هر آنچه باید برای ساخت تبلیغات بنری هوشمند گوگل بدانید

هر آنچه باید برای ساخت تبلیغات بنری هوشمند گوگل بدانید

تبلیغات بنری هوشمند جایگزینی برای تبلیغات ریسپانسیو بعنوان یک نوع تبلیغ پیش فرض برای شبکه نمایشی است. این نوع تبلیغات تمام ویژگیهای تبلیغات ریسپانسیو را دارا هستند، می‌توانید هر نوع داده ورودی را به تعداد استفاده کنید و حتی کنترل بیشتری روی تبلیغات خود داشته باشید. اگر در حال اجرای تبلیغات ریسپانسیو هستید، بهتر است به فکر ایجاد تبلیغات بنری ریسپانسیو باشید و تبلیغ خود را بدین صورت ذخیره کنید.

تبلیغات بنری هوشمند نوعی تبلیغ مبتنی بر داده ورودی است که بدان معناست که می‌توانید آنها را با بارگذاری داده‌های خود ایجاد کنید، داده‌هایی چون تصاویر، عنوان، لوگو و توضیحات. سپس گوگل این داده‌ها را با توجه به شرایط موجود به بهترین نحو ترکیب می‌کند و بهترین نتیجه را به ارمغان می‌آورد.

در این مقاله سعی داریم بهترین شیوه مدیریت تبلیغات بنری هوشمند را برایتان شرح دهیم تا بهترین بازخورد را از تبلیغات خود بدست آورید.

هر آنچه باید برای ساخت تبلیغات بنری هوشمند گوگل بدانید

 

مدیریت داده‌های ورودی در تبلیغات بنری ریسپانسیو

تصاویر

تصویر شما مهمترین قسمت تبلیغ شماست. این بخش کمک می‌کند تا افراد کسب و کار، محصول و برند شما را بشناسند. اطمینان حاصل کنید که تنها ار تصاویر باکیفیت بالا استفاده کنید که در آن کسب و کار، محصول یا برند شما مرکز توجه باشد. شما ممکن است بالای 15 تصویر را برای دیجیتال مارکتینگ خود بارگذاری کنید تا در تبلیغات بنری ریسپانسیو خود آنها را بکار ببرید. از کاربرد موارد زیر خودداری کنید:

 • تصاویر مبهم
 • تصاویر تحریف شده یا پیچیده
 • تصاویری که دارای تصویر آینه شکل هستند
 • رنگهای تار، رنگهای متضاد و فیلتر پیش از حد
 • تصاویر با خطوط مرزی یا حاشیه
 • تصاویر کلاژ
 • تصاویر با پس زمینه کامپوزیت دیجیتال
 • کاربرد متن در بالای تصویر که در سایزهای کوچکتر تصویر می‌تواند کاملا ناخوانا و غیرکاربردی باشد.

لوگوها:

در تبلیغات بنری هوشمند کاربرد لوگوها کاملا اختیاری است و شما می‌توانید حداکثر  لوگوهای مختلف را بارگذاری کنید. اگر شما لوگوی خود را انتخاب نکنید گوگل بصورت پیش فرض یک آیکون خنثی مانند یک کره یا اولین حرف نام تجاری شما را بعنوان لوگو درنظر می‌گیرد. در هنگام استفاده از لوگو به موارد زیر توجه کنید:

 • شما می‌توانید یک لوگو را با نسبت ابعاد 1:1 یا 4:1 آپلود کنید (توصیه می‌شود که لوگوی خود را با هر دو نسبت آپلود کنید).
 • اطمینان حاصل کنید که برشهای لوگوی شما و خطوط مرزی اطرافش درست و صحیح باشد.
 • از اضافه کردن هر متن کوچک و تأثیرگذار به لوگو خودداری کنید.
 • استفاده از پس زمینه سفید موردی ندارد ولی بارگذاری بدون پس زمینه و بصورت شفاف بیشتر توصیه می‌شود.
 • فضا یا لایه مورد استفاده نباید بیش از 1/16 برابر اندازه لوگو باشد. برای مثال، اگر لوگوی شما 400*400 پیکسل است، لایه مورد استفاده نباید بیشتر از 25 پیکسل باشد.

ایجاد توضیحات برای محصول

شما می‌توانید تا 5 توصیف برای برند یا محصول خود ایجاد کنید که هر یک بالای 90 کاراکتر داشته باشد. هر توصیف معمولا با یک عنوان همراه است و باید برای تکمیل آن حتما عنوان نوشته شود. از بخش توضیحات می‌توانید برای ارائه جزئیات بیشتر برای بیان تبلیغ خود استفاده کنید.

ایجاد 5 عنوان در تبلیغ بنری

در تبلیغات بنری هوشمند شما می‌توانید تا 5 عنوان مختلف بارگذاری کنید که هر عنوان می‌تواند 25 کاراکتر در تبلیغ بنری ریسپانسیو داشته باشد. برای اینکه اطمینان حاصل کنید که بیشترین بازخورد را دارید، هر عنوانی که انتخاب می‌کنید بهتر است یونیک و منحصربفرد باشد. سعی کنید عنوانتان اصل مطلب را بدرستی بیان کند.

موارد زیر را درنظر بگیرید:

 • نقطه گذاری در پایان متن ضروری نیست.
 • از برداشتن عنوان تکراری از بخش توضیحات خودداری کنید.
 • از نام برند خود در عنوان استفاده نکنید.

عنوان بلند

در عنوان و تیترهای بلند، شما می‌توانید از 90 کاراکتر برای توصیف نام برند یا میزان ارزشمندی محصول خود استفاده کنید. سعی کنید ازعباراتی استفاده کنید که برای کاربران جالب و مفید است. بسته به جایی که تبلیغات شما نشان داده‌ می‌شود، ممکن است تیتر بلند شما بدون متن توصیف اضافی نشان داده شود. اطمینان حاصل کنید که عنوان طولانی شما خوب  و منحصر بفرد است.

 

یک فید برای بازاریابی داینامیک اضافه کنید

هنگامی که کمپین تبلیغاتی خود را به یک فید پیوند می‌دهید معمولا تجربه کاربری بیشتری دریافت می‌کنید و نتیجه مطلوبتری حاصل می‌شود. کیفیت اطلاعات مربوط به محصولتان به شما کمک می‌کند تا تعیین کنید که چه افرادیع لاقه بیشتری به دیدن تبلیغ شما دارند تا بتوانید نتایج جامع و کاملی بدست بیاورید.

قدرت تبلیغات

قدرت تبلیغ در واقع با بررسی ارتباط، کمیت و تنوع محتوای تبلیغ شما برآورد می‌شود. اطمینان حاصل کنید که تبلیغ شما مرتبط با محتوای منحصربفردی است که می‌تواند باعث شود تا به مشتریان بالقوه نشان داده شود و عملکرد تبلیغ شما را بهبود بخشد.

این یک امتیاز کلی و شاخص پیشرفت در تبلیغات بنری ریسپانسیو است. این رتبه بندی براساس مقدار و تنوع داده‌های شما شکل می‌گیرد. با اضافه کردن تعداد بیشتری داده‌های ورودی خاص و منحصربفرد، می‌توانید این امتیاز و بدنبال آن شانس ارائه بهترین خلاقیت را در مقابل مشتریان خود بهبود دهید. این امر بصورت یک ستون در بخش گزارشگیری تبلیغتان در پنل تبلیغات گوگل ادز جدید نشان داده شده است. دو جزء دیگر برای بررسی قدرت تبلیغ وجود دارد:

 • بررسی گام بعدی: یک پیشنهاد تأثیرگذار یا گام بعدی در راستای بهبود تنظیم تبلیغ
 • بهبود و پیشرفت داده‌های ورودی: رتبه بندی هر یک از سه نوع داده اصلی شامل تصاویر، عناوین کوتاه و توضیحات.

قدرت تبلیغات در واقع بازخوردی فراهم می‌کند تا بتوانید پیامهای مناسبی را به مشتریان ارائه دهید.

ستون قدرت تبلیغ (Ad strength)

در پنجره Ads & Extensions برای یک کمپین تبلیغاتی، می‌توانید جدولی از تبلیغات این کمپین را مشاهده کنید. یکی از ستونها مربوط به آیتم قدرت تبلیغ است. در این ستون رتبه کلی با عنوان متوسط یا عالی نشان داده می‌شود. شما می‌توانید بر روی این امتیاز کلیک کنید تا بازخوردی را در مورد نحوه بهبود آگهی خود همراه به پیوند به جایی که می‌توانید این تغییر را ایجاد کنید ببینید.

