10 مورد از مزایای تبلیغات گوگل در یوتیوب

مزایای تبلیغات گوگل در یوتیوب

مزایای تبلیغات گوگل در یوتیوب

بین سال های ۲۰۱۳ تا پایان سال ۲۰۱۴، میزان زمان صرف شده برای تماشای ویدیو در اینترنت، ۳۸٫۵ درصد افزایش یافت. نود و شش درصد از نوجوانان آنلاین ایالات متحده از سایت YouTube استفاده می‌کنند و روزانه بیش از یک میلیارد ساعت محتوای YouTube مشاهده می‌شود. این اعداد دروغ نیست. یوتیوب یک نیروی جهانی است و تقاضا برای محتوای ویدئوی همه روزه در حال افزایش است. تا سال ۲۰۲۱، ۸۰ درصد از کل ترافیک اینترنتی به صورت ویدیویی اختصاص پیدا خواهد کرد.

بنابراین، اگر حساب کاربری را برای کسب و کار ایجاد کرده اید، اما هنوز در YouTube تبلیغ نمی‌کنید، اکنون زمان آن رسیده که دست به کار شوید و ویدئوی تبلیغاتی خود را بسازید. همچنین . شما می‌توانید تصمیم بگیرید کجا و چه زمانی یک آگهی ویدیویی را چه در حال حرکت و یا در خانه تماشا کنید. این یعنی موفق بودن یک سایت اینترنتی پربازدید.

اگر برای شما تعداد بازدیدها، نظرات و مخاطبین و همچنین دیده شدن ویدئو شما در گوگل اهمیت دارد، این مقاله را تا آخر مطالعه کنید، چرا که ما مزایای تبلیغات گوگل از طریق یوتیوب را به شما خواهیم گفت.

کمپین های تبلیغاتی ویدیویی YouTube با استفاده از تبلیغات گوگل به شما این امکان را می‌دهد تا نمایش، صدا و حرکت را برای جذب مخاطبان مورد نظر و کسب و کار خود ایجاد کنید. در حال حاضر YouTube روزانه بیش از ۴ میلیارد ویدیو پخش می‌کند.

حتما بخوانید: هزینه تبلیغات گوگل در یوتیوب چقدر خواهد بود؟

Google AdWords (تبلیغات در گوگل) برای ویدیو از بازاریابی هدف دقیق استفاده می‌کند تا محتوای تبلیغ ویدیویی شما را در مقابل بینندگان مورد نظر خود قرار دهد. موفقیت فوق العاده سیستم تبلیغاتی گوگل ادوردز و یوتیوب آن را یکی از متداولترین فرآیندهای تبلیغاتی که تا به حال اجرا شده است، ساخته است.

قبل از راه اندازی یک کمپین تبلیغات ویدئویی یوتیوب، مهم است که وقت خود را با توجه به بازار هدف خود صرف کنید. وقتی می‌دانید که مشتریان و یا مخاطبان شما چه کسانی هستند، تنها می توانید تبلیغ در گوگل و ابزار دقیق آن را به حداکثر برسانید. برای تعریف مشتری ایده آل خود، کمی وقت بگذارید. هیچ کسب و کاری نمی‌خواهد بودجه تبلیغات گوگل خود را صرف مخاطبینی کند که نسبت به تبلیغات آنها بی اهمیت هستند. به یاد داشته باشید که در تعیین بازار، بیشتر هدف خود را مشخص کنید، احتمالا آگهی ویدیویی شما در مقابل افرادی که حق انتخاب دارند، موفقتر خواهد بود.

حتما بخوانید: نکاتی ارزشمند برای تبلیغات ویدئویی فیسبوک و یوتیوب

حال به مزایای تبلیغات در YouTube از طریق تبلیغات گوگل می‌پردازیم

اصلیت موضوع این است که باید بتوانید با مخاطبین خود ارتباط برقرار کنید. تبلیغات ویدئویی می‌تواند به شما در برقراری ارتباط با مشتریان بالقوه به شیوه‌ای منحصر به فرد و به یادماندنی کمک کند. شما می‌توانید تخصص خود را با دنیا به اشتراک بگذارید، از خودتان فیلمبرداری کنید و توضیح دهید که چگونه محصول یا سرویس شما می‌تواند برای مخاطبان شما مفید باشد. به مردم نشان دهید که چرا باید محصولات یا برند شما مورد توجه آنها قرار گیرد.

پیدا کردن مخاطبان مناسب خود از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. مشتریان یا مخاطبین خود را در YouTube با موضوعات مختلف، کلمات کلیدی یا جمعیت شناختی مخاطب قرار دهید.

