تبلیغات نمایشی هوشمند در تبلیغات گوگل ادز چگونه است؟

تبلیغات بنری هوشمند در تبلیغات گوگل ادز چگونه است؟

تبلیغات نمایشی هوشمند جایگزین تبلیغات ریسپانسیو به عنوان یک نوع تبلیغ پیش فرض برای شبکه نمایشی است. از این جمله به روشنی می‌توان فهمید که این نوع تبلیغات هم مانند سایر روش های تبلیغاتی گوگل بسیار کارآمد است. بهتر است ابتدا با تبلیغات بنری ریسپانسیو گوگل ادز آشنا شویم تا بتوانیم کاربرد درست آن را بهتر درک کنیم. از این نوع تبلیغات بنری می‌توان در کمپین های نمایشی استاندارد همچون کمپین های نمایشی هوشمند استفاده کرد. برای ایجاد تبلیغات بنری ریسپانسیو، داده‌های خود (از جمله تصاویر، سرفصل ها، لوگوها، ویدیوها و توضیحات) را بارگذاری کنید سپس گوگل به طور خودکار تبلیغات را در شبکه نمایش گوگل نمایش می‌دهد.

فواید استفاده از تبلیغات نمایشی هوشمند

بهینه سازی تبلیغات شما: هنگامی که یک تبلیغات نمایشی هوشمند را به همراه داده‌های ورودی خود در تبلیغات گوگل ادز بارگذاری می‌کنید. گوگل با استفاده از یک مدل ماشین یادگیری خود برای تعیین ترکیب مطلوب از داده‌های ورودی براساس تاریخچه عملکرد شما عمل می‌کند.

دستیابی به حداکثر ظرفیت: داده‌های متعددی برای هر نوع داده ورودی از جمله سرفصل، لوگو، ویدیو و تصاویر می‌توانید بارگذاری کنید. تبلیغاتی که گوگل جمع آوری می‌کند به طور خودکار اندازه، ظاهر و فرمتشان را تنظیم می‌کند تا در فضای تبلیغاتی موجود بدرستی قرار گیرند. بعنوان مثال یک تبلیغ بنری ریسپانسیو ممکن است بعنوان یک تبلیغ بنری محلی در یک سایت و یا یک تبلیغ متنی داینامیک در جای دیگر نمایش داده شود.

برای اینکه از حداکثر ظرفیت خود در شبکه نمایشی گوگل استفاده کنید، ویدیوها را به تبلیغات بنری ریسپانسیو بیافزایید.  ویدیوهای شما هر زمانی که تبلیغات گوگل، نمایش ویدیو را انتخاب کند بجای تصاویر نشان داده می‌شود و این امر عملکرد شما را بهتر خواهد نمود.

حتما بخوانید: چه مواردی باید برای ساخت تبلیغات بنری گوگل رعایت شود

قابلیت استفاده از بازاریابی داینامیک یا پویا: شما می‌توانید با افزودن feed به کمپین های خود، تبلیغات بنری ریسپانسو را از بازاریابی داینامیک پشتیبانی کنید. تبلیغات ریسپانسیو، محتوای مشخصی را از این طریق به مشتریانتان نشان می‌دهد. اگر فید را به کمپین خود بیافزایید، تبلیغات شما در هر دو فرمت استاتیک و پویا نمایش داده می‌شود. شما می‌توانید درباره ایجاد فید برای تبلیغات بنری ریسپانسیو اطلاعات بیشتری کسب کنید.

بارگذاری تبلیغات بنری

شما می‌توانید کنترل بیشتری بر روی کمپین های نمایشی خود داشته باشید، همچنین می‌توانید تبلیغات تصویری خود را بسازید و بارگذاری کنید. تبلیغات تصویر در خارج از تبلیغات گوگل ادز به عنوان مثال در دیزاینر وب گوگل  ساخته می‌شوند و می‌توانند به عنوان یک فایل زیپ در تبلیغات گوگل بارگذاری شوند.

ایجاد یک تبلیغات نمایشی هوشمند

نکته: از تابستان سال 2018، تبلیغات بنری ریسپانسیو به نوع جدیدی از تبلیغات نمایشی هوشمند در شبکه نمایشی در تبلیغات گوگل تبدیل خواهد شد. این تبلیغات تمام ویژگی های تبلیغات ریسپانسیو را شامل می‌شود، به عبارتی اجازه می‌دهد تا چندین داده ورودی از هر نوعی که هست را استفاده کنید و کنترل بیشتری بر روی تبلیغات خود داشته باشید. اگر در حال اجرا کردن تبلیغات ریسپانسیو هستید، بهتر است آنها را بعنوان تبلیغات بنری ریسپانسیو ذخیره کنید.

اگر به دنبال روشی ساده برای نمایش تبلیغات خود در سراسر شبکه نمایش گوگل هستید، بهتر است تبلیغات بنری ریسپانسیو را ایجاد کنید. این نوع تبلیغات مبتنی بر داده‌های ورودیشان، تبلیغ شما را از نظر اندازه، ظاهر و فرمت متناسب با فضای تبلیغاتی موجود به نمایش می‌گذارد. به عبارتی گوگل بر اساس داده‌های ورودی از قبیل لوگو، سرفصل ها، تصاویر و فیلم و توضیحاتی که وارد می‌کنید، بطور خودکار تبلیغ شما را متناسب با فضای مورد نظر تولید می‌کند و از داده‌های ورودی زیادی که آپلود می‌کنید برای بهینه سازی در راستای بهترین عملکرد استفاده می‌کند. تبلیغات بنری ریسپانسیو می‌تواند در هر سایز، تصویر و یا فرمتی نمایش داده شود.

در ادامه نحوه ایجاد تبلیغات بنری ریسپانسیو را برایتان شرح می‌دهیم تا بتوانید از این شیوه تبلیغاتی منحصر بفرد بخوبی استفاده کنید.

نکاتی قبل از شروع ایجاد تبلیغ بنری ریسپانسیو

اگر در فکر این هستید که تبلیغات بنری ریسپانسیو داینامیک خود را در حالت مرتبط به فید کمپین خود ایجاد کنید، بهتر است نکات زیر را در ذهن خود مرور کنید:

 • باید درنظر داسته باشید که هزینه استفاده از فید را به فرمت انتخاب شده خود اضافه کنید.
 • از اینجایی که این تبلیغات در سایزهای پویایی نشان داده می‌شود، تبلیغات شما هرگز از تصاویر یکسانی در فید شما استفاده نمی‌کند.
 • محصولاتی که در پیش نمایش نشان داده می‌شوند تنها باید برای نشان دادن تصویر کامل محصول باشند. حتما اطمینان حاصل کنید که این قانون را رعایت کنید.
 • گوگل ممکن است یکسری برچسب از جمله محصول جدید، داغ ترین محصولات، کاهش قیمت و غیره را روی محصولات مربوطه براساس چیزی که تبلیغ کنندگان انتخاب می‌کنند نشان دهد. این تگ ها به طور خودکار هنگام نمایش فید کمپین های شما نمایش داده می‌شوند.
 • ممکن است هرباری که تبلیغ شما نشان داده می‌شود تمام داده‌های ورودی شما نمایش داده نشوند، بطور مثال تبلیغات شما ممکن است در برخی مواقع به منظور افزایش بازدید کاربران بدون هیچ تصویری نشان داده شوند.

نحوه ایجاد تبلیغات بنری ریسپانسیو

rdaexamples 

 1. وارد حساب کاربری تبلیغات گوگل خود شوید.
 2. از پنل ناوبری سمت چپ، گزینه Campaigns Display را انتخاب کنید.
 3. سپس تبلیغات و برنامه‌های افزودنی را از منوی صفحه در سمت چپ کلیک کنید.
 4. روی دکمه + آبی کلیک کنید.
 5. تبلیغ بنری ریسپانسیو را انتخاب کنید.
 6. یک گروه تبلیغاتی انتخاب کنید. اگر می‌خواهید تبلیغات بنری ریسپانسیو خود را برای پشتیبانی از بازاریابی پویا تضمین کنید، مطمئن شوید که گروه تبلیغاتی یا کمپین شما به یک feed متصل است.
 7. تصاویر خود را بیافزایید و ذخیره کنید. برای اینکه به همه فرمت های تبلیغاتی دسترسی داشته باشید، نیاز به تصاویر ضروری است. داشتن چندین داده ورودی توصیه می‌شود، زیرا هرچه داده‌ها و تصاویر شما بیشتر باشد، بهینه سازی تبلیغات شما برای گوگل کار آسان تری است. شما می‌توانید تا 15 تصویر مارکتینگ و 5 لوگو را بارگذاری کنید. شما می‌توانید یک تصویر واحد را بصورت فرمت لنداسکیپ یا نمایش به صورت مربعی در نظر بگیرید یا برای هر فرمت نمایشی تصویر جداگانه‌ای در نظر بگیرید.
  • فرمت Landscape: در این فرمت وقتی گزینه آپلود را انتخاب می‌کنید، بخاطر بسپارید که تصویر شما دارای نسبت 1.91:1 است و باید بزرگتر از 314* 600 باشد. اندازه این فایل 5120 کیلوبایت است.
  • فرمت Square: هنگام انتخاب این گزینه به خاطر داشته باشید که تصویر مورد نظر باید دارای نسبت 1:1 و بزرگتر از 300*300 باشد. سایز این فایل 5120 کیلوبایت است.
  • لوگو (استفاده بصورت اختیاری): اگر این گزینه را آپلود کنید، لوگوی شما باید دارای نسبت 1:1 و ابعاد آن 128* 128 یا بزرگتر باشد. برای لوگو در فرمت square،سایز 1200*1200 مناسب تر است. بهترین سایز برای فرمت landscape لوگو، نسبت 4:1 و سایز 128* 512 یا بزرگتر است البته توصیه می‌شود که این ابعاد را 300* 1200 بکار بگیرید. استفاده از پس زمینه شفاف و ساده برای لوگو در صورتی که لوگوی شما متمرکز بوده، بهترین انتخاب است. سایز این فایل 5120 کیلوبایت است.
  • اجتناب کردن از متن: متن ممکن است 20% از تصویر تبلیغاتی شما را بپوشاند. توجه کنید در حالتی که تصویر را به صورت افقی نمایش می‌دهند، در هر طرف 5% فضای اضافه خواهید داشت.
 8. روی افزودن ویدیو با گزینه “Images and Logos” کلیک کنید.
 9. اطمینان حاصل کنید که ویدیویی که می‌خواهید نشان دهید در یوتیوب آپلود شده است. سپس لینک های یوتیوب را توسط جستجو برای ویدیو یا قرار دادن آدرس آن در تبلیغ وارد کنید. هنگامی که گزینه بارگذاری را انتخاب می‌کنید، یادتان باشد که نسبت ابعاد توصیه شده برای ویدیو 16:9، 1:1، 4:3، 9:16 بوده و ویدیو باید دارای مدت زمان نمایش 30 ثانیه یا کمتر باشد. فقط کاربرد لینک های ویدیوی یوتیوب برای کاربرد در تبلیغات مجاز هستند.
 10. اطلاعات تبلیغ خود را کامل کنید. شما می‌توانید سرفصل ها و توضیحات متعددی را برای تبلیغات بنری ریسپانسیو خود ایجاد کنید. شما می‌توانید گزینه‌های زیر را انتخاب کنید:
 11. یک عنوان کوتاه بنویسید (حداقل 1 یا حداکثر 5 سرفصل با استفاده از 30 کاراکتر یا کمتر). عنوان کوتاه اولین خط از تبلیغ شماست و به عنوان تیتر کوتاه تبلیغ در فضاهای کم که امکان استفاده از عنوان های طولانی نیست، استفاده می‌شود. عنوان های کوتاه ممکن است با یا بدون قسمت توضیحات شما ظاهر شوند.
 12. یک عنوان طولانی بنویسید (دارای 90 کاراکتر یا کمتر). عنوان طولانی اولین خط از تبلیغ شماست و به جای عنوان کوتاه شما در تبلیغات بزرگتر ظاهر می‌شود. عنوان های طولانی ممکن است با یا بدون قسمت توضیحات نشان داده شوند.
 13. یک توصیف یا شرح برای تبلیغ خود بنویسید (حداقل یک یا بالای 5 توصیف). توضیحات به عنوان تبلیغ شما اضافه می‌شوند و مردم را به واکنش وامیدارند. این بخش می‌تواند بالای 90 کاراکتر باشد و ممکن است بعد از عنوان کوتاه یا بلند ظاهر شود.
 14. نام کسب و کار: نام حرفه یا نام تجاری برند شما خواهد بود.
 15. URL نهایی: این URL آدرسی است که کاربران بعد از کلیک روی آگهی شما به سمت آن هدایت می‌شوند.
 16. گزینه اختیاری: برای افزودن پیگیری یا پارامترهای سفارشی به آدرس تبلیغ خود، به گزینه‌های URL پیشرفته بروید.
 17. گزینه اختیاری: روی گزینه MORE OPTIONS کلیک کنید و روی Call to action کلیک کنید. از منوی کشویی در سمت چپ یک زبان انتخاب کنید و از منوی کشویی در سمت راست یک متن تماس خاص برای خود انتخاب کنید.
 18. گزینه اختیاری برای تبلیغات ریسپانسیو پویا: افزودن متن های تبلیغاتی همچون حمل و نقل رایگان تا دو روز یا تخفیف قیمت.
 19. می‌توانید سایزها و فرمت های محبوبی که بازدید بالایی توسط کاربران دارند را به صورت پیش نمایش مشاهده کنید. تبلیغات بنری ریسپانسیو تقریبا برای هر فضای تبلیغاتی در شبکه نمایش گوگل ساخته شده‌اند و می‌توانند در هزاران لایه و طرح بندی نمایش داده شوند.
 20. روی گزینه Save(ذخیره) کلیک کنید.
 21. حداقل یک هفته از زمانی که تبلیغ شما تأیید شد، به منظور بازبینی عملکرد آن منتظر بمانید. قبل از این تایم هر اطلاعاتی که حاصل شود، ناقص است.

الزاماتی که در تبلیغات ریسپانسیو باید رعایت شود

تبلیغات ریسپانسیو بطور خودکار سایز، ظاهر و فرمتشان را تنظیم می‌کنند تا متناسب با فضای تبلیغاتی موجود باشد. تبلیغ ریسپانسیو شما ممکن است بصورت یک تبلیغ بومی در یک سایت و یا یک آگهی متنی در جای دیگر نشان داده شود، این تبلیغات بطور خودکار خود را با اهداف کمپین و هدفگیری های شما هماهنگ می‌سازد. تبلیغات ریسپانسیو تحت پوشش سیاست های استاندارد تبلیغات گوگل و الزامات زیر است.

متن تصویر در تبلیغات ریسپانسیو

کارهایی که مجاز به انجام آن نیستید:

 • مجاز نیستید که از متن شامل لوگو با متن و غیره به نحوی که 20% از تصویر تبلیغ را بپوشاند استفاده کنید.
 • یاد بگیرید که وقتی یک آگهی یا افزونه رد شد، چگونه آنرا درست کنید. متن های اضافی را حذف کنید و سپس تصویر خود را دوباره بارگذاری کنید. اگر قادر نیستید که برای رفع این مشکل تصویر را ادیت کنید، تصویر دیگری که مطابق با این سیاست باشد، آپلود کنید.