در طول ایجاد تبلیغ

هنگام ایجاد یا ویرایش یک تبلیغ، می‌توانید یک نشانگر قدرت تبلیغ را در هنگام ایجاد آن مشاهده کنید. با پر کردن داده‌های تبلیغ خود، این شاخص بصورت داینامیک تغییر می‌کند. در کنار این شاخص، مجموعه‌ای از توصیه‌ها برای بهبود قدرت تبلیغ ارائه می‌شود.

قدرت تبلیغ به شما کمک می‌کند تا بهترین نتیجه را بدست آورید

بهتر است عنوان کنیم که در حال  ایجاد یک تبلیغ جستجوی ریسپانسیو هستید و متن “توضیحات منحصربفرد بیشتری ارائه دهید” را در کنار نشانگر قدرت تبلیغ خود خواهید دید. شما می‌توانید به بخش توضیحات خود بروید و آنرا تغییر دهید تا بصورت پویا اثربخشی تبلیغ را بهبود دهید. اگر گزینه تغییر متن یا نشانگر قدرت تبلیغ فعال نیست، توصیه می‌شود که از تغییر آن خودداری کنید.

گزینه قدرت تبلیغ در راستای بهبود تبلیغات شما از زمان ایجاد تبلیغ و شروع نمایش تبلیغتان شروع بکار می‌کند. بعنوان مثال ممکن است تعدادی از تبلیغات جدید جستجوی ریسپانسیو را بارگذاری کنید و برخی از عنوانهای مطرح شده ممکن است رد شوند. در ستون ad strength ممکن است یک امتیاز متوسط با انجام یک عمل خاص چون “طول عنوان را افزایش دهید” را مشاهده کنید. می‌توانید این انتقاد را اعمال کنید و مراحل لازم برای تغییر عنوان خود و بهبود آیتم قدرت تبلیغ خود را دنبال کنید.

برخی مشکلات رایج و نحوه رفع آنها برای بهبود آیتم قدرت تبلیغ:

 • عدم مشخص بودن گروه تبلیغات: آگهی خود را به یک گروه تبلیغاتی اختصاص دهید.
 • کلمات کلیدی موجود در گروه‌های تبلیغاتی: کلمات کلیدی را به گروه تبلیغ خود اضافه کنید چرا که تبلیغات جستجوی ریسپانسیو بدون مشخص بودن کلیدواژه کار نخواهند کرد.
 • URL نهایی گم شده است: URL نهایی را به تبلیغ خود اضافه کنید.
 • عنوانها/ توصیفات بسیار شبیه به هم هستند: عنوانها و توضیحات خود را متفاوت از یکدیگر ایجاد کنید و بر جنبه‌های جدیدی از چیزی که در حال فروش آن هستید یا شمتریهای مختلفی که مدنظر دارید، تمرکز کنید. افزودن عنوانها و توضیحات محصر بفرد دیگر می‌تواند شانس شما را در بهبود عملکرد افزایش دهد.
 • عنوانها/ توضیحات خیلی کوتاه هستند: اطلاعات دقیقی را برای جلب توجه مشتریان هدف خود ایجاد کنید.

حتما بخوانید: چه مواردی باید برای ساخت تبلیغات بنری گوگل رعایت شود

تبلیغات ویدیویی

تبلیغات ویدیویی یکی ازانواع تبلیغات است که بسیار تأثیرگذار است و می‌تواند کاربر زیادی را جذب کند. در ادامه قوانین بکارگیری تبلیغات ویدیویی را برایتان شرح می‌دهیم:

در تبلیغات ویدیویی برای ارتباط بهتر با کاربران از ویدیوها استفاده می‌شود. توجه داشته باشید که این الزامات مربوط به تبلیغات درون برنامه، تبلیغات پوشش ویدیویی، تبلیغات غیرقابل اجتناب درون برنامه‌ای و تبلیغات بومپر است.

طول تبلیغات ویدیویی:

 • تبلیغات درون برنامه‌ای غیرقابل رد کردن که طولانی‌تر از 15 ثانیه است مجاز نیستند.
 • هیچ محدودیتی بر روی تبلیغات درون برنامه‌ای در حال پخش وجود ندارد، اما توصیه می‌کنیم از فیلمهایی که کمتر از سه دقیقه طول می‌کشد استفاده کنید.
 • بهتر است نحوه اصلاح یک تبلیغ یا افزونه رد شده را فرابگیرید، اگر نمی‌توانید ویدیو را با این الزامات هماهنگ کنید بهتر است ویدیوی دیگری مطابق با این سیاست آپلود کنید.