یک کمپین ویدئویی فقط در چند دقیقه ایجاد کنید. با ایجاد حساب کاربری خود، آپلود آگهی ویدیویی، رسیدن به مخاطبان ویژه، شما می‌توانید داستان خود را به گوش جهان برسانید یا سایت خود را تبلیغ کنید. می‌توانید رنکینگ ویدئویی خود را هم در سایت گوگل بالا ببرید.

موفقیت خود را اندازه گیری کنید. درک کنید که آیا مخاطبان مناسب را بدست آورده اید؟ حساب کاربری تبلیغ گوگل AdWords خود را برای مشاهده نظرات، هزینه ها و جزئیات بودجه بررسی کنید. برای اطلاعات بیشتر درباره بینندگان خود، از برگه “Analytics” در حساب YouTube خود بازدید کنید. به عنوان مثال، می‌توانید بگویید که چه فیلم هایی را مشتریان شما تماشا می‌کنند و چه مدت زمانی.

در YouTube، بینندگان می‌توانند ویدیوها را به روش های مختلفی جستجو کنند، مثلا با جستجو در صفحه جستجوی YouTube، کلیک بر روی ویدئوهای پیشنهاد شده در صفحه تماشا یا انتخاب یک ویدیو از صفحه اصلی. این بدین معنی است که شما می‌توانید افرادی را که در جستجوی شما و نام تجاری شما در سراسر YouTube هستند، به طور موثرتر پیدا کنید. مخاطبین حتی می‌توانند با سرچ در گوگل به ویدئوهای شما دسترسی پیدا کنند و کانال شما را پیدا کنند.

در نظر داشته باشید که محدودیت های قانونی و انطباق کنونی فروش تبلیغات گوگل در یوتیوب در بعضی از کشورها در دسترس نیست و ممنوع می‌باشد. یوتیوب در ۷۳ کشور و دسترسی به ۶۱ زبان را داراست. با هدفگیری جغرافیایی شما می‌توانید بینندگان را بر اساس کشور، ایالت یا کد پستی انتخاب کنید. یک مطالعه گوگل نشان می‌دهد که جستجو های محلی احتمال بیشتری برای بازدید و فروش در یک روز دارد.

توجه داشته باشید، هنگامی که با دقت به مخاطبین اشاره می‌کنید، باید از طریق تنظیمات زبان رابط کاربری مرورگر یا حساب YouTube آنها را انتخاب کنید. همچنین شما می‌توانید با استفاده از زبان مادری خود با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید.

با توجه به طیف گسترده‌ای از گزینه‌های هدفمند موجود در YouTube، شما می‌توانید مطمئن شوید که پولی که در تبلیغات گوگل YouTube هزینه می‌کنید چقدر موثر است. شما همچنین می‌توانید کمپین خود و یا کمپینهای ویدئویی آینده خود را برای منعکس کردن منافع و زبان بومی مخاطبان مورد نظر خود تنظیم کنید.

۱۰ مزیت تبلیغات در یوتیوب با استفاده از تبلیغات گوگل

مخاطبان

1-رسیدن به بازدید

هر ماه بیش از ۱ میلیارد نفر بیش از ۶ میلیارد ساعت ویدئو در YouTube تماشا می‌کنند. علاوه بر این، بیش از نیمی از بازدیدهای ویدئویی YouTube از دستگاههای تلفن همراه دریافت می‌شود. این نشان دهنده مخاطبین و یا مشتریان بالقوه است. از کانال های بازاریابی موجود، یوتیوب بزرگترین درصد جمعیت را تشکیل داده است.

2-هدف گذاری

در حالی که دسترسی عمومی YouTube مطمئنا باورنکردنی است، اگر به افراد مخاطب هدف خود دسترسی پیدا نکنید، فعالیت در این سیستم بی معنای نیست. با استفاده از تبلیغات گوگل یوتیوب شما می توانید بر اساس جمعیت شناسی، موقعیت مکانی، منافع، دستگاه های مشاهده (لپ تاپ، تلفن همراه، قرص و غیره) و حتی زمان روز برای اطمینان از اینکه پیام شما در مقابل افرادی مناسب قرار می‌گیرد، هدف گذاری کنید.

توانایی‌ها

3-طول عمر

Google AdWords گزینه ای برای تعیین تاریخ شروع و پایان کمپین ویدئویی شما مشخص کرده است. با این حال، بر خلاف سایر کمپین های تبلیغاتی گوگل که به تاریخ انقضا نیاز دارند، تبلیغات YouTube می‌توانند برای همیشه ادامه پیدا کنند. مهم نیست که یک مشتری بالقوه جدید یک جستجو را آغاز کند، پیام ویدیویی شما باید آماده پاسخگویی باشد.

4-توان مالی

برای تبلیغ گوگل موثر در YouTube، نیازی به یک بودجه بازاریابی بزرگ نیست. سیستم پرداخت پرده ای (PPV) ی Google AdWords به شما امکان را می‌دهد که یک بودجه هفتگی را تنظیم کنید و حتی حداکثر مقداری را که برای پرداخت در هر دیدگاه می‌خواهید تعیین کنید.

5-توانایی مشترک

ترکیبی درخشان از دسترسی به ویدئو، به اشتراک گذاری و جامعه در YouTube و به ویژه مخاطبین شما، فرصتی برای جذب مخاطبان و در نتیجه رشد کسب و کار است که این در نوبه خود بی‌نظیر است چراکه اگر یک بیننده ویدیوی خود را سرگرم کننده بداند یا ویدیویی سرگرم کننده پیدا کند، یا هر دو، می‌توانند آن را با دیگران به اشتراک بگذارد. به این ترتیب، به میزان قابل ملاحظه ای دسترسی به ویدیو شما گسترش می‌یابد.

6-اندازه گیری

یکی از بزرگترین مزایای تبلیغات گوگل از یوتیوب، توانایی سنجش موفقیت کمپین تبلیغاتی شماست. با کانال های تبلیغاتی سنتی، تقریبا غیرممکن است تعیین کنید که آیا واقعا مخاطبان مورد نظرتان را شناخته‌اید یا نه. با Google AdWords شما دسترسی آزاد به گزارش های تجزیه و تحلیل دارید. این گزارش‌ها شامل تعداد افرادی است که ویدیوی شما را دیده اند و تعداد مشتریان جدیدی که از طریق ویدیوی شما با کسب و کار شما ارتباط برقرار کرده‌اند و همچنین اطلاعاتی که از این افراد می‌آیند.

7-قابل تنظیم

به شدت به اندازه گیری نزدیک است. هنگامی که مخاطبین را در تعامل با آگهی خود می‌‎بینید، می‌توانید کمپین خود را با توجه به درخور آن ها، مناسبتر کنید. در نتیجه، افزایش شانس بیشتری برای تعامل پیدا می‌کنند.

اثرات

8-ایجاد یک اتصال

تبلیغات ویدئویی به شما این اجازه را می‌دهد تا با مشتریان بالقوه در یک راه معتبر و معنی دار ارتباط برقرار کنید. با استفاده از یک آگهی ویدئویی خلاق برای برقراری ارتباط با افراد، شما می‌توانید به آنها برای انتخاب شرکت خود انگیزه دهید.

9-دریافت بازخورد مشتری

مصرف کنندگان به احتمال زیاد به طور مستقیم به تبلیغات YouTube با استفاده از بخش نظرات نظر می‌دهند. با استقبال از این نظرات شما می‌توانید به طور مستقیم از مصرف کننده بینش بیشتری کسب کنید و تعاملات خود را با آنها با پاسخ دادن به نظرات خود بیشتر کنید.

10-اثربخشی

Metric Demand در گزارش بازاریابی B2B Video Marketing خود در سال ۲۰۱۴ گزارش داد که ۷۱ درصد از پاسخ دهندگان به بازاریابی ویدیویی موافقت کرده اند که ویدئوی محتوایی بهتر از سایر محتواها اثر می‌گذارد.

نتیجه گیری:

مزایای تبلیغات گوگل در YouTube به مراتب بالاتر از هر گونه شرطی است که ممکن است در مورد ترکیب تبلیغات ویدئویی در استراتژی بازاریابی داشته باشد. برای به حداکثر رساندن این مزایا، بسیار مهم است که وقت خود را صرف سرمایه گذاری در ایجاد آگهی ویدیویی خلاق و شخصی کنید. ویدیویی را ایجاد کنید که مخاطبان مورد نظر شما را تشویق کند و انگیزه ای در آنها برای اشتراک گذاری با دیگران ایجاد کند.

برای شروع کسب و کار خود، محصول یا خدمات خود را در YouTube تبلیغ کنید.

حتما بخوانید: تبلیغ در گوگل یکی از موثرترین روش های دیجیتال مارکتینگ

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of حسین افسان
حسین با زمینه طراحی سایت تونسته توی چند سال اخیر صد ها هزار دلار از بودجه کسب و کار ها رو صرف کمپین های موفقیت آمیز تبلیغات گوگل کمپین های سرچ کنه. همچنین در زمینه تبلیغات متا هم تجربه زیادی داره Linkedin

One Response

  1. با سلام من کانال یوتیوبی رو زدم حدود سه ماه نزدیک ۲۰۰۰ بازدید داشته و سی عضو هنوز موفق نشدم شروع به درآمد زایی کنم ما هر هفته سه ویدیو می زاریم و مرتب کار می کنیم در زمینه هنرهای دستی هست آیا سه ماه دیگه کار کنیم موفق می شیم
    سپاس یه کم راهنمایی می کنید

    بازدید ما یه کم پایین هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *