شبکه نمایش display network عنصری کارآمد در تبلیغات گوگل

display network عنصری کارآمد در تبلیغات گوگل

display network عنصری کارآمد در تبلیغات گوگل

فرض کنید در مورد خرید ماشینی جدید فکر می‌کنید. شما در گوگل برای پیدا کردن مدل های برتر سال جستجو می‌کنید و نظرات مختلفی از متخصصان معتبر خودرو را می‌خوانید. زمانیکه در حال جستجو در سایت یوتیوب یا سایت های خبری مورد علاقه تان هستید، ناگهان تبلیغات گوگل ماشینهای جدید در همه جا پخش می‌شوند. به طور معمول، شما ممکن است این تبلیغات را نادیده بگیرید، اما حالا آن‌ ها به نیازهای شما بسیار مرتبط هستند. این علامت‌های تجاری خودرو ممکن است به ذهن شما نفوذ کنند، حتی اگر کلیک نکنید، کارشان را انجام داده‌اند.

حتما بخوانید: ۶ نکته برای تبلیغ عملکرد شبکه نمایشی گوگل در تبلیغات گوگل

شبکه نمایش یا همان display network مجموعه وسیعی از سایت‌ها است که حدود نود و چهار درصد وب سایت‌ها در آمریکا را شامل می‌شود. گوگل دارای بخشی از شبکه نمایش تبلیغات است. ویژگی‌های گوگل مانند YouTube، Gmail و Google Finance بخشی از شبکه نمایش تبلیغات هستند، چرا که به سایت‌ها، بلاگ ها و برنامه‌های تلفن همراه غیر وابسته هستند و می‌توانند بعنوان ابزاری در تبلیغات در گوگل مورد استفاده قرار گیرند.

در حالی که تبلیغات گوگل در search network (شبکه جستجو گوگل) عمدتاً مبتنی بر هدف قرار دادن درخواست‌های جستجوی افراد است، اما تبلیغات گوگل در شبکه نمایش بیشتر در مورد هدف قرار دادن علایق و نیازهای مردم است.

شما در تبلیغات نمایشی گوگل مشتریان خود را بصورت احتمالی پیدا می‌کنید. هنگامی که مشتریان در بستر اینترنت در حال مکالمه یا خرید هستند، بین تبلیغات و آنها ارتباط برقرار می‌شود.

انواع تبلیغات گوگل در display network:

تبلیغات شبکه نمایش به تبلیغاتی که دارای متن ساده ای باشند، مجوز می‌دهند. انواع بیشتری از تبلیغات نمایشی به صاحبان کسب‌ و کار این اجازه را می‌دهد تا با مصرف کنندگان ارتباط برقرار کنند و واقعا برند خود را بسازند. یک تبلیغ شبکه جستجو مبتنی بر متن تنها زمانی موفق است که بر روی آن کلیک شود. در عین حال، مزایای یک تبلیغ نمایشی خوب از ترافیک ورودی به وب سایت شما فراتر می‌رود .

·         Text ads: ساده‌ترین روش تبلیغات گوگل، یک تیتر، یک URL مقصد و چند خط متن است.
·         آگهی‌های تصویری (Image ads): آگهی‌های تبلیغاتی رنگی، محبوب‌ترین تبلیغات تصویر هستند.
·         آگهی‌های ویدیویی (Video ads): یک تبلیغ ویدیویی که به خوبی ایجاد شده است، می‌تواند به شناسایی برند و آگاهی منجر شود.
·         تبلیغات لیست محصول (Product listing ads): این تبلیغات به درستی هدف را نمایان می‌کنند و محصولاتی را نشان می‌دهند که مربوط به منافع مشتریان شما هستند.
·         Dynamic search ads: تبلیغات متنی پر از محتوای صفحه ورودی شما هستند.
·         Rich media ads: تبلیغات گوگل شامل انیمیشن یا انواع دیگر حرکت هستند.

چگونگی قرار دادن آگهی های تبلیغاتی گوگل در شبکه:

تبلیغات گوگل روی شبکه نمایش به طور تصادفی ظاهر نمی‌شوند. صاحبان کسب ‌و کار از طریق گزینه‌ های مختلف هدف‌گیری، معیارهایی را تعیین می‌کنند که در تبلیغات گوگل قرار داده می‌شود. اغلب اوقات تبلیغ کنندگان به تبلیغات خود این اجازه را می‌دهند که تبلیغاتشان در انواع وب سایت‌ها، بلاگ ها و برنامه‌هایی که برای منافع خاص مردم درخواست می‌کنند، نشان داده شوند. با این حال، تبلیغ کنندگان می‌توانند تبلیغ گوگل خود را در محل‌های خاص آنلاین محدود کنند. تبلیغات در شبکه نمایش فضای زیادی برای بهینه‌سازی عملکرد ارائه می‌دهد.

سه گزینه اولیه برای هدف قرار دادن تبلیغات گوگل در شبکه نمایش وجود دارد : هدف متمرکز، هدف قرار دادن مخاطب و مکان قرار گیری هدف managed placement targeting . اکنون، اصول اولیه هر گزینه را در این پست بررسی خواهیم کرد.

Contextual Targeting هدف متمرکز:

تطبیق دادن آگهی‌های شما با محتوای مرتبط است . به عنوان مثال، اگر شما تبلیغات گوگل خود را برای ظاهر شدن در سایت‌هایی با محتویات مورد نظر در مورد خودرو تنظیم کنید، شانس خوبی وجود دارد که تبلیغ شما توسط فروشندگان خودرو و مشتاقان خودرو دیده شود.

شما دو گزینه برای هدف متمرکز دارید :

·         کلمه های کلیدی: همانند تبلیغات شبکه جستجو، شما کلمات و عبارات مختلفی را که مربوط به کسب‌وکار و صفحات فرود شما هستند، مشخص می‌کنید. ادوردز، این کلمات کلیدی را تجزیه و تحلیل می‌کند و وب سایت‌های شبکه نمایشی که با کلمه کلیدی شما مطابقت می‌کنند، پیدا می‌کند.
·         موضوعات Topics: انتخاب از یک فهرست بزرگ از دسته‌ های از پیش تعیین‌ شده که موضوعات کلیدی کسب‌ و کار و صفحات فرود را پوشش می‌دهند. سپس ادوردز آگهی شما را بر روی سایت‌هایی که آن را به عنوان موضوعات مرتبط با موضوع شما معرفی کرده‌اند قرار می‌دهد .

هدف قرار دادن مخاطبان Audience Targeting: این جایی است که تبلیغات صفحه نمایش شخصی‌تر می‌شود. شما می‌توانید تبلیغ خود را به افراد براساس سرگرمی‌ها، عادت‌های خرید و یا تیم‌های ورزشی مورد علاقه خود نشان دهید. یا حتی می‌توانید بر روی افراد براساس سن، جنس و عوامل دیگر گزینه نمایش را انتخاب کنید. هدف قرار دادن مخاطبان یک ابزار قدرتمند است که می‌تواند به طور چشمگیری کسب‌وکار شما را توسعه دهد.

شما دو گزینه برای هدف قرار دادن مخاطبان دارید :

·         مخاطبان: آیا می‌خواهید کسب‌ و کار خود را به طرفداران ورزش، مشتاقان ورزش، سرآشپزها و دیگر گروه‌ های گسترده مردم معرفی کنید؟ اگر چنین باشد، انتخاب مخاطبان علاقمند این نقش را برای شما ایفا خواهد کرد، یا می‌توانید مخاطبان محدودی را هدف قرار دهید. همچنین می‌توانید مخاطبین خود را در بازار انتخاب کنید تا افرادی را هدف قرار دهید که به طور فعال در حال تحقیق درباره کالا و خدماتی هستند که مربوط به کسب‌ و کار شما است .
·         Interest categories: تبلیغ خود را روی وب سایت‌ها، وبلاگ‌ها و اپلیکیشن هایی قرار دهید که ممکن است برای منافع مشتریان شما جذاب باشند. گروه ‌های ذی‌ نفع می‌توانند تبلیغ شما را به افرادی نشان دهند که بدون توجه به محتوا در صفحاتی که آن‌ها را می‌بینند تبلیغات را برای دیگران به اشتراک میگذارند.
·         بازاریابی: آیا می‌خواهید با مشتریانی که قبلا از وب سایت شما بازدید کرده یا از برنامه‌های موبایل شما استفاده کرده اند، ارتباط برقرار کنید؟ اگر اینطور است، پس بازاریابی راه حل خوبی برای شما است. این گزینه تبلیغ گوگل شما را به افرادی نشان می‌دهد که قبلا ویژگی‌ های آنلاین شما را دیده اند. شانس زیادی برای رسیدن به مشتریان احتمالی‌ای وجود دارد که قبلا نسبت به کسب‌ و کار شما علاقه نشان داده‌اند. با تبلیغات بازاریابی، شما می‌توانید این تبلیغات را مجدداً برای نشان دادن کالا و خدمات به افرادی که از وب سایت شما دیدن کردند، تنظیم کنید و یا ممکن است توجه خریدار را به هنگام آماده شدن برای خرید مجدد جلب کنید . تبلیغات بازاریابی هم چنین برای فروش و هم ساختن برند شما عالی است . با قدرت تبلیغات بازاریابی می‌توانید یک فعالیت تبلیغاتی جدید ایجاد کنید که تنها کاربرانی را هدف قرار می‌دهد که در وب سایت شما بوده‌اند.
·         جمعیت شناختی Demographics: تبلیغات خود را به سمت افرادی از سنین خاص، جنس و وضعیت والدین با هدف قرار دادن جمعیت شناختی، هدایت کنید. این روش ساده هدف ‌گیری مخاطب، هنگامی مفید است که کسب ‌و کار شما به روشنی، یک گروه خاص از افراد را در خود جای دهد .

مکان قرار گیری هدف و یوتوب Managed Placement Targeting: این روش هدف‌گیری به صورت دستی هنگام انتخاب برنامه ‌ها و وب سایت‌ هایی که می‌توانند تبلیغات شبکه نمایشی شما را نشان دهند،  مورد استفاده قرار می‌گیرد. اکثر صاحبین کسب‌ و کار از مکان‌ های تبلیغاتی مدیریت ‌شده، معمولا استفاده نمی‌کنند. با این حال، در طول زمان، تجزیه و تحلیل داده ‌های بدست آمده از تبلیغات نمایش شما ممکن است نشان دهد که بخش بزرگی از مشتریان شما تمایل دارند تا برخی ویژگی‌ های آنلاین خاص را تکرار کنند. شما می‌توانید از این اطلاعات برای به دست آوردن وسایل موثرتر استفاده کنید. با این حال، یک گزینه شغلی مدیریت‌ شده وجود دارد که در بین کاربران محبوبیت پیدا کرده‌ است و آن هم نمایش تبلیغات بر روی یوتوب است.

نمایش تبلیغات روی یوتیوب : این وب سایت بسیار مفید ( و اعتیاد آور ) مکانی عالی برای نمایش تبلیغات شما است. همه انواع تبلیغات گوگل نمایشی که می‌خواهید را می‌توان در اینجا نشان داد و تبلیغ کنندگان می‌توانند تبلیغات خود را برای ظاهر شدن در دسته‌ های خاصی از ویدیو انتخاب کنند. تبلیغات روی یوتیوب می‌تواند با مصرف کنندگان در سطوح خصوصی به شدت ارتباط برقرار کند. با این حال، تبلیغ کنندگان اغلب باید از کمپین هایی استفاده کنند تا تبلیغ خود را از نظر محتوا به تبدیل‌ های بهتری متمرکز سازند .

نتیجه گیری که میتوان از این مقاله گرفت، این است که:

تبلیغات در شبکه نمایش گوگل نباید پیچیده باشد. صاحبین کسب‌ و کار می‌توانند از همان آگهی‌ های متنی که در شبکه جستجو استفاده می‌کنند، استفاده کنند. در حالی که نرخ ‌های کلیک در تبلیغات نمایشی اغلب کم‌تر است اما هزینه‌ های هر کلیک اغلب ارزان‌تر هستند، که به این معنی است که کسب و کارها هنوز هم می‌توانند نتایج مثبتی با تلاش بیشتر به دست آورند. بعبارتی، صاحبان کسب‌ و کاری که به طور کامل از شبکه نمایش تبلیغات استفاده می‌کنند می‌توانند با مصرف کنندگان در سطوح شخصی بیشتری ارتباط برقرار کنند. این امر ممکن است نیاز به تحقیقات بازار داشته باشد و یا ممکن است نیاز به کمک هنرمندان گرافیک و متخصصان بازاریابی داشته باشید که بتوانند به شما کمک کنند تا در تولید تبلیغات قابل‌ توجه و جذاب به شما کمک کنند. این که آیا می‌خواهید بازدید کنندگان را به وب سایت خود بیاورید یا به مشتریان کمک کنید درباره برند شما یاد بگیرند، امری است که توسط راهکارهای موجود در تبلیغات شبکه نمایش گوگل google display network میسر خواهد بود حال آنکه این ترفندها در شبکه جستجو بدرستی قابل پیاده سازی نخواهد بود.

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of حسین افسان
حسین با زمینه طراحی سایت تونسته توی چند سال اخیر صد ها هزار دلار از بودجه کسب و کار ها رو صرف کمپین های موفقیت آمیز تبلیغات گوگل کمپین های سرچ کنه. همچنین در زمینه تبلیغات متا هم تجربه زیادی داره Linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *