گزارش تبلیغات اینستاگرام برای یک مدرسه در شیراز

تبلیغات در اینستاگرام - تبلیغات اینستاگرام - اسپانسر اینستاگرام - تبلیغات اسپانسر اینستاگرام

در این مطلب گزارش کمپین تبلیغات اینستاگرام برای یک مدرسه در شیراز را ارائه می‌دهیم. کار ما در تبلیغات اسپانسر اینستاگرام ممکن است به درد هر کسی بخورد و هر کاری ممکن است به تبلیغات برای جذب مشتری یا بازدید‌کننده بیشتر احتیاج داشته باشد؛ حتی تبلیغات در اینستاگرام برای یک مدرسه. ازآنجاکه کار با داشبورد تبلیغات اینستاگرام نسبتاً پیچیده و وقت‌گیر است، ما به‌صورت کاملاً تخصصی این کار را برای این مدرسه انجام دادیم. در ادامه به چگونگی انجام این کار و نتایجی که در آخر از آن به دست آوردیم می‌پردازیم.

حتماً بخوانید: راز ساخت تبلیغ اینستاگرام در ایران با وجود تحریم‌ها چیست؟

تارگتِ کمپین تبلیغات اینستاگرام برای یک مدرسه در شیراز

این مدرسه برای تبلیغات در اینستاگرام  یک فیلم برای ما فرستاد تا در صفحه پست‌های مخاطبان هدف نمایش داده شود. درنتیجه تارگتینگی که ما برای احتساب بودجه‌های این تبلیغات انتخاب کردیم، روش ویدئو ویو (video view) بود. در این روش تارگتینگ، احتساب بودجه براساس افراد یا کاربرانی است که بیش از ۳ یا ۱۰ ثانیه (بسته به انتخاب ما) به دیدن تبلیغ شما می‌پردازند. درواقع در بیشتر مواقع که مشتری ما مایل است فیلمی را به‌عنوان تبلیغ در اینستاگرام قرار دهد، این نوع از تارگتینگ عملکرد بهتری از خود نشان می‌دهد.

جامعه هدف تبلیغات اینستاگرام برای یک مدرسه

 برای این پروژه انتخاب‌کردن مخاطبان هدف اینستاگرام بسیار مهم تلقی می‌شد؛ چراکه سوژه مدنظر ما حتماً باید در نزدیکی محل مدرسه سکونت می‌داشت. برای همین اول تصمیم گرفتیم افرادی که در استان فارس سکونت دارند (با پیش‌شماره ۰۹۱۷) هدف قرار بدهیم که چیزی حدود ۲۵۰هزار نفر را در بر می‌گرفت. با این روند، برای هر فردی که تبلیغات را (که یک فیلم بود) حداقل به مدت ۱۰ ثانیه می‌دید، مبلغی معادل یک سنت پرداخت می‌کردیم. اما بعد از بررسی و تحلیل نتایج به این نتیجه رسیدیم که تعداد افرادی که به علت دوربودن محل زندگی‌شان از مدرسه، هیچ تمایلی به دیدن تبلیغات نشان نمی‌دهند زیاد است. بنابراین شهر شیراز را به‌عنوان مخاطبان هدف انتخاب کردیم که چیزی حدود ۴۰ هزار نفر بودند. با این تغییر، میانگین مبلغ نیز برای هر ۱۰ ثانیه نمایش، به سه سنت افزایش پیدا کرد. این مسئله کاملاً برای ما قابل پیش‌بینی بود؛ زیرا هرچه جامعه هدف را کوچک‌تر و اختصاصی‌تر کنیم، به‌ طبع، مبلغ بیشتری را باید برای نمایش آن به جامعه هدفمان صرف کنیم.

حتماً بخوانید: جمعیت‌شناسی و لوکیشن در تبلیغات اینستاگرام

محتوای کمپین تبلیغات اسپانسر اینستاگرام

محتوای تبلیغ اینستاگرام برای این پروژه، نمره بسیار خوب و قابل قبولی را از سیستم فیس‌بوک کسب کرد و این باعث شد که بازدهی تبلیغ اسپانسر اینستاگرامشان خیلی بهتر شود؛ چراکه هرچه نمره اخذشده توسط تبلیغات بهتر باشد، امتیاز تبلیغ در اینستاگرام بیشتر می‌شود و درنتیجه احتمال بیشتری برای نمایش به افراد مرتبط ایجاد می‌کند.

حتماً بخوانید: قوانین تبلیغات در اینستاگرام با تأکید بر محتوای غیرقابل قبول

دلیل نمره بالا این بود که در این فیلم هیچ متنی دیده نمی‌شد و خیلی ساده به اصل مطلب پرداخته شده بود.

 

نتایج تبلیغات در اینستاگرام مدرسه

۱. تعداد دفعاتی که فیلم حداقل ۱۰ ثانیه دیده شده: 2871 نفر

۲. تعداد افرادی که فیلم را دیده‌اند: 17346 نفر

۳. تعداد دفعاتی که فیلم نمایش داده شده 65432 بار

۴. مبلغی که به ازای هر ۱۰ ثانیه نمایش صرف شده:  3 سنت

۵. کل مبلغی که هزینه شده: 73 دلار

۶. تعداد دفعاتی که فیلم حداقل ۳ ثانیه دیده شده: 9865 بار

۷. تعداد افرادی که روی لینک (تماس با ما) کلیک کرده‌اند: 222 نفر

۸. درصد افرادی که فیلم را تا ۱۰ ثانیه دیده‌اند:  13/5%

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of حسین افسان
حسین با زمینه طراحی سایت تونسته توی چند سال اخیر صد ها هزار دلار از بودجه کسب و کار ها رو صرف کمپین های موفقیت آمیز تبلیغات گوگل کمپین های سرچ کنه. همچنین در زمینه تبلیغات متا هم تجربه زیادی داره Linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *