیا تنها در یک سال به میزان ۷٪ افزایش یافت اما بر سر مرزهای کشور تاثیر گذاشت ولی تا به امروز شما هنوز نمی‌توانید از دست افرادی که تقلید مسخره آمیزی از تبلیغات میکنند، فرار کنید. توجه داشته باشید، هرچند این آگهی افرادی را که شیر آنها را خریداری نکرده بودند هدف قرار نمی‌داد. به جای آن متمرکز بر مصرف کنندگانی بود که قبلا از فرآورده آنها استفاده می‌کرذند. چه درسی می‌توانیم از این کمپین بگیریم: تبلیغات گوگل همیشه در مورد ایجاد یک مخاطب با نام تجاری جدید برای استفاده از محصولات یا خدمات شما نیست – گاهی اوقات، تبلیغات گوگل برای این است که مخاطبان فعلی خود را بیشتر درک کنید و از محصول خود استفاده کنید. مخاطبان خود را به طرفداران تبدیل کنید و از مطالب بازاریابی و تبلیغاتی گوگل استفاده کنید تا به آنها بگوید چرا آنها باید از محصول یا خدماتی که قبلا برای آنها فراهم کرده اید، لذت ببرند.

۸-egts-4

۶- Metro Trains: Dumb Ways to Die

Dumb ways to die کمپین اعلام خدمات عمومی توسط قطار مترو در ملبورن، استرالیا برای ارتقای ایمنی راه آهن است. در ملبورن، استرالیا، مترو قطارها metro train می‌خواستند پیام ساده ای دریافت کنند. رفتار ناسازگار می‌تواند منجر به جراحت و یا حتی مرگ شود، اما به جای نشانه های هشدار دهنده یا نشانه های معمول در ایستگاه های قطار، قطار مترو به همراه روش های نابود کردن مرگ (Dead Ways to Die) ارائه شده است. No horsing around near train tracks آهنگی است که از سال ۲۰۱۲ تاکنون ۱۵۷ میلیون بازدید در یوتیوب به دست آورده است. این آهنگ درباره راه های مردن است. درسی که می‌توان از این کمپین تبلیغاتی گرفت این است که: این کمپین مشهور و معروف در حال حاضر یک ایده ساده را در یک راه خلاق و به یاد ماندنی معرفی می‌کند و شما احساس نگرانی می‌کنید، همانطور که برخی از اطلاعیه های خدمات عمومی هم این تبلیغات را به شیوه های دیگر انجام می‌دهند. اگر موضوع شما مضر یا خسته کننده باشد، از خلاقیت استفاده کنید تا پیام خود را بتوانید در سراسر دنیا به مردم نشان دهید.

۸-egts-5

۷- Apple: Get a Mac

در حالی که بسیاری از محصولات بزرگ اپل امروزه در جهان طرفدار زیادی دارد. اما ویدیویی که کمپین تبلیغاتی اپل منتشر کرد که در آن مجادله مک در مقابل کامپیوتر بود، این شرکت را به یکی از موفقترین کمپین های تبلیغاتی تبدیل کرد. این شرکت با کمک این ویدیو توانست ۴۲ درصد رشد سهم بازار را بدست آورد. این آگهی‌های تبلیغاتی به مخاطبان مک می‌گوید که شما هر چیزی که نیاز دارید را به طور آشکار و به شیوه هوشمندانه بدست خواهید آورد. درسی که این کمپین به ما می‌دهد این است که فقط به این دلیل که محصول شما برخی از چیزهای شگفت انگیز را انجام می‌دهد، به این معنا نیست که شما باید مخاطب خود را به هدف بکشید. در عوض، مزایای محصول خود را در یک روش قابل درک توضیح دهید تا مصرف کنندگان بتوانند نیازهای خود را با استفاده از آن محصول برآورده ببینند.

۸-egts-6

۸- Clairol: Does She or Doesn’t She؟

اولین بار Clairol این سوال (Does She or Doesn’t She) را در سال ۱۹۵۷ پرسید، پاسخ از ۱ تا ۱۵ بود. همانطور که فقط ۱ نفر از ۱۵ نفر از موهای مصنوعی استفاده می‌کردند. فقط ۱۱ سال بعد، بر اساس مجله تایمز، پاسخ ۱ از ۲ بود. این کمپین تبلیغاتی ظاهرا بسیار موفق بود که برخی از ایالت ها نیاز به زنان برای نشان دادن رنگ مو در مجوز رانندگی خود را متوقف کردند.  Clairol مخالف آن چیزی بود که اکثر بازاریابان انجام می‌دهند: آنها نمی‌خواهند از هر زنی که در خیابان در حال قدم زدن است سوال پرسده شود که از چه محصولی استفاده می‌کنند. آنها می‌خواستند زنان  درک کنند که محصولشان خیلی خوب است و مردم نمی‌توانند بگویند که آیا آنها از آن استفاده می‌کنند یا خیر.

۸-egts-7

درسی که از محصول Clairol  می‌توان گرفت این است که گاهی اوقات به راحتی می‌توان گفت که محصول شما چه کارایی و تأثیری دارد و این خود برای مصرف کنندگان کافی است. مطمئناً نمایش موثرتر از گفتن است.

حتما بخوانید: تبلیغ در گوگل یکی از موثرترین روش های دیجیتال مارکتینگ

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 3 / 5. تعداد آرا: 2

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:

علی
علی یه طراح سایت نمونه س و به متخصص های تبلیغات گوگل هم کمک میکنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات وی دیجیتال مارکتینگ

۸۵. بررسی Ad Preview و Diagnosis

چقدر این پست مفید بود؟ ارسال بازخورد میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0 تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این