جمع آوری داده‌ها در تبلیغات ویدیویی

موارد زیر مجاز نیستند:

 • پیکسلهای ردیابی که با SSL سازگار نیستند، از جمله تمامی تماسهای بعدی
 • پیکسل ردیابی در نقطه میانی و رویدادهای کامل
 • بیش از سه پیکسل ردیابی در هر رویداد
 • استفاده از جاوااسکریپت برای جمع آوری داده‌ها
 • بهتر است تبلیغ ویدیویی یا افزونه‌ای که بنا بر دلایل فوق رد شده است را ویرایش کنید و اگر نمی‌توانید ویدیوی دیگری متناسب با این سیاست بارگذاری کنید.

قوانین مرتبط در تبلیغات ویدیویی

قوانین تبلیغات گوگل ادز زیر بطور خاص مربوط به تبلیغات ویدیویی است و اغلب با عدم تأیید تبلیغ مرتبط است.

فرمت ویدیویی غیرقابل قبول

تمامی فیلمها باید در فرمت قابل قبول آپلود شوند.

عدم دسترسی به ویدیو

تمام ویدیوها باید در دسترس عموم قرار بگیرند.

ارتباط نامشخص

تمام اطلاعات باید مربوط به آنچه شما تبلیغ می‌کنید باشد. بعنوان مثال تمام داده‌های ارسال شده برای تبلیغ باید متعلق به همان تبلیغ کننده بوده و با محصول تبلیغ شده مرتبط باشند.

محتوای نامشخص

تمامی اطلاعات و رسانه‌ها در تبلیغات و افزونه‌ها باید براحتی قابل درک باشد و محصول، سرویس یا نهاد تبلیغاتی شما را به وضوح شناسایی کنند. ویدیوها باید شامل یک نام یا لوگو باشند که به وضوح تبلیغ کننده، محصول یا سرویس را در ویدیو نشان دهد.

کیفیت تصویر

کلیه فیلمهای مورد استفاده در تبلیغات باید با استانداردهای کیفیت خاصی مطابق باشد.

محتوای مربوط به بزرگسالان

برای حفظ تبلیغات مناسب و امن برای کاربران، گوگل محتوای مربوط به بزرگسالان را به شرایط خاصی محدود می‌کند. تبلیغات ویدیویی نمی‌تواند حاوی محتوایی خاص برای بزرگسالان باشد.

حق کپی رایت

برای تبلیغ محتوای کپی رایت شده، شما باید حق چاپ یا مجوز قانونی برای تبلیغ آن را داشته باشید.

محتوای تکان دهنده

استفاده از محتوای شوکه کننده در هیچ تبلیغی مجاز نیست. نمونه‌هایی شامل زبان مبهم، تصاویر خشن و ترسناک.

حتما بخوانید: تبلیغات بنری هوشمند در تبلیغات گوگل ادز چگونه است؟

 

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of حسین افسان
حسین با زمینه طراحی سایت تونسته توی چند سال اخیر صد ها هزار دلار از بودجه کسب و کار ها رو صرف کمپین های موفقیت آمیز تبلیغات گوگل کمپین های سرچ کنه. همچنین در زمینه تبلیغات متا هم تجربه زیادی داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات وی دیجیتال مارکتینگ

هوش مصنوعی در گوگل ادز

101. هوش مصنوعی در گوگل ادز

چقدر این پست مفید بود؟ ارسال بازخورد میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1 تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این

تفاوت تبلیغات گوگل ایران و خارج از ایران

در این قسمت از آفیس چیت چت، به بررسی تفاوت‌های مدیریت کمپین‌های گوگل در ایران و خارج از ایران می پردازیم. مدیرعامل مجموعه وی‌دیجی مارکتینگ که تجربه‌ی فعالیت در هر دو بازار را دارند، در مورد چالش‌ها و فرصت‌های مدیریت کمپین‌های گوگل در هر محیط صحبت می‌کنند. همچنین، به بررسی استفاده از کمپین‌های شاپینگ و پرفورمنس مکس (Performance Max) در هر دو بازار پرداخته می‌شود. این گفت‌وگو نشان می‌دهد که استفاده از روش‌های مناسب مدیریت کمپین‌ می‌تواند به کسب و کارها کمک کند تا در بازارهای مختلف بهترین نتیجه را کسب کنند.