حتما بخوانید: کاربرد متن در تصاویر تبلیغاتی فیسبوک و اینستاگرام

انیمیشن در تبلیغات ریسپانسیو

کارهایی که مجاز به انجام آن نیستید:

 • مجاز به استفاده از تصاویر متحرک همچون گیف نیستید.
 • یاد بگیرید که یک تبلیغ یا افزونه تأیید نشده را درست کنید.

قوانین مرتبط و علل رد تبلیغات

قوانین زیر در تبلیغات گوگل منحصرا برای تبلیغات ریسپانسیو است و در راستای علل عدم تأیید آن هاست. بهتر است بدانید در صورت عدم رعایت قوانین چه اتفاقاتی رخ می‌دهد.

 • الزامات استاندارد برای وضوح، املای صحیح و استفاده از حروف بزرگ و نمادها برای تمامی تبلیغات اعمال می‌شود.
 • تمامی اطلاعات باید مرتبط با چیزی باشد که تبلیغ می‌کنید. بعنوان مثال تمامی فیلد های زمینه تبلیغ باید مربوط به همان تبلیغ کننده و محصول تبلیغ شده باشد.
 • تمام اطلاعات باید دقیق و توصیفی از آنچه که شما تبلیغ می‌کنید باشد.
 • برای نگه داشتن تبلیغات مناسب و امن برای کاربران، گوگل محتوای مناسب بزرگسالان را با شرایط خاص محدود می‌کند. تبلیغات ریسپانسیو چنین محتوایی را شامل نمی‌شود.
 • تمام تصاویر استفاده شده در تبلیغات باید با استاندارد های کیفیت خاصی مطابقت داشته باشند. لایه‌های تصویر باید با استانداردهای تبلیغات گوگل مطابق باشد و تصویر را نمی‌توان تار کرد.
 • گوگل ممکن است در پاسخ به صاحبان برندها، علامت تجاری تبلیغ یا هر پسوندی را حذف کند. تبلیغ کنندگان مسئول استفاده مناسب در متن تبلیغ خود، داده‌ها و اطلاعات کسب و کار خود هستند.

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 3

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک مقاله:
Picture of حسین افسان
حسین با زمینه طراحی سایت تونسته توی چند سال اخیر صد ها هزار دلار از بودجه کسب و کار ها رو صرف کمپین های موفقیت آمیز تبلیغات گوگل کمپین های سرچ کنه. همچنین در زمینه تبلیغات متا هم تجربه زیادی داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات وی دیجیتال مارکتینگ

هوش مصنوعی در گوگل ادز

101. هوش مصنوعی در گوگل ادز

چقدر این پست مفید بود؟ ارسال بازخورد میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1 تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این

تفاوت تبلیغات گوگل ایران و خارج از ایران

در این قسمت از آفیس چیت چت، به بررسی تفاوت‌های مدیریت کمپین‌های گوگل در ایران و خارج از ایران می پردازیم. مدیرعامل مجموعه وی‌دیجی مارکتینگ که تجربه‌ی فعالیت در هر دو بازار را دارند، در مورد چالش‌ها و فرصت‌های مدیریت کمپین‌های گوگل در هر محیط صحبت می‌کنند. همچنین، به بررسی استفاده از کمپین‌های شاپینگ و پرفورمنس مکس (Performance Max) در هر دو بازار پرداخته می‌شود. این گفت‌وگو نشان می‌دهد که استفاده از روش‌های مناسب مدیریت کمپین‌ می‌تواند به کسب و کارها کمک کند تا در بازارهای مختلف بهترین نتیجه را کسب کنند.